Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Felénk sajnos nagyon erre mennek a dolgok. Pont mostanában szörnyülködtem magamban egy sort, mert most realizáltam, hogy tavaly tavaszhoz képest 60-120%-kal emelkedtek egyes takarmányok árai. És hát szerintem egy lélektani határ után senkinek sem mindegy, hogy mennyiért állít elő egységnyi mennyiségű húst/tojást/stb. Ha nem számítom bele a munkám, akkor nekem még megéri a háztáji állattartás, de ha jövőre megint ugrunk egy 70-80%-ot, akkor már végképp értelmetlen lesz.
Én nagyon keveset és rendszertelenül veszek takarmányt, megtermelem (termeltetem magamnak), viszonylag sok szálas takarmányt tudok ingyen beszerezni, de mivel most kellett vennem így vagy nagy mennyiség, vagy más miatt tudtam olcsón lucernaszénát venni. Ezek terén nem éreztem áremelkedést.
Nekem ami probléma, hogy nem vagyok támogatásra jogosult (így persze, hogy nem úgy jön ki a matek, mint ha lenne); vagy az emberi hülyeség, hogy huszonötször kell szólni, hogy aztán csak ne érjen ide az ember akár bérmunkában, akár vásárolni.
De nem is gondolom úgy, hogy feltétlen mondjuk a legolcsóbb tömegáruval és a 6 hét alatt készre nevelt bloiler csirkével vagy ketreces tojásgyárral kell a minőséget egy polcra, egy árkategóriába rakni.

Én azt számoltam ki pár éve, hogy tulajdonképen már a kolbász értéke kihozta nullára a disznótartást -és nyilván nem csak az lett a röfiből. De ha van néhány tyúk, nyúl, néhány birka, legalább saját fogyasztásra, az arra fordított energia és költség is elég alacsonyan van.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Felénk sajnos nagyon erre mennek a dolgok. Pont mostanában szörnyülködtem magamban egy sort, mert most realizáltam, hogy tavaly tavaszhoz képest 60-120%-kal emelkedtek egyes takarmányok árai. És hát szerintem egy lélektani határ után senkinek sem mindegy, hogy mennyiért állít elő egységnyi mennyiségű húst/tojást/stb. Ha nem számítom bele a munkám, akkor nekem még megéri a háztáji állattartás, de ha jövőre megint ugrunk egy 70-80%-ot, akkor már végképp értelmetlen lesz.

Közben megy a süket duma, hogy a bioüzemanyagé a jövő.
Csak enni ne kelljen közben, mert a sok sötétzöld elfelejti, hogy azt valahol meg is kell termelni elvéve a helyet más növényektől.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Én nagyon keveset és rendszertelenül veszek takarmányt, megtermelem (termeltetem magamnak), viszonylag sok szálas takarmányt tudok ingyen beszerezni, de mivel most kellett vennem így vagy nagy mennyiség, vagy más miatt tudtam olcsón lucernaszénát venni. Ezek terén nem éreztem áremelkedést.
Nekem ami probléma, hogy nem vagyok támogatásra jogosult (így persze, hogy nem úgy jön ki a matek, mint ha lenne); vagy az emberi hülyeség, hogy huszonötször kell szólni, hogy aztán csak ne érjen ide az ember akár bérmunkában, akár vásárolni.
De nem is gondolom úgy, hogy feltétlen mondjuk a legolcsóbb tömegáruval és a 6 hét alatt készre nevelt bloiler csirkével vagy ketreces tojásgyárral kell a minőséget egy polcra, egy árkategóriába rakni.

