[HUN] Haderőszervezés és haderőalkalmazás elmélete

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 460
113
A C-RAM az egy eszköz. A funkciója pedig bázisvédelem. Ne keverjük a szezont a fazonnal. Semmi köze nincs a C-RAM-nak vagy a funkciójának a csapat legvédelemhez.
Leírtam a mozaikszó jelentését.
Mit nem értesz ezalatt?
Most kezded a kötekedő stílust, amikor tudod, hogy nincs igazad?
Mennyi konkrét szakportáli idézetet tegyek ide neked, ahol C-RAM-ként hivatkoznak azon eszközökre, amelyek a tüzérségi fenyegetéseket hárítják el?
Igen, a Xerox is konkrét markanév, mégis a fénymásolás egyik szinonímája a xeroxolás.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 848
113
Leírtam a mozaikszó jelentését.
Mit nem értesz ezalatt?
Most kezded a kötekedő stílust, amikor tudod, hogy nincs igazad?
Mennyi konkrét szakportáli idézetet tegyek ide neked, ahol C-RAM-ként hivatkoznak azon eszközökre, amelyek a tüzérségi fenyegetéseket hárítják el?
Igen, a Xerox is konkrét markanév, mégis a fénymásolás egyik szinonímája a xeroxolás.
Csak te rossz kontextusban használtad. A C-RAM sem mint adott eszköz sem mint funkció nem csapat légvédelem. Innentől kezdve nehogy én legyek már a hülye, mert nem tudtam kitalalni, hogy mire gondolt a költő.
 
  • Tetszik
Reactions: Filter
K

kamm

Guest
Ezt kifejtenéd?
Nem értem.
Mert a gép már azelőtt odébbáll sem mint hogy az első rakéta becsapódna...
Ha odebbal. Raadasul onnatol kezdve perceken belul megtalaljak az egesz brigadot a levegobol.

Utána meg bárhol lehet.
Hogy lehetne mar barhol, nem gyorsnaszadok a tengeren... szirszar hatos IFAk meg Uralokrol van szo, nem repulokrol.

Tehát hogy kap válaszcsapást?
Mit ér az-az infó hogy 3 percel ezelőtt hol volt a gép?
Lasd fenn. Egyreszt a Grad egy oreg szar, pontatlan es amugy sem lehet 30 km kivul, masreszt nem ertem, miert feltetelezed, hogy valamifele teljesen magara hagyott zl kell megvivnia veluk, felderites, legitamogatas es sajat tuzerseg nelkul...?

Csak te rossz kontextusban használtad. A C-RAM sem mint adott eszköz sem mint funkció nem csapat légvédelem. Innentől kezdve nehogy én legyek már a hülye, mert nem tudtam kitalalni, hogy mire gondolt a költő.

Nem, te az vagy, aki koti az ebet a karohoz, hogy csakis a maradi elkepzelesed szerint hasznalhato egy amugy masra is jo eszkoz. Raadasul a "kontextus" pontosan hogy helyes, csak te nem akarod elfogadni.
 
  • Vicces
Reactions: cirqle

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 304
113
Mitol lenne overkill? Arrol nem beszelve, hogy az elso tuznyitas utan par masodperccel mar at is adtak az Eltak a helyzetuket es mehet a counter-strike. Raadasul a PzH lotavolon kivulrol kepes betakarni oket.
Ezt hogy érted?
Mit változtat azon hogy 3 perc a röpidő, és egy perc az adaátvitel + irányzás? Összesen 4 perc.
3 perc a limitidő, odébbállni, kb minden európai hadseregben.
Mennyi célpontot tud leküzdeni ez a rendszer 20 másodpercen belül?


