[HUN] Haderőszervezés és haderőalkalmazás elmélete

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

Kopi2000

Guest
Hadműveleti harcászat.Tér-idő-erő.Ha nincs elég erőd,hogy időben betőlsd a teret,növelni kell a mozgékonyságot.Ha nincs elég erőd,hogy megfelelő ideig a hadszintéren tarsd azt,növelni kell a rendelkezésre álló időt.
Átfogalmazva.HM nem lesz akkora,hogy egyideüleg mindenhol ott legyen.Nagy mozgékonyságra van szükség,hogy mindenhova időben oda tudjon érni.
HM nem lesz akkora,hogy rotálni lehessen az erőt.Vagyis növelni kell a rendelkezésre álló időt.Kerekes technikának jóval hosszabb a rendelkezésre állási ideje,jóval nagyobb a javitásközi üzemperiodus.
Mo szegény ország.Nincs pénz a seregre.Kerekes technika üzemköltsége jóval kisebb,mint a láncosé.
Szóval a logika szerint éppen ellenkezőleg.Szükségünk van a kerekes technikára.
En pld. pont az orosz offenziva kezdeti sikertelensegebol (pld. Kijev) pont az ellenkezo kovetkeztetest vontam le. Nem tamadnunk kell, hanem elrettenteni es vedekezni, mert kerekes dolgok idw vagy oda, akkora eronk ugysem lesz, hogy nagyszabasu tamado hadmuveletet obnalloan inditsunk..
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 005
113
Nem azt írtam, hogy lesz, hanem azt hogy annyira volna szükség.
Mivel a NATO védelmére építünk, így nincs rá szükség. Nem is tudnánk kigazdálkodni egy 3x ekkora haderőt - pláne most nem amikor haladunk a stagfláció felé. GDP 5-6%-át kellene hadseregre költeni NATO-nélkül.
Továbbá, hogy nem lenne szabad gondot okoznia 352 embert találni erre a feladatra.
Mégis gond van létszámmal szinte minden alakulatnál! Ez a valóság!

A magyar nemzetben leírtakat hiteles forrásnak tartod, de a kormányzati "lózungokat" nem? Szerinted a magyar nemzetben leírt tervek és eredmények kiktől származnak?
A rakétatüzérség már rég be van lengetve. A Magyar Nemzetbe leírtak csak megerősítik ezt.
Az ukrán háború miatt ez előbbre jön várhatóan ez a beszerzés, mert ott komoly szerepe van ezeknek az eszközöknek és jól vizsgáztak a HIMARS-ok.

Okozott már meglepetést a kormány nem egyszer azóta, hogy itt mindenki csak kukabúvárkodott és rozsdás vasak reszelgetéséről álmodozott.
Nézd meg azóta milyen fejlesztések indultak el. Senki álmodni sem mert volna róluk korábban.
Minden csak lózung volna?
Az általad álmodott csoda haderőről még ők sem beszélnek, a NATO fontosságáról annál inkább. A ruszkik által kitüntetett külügyminiszterünk hadakozott hogy nem kellenek NATO-csapatok mert mi megvédjük magunk a 10 határra küldött Gidránnal, aztán láss csodát: már meg is érkeztek a NATO-csapatok.
A kormány többségében csak lózungokat lövöldöz, mert úgy sem kér rajtuk számon senki semmit. Sajnos ez egy ilyen ország...
Választások előtti napokban is teljesen kizárták a rezsi csökkentés megszüntetését és hülyézték az ellenzéket hogy energia takarékosságról és spórolásról beszéltek, aztán láss csodát: jön a 7x gázár meg dupla villanyár! Én még senkivel nem találkoztam, aki bel férne az állítólagos "átlagfogyasztásba", de még sincs semmi tüntetés, hogy hazudoztak egyfolytában. Ez egy ilyen ország - szinte bárki bármit mondhat és tehet következmények nélkül.
Szóval a "térség meghatározó hadereje" is csak lózung - már csak azért is, mert mindenki azt ért alatta amit akar, ez egy megfoghatatlan dolog. Ha ki lesz stafírozva a tatai dandár, máris mondhatják, hogy "meghatározók lettünk", mert ennyire modern cuccai senkinek nincsenek a környéken és vélhetően ez pár évig igaz is lesz.

