A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Nem megszállók voltak, hanem az ország törvényes királyai.

Milyen törvényeket nem tartott be?

A rendek voltak azok, akik törvénytelenül királyt választottak és kezdtek polgárháborút a király ellen. Nekik köszönhető a 150 év...

És igen, török bérencek voltak, mert 1526-ban és 1541-benismagyarfőurak hívták be Szulejmént, és még a 1683 és 1699 közt is tömegével harcoltak a törökkel közösen - sőt, Rákóczi banditáinak maradéka még 1711 után is.

A magyar történelem egyik legnagyszerűbb fordulata volt, amikor Ferencz József meglépte a jobbágyfelszabadítást és kukázta a rendek adómentességét.
Szerintem itt idősík csúszásban vagy. A 17.század második feléről dumáltunk. I. Lipót gyakorlatilag az ország egyetlen törvényét sem tartotta be, teljesen jogosan fogtak ellene fegyvert a rendek. Az ellenállási záradék 1687-ig érvényben volt.

Habsburg Ferdinánd éppen úgy ellenkirályként kezdte magyarországi országlását, mint Szapolyai. Meg sem volt koronázva egy jó évig.Azt se felejtsük el, hogy míg Szapolyait a nemesség széles tömegei támogatták, addig Ferdinándot 13(!) áruló főúr és főpap választotta meg királynak. Az ország döntő hányada nem akart idegen uralkodót. Ha Ferdinánd nem erölködik annyit a trón elfoglalásán, nem került volna török kézre az ország középső harmada. Azért azt is megemlíteném, hogy Ferdinándot királynak, hogy majd megvédi az országot, de ugyebár erre teljesen képtelen volt. Akárcsak az utolsó Habsburgunk, aki sikeresen elvesztette az ország kétharmadát, mert képtelen volt egy zendülést leverni.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 225
67 152
113
Szerintem itt idősík csúszásban vagy. A 17.század második feléről dumáltunk. I. Lipót gyakorlatilag az ország egyetlen törvényét sem tartotta be, teljesen jogosan fogtak ellene fegyvert a rendek. Az ellenállási záradék 1687-ig érvényben volt.

Habsburg Ferdinánd éppen úgy ellenkirályként kezdte magyarországi országlását, mint Szapolyai. Meg sem volt koronázva egy jó évig.Azt se felejtsük el, hogy míg Szapolyait a nemesség széles tömegei támogatták, addig Ferdinándot 13(!) áruló főúr és főpap választotta meg királynak. Az ország döntő hányada nem akart idegen uralkodót. Ha Ferdinánd nem erölködik annyit a trón elfoglalásán, nem került volna török kézre az ország középső harmada. Azért azt is megemlíteném, hogy Ferdinándot királynak, hogy majd megvédi az országot, de ugyebár erre teljesen képtelen volt. Akárcsak az utolsó Habsburgunk, aki sikeresen elvesztette az ország kétharmadát, mert képtelen volt egy zendülést leverni.

De azért menjetek át vele a történelmi topikba.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 225
67 152
113
Mindenki tisztában van vele, hogy ideges a világ. A korábbi nagy háborúkat megelőző jelenségek nagy része lezajlott, sok most zajlik. Pénzügyi válság, humanitárius problémák, gyarmati uralom alóli kiszakadási kísérletek(mégha ma nem is nevezzük nevén a gyereket), társadalmi láz. Előbb vagy utóbb ki fog pukkadni a lufi minden területen, előbb vagy utóbb nem fognak más lehetőséget látni a döntéshozók sem, annyi területen van szembenállás. Főleg az ő vagyonuk és hatalmuk miatt lett létrehozva mind, de nem ők fogják megvívni az ezzel járó harcot ahogy sosem tették. Lehet hinni az eszmékben, de azon túl minden szerveződés minden szinten a saját pecsenyéjét sütögeti. Én meg szeretném, ha a kor hadviselésében még mielőtt túl közeli lenne ez a jövő, rendelkezzünk megfelelő és kellő mennyiségű fegyverzettel. Korábban is elmondtam, hogy maximálisan elégedett vagyok a beszerzések irányával és minőségével, de a mennyiségével nem. Az elégedett oldalnak bele kellene gondolnia, hogy az a7 is legyőzhető, csak persze sokkal nehezebben ha ideálisak a körülmények. Ha nem azok akkor 44 tank ijesztően gyorsan elfogy és semmi hasonló színvonalú nincs ami a helyére állhatna. Ismét jelezném, tudom, hogy a háború nem csak tank, de azt is figyelembe kellene venni a kirakat haderőt elégnek tartóknak, hogy szükség van még rá. Nem egy ködös távoli ismeretlen jövőben, hanem minél hamarabb. Erre költeni kell, de az általam felvázoltak szerint nem kell annyit költeni és pár év alatt olyat mutathatnánk fel ami elismerésre méltó és elrettentő.