Annyibol mindenkeppen, hogy ertelmetlen lenne egyaltalan Graddal puffogtatni egy mozgasban levo konvojra, az biztos... mert a peldanak citalt ukran fenykep egy allo helyzetu egyseget mutatott.
Ismétlem, nem mozgásról volt szó, hanem tűzhatásról.
És attól hogy valamit nem tudsz, vagy értesz nem biztos hogy más sem érti, vagy nem létezik.
Mozgó célokra tüzérségi tüzet lőni, időszakos vizsgafeladat, kb minden normális tüzérségnél.

@mindenen kívül mar leirta, hogy eleg logikusan nem 100x100 meteres teruletre lonek ezekkel, ha szet van huzodva a zl akkor meg plane, akkor talan meg kevesebb.
Én pedig leírtam neki, hogy képesek rá.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 304
113
Ha odebbal. Raadasul onnatol kezdve perceken belul megtalaljak az egesz brigadot a levegobol.


Hogy lehetne mar barhol, nem gyorsnaszadok a tengeren... szirszar hatos IFAk meg Uralokrol van szo, nem repulokrol.


Lasd fenn. Egyreszt a Grad egy oreg szar, pontatlan es amugy sem lehet 30 km kivul, masreszt nem ertem, miert feltetelezed, hogy valamifele teljesen magara hagyott zl kell megvivnia veluk, felderites, legitamogatas es sajat tuzerseg nelkul...?



Nem, te az vagy, aki koti az ebet a karohoz, hogy csakis a maradi elkepzelesed szerint hasznalhato egy amugy masra is jo eszkoz. Raadasul a "kontextus" pontosan hogy helyes, csak te nem akarod elfogadni.
Szerintem lezárom ezt a társalgást.
Azt látom hogy lövésed sincs a tüzérséggel kapcsolatos hardverekhez sem, nem hogy a felhasználásukhoz.
Így nem konstruktív a beszélgetés.
Értelmetlenül csapongsz a témák között, összemosva azokat.
Vitázni akarsz, nem beszélgetni.
Kösz nem.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Ugyan ez igaz a BM-21-re is.
Ne várjuk, hogy közel 100 %-os legyen.
A grad-nak is vannak korlátai.
Egy osztályról beszélünk, ami egy orosz lövészdandár szervezetszerü tuztamogató alegysége.
Egy dandárt legalább három támad egyszerre. Annak van 6 százada az első lépcsőben, három a másodikban.
Két napja arról beszélünk, hogy milyen karán szétkap egy századot a támadás során.
De ha első csapásra nem is, másodikra biztos.
Aztán biztos lőne másra is, más tűzfeladatokat. Sokat, gyorsan, körleteket sűrűn váltva.
Szerintem a támadó három dandár három tüzérosztálya nem hagyná ezt szó nélkül.
Ha nem elsőre, akkor második vagy harmadik alkalommal megcsapnák.
A páncélzat nélküli Gradra, szinte minden veszélyes ha felfedik.
Tehát addig jár a korsó a kútra, míg a többi korsó...
És eltörik, mert közel sem sérthetetlen.
Egy hozzá hasonló ellenféllel szemben.
Tény hogy nagy -nagyon jó lesz, ha meglesznek.
Ez vitathatatlan, csupán legyünk azért tisztában a rendszer korlátaival is, nem várjuk hogy közel 100% -os legyen, és mindenható.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 304
113
Ugyan ez igaz a BM-21-re is.
Ne várjuk, hogy közel 100 %-os legyen.
A grad-nak is vannak korlátai.
Egy osztályról beszélünk, ami egy orosz lövészdandár szervezetszerü tuztamogató alegysége.
Egy dandárt legalább három támad egyszerre. Annak van 6 százada az első lépcsőben, három a másodikban.
Két napja arról beszélünk, hogy milyen karán szétkap egy századot a támadás során.
De ha első csapásra nem is, másodikra biztos.
Aztán biztos lőne másra is, más tűzfeladatokat. Sokat, gyorsan, körleteket sűrűn váltva.
Szerintem a támadó három dandár három tüzérosztálya nem hagyná ezt szó nélkül.
Ha nem elsőre, akkor második vagy harmadik alkalommal megcsapnák.
A páncélzat nélküli Gradra, szinte minden veszélyes ha felfedik.
Tehát addig jár a korsó a kútra, míg a többi korsó...
És eltörik, mert közel sem sérthetetlen.
Egy hozzá hasonló ellenféllel szemben.
Ez a hsz mennyiben kapcsolódik az általatok felvázolt alapfelvetéshez?
20 másodpercen belül, jön 720 rakéta.
Az általatok felvázolt rendszer, mit tud vele kezdeni?
20 másodpercen belül mennyit tudna leküzdeni?
Ez mennyibe kerülne?
Ez a kérdés.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Ez a hsz mennyiben kapcsolódik az általatok felvázolt alapfelvetéshez?
20 másodpercen belül, jön 720 rakéta.
Az általatok felvázolt rendszer, mit tud vele kezdeni?
20 másodpercen belül mennyit tudna leküzdeni?
Ez mennyibe kerülne?
Ez a kérdés.
Azt lövi le, ami veszélyes. Ha egy sem az, akkor egyet sem lő le.
720 meg nem tud veszélyes lenni.
Ha iranyitatlan, akkor csak néhány lehet veszélyes egy oszlopra, a többi mellé.
Irányítottból lőnél 720-at? Egy szazadra?
Nem!
Túlterhelnéd 720 iranyitottnál a rendszert?