Sajnos hosszabb távon számoltak csak konfliktussal, és ahhoz igazították a fejlesztési irányokat, annak mértékét.
A forgatókönyv változott, így a fejlesztések is fognak.
Pont MG mondta (az ő szavára érdemes figyelni, mert ritkán téved ebben a témában), hogy érdemben nem változott a beszezésiterv, legfeljebb gyorsítják. Tehát nem több lesz, hanem előbb lesz.

Én látom a szándékot, és látom a tetteket is, és uram bocsáss merek álmodozni.
Álmodozz csak, de engem ne vádolj ezzel - pláne rakétatüzérség témával.
A tippmixben pár hete megadtam a tippjeim, szóval majd kiderül én vagyok-e álmodozó vagy más!
Most így újra gondolva némelyik tippem inkább lefelé módosítanám...
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 501
18 621
113
Mivel a NATO védelmére építünk, így nincs rá szükség. Nem is tudnánk kigazdálkodni egy 3x ekkora haderőt - pláne most nem amikor haladunk a stagfláció felé. GDP 5-6%-át kellene hadseregre költeni NATO-nélkül.

Mégis gond van létszámmal szinte minden alakulatnál! Ez a valóság!


A rakétatüzérség már rég be van lengetve. A Magyar Nemzetbe leírtak csak megerősítik ezt.
Az ukrán háború miatt ez előbbre jön várhatóan ez a beszerzés, mert ott komoly szerepe van ezeknek az eszközöknek és jól vizsgáztak a HIMARS-ok.



Az általad álmodott csoda haderőről még ők sem beszélnek, a NATO fontosságáról annál inkább. A ruszkik által kitüntetett külügyminiszterünk hadakozott hogy nem kellenek NATO-csapatok mert mi megvédjük magunk a 10 határra küldött Gidránnal, aztán láss csodát: már meg is érkeztek a NATO-csapatok.
A kormány többségében csak lózungokat lövöldöz, mert úgy sem kér rajtuk számon senki semmit. Sajnos ez egy ilyen ország...
Választások előtti napokban is teljesen kizárták a rezsi csökkentés megszüntetését és hülyézték az ellenzéket hogy energia takarékosságról és spórolásról beszéltek, aztán láss csodát: jön a 7x gázár meg dupla villanyár! Én még senkivel nem találkoztam, aki bel férne az állítólagos "átlagfogyasztásba", de még sincs semmi tüntetés, hogy hazudoztak egyfolytában. Ez egy ilyen ország - szinte bárki bármit mondhat és tehet következmények nélkül.
Szóval a "térség meghatározó hadereje" is csak lózung - már csak azért is, mert mindenki azt ért alatta amit akar, ez egy megfoghatatlan dolog. Ha ki lesz stafírozva a tatai dandár, máris mondhatják, hogy "meghatározók lettünk", mert ennyire modern cuccai senkinek nincsenek a környéken és vélhetően ez pár évig igaz is lesz.


Pont MG mondta (az ő szavára érdemes figyelni, mert ritkán téved ebben a témában), hogy érdemben nem változott a beszezésiterv, legfeljebb gyorsítják. Tehát nem több lesz, hanem előbb lesz.