Sztem nincs elégedett oldal. Max. konszenzus van, hogy a megvásárolt eszközök technikialag megfelelőek, modernek és nagy elorelépést jelentenek, még akkor is ha vki Pumat vagy Merkavat vett volna.

Az emberi tényező, a katona anyagi elismerése még nincs rendezve. Amíg ez nincs fölösleges a mennyiséget erőltetni. Plusz kell a kiképzés is, ez utóbbi halad, a másik nagyon a talonban maradt.... Az év eleji 500.000 tűzoltás volt, nem életpályamodell.

Ráadásul a mennyiséget 2 féle módon is lehet növelni. 2-3 éven belül korszerűtlenebb, olcsóbb eszközökkel vagy 26 után további első osztályú beszerzésekkel.

Én azért sem erőltetném most, mert jó lenne még azelőtt a katonai infrastruktúrát felújítani, újat építeni. Szerencsére ez is zajlik.

Tudom, hogy qrva lassúnak és nehézkesnek tűnik a folyamat, néha én is igy érzem. De ha vki reálisan átgondolja nincs értelme rohanni és beszerezni gyorsan további A4-ket, T-72-őt. Hova tesszük? Ki fogja használni? 5-10 év múlva újra a megújításán gondolkodhatunk.

Akkor inkább várjuk be az új eszközöket és a megfelelő időpontban, kényszerek nélkül, lecsapva egy jó lehetőségre bővítsünk. Akár A4-eket is, ha olcso, mert vki felszámolja a harckocsi képességét mint anno a hollandok.

Annyiban támogatnám még meg magam( :D ), hogy jelenleg még a 120 mm a nato standard. Ha erre az űrméretre fegyvereznénk át(bármilyen módon, én csak szeretem az ötleteimet) a 72-es alvázainkat, európai rendszerekkel, akkor ilyen tételben(2 zlj-ban gondolkodok), elég komoly nato támogatásokat akaszthatnánk le hozzá. Szerintem.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 095
12 093
113
A hozzászólásom kicsit általánosságban - mindössze tetszenek a képek ... :)

Igazából nálam amit többet írtak - ez a 60 mm -es aknavetőkkel közvetlen tűzvezetéssel vadászunk az ellen IFV/APC -re az első vonalban ez nem tud összeállni az oldalamon. Ezek még indirekt tűzvezetés mellett sem lőnek el 2 km -nél nagyon messzebbre.
A Brandt 60 LR aknavető maximális lőtávolsága 5 km.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 225
67 152
113
A jövő NATO standardja viszont a 130 mm a harckocsi ágyúk területén, szerintem erre kéne gyúrni.

Az a jövő még távoli, jelenleg a fősátánok is 125-ben meg t-72b3-ban gondolkodnak javarészt, a generációváltás nincs kőbe vésve, illetve az időpontja nincs kőbe vésve. Az Armata ideje lehet hogy azelőtt leáldozott, hogy eljött volna, az európai harckocsi projekt (vagy nevezzük nato-nak), eddig háromszor kezdődött el ilyen nagy rössel és háromszor esett szét, hogy mindenki a maga technikáját és titkait fejlesztgesse. Nem gondolnám, hogy most nagyobb lesz az esély. Persze lehet altatás az Armata körüli játék, kína meg igazi komcsi módon kitol egy szériát és máris van új gonosz, de amíg nincs egyik oldalon sem kellő motiváció, nem feltétlenül fognak annyi pénzt beleönteni, mintha muszáj lenne. A projektek így is menni fognak, ahogy az oroszoknál is mennek, de itt még nincs fix jövő ezen a téren.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 095
12 093
113
Az a jövő még távoli, jelenleg a fősátánok is 125-ben meg t-72b3-ban gondolkodnak javarészt, a generációváltás nincs kőbe vésve, illetve az időpontja nincs kőbe vésve. Az Armata ideje lehet hogy azelőtt leáldozott, hogy eljött volna, az európai harckocsi projekt (vagy nevezzük nato-nak), eddig háromszor kezdődött el ilyen nagy rössel és háromszor esett szét, hogy mindenki a maga technikáját és titkait fejlesztgesse. Nem gondolnám, hogy most nagyobb lesz az esély. Persze lehet altatás az Armata körüli játék, kína meg igazi komcsi módon kitol egy szériát és máris van új gonosz, de amíg nincs egyik oldalon sem kellő motiváció, nem feltétlenül fognak annyi pénzt beleönteni, mintha muszáj lenne. A projektek így is menni fognak, ahogy az oroszoknál is mennek, de itt még nincs fix jövő ezen a téren.
Kevésbé ismert tény, de modern harckocsi ágyút fejleszteni a nulláról bonyolultabb, mint atomfegyvert fejleszteni.
3-4 ország van a világon, amely saját erőforrásból képes rá: Németország, Franciaország, NBR, Oroszország
Máshol ahol gyártanak, mind licenszből gyártanak.
Ami a NATO szabányt illeti, itt a németek az erősebb kutyák, ők mondják meg, hogy mi lesz.
És ha azt mondják (és ebben már meg is állapodtak a franciákkal), hogy 130-as lesz, akkor az lesz!
Ez azon ritka esetek egyike, amibe a jenkiknek nem lesz beleszólása.