Na az lenne a bazi drága!
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 848
113
Azt lövi le, ami veszélyes. Ha egy sem az, akkor egyet sem lő le.
720 meg nem tud veszélyes lenni.
Ha iranyitatlan, akkor csak néhány lehet veszélyes egy oszlopra, a többi mellé.
Irányítottból lőnél 720-at? Egy szazadra?
Nem!
Túlterhelnéd 720 iranyitottnál a rendszert?

Na az lenne a bazi drága!
Miért ne tudna? Van itt egy tüzér aki leírta, hogy egy indító 1 focipályányi területet lő be. Sehová nincs leírva, hogy egy egesz osztály ne azt az 1 focipályányi területet lője, vagy teszem azt 4 focipályányit. Nem csak úgy tudnak lőni,hogy minden indító egy külön focipályányi területet támad.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 304
113
Azt lövi le, ami veszélyes. Ha egy sem az, akkor egyet sem lő le.
720 meg nem tud veszélyes lenni.
Ha iranyitatlan, akkor csak néhány lehet veszélyes egy oszlopra, a többi mellé.
Irányítottból lőnél 720-at? Egy szazadra?
Nem!
Túlterhelnéd 720 iranyitottnál a rendszert?

Na az lenne a bazi drága!
Rendben.
A hiteddel nem tudok mit kezdeni.
A technikai paramétereket egyszerűen ignorálod.
Azt mondtad van tüzér ismerősöd, beszélgess majd el vele erről a dologról.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss
K

kamm

Guest
Szerintem lezárom ezt a társalgást.
Azt látom hogy lövésed sincs a tüzérséggel kapcsolatos hardverekhez sem, nem hogy a felhasználásukhoz.
Így nem konstruktív a beszélgetés.
Értelmetlenül csapongsz a témák között, összemosva azokat.
Vitázni akarsz, nem beszélgetni.
Kösz nem.
Kerdezek, mert nem tunik logikusnak, amit irrsz. :) Ha nincs kedved valaszolni, mondd azt, de ne ram told... :)

A "csapongas" az szubjektiv, nemigen van "medre" itt ennek az egesznek, az eredeti felvetesem vegig masrol szolt, ti kattogtok ezen a Graden itt mar ket napja. :cool:
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 304
113
Miért ne tudna? Van itt egy tüzér aki leírta, hogy egy indító 1 focipályányi területet lő be. Sehová nincs leírva, hogy egy egesz osztály ne azt az 1 focipályányi területet lője, vagy teszem azt 4 focipályányit. Nem csak úgy tudnak lőni,hogy minden indító egy külön focipályányi területet támad.
Alap 120-130 × 120-130, elektronikázott, új buta rakétával 100x100.
 
