Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Ez nem erről szól. Igazából a gyerekkori kétnyelvűség a hatalmas előny, teljesen másképp formálódik a logikai készségük, a gondolkodasuk, en nonstop magyarul beszelek a gyerekekhez ha nincs amerikai velünk. Felnőttkorban is keszsegeket meg gondolkodasmodot alakitja, no meg teljesen mas latokorrel, kulturaval stb ismerkedhetsz meg.
Áthoztam ide.
Alapvetően nem vagyok nyelvtanulás ellen. A gyerekem is két nyelvet tanul, mert van rá tehetsége és érzéke és gyerekként talán könnyebb tanulni. Egyiket első óta, a másikat idén kezdte. Ha hülye lenne hozzá, mint az apja, akkor nem erőltetném. (Az iskolában meg csak negyediktől kezdenék egy nyelvvel.) Azt gondolom, hogy legyen megfelelő nyelvtanítás, nyilván az sem valós, hogy mindenki több nyelven beszéljen anyanyaelvi szinten illetve több kultúrális környezetet ismerjen teljesen.
Nekem a kötelezősséggel van bajom. Meg azzal, hogy egyrészt vannak, akik lenézik azt, akik nem tanulnak nyelvet, de az sokkal jobb, mikor azért adtak ki diplomát, mert levizsgázott, de igazából használható nyelvtudása mégsincs? Akkor az jó? Szerintem nem.
Kultúrával meg nem biztos, hogy a nyelvismeret által ismerkedsz meg -de tény, hogy sokat segít- hanem, hogy valahol ott élsz és részt veszel a társadalomban.
Ha jól tévedek te tanár vagy ugye?
Jól. Az is, meg más is, meg tanulok mást is.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
7 745
26 199
113
Off

Sajnos nem. Az átlag német élelmiszer sokkal minőségibb (drágább is jóval) , mint a magyar boltokban kapható hús, gyümölcs stb.. Amit idehoz a Lidl, Aldi az a kinti szinvonal alja, de sajnos nálunk nem lóg ki a sorból.

Ez azért van, mert nálunk az ár fontosabb mint a minőség. Ez meg fizetésfüggő. Ez van...

 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Ebben igazad van, de az nem csak a figyelemhiányból következik, hanem a szocializációjuk része is. A család hangos, nincsenek tekintettel sem a szomszédokra, sem a gyerekeikre. Ehhez jön még az a probléma, ami most már több generációs náluk, hogy nem látják a szülőket dolgozni, nincs "rendje" a napnak, nincs reggel felkelek, mosdás, fogmosás, munka (iskola), délután haza, tanulás (esetleg). Az van, hogy a szülők szarnak a gyerekre, van és kész, azok meg egész nap "valamerre" vannak, bandáznak, bekerülnek a stricik és kábszer ereskedők világába már fiatalon, aztán ez a modell amit követnek. Bandinak mercije van -> Bandi gazdag (faszt) -> Én is olyan akarok lennimint Bandi -> Bandi herbált terít, meg van négy lány akiket futtat (meg néha a szart is kiveri belőlük), Bandi gyúr egész nap, jó az alakja (faszt, felfújt egybenyakú) -> nekem is kell pár bige, meg én is teríteni akarom a herbált -> én is gazdag leszek. Ennyi a terv. Amit meg a srác is elmondott: baromi nehéz bármit is elérni, mert a szülők sem akarják azt a modellt követni, az egész környezet visszahúzza őket.
Amikor a Bükki Nemzeti Parknál dolgoztam, egyszer a körzet őrével felmentünk a Mátraszőlős feletti a hegyekbe egy lopás bejelentése után. A terepjárónk félúton azt mondta, hogy inkább gyalog menjünk, utána még cirka fél óra egyre nehezebb hegyi úton felfelé kaptatás után elértük a célt. Egy régi kőbánya volt, ahol a szoci időkben felhúztak pár kiszolgálóépületet, 25-50 cm-es vasbetonból. Na, az elkövetők, természetesen sötétfehérek voltak, ezeket a gyenge szerkezeteket csákányozták szét, hogy a bennük levő vasat ellophassák. Mi az kollégával csak abba gondoltunk bele, hogy a mindennapi hegyeket járó rutinunkkal is ínszakasztó jellege volt az útnak odáig, de ezek utána még szétverték ezeket a lágy struktúrákat, aztán lehordták azt az x tonna vasat. :D Ha rendesen dolgoztak volna, szerintem ma is kapnának egy Rendkívüli Arany Sztahanov Megacsillagot Ujjnyi Aranyfuxxal És Gyémántberakással. Szóval mehet ez, hogy a munka becsülete, meg a hasonlók, de a néplélek ami bennük dolgozik, mást mutat. Van egy kis részük, aki törekszik a jobbra, mert belátást is kapott, esetleg elég intelligenciát, de a többi, mégha képes is lenne valami nagyra, inkább csak akkor teszi, ha érzi, hogy most aztán rafináltan kijátszott valami ellenállást.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Amikor a Bükki Nemzeti Parknál dolgoztam, egyszer a körzet őrével felmentünk a Mátraszőlős feletti a hegyekbe egy lopás bejelentése után. A terepjárónk félúton azt mondta, hogy inkább gyalog menjünk, utána még cirka fél óra egyre nehezebb hegyi úton felfelé kaptatás után elértük a célt. Egy régi kőbánya volt, ahol a szoci időkben felhúztak pár kiszolgálóépületet, 25-50 cm-es vasbetonból. Na, az elkövetők, természetesen sötétfehérek voltak, ezeket a gyenge szerkezeteket csákányozták szét, hogy a bennük levő vasat ellophassák. Mi az kollégával csak abba gondoltunk bele, hogy a mindennapi hegyeket járó rutinunkkal is ínszakasztó jellege volt az útnak odáig, de ezek utána még szétverték ezeket a lágy struktúrákat, aztán lehordták azt az x tonna vasat. :D Ha rendesen dolgoztak volna, szerintem ma is kapnának egy Rendkívüli Arany Sztahanov Megacsillagot Ujjnyi Aranyfuxxal És Gyémántberakással. Szóval mehet ez, hogy a munka becsülete, meg a hasonlók, de a néplélek ami bennük dolgozik, mást mutat. Van egy kis részük, aki törekszik a jobbra, mert belátást is kapott, esetleg elég intelligenciát, de a többi, mégha képes is lenne valami nagyra, inkább csak akkor teszi, ha érzi, hogy most aztán rafináltan kijátszott valami ellenállást.
Megkérdezhetem, hogy milyen beosztásban voltál a nemzeti parknál? (Ha nem szeretnéd itt, jöhet privátban is.) Ha természetvédelmi vonalon voltál, lehet hogy zaklatnálak egy kérdéssel.. ha nem bánod.
 