Egyébként a legnagyobb problémám a Z2026-tal, hogy orrba-szájba nyomják a NATO standardoknak való megfelelést, de nem a jövő szabványainak való megfelelést, hanem a sok évtizedes, elavult szabványoknak való megfelelést.
Így került sor az ócska 5.56 lőszer és az arra alapuló gépkarabély beszerzésére, és így fog sor kerülni az elavult 7.62 NATO puskalőszer és a 12+ kilós FN MAG géppuska beszerzésére
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 225
67 152
113
Kevésbé ismert tény, de modern harckocsi ágyút fejleszteni a nulláról bonyolultabb, mint atomfegyvert fejleszteni.
3-4 ország van a világon, amely saját erőforrásból képes rá: Németország, Franciaország, NBR, Oroszország
Máshol ahol gyártanak, mind licenszből gyártanak.
Ami a NATO szabányt illeti, itt a németek az erősebb kutyák, ők mondják meg, hogy mi lesz.
És ha azt mondják (és ebben már meg is állapodtak a franciákkal), hogy 130-as lesz, akkor az lesz!
Ez azon ritka esetek egyike, amibe a jenkiknek nem lesz beleszólása.

Egyébként a legnagyobb problémám a Z2026-tal, hogy orrba-szájba nyomják a NATO standardoknak való megfelelést, de nem a jövő szabványainak való megfelelést, hanem a sok évtizedes, elavult szabványoknak való megfelelést.
Így került sor az ócska 5.56 lőszer és az arra alapuló gépkarabély beszerzésére, és így fog sor kerülni az elavult 7.62 NATO puskalőszer és a 12+ kilós FN MAG géppuska beszerzésére

Persze, ezen én is filózok, hogy nem az előző háborúra kellene felkészülni, ugyanakkor az elérhető technológia jelenleg javarészt ez. Hogy a Lynx a jövőre nézve mennyire fejleszthető, nem tudom. Jelenleg a legfrissebb harcjármű, újabbat nem igen tudnánk, új harckocsi még nincs, marad ami van, ahhoz meg a gondolataim megfelelő kiegészítésül szolgálnak. Szóval a jövőre tervezés az sajnos várásból állhatna jelenleg, azt meg már próbáltuk és nem túl hatékony.
 
K

kamm

Guest
Tudom, hogy imádhatsz túlozni. Ha a vízióm létrejönne, leopárd kalapálással, két zlj t72 hitfact tornyával, a lövegeik automata páncélelhárítóvá alakításával 5-6 év alatt, akkor kb ezer emberről beszélünk.

Szuper, egy rakas szanaszet hekkelt kohoszokeveny, egy valag penzert, semmivel nem kompatibilis igy aztan aranyarban uzemeltetve.... kabe mint amiket a kozel-keleti csorobb allamok meg kozep-azsiai diktatorok szomtak csinalni. :D

Isten ments. Inkabb maradjunk meg masik 80-100 2A7HUnal.
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Többen leírták nektek, akiknek ha nem is teljes, de jóval nagyobb rálátása van a z2026 megvalósulásának folyamatára, hogy a honvédség megvizsgálta, a meglévő eszközeink közül mit lehet modernizálni, illetve honnan lehetne használt de felújítható eszközöket beszerezni, amelyek megfelelnek a modern harctéri követelményeknek.
Szóval leírták nektek, hogy volt szándék arra, hogy használt eszközökkel, olcsóbban oldjanak meg bizonyos beszerzéseket, mert minden is kell.
Aztán leírták nektek, hogy arra jutottak, nem lehet gazdaságosan, használt eszközökkel megoldani ezeket a beszerzéseket. Jelenleg már nincsenek a hidegháborús tömeghadseregekből maradt, relatíve modern és ütőképes eszközök raktáron, szétrohadtak, megvették őket, illetve mindenki inkább ùjra rendszerbe állítaná az elraktározott, de potens eszközeit.

Szívetek joga erre azt mondani, hogy nem így van, és a szakembereink tévedtek, de fájdalmas oldalakon keresztül olvasni a kissujból szopott állításokat, évtizedekkel ezelőtti hadiipari marketing anyagokból vett "tényeket".
Szóval, aki felújítandó cuccot akar, az kérhetném hogy tűzdelje meg a hozzászólását releváns és friss linkekkel, hogy látható legyen, nem a levegőbe beszél.