Én azt számoltam ki pár éve, hogy tulajdonképen már a kolbász értéke kihozta nullára a disznótartást -és nyilván nem csak az lett a röfiből. De ha van néhány tyúk, nyúl, néhány birka, legalább saját fogyasztásra, az arra fordított energia és költség is elég alacsonyan van.
Nekem sajnos nincs lehetőségem megtermelni magamnak a takarmányt, így kénytelen vagyok vásárolni az állataimnak. Amit lehet, azt helyi termelőtől veszem meg, de ez kimerül a tritikáléban és az árpában. Minden egyebet (napraforgó, zab, kukorica) kereskedőtől tudom megvenni. Lucernát rendszerint kockabálában szoktam venni, az konkrétan 108%-kal drágább, mint 1,5 éve. Ugyanazoktól veszem 20 éve. De már jelezték, hogy valószínűleg hamarosan újabb emelkedés lesz. Tudnék olcsóbban is venni, de az meg vastag, durva szárú, kevésbé értékes takarmány. Éppen ezért eldöntöttem, hogy a nyúltartást ősszel befejezem, mert így már végképp nem éri meg. A helyüket átalakítva inkább gazdasági és jumbo fürjekre állok át tavasztól. Aztán majd meglátjuk.
Félre ne érts, én korántsem tekintem azonos szintnek a boltit és a saját magam által termelt "árut". Sőt... Amíg van rá lehetőségem, addig fogok is állatokat tartani, lefgeljebb a fajösszetétel fog megváltozni. Csak hát nem mindegy azért, hogy a boltihoz képest olcsóbb, kicsit drágább vagy 3-szoros áron hozom ki a végterméket. Egyelőre az első kettőt érem el, bízom benne, hogy itt megáll a takarmány áremelkedés.
Közben megy a süket duma, hogy a bioüzemanyagé a jövő.
Csak enni ne kelljen közben, mert a sok sötétzöld elfelejti, hogy azt valahol meg is kell termelni elvéve a helyet más növényektől.
Alapvetően most nem ezért van egy általános áremelkedés, sokkal inkább azért mert tavaly több okból kifolyólag megugrott Kína gabonaigénye, így amit csak tudtak felvásároltak.
Amúgy én maximálisan támogatom a bioüzemanyagokat. Nem feltétlen van szükség tiszta gabonára (leginkább kukoricára) hozzá, egyéb biomasszából is szintetizálható bioetanol.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nekem sajnos nincs lehetőségem megtermelni magamnak a takarmányt, így kénytelen vagyok vásárolni az állataimnak. Amit lehet, azt helyi termelőtől veszem meg, de ez kimerül a tritikáléban és az árpában. Minden egyebet (napraforgó, zab, kukorica) kereskedőtől tudom megvenni. Lucernát rendszerint kockabálában szoktam venni, az konkrétan 108%-kal drágább, mint 1,5 éve. Ugyanazoktól veszem 20 éve. De már jelezték, hogy valószínűleg hamarosan újabb emelkedés lesz. Tudnék olcsóbban is venni, de az meg vastag, durva szárú, kevésbé értékes takarmány. Éppen ezért eldöntöttem, hogy a nyúltartást ősszel befejezem, mert így már végképp nem éri meg. A helyüket átalakítva inkább gazdasági és jumbo fürjekre állok át tavasztól. Aztán majd meglátjuk.
Félre ne érts, én korántsem tekintem azonos szintnek a boltit és a saját magam által termelt "árut". Sőt... Amíg van rá lehetőségem, addig fogok is állatokat tartani, lefgeljebb a fajösszetétel fog megváltozni. Csak hát nem mindegy azért, hogy a boltihoz képest olcsóbb, kicsit drágább vagy 3-szoros áron hozom ki a végterméket. Egyelőre az első kettőt érem el, bízom benne, hogy itt megáll a takarmány áremelkedés.
Igen, a lehetőségek és a környezet nagyban befolyásolja a költségvetéseket. Én javarészt olyan kerteket fogtam fel, amit más nem művelne, ez az alap, erre jönnek az egyebek, meg a saját porták.

Nekünk két generációban voltak nyulak, nagyapámnak és apámnak. Kb. százas nagyságrendben. Sokszor az volt a hó végén, amihez hozzá lehetett nyúlni :) -aztán tönkretették a felvásárlást, abbahagytuk a francba.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Igen, a lehetőségek és a környezet nagyban befolyásolja a költségvetéseket. Én javarészt olyan kerteket fogtam fel, amit más nem művelne, ez az alap, erre jönnek az egyebek, meg a saját porták.