Álmodozz csak, de engem ne vádolj ezzel - pláne rakétatüzérség témával.
A tippmixben pár hete megadtam a tippjeim, szóval majd kiderül én vagyok-e álmodozó vagy más!
Most így újra gondolva némelyik tippem inkább lefelé módosítanám...
Rakétatüzérség biztosan lesz ez tény, de olyan kuss van felőle, hogy mire bejelentik is és ideér ott leszünk 2030 körül! Szóval nagyot nem kamuztak! Ez még édes álom marad jó pár évig!
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 112
31 076
113
En pld. pont az orosz offenziva kezdeti sikertelensegebol (pld. Kijev) pont az ellenkezo kovetkeztetest vontam le. Nem tamadnunk kell, hanem elrettenteni es vedekezni, mert kerekes dolgok idw vagy oda, akkora eronk ugysem lesz, hogy nagyszabasu tamado hadmuveletet obnalloan inditsunk..
Nem irtam semmit arrol,hogy támadás vagy védelem a mozgás oka,célja.
Egyébbként meg támadással is lehet védekezni,és védekezéssel is támadni (najó,utóbbihoz általában elöbb egy korlátozott célú támadás kell,de nem mindig)
Ha olyan ponton támadsz,amit az ellennek mindenképpen védenie kell,akkor megszakitja a támadását,de legalábbis erőket von el,hogy a számára létfontosságú pontot védje,visszafoglalja.
Nem a művelet formája a lényeg.Ne tudja a saját terveit végrehajtani.Veszitse el a kezdeményezést,kényszeritsűk rá az akaratunkat.Kénytelen legyen azt tenni,amit mi akarunk,hogy tegyen.
Egy mondjuk Patria XP full páncélban,35milis főfegyverrel,védettségben kb ugyanott van,mint a Lynx,alig marad el tőle.Tűzerőben meg még felül is múlja.......
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 005
113
Rakétatüzérség biztosan lesz ez tény, de olyan kuss van felőle, hogy mire bejelentik is és ideér ott leszünk 2030 körül! Szóval nagyot nem kamuztak! Ez még édes álom marad jó pár évig!
Mondjuk azért ezeket könnyebb legyártani mint egy lánctalpas behemótot: ráteszik a rakétavetőt egy teherautó alvázra, "bedrótozzák" a fülkébe a komputert aztán kész - kissé legyeszerűsítve írtam le a folyamatot persze. Rakétákból még évente érkezne pár száz darab sok éven keresztül.
Maga képesség pár év alatt meglehet, csak a lőszerkészlet feltöltés telhet évekbe...pláne ha magunk akarjuk gyártani és csak egy induló csomagot veszünk.

Szóval ha idén megrendeljük, akkor 2-3 éven belül itt lehetnek. A HX3 löveg sorozat gyártását teszik 2024-re - pedig az bonyolultabb mint egy létező sorozatvetőt rátenni egy HX3 teherautóra...
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Foxbat

Well-Known Member
2021. február 28.
302
1 832
93
Mivel a NATO védelmére építünk, így nincs rá szükség.

A NATO örök? Ki garantálja, hogy lesz még NATO 10 év múlva? A VSZ is megszűnt, a SZU is felbomlott, azt sem gondolta volna senki annak idején.

Mi van, ha egy NATO tagállam szomszéddal sikerül összebalhézni? Minden szomszéddal évszázados barátságban vagyunk... Ja nem.

Ez durva azért, hogy 200 harckocsi az totál sci-fi meg álom egy ekkora országnak. Nagyon sokba fog ez egyszer kerülni, ha nem lesz változás.

A jelenlegi munkaerőpiaci helyzet, majdnem teljes foglalkoztatottság sem fog örökké tartani, egy gazdasági válság van előttünk nagy valószínűséggel. Ezek a dolgok dinamikusan változnak, előre kell gondolkodni.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 501
18 621
113
Mondjuk azért ezeket könnyebb legyártani mint egy lánctalpas behemótot: ráteszik a rakétavetőt egy teherautó alvázra, "bedrótozzák" a fülkébe a komputert aztán kész - legyeszerűsítve. Rakétákból még évente érkezne pár száz darab sok éven keresztül.
Maga képesség pár év alatt meglehet, csak a lőszerkészlet feltöltés telhet évekbe...pláne ha magunk akarjuk gyártani és cak egy induló csomagot veszünk.

Szóval ha idén megrendeljük, akkor 2-3 éven belül itt lehetnek. A HX3 löveg sorozat gyártását teszik 2024-re. pedig az bonyolultabb mint egy létező sorozatvetőt rátenni egy HX3 teherautóra...
Szerintem azért nem ilyen egyezerű a helyzet! Éveket kell várni egy kibaszott ATGM-re pedig az csak egy kézben hordozható rakéta nem egy nagy behemót, csak be kell kábelezni és kész! De látod évekre le vannak kötve a gyári kapacitások! Nem vágom, hogy egy LM mennyi időtávlatban képes bármit is legyártani, de szerintem a chiphiány miatt most ott sem haladnak a munkával! Nem reális ez a képesség szerintem még jó néhány évig! Mindegy, hogy HIMARS vagy Puls! Egyszerűbb lenne egy saját 122 mm-es Grad mintájú, modern rendszerrel fejleszteni valami hazait akár Rába platformra! A semminél több!
 
