A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 115
45 419
113
d88b2ef6e5d4483c3662eb4de1fa7cc1.jpg
Hoppppppppááá!
Mifigyel a kis kacsókban a 3+6-os rajokban?!?!!? :rolleyes::D:p:D
Egy kép többet mond minden szónál!
:hadonaszos::D
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Jo reggelt

Igen valoszinu opcio az,hogy a jelenlegi regi orosz hidveto es muszaki mento technikat megtartjuk ameddig csak lehet. Talan azert ilyen keves az uj beszerzes ebbol akepessegbol

Alapvetően nem kevés. Csak az aktuálisan felálló szervezethez PONT elégséges.

Ezzel csak annyi a probléma szerintem, hogy ha jól tudom a BLG-60M hídvető teherbírása mindössze 50 tonna, a mi macskáink viszont ennél jóval nehezebbek, tehát legfeljebb a Lynxeket lesznek képesek kiszolgálni. És ezekből is mindössze kettő darab van.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 115
45 419
113
Ezzel csak annyi a probléma szerintem, hogy ha jól tudom a BLG-60M hídvető teherbírása mindössze 50 tonna, a mi macskáink viszont ennél jóval nehezebbek, tehát legfeljebb a Lynxeket lesznek képesek kiszolgálni.
Ne felejtsd el, hogy a dandárban a jelenleg ismert tervek szerint, a Leo 2-es járművekből csak max. 44+24+17 lesz. Ennél jóval több mindenféle egyébb jármű lesz.
Nem véletlen, hogy a RM üzletben jönnek pl. kerekes műszaki-mentők is. Egy 4x4-es török, vagy 4x4, 6x6, 8x8- as terepjáró tgk.-hoz nem kell lánctalpas 50+ tonnás vontató.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113
Ne felejtsd el, hogy a dandárban a jelenleg ismert tervek szerint, a Leo 2-es járművekből csak max. 44+24+17 lesz. Ennél jóval több mindenféle egyébb jármű lesz.
Nem véletlen, hogy a RM üzletben jönnek pl. kerekes műszaki-mentők is. Egy 4x4-es török, vagy 4x4, 6x6, 8x8- as terepjáró tgk.-hoz nem kell lánctalpas 50+ tonnás vontató.
Ezt a török buli bejelentését nagyon húzzák....pedig ott e mennyiségből és a verziókból sok minden kiderülhet.

Persze először most az amcsi üzlet jön. Már 1 hetük sincs!!!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 115
45 419
113

Hölgyeim!
:kézdörzsölőssmile:
Akkor welcom FN Herstal.
Ha nem is ez lesz a raj végleges fegyverzete, de csak megvillant a képeken egy "vacsiúj" Minimi (tippre 7,62-es), meg egy szintén frissen a dobozból kiemelt M240 (ami meg ugye csak 7,62-es).
Érdekesség, hogy mintha a háttérben a személyzetet imitáló 3 főnél meg Scorpion lenne.
Well...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Hát a felújított Miniminél nem nagyon van talán frissebb géppuska/golyószóró.
A HK-k meg szerintem irgalmatlanul, aránytalanul drágák lettek volna...
A golyószóró még hagyján, elfér az M249 nem azt mondom (bár nem te rakod össze a hevedert, így a lőszer egyezősége mint előny is irreleváns)...de a M240 a PKM-hez képest visszalépés, és csak bonyolít... meg eleve maradnék a 7,62x54R-nél.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 790
12 120
113
Az volt mindig az elkepzeles hogy ha Puma lesz kkor 3+6, ha meg Lynx akkor 3+8.

Nem tudom hogy vegul is 3+6 lesz-e de ha igen akkor ezt mi indokolja? Pl. kell a hely a CG-nek?
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Ne felejtsd el, hogy a dandárban a jelenleg ismert tervek szerint, a Leo 2-es járművekből csak max. 44+24+17 lesz. Ennél jóval több mindenféle egyébb jármű lesz.
Nem véletlen, hogy a RM üzletben jönnek pl. kerekes műszaki-mentők is. Egy 4x4-es török, vagy 4x4, 6x6, 8x8- as terepjáró tgk.-hoz nem kell lánctalpas 50+ tonnás vontató.