K

kamm

Guest
Nagyon jó kép. A puska remekmű, de a háttérben a családi fészek sem rossz. Köszi a képet.

Ha az ilyesmi kulturalis kornyezetet birod, akkor remelem, lattad az irani (kurd) Ghobadi "Half Moon" filmjet - egy drama-komedia, de nagyon autentikus, egy idos kurd zenesz probal egy iraki fesztivalra eljutni, meg mielott meghal.
Baromi jo vizualisan. anno az itteni bemutatoja utan eleg szerencsetlenul egy fesztivalteremny ember elott sikerult megkerdeznem meg Ghobadit arrol, hogy mit gondol Jancsorol, mert engem nagyon hasonloan megfogott a vizualis megkozelitese, nagyon emlekeztet Jancsora, ugyanolyan eros stb - ettol total leblokkolt, azt mondta, annyira nem ismeri, de nem merne magat hozza semmikeppen... :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 528
29 737
113
Ha az ilyesmi kulturalis kornyezetet birod, akkor remelem, lattad az irani (kurd) Ghobadi "Half Moon" filmjet - egy drama-komedia, de nagyon autentikus, egy idos kurd zenesz probal egy iraki fesztivalra eljutni, meg mielott meghal.
Baromi jo vizualisan. anno az itteni bemutatoja utan eleg szerencsetlenul egy fesztivalteremny ember elott sikerult megkerdeznem meg Ghobadit arrol, hogy mit gondol Jancsorol, mert engem nagyon hasonloan megfogott a vizualis megkozelitese, nagyon emlekeztet Jancsora, ugyanolyan eros stb - ettol total leblokkolt, azt mondta, annyira nem ismeri, de nem merne magat hozza semmikeppen... :cool:
Megkeresem a filmet...
 
K

kamm

Guest
Athozom ide...

Amúgy kb bármilyen élelmiszerben veri a made in hungary a made in germanyt , nem csak téliszalámiban

Off

Sajnos nem. Az átlag német élelmiszer sokkal minőségibb (drágább is jóval) , mint a magyar boltokban kapható hús, gyümölcs stb.. Amit idehoz a Lidl, Aldi az a kinti szinvonal alja, de sajnos nálunk nem lóg ki a sorból.