Nekünk két generációban voltak nyulak, nagyapámnak és apámnak. Kb. százas nagyságrendben. Sokszor az volt a hó végén, amihez hozzá lehetett nyúlni :) -aztán tönkretették a felvásárlást, abbahagytuk a francba.
A dédnagyszüleim és nagyszüleim a csúcson 2-300 nyulat tartottak, egy évben volt 4-5 alom anyánként. Amíg volt normális felvásárlás, addig arany életük volt belőlük. Utána már csak 3-4 anyát tartottunk, ami pont annyi húst hozott, amit a család elfogyasztott. És most ezt fogom majd megszüntetni. A fürj sokkal termelékenyebbnek ígérkezik, kíváncsi vagyok, hogy beváltja-e a hozzá fűzött reményeket. :)
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Szerintem ez többről szol,mint hogy Ilja hány votkát ivott.
Na szóval ha meglesed az oroszokat, hamar megjelennek a dolgok. Nagylelkűek, barátságosak, segítőkészek, és pont ebből következően hajlamosak az uram bátyám viszonyra, illetve nem észrevenni a gányolást.
Mert minden tulajdonságnak ára van.
A német precizitásnak is, az angol hidegvérnek is, a déliek sziesztanizmusának is.
Az orosz munkás egyszerűen megcsinálja ahogy megcsinálja, de mert a munkafelügyelő nem akar neki rosszat, hát nem szól, hogy amúgy lukas a lada alja. (Megjegyzem ez nálunk is jellemző)
Ez amúgy ha komolyan diktatúra van, márpedig mind a cár mind a főtitkárok keményen nyomták az ipart ebben azt eredményezi, hogy sokkal kevésbé derülnek ki ezek.
És még egy csomó egyéb. Én egyébiránt nagyon bírom őket, de a lelkükbe van kódolva ez a dolog. Aztán lehet szarul írtam le, meg nyugodtan lehet vitatkozni. Ezek csak gondolatok.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 175
113
Na szóval ha meglesed az oroszokat, hamar megjelennek a dolgok. Nagylelkűek, barátságosak, segítőkészek, és pont ebből következően hajlamosak az uram bátyám viszonyra, illetve nem észrevenni a gányolást.
Mert minden tulajdonságnak ára van.
A német precizitásnak is, az angol hidegvérnek is, a déliek sziesztanizmusának is.
Az orosz munkás egyszerűen megcsinálja ahogy megcsinálja, de mert a munkafelügyelő nem akar neki rosszat, hát nem szól, hogy amúgy lukas a lada alja. (Megjegyzem ez nálunk is jellemző)
Ez amúgy ha komolyan diktatúra van, márpedig mind a cár mind a főtitkárok keményen nyomták az ipart ebben azt eredményezi, hogy sokkal kevésbé derülnek ki ezek.
És még egy csomó egyéb. Én egyébiránt nagyon bírom őket, de a lelkükbe van kódolva ez a dolog. Aztán lehet szarul írtam le, meg nyugodtan lehet vitatkozni. Ezek csak gondolatok.
Speciel van orosz kollégám,nem is egy.Nagyon is képesek preciz munkra.
Déliek is tudnak dolgozni,ha muszály-és szieszta időben arrafelé 40+ fok van a napon,próbáljon meg valaki kapálni a földeken.Ott döglik meg.Angolok sokkal szabálybuzibbak,mint a németek,és irgalmatlanul be tudnak rugni.Francia kisember meg egyáltalán nem egy fellengzős beképzelt fax-sőt,kifejezetten segitőkész és barátságos.
Sztereotipiáknak ugyan van alapjuk,de azért csak sztereotipiák.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 605
25 048
113
Kantin Magyarország zárva, így jobb híján ide teszem
ac276e18ce06ef1020077f0bd318cc91.jpg