K

kamm

Guest
Ezt hogy érted?
Mit változtat azon hogy 3 perc a röpidő, és egy perc az adaátvitel + irányzás? Összesen 4 perc.
Lehet, rosszul emlekszem, de az izraeliek pont azzal is reklamoztak az Eltakat, hogy baromi gyorsan megadja az inditok helyet, rogton tuznyitas utan...? Adatatvitel meg, feltetelezem, nulla, mert halozatban van minden, az iranyzas lehet nemi ido, vilagos...
3 perc a limitidő, odébbállni, kb minden európai hadseregben.
Mennyi célpontot tud leküzdeni ez a rendszer 20 másodpercen belül?
Egy 60-as konteneres telepitett indito 12 masodperc alatt kilovi az osszeset (a radarok meg boven tudjak etetni, mar az Elta 2084-esek WLR modban 200 celpontot tudnak behatarolni, ezeknek meg van sajatjuk is):


Ket ilyen doboz 120-at es igy tovabb... de ez a Skynex (telepitett) konteneres verzio.
A mobil verziot csak en vetettem fel, hogy semmi nem tartja vissza a RM egy ilyesmi legyartasatol.

Ismétlem, nem mozgásról volt szó, hanem tűzhatásról.
És attól hogy valamit nem tudsz, vagy értesz nem biztos hogy más sem érti, vagy nem létezik.
Mozgó célokra tüzérségi tüzet lőni, időszakos vizsgafeladat, kb minden normális tüzérségnél.
Ezt vegkepp nem ertem... ugy, hogy nem tudjak pontosan, merre halad?
Vagy a scenario szerint a tuloldal mindent tud, mi meg semmit?

Én pedig leírtam neki, hogy képesek rá.
Ertem. Hat ezt majd ti megvivjatok. :)
 
K

kamm

Guest
Ezt hogy érted?
Mit változtat azon hogy 3 perc a röpidő, és egy perc az adaátvitel + irányzás? Összesen 4 perc.
3 perc a limitidő, odébbállni, kb minden európai hadseregben.
Kivancsisagbol visszakerestem es Jol emlekeztem, konkretan par masodperccel inditas utan megadta a ballisztikus roppalyat illetve pontos celpontot szolgaltatott real-time a foldi csapatoknak kifejezeseket hasznaljak az izraeliek:


Most ebbol mi lenne a realitas, az persze mas kerdes, de egy networked rendszerben a fentiek szerint joval 3 perc alatt lehet a valaszcsapas (ugye nem nullarol tor ki az ellensegeskedes, akkor eleve kb tudjuk, hol lehetnek, akkor az iranyzas sem akkora ido, ugy masfel perces reakciot is el tudok kepzelni.)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 460
113
Csak te rossz kontextusban használtad. A C-RAM sem mint adott eszköz sem mint funkció nem csapat légvédelem. Innentől kezdve nehogy én legyek már a hülye, mert nem tudtam kitalalni, hogy mire gondolt a költő.
Akkor elárulod nekem, hogy milyen mozaikszóval tudod azt kifejezni, ha egy rakéta vagy csöves légvédelmi eszköz alkalmas "counter rocket, artillery and mortar" funkcióra?
Ha valami le tud lőni egy nyomorult repülő gránátot, akkor arra azt mondod, hogy : counter rocket, artillery and mortar.
Aminek mi a rövidítése?
Na, meg tudja mondani nekem valaki, gyerekek?
De tudod mit íme az egyszerű embereknek mit mond a wiki:
Counter rocket, artillery, and mortar, abbreviated C-RAM or counter-RAM, is a set of systems used to detect and/or destroy incoming rockets, artillery, and mortar rounds in the air before they hit their ground targets, or simply provide early warning.
És nédda! Ott emlegetik - többek között - az Iron Dome-ot, valamint a Mantist, mint C-RAM-ot!
De ha nekem, meg a Wikinek nem hiszel, akkor látogass el a NATO ezen kiadványának linkjére.
Ez már eléggé autentikus forrás?