Az én véleményem erről az, hogy ha nincs pénzünk nagy mennyiségű modern harckocsira, akkor ne erőltessük most azt a fegyvernemet.
A Lehet venni kevesebb pénzből, használt t-72esek (lol) vagy a4-ek helyett pl. modern Atgm-et, vagy tüzérségi eszközöket, és ehhez igazítani a doktrínát.
Persze ez a kérdés már eleve csak akkor releváns, ha a meglévő egységeink felszerelése biztosított.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 483
24 104
113
De 500e-ért lehet, hogy belefaragják az leváltott L44-es 120-a ágyúkat(talán).
...csak hogy közelítsünk a szabványosításhoz.
Kedvencem, ez mindent visz :D
Azt ugye tudod, hogy ezt már 1x megcsinálták a ukrik csak senkinek sem kellett mert nem 500e-ből jött ki, annyira nem, hogy komplett új tornyot kellett tervezni, új automata töltővel mert a t72-be még az új tervezett toronyba sem tudtak +1 főt beletuszakolni töltőnek+ a teknőt is át kellett egy kicsit alakítani.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 714
6 523
113
Nem jó a sértés/sértődés, ne maradjon "tüske":
- tényeket írtam, "kissé" személyeskedő általánosságokat válaszoltál,
- nem vagyok "mimóza", jelzem a nem szimpatikus tendenciát, (pl: most, neked, mert, " néma gyereknek, ... {megérdemli} ), ahogy a jó dolgaidra is szoktam/"jár" a like, "nagyfiúk" vagyunk, -így gondolom-,
- tényeket, adatokat, realitásokat csoportosítottam/szedtem össze,
- ha nem adod meg mit látsz gondnak, nem tudok válaszolni,
- ???
tudod mit, oké, igazad van (felbasztak bent), akkor nézzük meg mi pontosan a bajom ezzel az írásoddal lépésről lépsére:

Tehát újabb 100 Leo-t reálisnak tartasz (2030 után kb 15m$/db áron) úgy, hogy fenn kell tartani már kb:
1.) honnan v4eszed azt a darabárat? sokallod? vagy mi? a világ legmodernebb harckocsi zászlóalját vettük meg, az sosem lesz olcsó de úgy főleg nem hogy kb a nulláról indulunk ami az üzemeltetési és karbantartási kultúrát illeti, persze hogy nem olcsó de HA rendelnénk még akkor mivel az első ügyletben szereplő kiadásokkal már nem kéne számolni így a következő darabok darabára drasztikusan csökkenne, és igen reálisnak tartom
úgy, hogy fenn kell tartani már kb:
- 14 Gripen
- 60 Leopard
- 200 Lynx
- 250(-300) 4X4, a "Törökök"
- szállítógépek (a jelenlegiek, +3 rámpás)
- +7.500 fő MH állomány (legkevesebb)
- egyebek.(+ lehet: 6-10 L-39NG és/vagy 4-10 újabb Gripen)..
picsányi technika bocs :D ez nem érv hogy jaj hát ezeket is fenn kell tartani, igen, képes lennénk ezek mellett további 100 Leo "eletartására" de most az említett számok realitásába nem mennék bele pedig az is érne egy misét
Háborús veszély én nélkül nem tartom valószínűnek, hogy egy újabb 1,2-2,5 milliárd €-s fejlesztést(100 Leo, radarok, Griffek, drónok,...) elfogad a magyar társadalom.
Te igen.
1.) ahogy látod, nem csak én, és én/mi még elég visszafogottak illetve reálisak voltunk, biztos olvastad hogy valaki itt több100 harckocsira meg hadosztályokra gondol....
2.) persze hogy elfogadna, haló, a Z2026 az megvan hogy 3500 milliárd forint? az megvan hogy a 700 milliárdos IFV beszerzésünkre az ellenzék már rá se repült a múltkori (1 milliárdos légvédelmi képességfejlesztés) buktájuk után? attól függ hogy van eladva a dolog mert ha van rá akarat hogy eladják akkor hidd el ez nem probléma mint ahogy a Z2026 eladása sem volt probléma, akarat pedig msot van (legalábbis több mint mondjuk 1996-2013ig)
Sajnos szinte biztos, hogy ennyi idő alatt(2030+...) "becsúszik" (remélem legfeljebb csak) egy, 4 éves "csipet-csapat/Fletó/egyéb selejtek..." időszak, a biztosra vehető megtorpanással/töréssel !
ezzel Veled 100%-ban egyetértek hogy jelen pillanatban a haderőfejlesztésünkre ez jelenti kb a legnagyobb veszélyt. más nem
Egy mondat geo-politika: A biztosnak vehető egy ellenfél/ellenséggel (ismét szövetséges :eek: ) az 5-6 szomszéd közül hány fog kezet fogni?
na ez a legnagyobb faszság nekem a válaszodban. Azt elárulod hogy az 5-6 szomszédunkból hány LENNE képes 2 napnál tovább támadó hadművelet végrehajtására? ( persze csak ha leszámítjuk azt hogy amúgy a szomszédainkból 2 nem NATO tag .... és ebből a kettőből is ukrajna épp az ami -tehát nato- seggét nyalja mert fosnak putyintól?) felesleges ilyeneket felhozni mert már 4szer lebontottam országról országra miért hülyeség ezzel jönni
Az anyagilag megvalósíthatatlan, de szintén reális "körkörös védelem" igényét fel sem vetem.
ne is az előbb elmondottak alapján ugyanis ez is hülyeség kategória
A bő "félkörös védelem" Trianon utáni realitását figyelembe véve te reálisan elégnek tartasz kb. 150 hk-t ? ? ?
jelen pillanatban mivel a 3 dandáros struktúrából kell kiindulni azt kell mondjam hogy ennyire van lehetőségünk és a térségben ezzel is rohadt jók lennénk, mivel nekünk nem 150-200 kohószökevény levedlett szarjaink lennének
Minden szomszédnak az addig beszerzett új technikák mellett "maradt" 2-3-400 konzervált, részben modernizált "kohószökevény", +BMP/BTR/Grad/....
Nekünk ehhez képest(összesítve) ugye kb: 0, az az nulla !
ki szerzett be a románokon kívül modern technikát bocs? szlovákok? még semmit, osztrákok? nagyon nincs ilyenre pénzük, horvátok? levedlett ami szart fognak kapni MAJD egyszer, grat, szerbek? semmi nyugati modern technikájuk nincs max ruszki technika, ukránok? a saját szarjaikat festik újra meg picit tuningolják és állítják vissza ja meg vettek pár javelint az amiktól, oké, miről beszélsz itt amikor ilyeneket mondasz??? nem értem
A továbbra is "nem-létezó" magyar második vonal(as technika) ???
mi van vele?
Ezért "mantrázzuk" mi néhányan az izraeli (régit-jól-modernizálni) receptet/megoldást, az anyagilag(kelló mennyiségben ! ! !) megvalósíthatatlan "mindenból a legjobbat" illúzióval.
maradjunk annyiban hogy ami most itthon van, azt nem nagyon érdemes már tuningolni mert több pénzt visz el mint amennyi képességbeli növekedést adna , lásd T72 tuning, btr modernizáció (teljes faszság), ruszki cuccot nem igazán tudunk venni, nyugati vasak mert gondolom Te is gondoltál már használt Leo2A4-ekre nem éri nagyon meg. miért? megint elmondom, a dánoknak a Le2A5-jeiket 5 misi/darab áron húzták fel A7-re, DE a dánoknak a legmodernebb A5 volt és volt rájuk költve is rendesen, ami jelen pillanatban a piacon elérhető Leo lenne az max A4 és ki tudja milyen állapotban, lásd spanyol amit mindig mondok hogy felesleges lenne elhozni mert a megvásárlással,nagyjavítással és tuninggal ott vagy majdnem mint egy Leo2a7+ , akkor minek a szarnak egy pofon?
Mivel nincs másodvonalas -korábbi, valóban "hulladék"- tartalék technikánk, azért sajnos azt meg kell teremteni(venni), és hazai iparral felújíttatni ! ! !
nem :D nem baszod nem így kell hazai ipart megteremteni újra, hanem úgy ahogy csinálják épp, elhozni a legmodernebbet kerül amibe kerül és azt valahogy integrálni a hazai iparba, ameddig nincs hazai ipar (mert egy currust nem fogok annak mondani bocs) addig meg nem is tudsz ilyenekről álmodni. Nincs erre pénzünk hogy megvegyük a szart lásd mondjuk valahonnan kukázott 72-eseket aztán itthon a currus majd tuningolja őket és ugyanúgy kutyaszart se érnének :D
mondhatod itt a másodvonalat @Pogány al meg @vasszekely el együtt de fogjátok már fel hogy most van pénz és főleg nagyjából akarat arra hogy egy kis haderőt felszereljünk a legmodernebb technikával, most NINCS arra pénz hogy ilyen hülyeség tuningra költsünk, meg új motor a btr-be meg mit tudom én Ti mi a tökömről beszéltek????? a BTR már akkor szar volt mikor ide megérkezett Ti meg majd 30 évre rá milliókat akartok beléjük rakni, T72 ugyanez, lásd a lengyel példát, kb hazaárulásnak veszik kint (pont 1 hete beszéltem egyik lengyel katonával és Ő is ezt mondta) hogy a régi szar 72-esbe rakják a pénzt ahelyett hogy már építenék otthon a K2-ket vagy a LeoPL ( ami szerintem meg megint felesleges nekik mert nem nagy előrelépés, ott a németek ügyesen játszottak)
Na, ennyi volt CSAK a bajom az írásoddal. Várom hogy ezek után mit nem értesz vagy mibe szeretnél belekötni de kérlek előbb a lemezt akaszd ki és végre térjünk rendes vizekre mert ez már unalmas.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 225
67 152
113
Szuper, egy rakas szanaszet hekkelt kohoszokeveny, egy valag penzert, semmivel nem kompatibilis igy aztan aranyarban uzemeltetve.... kabe mint amiket a kozel-keleti csorobb allamok meg kozep-azsiai diktatorok szomtak csinalni. :D

Isten ments. Inkabb maradjunk meg masik 80-100 2A7HUnal.