H

Hummen23

Guest
Mivel a NATO védelmére építünk, így nincs rá szükség. Nem is tudnánk kigazdálkodni egy 3x ekkora haderőt - pláne most nem amikor haladunk a stagfláció felé. GDP 5-6%-át kellene hadseregre költeni NATO-nélkül.

Mégis gond van létszámmal szinte minden alakulatnál! Ez a valóság!


A rakétatüzérség már rég be van lengetve. A Magyar Nemzetbe leírtak csak megerősítik ezt.
Az ukrán háború miatt ez előbbre jön várhatóan ez a beszerzés, mert ott komoly szerepe van ezeknek az eszközöknek és jól vizsgáztak a HIMARS-ok.



Az általad álmodott csoda haderőről még ők sem beszélnek, a NATO fontosságáról annál inkább. A ruszkik által kitüntetett külügyminiszterünk hadakozott hogy nem kellenek NATO-csapatok mert mi megvédjük magunk a 10 határra küldött Gidránnal, aztán láss csodát: már meg is érkeztek a NATO-csapatok.
A kormány többségében csak lózungokat lövöldöz, mert úgy sem kér rajtuk számon senki semmit. Sajnos ez egy ilyen ország...
Választások előtti napokban is teljesen kizárták a rezsi csökkentés megszüntetését és hülyézték az ellenzéket hogy energia takarékosságról és spórolásról beszéltek, aztán láss csodát: jön a 7x gázár meg dupla villanyár! Én még senkivel nem találkoztam, aki bel férne az állítólagos "átlagfogyasztásba", de még sincs semmi tüntetés, hogy hazudoztak egyfolytában. Ez egy ilyen ország - szinte bárki bármit mondhat és tehet következmények nélkül.
Szóval a "térség meghatározó hadereje" is csak lózung - már csak azért is, mert mindenki azt ért alatta amit akar, ez egy megfoghatatlan dolog. Ha ki lesz stafírozva a tatai dandár, máris mondhatják, hogy "meghatározók lettünk", mert ennyire modern cuccai senkinek nincsenek a környéken és vélhetően ez pár évig igaz is lesz.


Pont MG mondta (az ő szavára érdemes figyelni, mert ritkán téved ebben a témában), hogy érdemben nem változott a beszezésiterv, legfeljebb gyorsítják. Tehát nem több lesz, hanem előbb lesz.


Álmodozz csak, de engem ne vádolj ezzel - pláne rakétatüzérség témával.
A tippmixben pár hete megadtam a tippjeim, szóval majd kiderül én vagyok-e álmodozó vagy más!
Most így újra gondolva némelyik tippem inkább lefelé módosítanám...
Látom az álmodozás szó az elevenedbe vágott, pedig irónia volt.

Háborús időkben mindig megreccsen a gazdaság, és mindig fejlesztik a haderőt. Egyszerűen megváltoznak a prioritások, máskülönben nem lesz ország.
Hidd el, egy konfliktusban akkor is heggesztenénk az ötszázadik hiúzt, ha amúgy a mécses fellett gubbasztana otthon mindenki.

Az én optimizmusom is egy vélemény, ahogy a te pesszimizmusod is csak az.

Nem te döntöd el, hogy kinek a szavára érdemes figyelni.