Ez azért van, mert nálunk az ár fontosabb mint a minőség. Ez meg fizetésfüggő. Ez van...

Szóval azt mondod , hogy ha magyarországon én élelmiszer szeretnék venni , akkor a made in hungary jobb mint a made in germany, viszont ha németországba szeretnék venni ahol made in germanyt árulnak a boltokba jobb mint a made in hungary ... wow , nagyon durca :eek:

Akár, de német boltokban a jobb élelmiszer pl. húsok, tészták made in italy vagy spain. De valóban van téli szalámi is meg erős pista.

De az jo sansszaql nem nemet. Amugy egyebkent a magyar minosegu marhahust - tehat nem tejmarhat - cirka 200+ eve Becsbe viszik ki kozvetlenul. Ez a rendszer tulelt minden vilaghaborut stb, csak a szereplok valtoztak.



Pontosan, azok ritkan nemetek.


A hazai huskinalat, kulonosen a marha minosege hiresen sokkolo annak, aki hazakoltozik... nem kell meg Amerikabol vagy Argentinabol sem menned, egy spanyol avagy osztrak piachoz szokott ember is eldobben, mennyivel rosszabb minosegu az atlagos marhahus otthon. (Ideat meg del-amerikai orszagokban ez a Kanaan a magamfajta husevonek, en szinte minden heten fozok birkabol, marhabol itt es valogatottan szep es sokfele van beloluk.)

Nekem van baratom, akinek a vendegloiben azert nem tart pl birkat, mert keptelenseg normalis minosegben megbizhatoan hozzajutni, de a marhahusra is ugyanugy panaszkodik. Probaltam rabeszelni, hogy jarjon utana es allpodjon meg par gazdasaggal, ahol barmikor szuroprobaszeruen odamegy es szepet kap, normalisan tartott allatokbol, de azt mondta, meg az o 2-3 etterme sem igenyel annyit, hogy le merne barmit kotni, anelkul meg eleg dragara jonne igy ki...

Ugyanakkor a husfelek kulonobozosege itt nagyon gaz, gyakorlatilag csirke, marha, malac, birka van mindenhol, plusz a hulye pulykajuk, semmi mas. Peldaul vadakbol sokkal komolyabb a kinalat otthon, mint itt. Mar a kacsat is keresgelnem kell avagy henteshez kell erte mennem, de mondjuk facant es hasonlokat mar kizarolag olasz specialty henteseknel tudok elore megrendelni, de meg nyulat is max alkalomszeruen foghatsz ki es azt is elorecsomagoltan, nyuzva, sterilen (abbol meg ugye kell vagy 3 minimum, annyira semmi kis husa van.)

Ma megkivantam a steak au poivre-t es erosen huztam a szamat, amikor a file mignon $45/lb volt (ha jol saccolom, az cirka 32 ezer HUF/kg...?)
Eszembe jutott ez a beszelgetesunk es megjegyeztem, hogy a FM helyett a kovetkezo "cutokbol" valaszthattam: london broil, boneless sirloin, ribeye, T-bone, NY strip, valamint skirt, flank es hangar steaks, plusz short ribs es ugye a legdragabb file mignon. (Ez csak a steakek, mert amugy volt meg ketfele ground beef, volt porkoltnek valo marha, meg a fene tudja, meg milyen, masik ketfel darabolt marha, no meg oriasi marha ribs, fustolni ill BBQhoz, azokat mar nem jegyeztem meg, osszessegeben volt legalabb 12-15 kulonbozo fajta marhabol.)
Mindez az egy sarokkal alattam levo igenyes, nagyon jol ellatott, de helyi, kismeretu market (nem nagy lanc, talan fel tucat uzletuk van az egesz varosban, okosan csak jol fizeto kornyeken.) Viszont mellette csak birka volt (4-5 fele), malac (4-5 fele) meg csirke (3-4 fele) plusz mindenfele szofisztikalt friss burgerhusok es hasonlok, az elozo allatokbol. Kacsa semmi, pulykat is csak a hutos resznel lattam, minden mas meg felejtos - igaz, itt van tengeri/halpult is, ott volt 6-8 fele hal plusz 5-6 fele egyeb herkentyu, mind aznapi, friss szalllitmany.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Friss hír: Elhunyt Furkó Kálmán ezredes, a magyar hadsereg kiképzőtisztje.
f0a65a3d83e67c593f6e0dbbbc775d53.jpg
1947-2021.