Oksa, (fuhh), kanyarodjunk vissza az elejére. Akármire raknák ezt a tornyot, a modern technikát (mindenből a legjobbat) követelő ág napokig bőszen bólogatna a saját ölében, hogy finoman fogalmazzak. Nem is annyira régen még attól zengett a fórum amikor még nem volt Zrínyi 2026, hogy a T-72-höz van logisztikánk, képzett szerelőink, meg miegymás, ezekkel is foglalkozzunk. Szóval ha azt a tornyot, ami nato kompatibilis, modern technika az összes eszközzel felszerelve ami a modern harctér követelményeihez kell a 72 tornya helyére tesszük, akkor az viszont már barkács szar. Van egy alvázunk, olyan felfüggesztéssel, hajtáslánccal, motorral és főleg olyan páncélzattal, ami nincs azokon a gépeken amikre rakva bológatni kezdenél és van hozzá képzett szervízünk, arra rárakva már egy barkács szar lenne, mert lenne tűzereje, ha nem páncélozzuk tovább közepes toronyvédelme, elszeparált lőszertárolási képessége, modern tűzvezető és felderítő rendszere, hk üzemmódban, szóval lényegében támadólag azonos készségekkel bírna mint a 44 a7 az szar. Az hogy T72 lényegi problémáját kiküszöböljük vele, a fosul felszerelt szűk tornyot, az automata adagolóból származó haláldoboz konstrukciót, a harctéren szülséges összes fontos felszerelés hiányát, az szar. Az is, hogyha nem páncélozzuk tovább akkor az 5800 kg súlyával repülne a gép, az is szar. Inkább tegyük majd egy olyan alvázra amivel kisebb eséllyel növelhető a páncélzat akár torony, akár alváz szinten, az majd jó lesz. Igaz, hogy a rendszereiben nem fog többet tartalmazni, de az majd jó lesz, mert lényegében gyengébb akkor is, ha sokkal kurvára újabb. Szóval mindennek ellenére, meg annak az ellenére, hogy nem egy egész harcjárművet kell kifizetned, hanem csak a fegyvertornyot meg az integrációt(lehetséges támogatásokkal) ez szar, hiszen később átszerelhetnéd bármi másra ezt a legmodernebb technikát. Igazi csóró diktátor cucc lenne. Hahhaha, mondanák nyöszörögve a románok, a csehek, meg mindenki aki a nyomorék tornyába fekteti a pénzt még mindig, pedig már ezt fejleszthette volna.



A lövegeikkel kapcsolatban pedig, adva van x darab nagy tűzerejű ágyú, ami harckocsiágyú korában is automata töltésre tervezett holmi. Automata vezérléssel mi lenne vele a baj, ahogy azt felvázoltam? Mert másnak nincs ilyen? ha lesz ilyen akkor már az lesz, hogy miért nem nekünk volt először, mert baszomul fel sem merül bennetek, hogy nem csak a nyugatot akarom megetetni ezekkel sok euróval, hanem ebből fakadólag kezdhetne fejlődni a hazai ipar is. Az, hogy csak fikázzuk mondjuk a Currust, az rengeteg lehetőséget ad nekik a fejlődésre, fejlesztésre. Nincs hazai hadiipar. Pont azért, mert olyan sikeresen lett leoltva a fejekben a hazai megbecsülése, hogy tulajdonképpen bármiben esélytelenül indul. Eddig lényegében csak szovjet szarok felújítása volt a kezükbe adva, egy petákot nem érne meg, hogy kezdjünk velük valamit, ugye? Mert hazai. A Lynx gyár majd mindenre megoldás nyújt.

Dereng már a 80-100 A7HU a láthatáron?
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
G