Szóval, ha azt tisztáztuk, hogy a C-RAM az nem csak egy konkrét US Army által alkalmazott típus, hanem egy képesség, akkor beláthatjuk, hogy attól, hogy valami C-RAM, attól még nem árultuk el, hogy azt milyen módon alkalmazzuk.
És pont erre irányul a fenti NATO program is, hogy olyan gyorsan telepíthető, értsd a csapatokkal együtt mozgó C-RAM képességet fejlesszenek, ami ellátja a csapatlégvédelmet.
Ezért rakták fel a MANTIS (pontvédelmi rendszer) ágyúját a Boxerre, és lett belőle csapatlégvédelmi eszköz. És ezért fejleszt a RM hozzá az arab rakétából C-RAM rakétás rendszert a SkyKnight-ot.
Hogy ezeket az eszközöket hogyan hasznalják, az csak az integrátor akaratán múlik.
A 60 darabos konténer semmivel sem kevésbé tehető mobillá, mint a MANTISról levett Skyranger ágyú.
Nincs a konténerben mozgó alkatrész.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 848
113
Akkor elárulod nekem, hogy milyen mozaikszóval tudod azt kifejezni, ha egy rakéta vagy csöves légvédelmi eszköz alkalmas "counter rocket, artillery and mortar" funkcióra?
Ha valami le tud lőni egy nyomorult repülő gránátot, akkor arra azt mondod, hogy : counter rocket, artillery and mortar.
Aminek mi a rövidítése?
Na, meg tudja mondani nekem valaki, gyerekek?
De tudod mit íme az egyszerű embereknek mit mond a wiki:

És nédda! Ott emlegetik - többek között - az Iron Dome-ot, valamint a Mantist, mint C-RAM-ot!
De ha nekem, meg a Wikinek nem hiszel, akkor látogass el a NATO ezen kiadványának linkjére.
Ez már eléggé autentikus forrás?