 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
Ezekszerint olvastad. konkretan mire gondolsz? Mert ez igy meg mindig altalanossag.
Jóskánk sztorija ugye arról mesél, hogy durván szarul járt otthon, elvitték az egyiptonáczikok, álmodás, hét szűk, hét bő esztendő, etc, etc. Igazából lehet ez az álmodás puszta tapasztalati alapú környezetismeret. Mindegy is. A sirámok arról szoktak szólni, hogy miután odament szintén nagyon kényszeredve egyiptomba Jákob és a pereputty, nagyon rossz sorsuk volt, rabszolgaság, menekülni kellett és minden rettenetes volt. A valóság meg az, hogy miután a fáraó be lett oltva ezzel és hát a hatalom akkor is hatalom volt, József ugye hét évig elszedte a felhatalmazásával minden terményét és takarmányát a földműveseknek, mondván majd abból lesz ellátva az ország. Gyakorlatilag padláslesöprő miniszter volt a figura a saját ötlete mentén(hejj Nagy Imre). Azoktól szedett el mindent, akik ugye művelték a földet, tartalékot képeztek maguknak rendesen, tehát erre baromira nem voltak rászorulva. Aztán mikor beütött a várt szar, akkor mikor szükségük volt, elé járultak, hogy adjál már enni, meg takarmányt. Persze, mondta Joe, csak cserébe adjátok nekem a földjeiteket. Cserébe pénzt adott a fáraó készletéből amin vehettek tőle enni, tehát a zsé is visszavándorolt hozzá. :rolleyes: Legközelebb az állataikat kérte cserébe. Mindet. Ugyanezen folyamat mentén.(nekem van régről emlékem egy olyan passzusra is, hogy aztán a gyerekeiket is kérte, de ez csak ködös emlék). Majd ezután behívta a népét egyiptomba és ahogy le van írva, ott igen boldogan és jól éltek. Kövess el valami gyalázatosat, fogd rá a cselekmény áldozataira és állítsdbe magad áldozatnak? :rolleyes: Modern piacgazdaság? Hol is az alapja? Ezután, mikor oktalanul antiszemiták lettek azok a rohadt egyiptonáczik és pucolni kellett, csak a kincstárat vitték végül magukkal, csak előtte még leöltek egy rakás kisgyereket. Hmmm.
 
K

kamm

Guest
Igen ám, de nem mindegy, hogy mennyit is kell befektetni, mert ez egy ördögi körforgás, illetve nehéz megtalálni a gazdasági optimumot. Mert lehet, hogy nagyobb darabszámban tartod a jószágot, de ahhoz több építmény kell, több és nagyobb gép stb. Tehát nem feltétlen van egyenes arányban a dolog.
Másrészt meg érdekes lenne ha levennénk a támogatásokat, (pl. gázolajár) torzító hatását.
Érdekes lenne megvizsgálni, hogy mire egy nagyüzemi húsárú a bevásárlóközponton, vagy a "bóton" keresztül visszajut a falura, a; hogy tud olcsóbb lenni, mint ha helyben nevelnék és vágnák/árulnák; b; mennyivel nagyobb a környezeti lábnyoma a folyamatos szállításnak.

Régebben valóban kevesebb volt a hús. De kell ennyi húst enni, mint most? Ugyan olyan volt a beltartalmi értéke? Mennyiség kontra minőség?


Tévedés; nem, nem szűnt meg. Nem feltétlen az az alultápláltság, hogy az ember bordája kilátszik.