Galthran

Guest

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 413
120 767
113
Oksa, (fuhh), kanyarodjunk vissza az elejére. Akármire raknák ezt a tornyot, a modern technikát (mindenből a legjobbat) követelő ág napokig bőszen bólogatna a saját ölében, hogy finoman fogalmazzak. Nem is annyira régen még attól zengett a fórum amikor még nem volt Zrínyi 2026, hogy a T-72-höz van logisztikánk, képzett szerelőink, meg miegymás, ezekkel is foglalkozzunk. Szóval ha azt a tornyot, ami nato kompatibilis, modern technika az összes eszközzel felszerelve ami a modern harctér követelményeihez kell a 72 tornya helyére tesszük, akkor az viszont már barkács szar. Van egy alvázunk, olyan felfüggesztéssel, hajtáslánccal, motorral és főleg olyan páncélzattal, ami nincs azokon a gépeken amikre rakva bológatni kezdenél és van hozzá képzett szervízünk, arra rárakva már egy barkács szar lenne, mert lenne tűzereje, ha nem páncélozzuk tovább közepes toronyvédelme, elszeparált lőszertárolási képessége, modern tűzvezető és felderítő rendszere, hk üzemmódban, szóval lényegében támadólag azonos készségekkel bírna mint a 44 a7 az szar. Az hogy T72 lényegi problémáját kiküszöböljük vele, a fosul felszerelt szűk tornyot, az automata adagolóból származó haláldoboz konstrukciót, a harctéren szülséges összes fontos felszerelés hiányát, az szar. Az is, hogyha nem páncélozzuk tovább akkor az 5800 kg súlyával repülne a gép, az is szar. Inkább tegyük majd egy olyan alvázra amivel kisebb eséllyel növelhető a páncélzat akár torony, akár alváz szinten, az majd jó lesz. Igaz, hogy a rendszereiben nem fog többet tartalmazni, de az majd jó lesz, mert lényegében gyengébb akkor is, ha sokkal kurvára újabb. Szóval mindennek ellenére, meg annak az ellenére, hogy nem egy egész harcjárművet kell kifizetned, hanem csak a fegyvertornyot meg az integrációt(lehetséges támogatásokkal) ez szar, hiszen később átszerelhetnéd bármi másra ezt a legmodernebb technikát. Igazi csóró diktátor cucc lenne. Hahhaha, mondanák nyöszörögve a románok, a csehek, meg mindenki aki a nyomorék tornyába fekteti a pénzt még mindig, pedig már ezt fejleszthette volna.



A lövegeikkel kapcsolatban pedig, adva van x darab nagy tűzerejű ágyú, ami harckocsiágyú korában is automata töltésre tervezett holmi. Automata vezérléssel mi lenne vele a baj, ahogy azt felvázoltam? Mert másnak nincs ilyen? ha lesz ilyen akkor már az lesz, hogy miért nem nekünk volt először, mert baszomul fel sem merül bennetek, hogy nem csak a nyugatot akarom megetetni ezekkel sok euróval, hanem ebből fakadólag kezdhetne fejlődni a hazai ipar is. Az, hogy csak fikázzuk mondjuk a Currust, az rengeteg lehetőséget ad nekik a fejlődésre, fejlesztésre. Nincs hazai hadiipar. Pont azért, mert olyan sikeresen lett leoltva a fejekben a hazai megbecsülése, hogy tulajdonképpen bármiben esélytelenül indul. Eddig lényegében csak szovjet szarok felújítása volt a kezükbe adva, egy petákot nem érne meg, hogy kezdjünk velük valamit, ugye? Mert hazai. A Lynx gyár majd mindenre megoldás nyújt.

Dereng már a 80-100 A7HU a láthatáron?
Ez már megint annyi zseton amit egy t-72-re nem éri meg rákölteni. A lengyelek sem tették, pedig nekik van upgrade pakkjuk is hozzá NATO 120 milis ágyúval, meg t-72 is dögivel. Helyette most egy nagyon alacsony szintű modernizációt választottak, amiben csak tűzvezető rendszer, rádió, és optikák vannak (védelem, motor semmi inkább) és annyiba sem kerül mint egy PT-91 átépítés. (ahogy a csehek sem fogják az ágyút cserélni a mostani programban sem) Ha ezt megérné, rentábilisan megcsinálni nem gondolod, hogy baromira ezt csinálná mindenki? A franciák még ajánlottak is 2000 körül egy leclerc tornyot t-72 alvázra a volt VSZ-es NATO tagoknak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 588
77 468
113
miért akarod ezt a szart belerakni a gyalogsági páncélosba? :D
ha midnenáron 6centi kell, itt van ez: http://www.army-guide.com/eng/product3609.html


mi lesz a jövő szabványa? az ötféle karabélylőszer
közül melyik a befutó? mi van ha mgésem az lesz?