A rezsicsökkentés eddig ajándék volt, amit a kormánytól kaptunk, akár hálás is lehetnél érte, ha haragudni tudsz a hiánya miatt.
Amúgy lehet menni panaszkodni az usa-ba, németországba, ukrajnába, oroszországba, brüsszelbe, és az összes sz*rkeverőhöz, akik megrogyasztották az európai gazdaságot.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 005
113
Szerintem azért nem ilyen egyezerű a helyzet! Éveket kell várni egy kibaszott ATGM-re pedig az csak egy kézben hordozható rakéta nem egy nagy behemót, csak be kell kábelezni és kész! De látod évekre le vannak kötve a gyári kapacitások! Nem vágom, hogy egy LM mennyi időtávlatban képes bármit is legyártani, de szerintem a chiphiány miatt most ott sem haladnak a munkával! Nem reális ez a képesség szerintem még jó néhány évig! Mindegy, hogy HIMARS vagy Puls! Egyszerűbb lenne egy saját 122 mm-es Grad mintájú, modern rendszerrel fejleszteni valami hazait akár Rába platformra! A semminél több!
Nulla tapasztalatunk van rakéta fejlesztésben: bármit kezdenénk fejleszteni, az később lenne kész, mint készen venni valamit.
Amúgy az ukrajnai tapasztalatok alapján egyértelműen a preciziós rakétáknak van hatása egy háború menetére, nem buta többszáz méteres szórással működő Gradoknak. Nem támogatom a "gyorsan szart" megoldást - ennyire nincs nagy gáz. Egyelőre még van NATO és ez jó pár évig nem is fog változni.
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 903
22 372
113
Elég jól állja a repeszt a katonai gumi
o_O
camoflauge-condom.jpg
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 282
14 202
113
Ezt hogy számolod ki? +88 harckocsi az +352 fő kezelőszemélyzetet jelent. Tudom ebben nincs benne a logisztika, viszont az nem is növekszik egyenesen arányosan a harckocsik mennyiségével.
Ha ez gondot okoz egy közel 10 milliós országban, akkor tényleg kár is erőltetni. Mert 44 harckocsi csak nagyon drága pénzkidobás.
Vannak olyan dolgok, amiket nem lehet megúszni.
Bocsánat, hogy rád hivatkozok @krisss , de a te véleményed sokkal relevánsabb a témában.
Szóval az adottságainkat tekintve szükségünk volna nagyjából 150-200 db harckocsira az ország védelméhez.
Ezt hogyan akarod megoldani 44 db-al?
Nem lehet. Meg kell venni a 150-200 db-ot.
Rossz a matek.

Hiszen egymagában a harckocsi sokat nem èr.

Kell melléjük lövész. Légvédelem. Tüzér. Műszaki. Felderítő. Stb.
Nem csak logisztika.
Nem pár száz ember + a +88 hk
 
H

Hummen23

Guest
Rossz a matek.

Hiszen egymagában a harckocsi sokat nem èr.

Kell melléjük lövész. Légvédelem. Tüzér. Műszaki. Felderítő. Stb.
Nem csak logisztika.
Nem pár száz ember + a +88 hk
Nyílvánvaló. Egy harckocsidandárba szervezve őket lehet "spórolni" a lövészzászlóaljakon, és elegendő egyetlen osztály tüzérség, ha csak a harcolókat veszem számításba.
Tudom, hogy ez is irdatlan mennyiségű pénz, és sok ember. De tartom magam ahhoz,hogy nem kellene gondot okoznia egy 10 milliós országban. Csak akarat kérdése.
A létszámról szerintem jelenleg nem lehet messzemenő következtetést levonni, hiszen csak a következő hónaptól érkezik a megemelt fizetés. És sajnos az eljövendő gazdasági válság miatt várhatóan sokan fogják elveszíteni a munkájukat. Egy részüket biztosan a honvédség fogja felvenni.
 

hlln

Well-Known Member
2019. május 17.
310
1 001
93
Rossz a matek.

Hiszen egymagában a harckocsi sokat nem èr.

Kell melléjük lövész. Légvédelem. Tüzér. Műszaki. Felderítő. Stb.
Nem csak logisztika.
Nem pár száz ember + a +88 hk

A Hungárián üresen tátongó új kézi csarnokban és garantáltan majd üresen tátongó, a vb után utóhasznosíthatatlan atlétikai stadionban ott áll 100-120 db Leopard A7+ ára. A két stadion bevallott ára olyan 350 milliárd plusz...

Egy-egy szép, modern pár milliárdos parkkal a helyükön pedig még a budapestiek is jobban jártak volna.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 282
14 202
113
Nyílvánvaló. Egy harckocsidandárba szervezve őket lehet "spórolni" a lövészzászlóaljakon, és elegendő egyetlen osztály tüzérség, ha csak a harcolókat veszem számításba.
Tudom, hogy ez is irdatlan mennyiségű pénz, és sok ember. De tartom magam ahhoz,hogy nem kellene gondot okoznia egy 10 milliós országban. Csak akarat kérdése.
A létszámról szerintem jelenleg nem lehet messzemenő következtetést levonni, hiszen csak a következő hónaptól érkezik a megemelt fizetés. És sajnos az eljövendő gazdasági válság miatt várhatóan sokan fogják elveszíteni a munkájukat. Egy részüket biztosan a honvédség fogja felvenni.
Hát ha nyilvánvaló akkor jó. ;)


De ha èn tüzèrmániás vagyok, maradjon minden így, csak legyen egy külön tüzèrezred.
Sorozatvetőkkel,HX3-mal.
Mègiscsak az a fegyvernemek királynője.