"Akár kövéren is lehetsz alultáplált, miközben tömöd magad, szervezeted mégis éhezik - ezt üzenik hazai és nemzetközi táplálkozáskutatók.
Szó szerint akár éhen is lehet halni a gyorséttermi ételektől, rágcsálnivalóktól - állítják brit kutatók, akik arra figyelmeztetnek, hogy az elmúlt öt évben 44 százalékkal nőtt az alultáplált emberek száma a szigetországban. [2007-es cikk] A szakemberek szerint a helyzet gyakran már az afrikai éhezők fizikai állapotát tükrözi, az emberek szervezetéből alapvető vitaminok és ásványi anyagok hiányoznak. Az alultápláltság akár halálos is lehet, a hajhullástól kezdve az izomgyengeségen és az állandó éhségérzeten át a letargiáig, bármit okozhat a hiány. A gyorséttermi ételek magas zsír- és cukortartalmuk miatt nemcsak elhízáshoz vezethetnek, hanem súlyos problémákat okozhatnak alacsony vitamin- és ásványianyag-tartalmuk miatt. "Az alultápláltság nyomán kiszolgáltatottabbak leszünk a betegségeknek" - jelentette ki Dr. Mike Stroud, a Southampton-i Egyetem szakértője. Az emberek 75 százalékánál a problémát nem veszik időben észre.
Magyarországon sem jobb a helyzet: még ha a lakosság többsége egyelőre nem gyorsétterem-függő is, más módon bombázzuk "üres kalóriákkal" a szervezetünket. A lakosság jelentős részénél az étrendjében valamilyen vitamin, ásványi anyag alig található - mondja Zajkás Gábor , az Országos Élelmiszer-biztonsági és Táplálkozástudományi Intézet helyettes vezetője.
- Ásványi anyagok, nyomelemek, vitaminok, élelmi rostok, növényi védőanyagok kellenek ahhoz, hogy a szervezet életképes maradjon. A reklámok tévesen biztatnak arra, hogy egyetlen csokoládészeletből megkapjuk a szükséges energiát, vagy az óriáshamburgerek is minden eddiginél nagyobb jóllakottságot ígérnek, ezekkel a kalóriákkal kellene ugyanis a leginkább csínján bánni - mondja a szakember egy kutatásra hivatkozva, miszerint a reklámok 95 százaléka éppen azokat a termékeket célozza, amelyekből a legkevesebbet szabadna fogyasztanunk."
Ja hat ez hulyeseg, a szokasos idiota tulzas. Igen, az egeszsegtelen taplalkozas nagyon rossz, nem veletlenul olyan gazos a magyar atlagos egeszsegugyi allapota.
Viszont ettol meg az ehezes ill alultaplaltsag tovabbra sem egyenlo azzal, hogy dagadtra zabalod magad McDonaldsos mocsokkal. Amikor nem eszel, plane gyerekkent, a szellemi kepessegeid sem tudnak kifejlodni, ezt mar szaz tanulmanyban leirtak, tobbek kozott az ehezes az egyik legjobban kovetheto transgenerational trauma a genetikai kododban, 3-4 generaciora is kihathat a felmenoid gyerekkori, rendszeres ehezese. lasd a genetic studykat a holland avagy ir ehinsegek hatasairol.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 708
113

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 603
32 134
113

:)
Ez a bennfentes meg mi a szösz? Az Origón már Tóvám! :D
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 603
32 134
113
Szerintem forditva.Ahoz,hogy végbemenjen mindaz,mit kivánsz,ahoz kellene változtatni a regnáló rendszeren.Alkotmányos királyság meg nálunk nem játszik,nincs királyi házunk.Különben sem lényeges,agy alkotmányos királyság az egy köztársaság,ahol van egy egyébként jelképes ceremoniális szereppel biró király,gyakorlati politikai hatalma nincs.De nálunk királyi ház hiányában ezt teljesen értelmetlen lenne behozni.
-Van királyi házunk, egy francia Árpád-ház leszármazott gróf, amennyire tudom Mo.-n él, de a király szükségtelen, hiszen Regnum Marianum vagyunk, a Szent Korona országa, amely a Magyarok Nagyasszonya védelme és támogatása alatt áll.
A mai kor, egy átmeneti időszak. Orbánék Kharon szerepét játszák. Egy sima "királynak, hogy legyen" nincs értelme. Vezetheti az országot a nádor/kormányzó is.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and Negan