Gépkarabély valószínűleg marad az 5,56,könnyű-géppuskának meg majd kiderül,hogy mi lesz a SAW-t leváltani hivatott tender eredménye.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 714
6 523
113
Oksa, (fuhh), kanyarodjunk vissza az elejére. Akármire raknák ezt a tornyot, a modern technikát (mindenből a legjobbat) követelő ág napokig bőszen bólogatna a saját ölében, hogy finoman fogalmazzak. Nem is annyira régen még attól zengett a fórum amikor még nem volt Zrínyi 2026, hogy a T-72-höz van logisztikánk, képzett szerelőink, meg miegymás, ezekkel is foglalkozzunk. Szóval ha azt a tornyot, ami nato kompatibilis, modern technika az összes eszközzel felszerelve ami a modern harctér követelményeihez kell a 72 tornya helyére tesszük, akkor az viszont már barkács szar. Van egy alvázunk, olyan felfüggesztéssel, hajtáslánccal, motorral és főleg olyan páncélzattal, ami nincs azokon a gépeken amikre rakva bológatni kezdenél és van hozzá képzett szervízünk, arra rárakva már egy barkács szar lenne, mert lenne tűzereje, ha nem páncélozzuk tovább közepes toronyvédelme, elszeparált lőszertárolási képessége, modern tűzvezető és felderítő rendszere, hk üzemmódban, szóval lényegében támadólag azonos készségekkel bírna mint a 44 a7 az szar. Az hogy T72 lényegi problémáját kiküszöböljük vele, a fosul felszerelt szűk tornyot, az automata adagolóból származó haláldoboz konstrukciót, a harctéren szülséges összes fontos felszerelés hiányát, az szar. Az is, hogyha nem páncélozzuk tovább akkor az 5800 kg súlyával repülne a gép, az is szar. Inkább tegyük majd egy olyan alvázra amivel kisebb eséllyel növelhető a páncélzat akár torony, akár alváz szinten, az majd jó lesz. Igaz, hogy a rendszereiben nem fog többet tartalmazni, de az majd jó lesz, mert lényegében gyengébb akkor is, ha sokkal kurvára újabb. Szóval mindennek ellenére, meg annak az ellenére, hogy nem egy egész harcjárművet kell kifizetned, hanem csak a fegyvertornyot meg az integrációt(lehetséges támogatásokkal) ez szar, hiszen később átszerelhetnéd bármi másra ezt a legmodernebb technikát. Igazi csóró diktátor cucc lenne. Hahhaha, mondanák nyöszörögve a románok, a csehek, meg mindenki aki a nyomorék tornyába fekteti a pénzt még mindig, pedig már ezt fejleszthette volna.



A lövegeikkel kapcsolatban pedig, adva van x darab nagy tűzerejű ágyú, ami harckocsiágyú korában is automata töltésre tervezett holmi. Automata vezérléssel mi lenne vele a baj, ahogy azt felvázoltam? Mert másnak nincs ilyen? ha lesz ilyen akkor már az lesz, hogy miért nem nekünk volt először, mert baszomul fel sem merül bennetek, hogy nem csak a nyugatot akarom megetetni ezekkel sok euróval, hanem ebből fakadólag kezdhetne fejlődni a hazai ipar is. Az, hogy csak fikázzuk mondjuk a Currust, az rengeteg lehetőséget ad nekik a fejlődésre, fejlesztésre. Nincs hazai hadiipar. Pont azért, mert olyan sikeresen lett leoltva a fejekben a hazai megbecsülése, hogy tulajdonképpen bármiben esélytelenül indul. Eddig lényegében csak szovjet szarok felújítása volt a kezükbe adva, egy petákot nem érne meg, hogy kezdjünk velük valamit, ugye? Mert hazai. A Lynx gyár majd mindenre megoldás nyújt.

Dereng már a 80-100 A7HU a láthatáron?
ennyi pénzt meg fáradalmat már megint nem érnek az itthoni T72-esek, értsd már meg, kb az összes verzió fel volt állítva a Z2026 tervezésénél és számba volt véve az összes kimenetel hogy mi éri meg és mi nem, attól mert Te azt mondod hogy ejj milyen fasza lenne amásodvonalba és mindenki más hülye mert ezt nem érti az meg elmond valamit...
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 095
12 093
113
miért akarod ezt a szart belerakni a gyalogsági páncélosba? :D
ha midnenáron 6centi kell, itt van ez: http://www.army-guide.com/eng/product3609.html
Ha mindenáron OTO Melara kell akkor itt van ez:
https://en.wikipedia.org/wiki/OTO_Melara_76_mm
https://army-guide.com/eng/product4507.html
https://en.wikipedia.org/wiki/Otomatic
https://en.wikipedia.org/wiki/Rooikat

Próbálom dekódolni a "gyalogsági páncélost".
A Lynxbe (mint IFV) nem raknám, ennél jóval hatásosabb fegyverek lesznek hozzá.
Egy BTR (mint APC) upgrade-be viszont beleraknám.
Ráraknám a Panhard 60-20 Serval tornyát elektromotoros kitérítéssel, stabilizátorral, automata töltéssel.

mi lesz a jövő szabványa? az ötféle karabélylőszer közül melyik a befutó? mi van ha mgésem az lesz?
Most folynak éppen a csapatpróbák.
Néhány hét kérdése és minden kiderül :)
 
G

Galthran

Guest
én azt hittem a lynxbe akarod!
Próbálom dekódolni a "gyalogsági páncélost".
bradley, puma, bmp
Egy BTR (mint APC) upgrade-be viszont beleraknám.
ez jobban hangzik de miért nem valamiylen 30mm-es gépágyút?
Most folynak éppen a csapatpróbák.
Néhány hét kérdése és minden kiderül
sokszor volt már ilyen és szerintem most is jegelni fogják!