De más szempontból a drónok korát èljük.
Vegyünk azt egy rakatot, ès azzal szètcsapjuk az ellent.
Láttunk már hasonlót.

De nem. Vadászgép. Inkább vegyünk 2 század gripent. Ahhoz úgyis kevesebb ember kell mint a HK-hoz.
Ès akinèl a lègifölèny az-az úr.


Na szóval 1 fegyvernemet kiválasztani ès azt megnövelni ha összfegyvernemi harcra készülünk nem sok èrtelme van.
Szerintem.

Hogy ez így kevés?
Igen szerintem is.

Covid alatt sem nőtt a létszám tudtommal.
Bár nemtudom volt e lètszámstopp.

A tatai dandár parancsnoka mondta el interjúban, a szomszéd háború csökkentette a jelentkezők számát.o_O

A fizuemelès meg nem nagyon van kommunikálva.
Legalábbis nekem nem tűnt föl.

De gondolom azèrt dob majd a létszámon.
Pár napja írtam is, szerintem egy 18-20 èves srácnak nem rossz alternatíva a sereg. Így fizuemelès után. Főleg ha szállón lakik.


De èn nem emelnèk ki egy fegyvernemet sem.

Pár èv ès meglátjuk lessz e kellő létszám az új gépekre.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 112
31 076
113
Hát ha nyilvánvaló akkor jó. ;)


De ha èn tüzèrmániás vagyok, maradjon minden így, csak legyen egy külön tüzèrezred.
Sorozatvetőkkel,HX3-mal.
Mègiscsak az a fegyvernemek királynője.

De más szempontból a drónok korát èljük.
Vegyünk azt egy rakatot, ès azzal szètcsapjuk az ellent.
Láttunk már hasonlót.

De nem. Vadászgép. Inkább vegyünk 2 század gripent. Ahhoz úgyis kevesebb ember kell mint a HK-hoz.
Ès akinèl a lègifölèny az-az úr.


Na szóval 1 fegyvernemet kiválasztani ès azt megnövelni ha összfegyvernemi harcra készülünk nem sok èrtelme van.
Szerintem.

Hogy ez így kevés?
Igen szerintem is.

Covid alatt sem nőtt a létszám tudtommal.
Bár nemtudom volt e lètszámstopp.

A tatai dandár parancsnoka mondta el interjúban, a szomszéd háború csökkentette a jelentkezők számát.o_O

A fizuemelès meg nem nagyon van kommunikálva.
Legalábbis nekem nem tűnt föl.

De gondolom azèrt dob majd a létszámon.
Pár napja írtam is, szerintem egy 18-20 èves srácnak nem rossz alternatíva a sereg. Így fizuemelès után. Főleg ha szállón lakik.


De èn nem emelnèk ki egy fegyvernemet sem.

Pár èv ès meglátjuk lessz e kellő létszám az új gépekre.
Hát,ez úgy igaz,hogy nálunk mégse egészen.... Oldalakat lehetne írni erről.Mert igen,egy minimum szintre mindenhol szükség van.De ha korlátozott a forrás,akkor ki kell emelni egy fegyvernemet,amire összpontosítunk,mint legfőbb erőre.Szerintem mifelénk, számunkra ez a kiemelendő dolog a tüzérség
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 282
14 202
113
Hát,ez úgy igaz,hogy nálunk mégse egészen.... Oldalakat lehetne írni erről.Mert igen,egy minimum szintre mindenhol szükség van.De ha korlátozott a forrás,akkor ki kell emelni egy fegyvernemet,amire összpontosítunk,mint legfőbb erőre.Szerintem mifelénk, számunkra ez a kiemelendő dolog a tüzérség
Baszhatjuk ha nincs amit támogasson. o_O
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff and Filter