Szóval, ha azt tisztáztuk, hogy a C-RAM az nem csak egy konkrét US Army által alkalmazott típus, hanem egy képesség, akkor beláthatjuk, hogy attól, hogy valami C-RAM, attól még nem árultuk el, hogy azt milyen módon alkalmazzuk.
És pont erre irányul a fenti NATO program is, hogy olyan gyorsan telepíthető, értsd a csapatokkal együtt mozgó C-RAM képességet fejlesszenek, ami ellátja a csapatlégvédelmet.
Ezért rakták fel a MANTIS (pontvédelmi rendszer) ágyúját a Boxerre, és lett belőle csapatlégvédelmi eszköz. És ezért fejleszt a RM hozzá az arab rakétából C-RAM rakétás rendszert a SkyKnight-ot.
Hogy ezeket az eszközöket hogyan hasznalják, az csak az integrátor akaratán múlik.
A 60 darabos konténer semmivel sem kevésbé tehető mobillá, mint a MANTISról levett Skyranger ágyú.
Nincs a konténerben mozgó alkatrész.
Nem érted, hogy az a gond, hogy te csapat légvédelemként hivatkozol rá.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Miért ne tudna? Van itt egy tüzér aki leírta, hogy egy indító 1 focipályányi területet lő be. Sehová nincs leírva, hogy egy egesz osztály ne azt az 1 focipályányi területet lője, vagy teszem azt 4 focipályányit. Nem csak úgy tudnak lőni,hogy minden indító egy külön focipályányi területet támad.
Nem hiszem, hogy az iranyitatlan rakétával a 40 rakéta egy focipályán csapódik.
Az nagy baj lenne. Szerintem EGY rakéta kb. egy focipályányi területen okoz sérülést repeszeivel a nyíltan elhelyezkedő élő erőnek.
Én 30 M sugarú kört találtam a neten, de legyen.
Egy focipálya, egy rakéta. A szórás meg lőtávval aranyos, ezen is el lehet gondolkodni.
Az osztály lőhet TÖP-t, de ha egy pontba lőnek, akkor is nagyobb terület tüzet lő, mint 100 X 100 m.
Tehát nagyon nem úgy van, ahogy hinni szeretnétek.
Irányított rakétával nyílván más, de ahhoz még tű pontos koordináták, iszonyat jól és szerencsésen megválasztott tűzkiváltás kell.
MOZGÓ PÁNCÉLOSOK-ra!
Sok sikert!
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Rendben.
A hiteddel nem tudok mit kezdeni.
A technikai paramétereket egyszerűen ignorálod.
Azt mondtad van tüzér ismerősöd, beszélgess majd el vele erről a dologról.
Nem. Te ignorálod a valóságot.
Egy Ural 375 osztály 2-3 perc alatt nem vált, gatyát sem, nem, hogy körletet.
Gondold már végig:
1. A harci gépet tűz kész helyzetből menethelyzetbe kell tenni.
2. Be kell sorolni, oszlopokat megállítani.
3. Ha mindenki meg van el kell indulni, nyilván nem 300 m-re. Ha 2 km-re mész, az kb. 5 perc. (25 km/H átlag), de minimum 3-4.
4. Az új körletetben szetbontakozol, majd azonnal tüzkéssze teszed a komplexumod.
5. Meg is kellene tölteni a 40 csövet, 18 másik teherautónak.
6. Vagy bemérik az új TÁS pontos helyét, alapirányt, vizszintest állítanak. Vagy betáplálják a Glonassz koordinátákat a rakétákba.
Amit mindezen idők figyelembevételével egy csoda törzs prekob módjára megálmodott:
Hogy hol is lesznek MÉTER pontosan 2-3 perc múlva a 30-40-el száguldó oszlopok EGYES járművei!
Jó terv.
Szerintem inkább kérdezd meg te a tüzéreket, hogy is megy ez a valóságban.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 848
113
Nem hiszem, hogy az iranyitatlan rakétával a 40 rakéta egy focipályán csapódik.
Az nagy baj lenne. Szerintem EGY rakéta kb. egy focipályányi területen okoz sérülést repeszeivel a nyíltan elhelyezkedő élő erőnek.
Én 30 M sugarú kört találtam a neten, de legyen.
Egy focipálya, egy rakéta. A szórás meg lőtávval aranyos, ezen is el lehet gondolkodni.
Az osztály lőhet TÖP-t, de ha egy pontba lőnek, akkor is nagyobb terület tüzet lő, mint 100 X 100 m.
Tehát nagyon nem úgy van, ahogy hinni szeretnétek.
Irányított rakétával nyílván más, de ahhoz még tű pontos koordináták, iszonyat jól és szerencsésen megválasztott tűzkiváltás kell.
MOZGÓ PÁNCÉLOSOK-ra!
Sok sikert!
Én meg hiszek egy tüzér tisztnek.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and bel

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 460
113
Nem érted, hogy az a gond, hogy te csapat légvédelemként hivatkozol rá.

Miért, szerinted a Skyranger 35-öst, minek szánták? Megvetetnek egy 5-6M-ós alvázat kizárólag azért, hogy tábort őrizzenek vele? :rolleyes:
Nagy kavarok vannak a fejedben azért.
Tehát szerinted egy hálózati alapú légvédelmi rendszer, az nem lehet csapatlégvédelem?
Akkor a LeFaSys-t minek szánták szerinted? :)