Ebben teljesen igazad van, azonban a BLG-60M kerekes tengelyterhelésű járműveknél csak 15 tonna teherbírású. Egy 8x8-as terepjáró teherautó viszont megpakolva szerintem nehezebb ennél.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 115
45 419
113
A golyószóró még hagyján, elfér az M249 nem azt mondom (bár nem te rakod össze a hevedert, így a lőszer egyezősége mint előny is irreleváns)...de a M240 a PKM-hez képest visszalépés, és csak bonyolít... meg eleve maradnék a 7,62x54R-nél.
Szerintem ez nem egy echte raj konfig. Inkább egy amolyan "megmutatjuk amit még eddig csak sejtettetek Pupákok" kép. Én kicsit erősnek érzem az M240-et rajfegyvernek.
Különben rendszerben gondold végig. A járműveink fedélzeti fegyverei is vagy mind FN lesz, vagy legalább is a nagy része.
A Leo2 A4-eseink első kiszivárgott képein fent volt egy FN. Majd nagyon gyorsan el is tüntették.
Rendszerszinten valószínűleg sokkal jobb üzletet tudtunk kötni, ha minden egy gyártótól jön, mintha szétapróztuk volna. Ez nem probléma egy német, francia, vagy lengyel haderőnél, de nálunk csak úgy tudsz mennyiséget rendelni, ha a különböző kategóriákat is egy gyártótól rendelnéd.
A 7,62x54R meg ugyebár egyáltalán nem opció. Szerintem a PKM-ek mennek a raktárba, meg a tartalékosoknak.
De azt is el tudom képzelni, hogy a US Army/Marines-tól tudunk majd egy nagy tételt venni inkurrens M249-ből, M240-ből. Így töredék áron jutunk használható tartalékhoz. Ez nem újdonság, mert a KRD így kapott már korábban rendszeresített fegyvereket ezekből.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Full demó egyelőre ne vonjatok le kövekeztetéseket.

Ok.
De gondolom a gpuk nem airsoft fegyverek. :D
Ha nem amiktól kért/amit nem nagyon tudnék értelmezni/ akkor valaki(fn?) hozta.
Csapatpróbázni?
Kipróbálni?
Megmutatni? (akkor minek pózolnak vele)
Más gyártó is hozott?


Bármi nem titkos infó a gpu cseréről.
Ja és a cz bren2 br-ról esetleg.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 115
45 419
113
Igen de ez 3 éves cikk. Azóta semmi nyilvános.
Most már viszont összeállhat a kép.
Egy apróság. A Unique Alpine honlapja 4 nyelven beszél. Német, angol, olasz, és most már magyarul is...

Íme a Unique Alpine Hungary Zrt. nyilvános cégadatai.
Ki is emeltem, hogy Zrt! Egy sima import kereskedelmi cég miatt nem kell Zrt. alapítani. Oda elég a Kft. is, vagy extrém esetben Bt. is.
Itt meg megalakult 2019-ben egy Zrt. :rolleyes:
És még egy érdekesség:
Most szeptemberben ingatlan bérbeadás is bekerült a tevékenységek közé:
6820 '08 Saját tulajdonú, bérelt ingatlan bérbeadása, üzemeltetése
A változás időpontja: 2020/09/03
Bejegyzés kelte: 2020/09/11
Hatályos: 2020/09/03 ...

Egy olyan Zrt.-nek, amelyik 100%-os tulajdonosa egy német fegyvergyártó (UNIQUE ALPINE AG. DE-85435 Erding, Rennweg 27. Külföldi cég, szervezet esetén a nyilvántartási szám: HRB 147751), ez elég szokatlan. Nem gondolom, hogy hirtelen profilt váltottak.
Ha tippelnem kellene, akkor egy új telephely egy részét valaki másnak is kiadják. (DING-DING-DING, nekem a tippem az FN :))