Sokszor láttam gyerekként, ahogy a közelben edzett a tanítványaival. Már akkor mindenki tudta, hogy ki ez a legendás karatemester. Nyugodjék békében!
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 113
113
Friss hír: Elhunyt Furkó Kálmán ezredes, a magyar hadsereg kiképzőtisztje.
f0a65a3d83e67c593f6e0dbbbc775d53.jpg
1947-2021.

Sokszor láttam gyerekként, ahogy a közelben edzett a tanítványaival. Már akkor mindenki tudta, hogy ki ez a legendás karatemester. Nyugodjék békében!
Tv-ben láttam gyerekként. Rambo és GI Joe mellett sokáig ő volt az "igazi katona" kontraszt.
Nyugodjon békében!
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 528
29 737
113
Visszatérve Kaletára: Pannonhalma, PPKE... Ennek ellenére ez nem számított, de (miután felvették a Külügybe 2001-ben, tehát Viktorék) sem Medgyesy, sem Ferenc nem rúgatta ki. Ellenben a haveromat, igen, mert biztos hazaáruló volt, ha az MKKE-n képezték...
Meggyesi, a francia becsületrenddel a hóna alatt, Fletovics pedig a bulgár hónaljszőrzetben? Meg a "nemértettünkhezzá" gordonykabajnok? :eek: Ezek ezen az alapon magukat kellett volna először kirúgniuk, és ezzel nem a soros-féle "bibó"sokat akartam védeni.;)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Littlejohn

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 528
29 737
113
Nem volt semmi jele, hogy ki fogják tenni a szűrét.
A haver 90 után azért jó volt az Antall-, Horn- (miután egyszer már volt a beosztottja nem csoda), az első Orbán kormánynak is. Lejárt egy megbízatása, visszahívták (egy elég látható) vezető pozícióba, majd fél év múlva lapátra került. Persze, nem tudhatok mindent, de nem volt semmilyen balhéja. Szerintem inkább valamivel nem értett egyet, és megmondta.
Ez így szokott lenni...magasról puffanni egy kitömött borítékra...jujjuj de fáj, fussunk az obmuccmannhez/hoz. Munkaügyi pert indított?
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
Ez így szokott lenni...magasról puffanni egy kitömött borítékra...jujjuj de fáj, fussunk az obmuccmannhez/hoz. Munkaügyi pert indított?
Nem, elment biztosítási ügynöknek. Annyira vastagra nem es(het)ett... A kormánytisztviselőket viszonylag egyszerű kirúgni.
Ja, de ha egy fidesznyik kerül kirúgásra akkor felháborodsz, ugye?
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 528
29 737
113
Nem, elment biztosítási ügynöknek. Annyira vastagra nem es(het)ett... A kormánytisztviselőket viszonylag egyszerű kirúgni.
Ja, de ha egy fidesznyik kerül kirúgásra akkor felháborodsz, ugye?
Nem. Mert van ismerősöm nekem is, jobbos és nemes is. És bizony kirúgták, komoly véghbélai kitüntetéssel, az okt.miniszter mellett volt, de már elmúlt. Ki rúgta ki? Senki...csak szerződést bontottak, egyoldalúan....
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 528
29 737
113
Írod ezt a világ legagresszívabb államában élve, amely állam serényen lemegy kutyába mikor saját súlycsoportal találkozik. ( Szovjet-Orosz vagy Kína, de még egy Pufi is bedúgítja Észak Koreából.) Tálibok éppen most csináltak belőlük bohócot...az irakiak, a szírek, a vietnámiak, szomáliaiak, stb után. Nem uncsi, mindíg rázni a pofonfát? ( A ruszkikkal meg Kínával akarnak boxolni, jesszusom...egy szottyadt Szomáliából hazazavarták őket....)
Magyarként emlékszel 1956-ra?
Nagy arc megvolt, mikor meg bele kellet volna állni akkor meg fosos lett a boka, meg ment a handa-banda. Amit akkor sejteni sem mertünk az ma már tény, hogy csak a gyengébb ellen kemények, kommunista tempó...
Kurdokkal mizu?
Orange Agent?
A szanaszét hagyott sugárzó roncsok mikor lesznek eltakarítva ha már uránnal lövöldözünk?
Irak mikor kezdi visszakapni a "megmentett" múzeumi kincseit?
Folytassam? Lehet...
Biztos mindenki tudja, hogy Franco tábornok, 200.000 katonát ajánlott azonnal. Csakhogy az USA nem vállalta a fegyvert és a szállítást.
Amúgy meg éppen azokat a kincseket semmisítette meg a zusa, amik a "magyarság" előtörténetében fontos. Sumér városállamok.