Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 429
33 714
113
W

Wilson

Guest
Aida pályafutása tiszteletet érdemel, de 45 évesen kivinni az olimpiára, csak hogy meglegyen neki a hetedik?
Bár nem csípem Husztit,de ő még a 2016-os EB előtt azt nyilatkozta,hogy akkor sem menne ki a válogatottal az EB-re ha hívná a Bern Storc,mivel nem volt tagja annak a csapatnak amelyik kivívta az EB részvételt (lemondta a válogatottságot korábban) és ha ő ott lenne az EB-n a magyar válogatottal az nem lenne igazságos azokkal szemben akik kivívták az EB részvételt.Szerintem Mohamed AIdanak is így kellett volna dönteni,ő is saját elhatározásából nem vett részt az olimpiai kvalifikációs viadalokon csak akkor jelent meg a tőrvívó válogatottnál amikor a női tőrvívő csapat már kijutó helyen állt az olimpiai kvalifikációban
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 005
87 707
113
Aida pályafutása tiszteletet érdemel, de 45 évesen kivinni az olimpiára, csak hogy meglegyen neki a hetedik?
Pont tegnap néztem meg a Baggio filmet a Netflixen. (Amúgy, ritka szar ...) Na szóval, ott is megígérte neki Trappatoni, hogy ha nem sérült, kiviszi Korea-Japánba a buddhista Baggiot. Nem volt sérült, és nem vitte ki. Pedig formában volt. Az olaszok pedig ..., de az már történelem.

Ha Giovanni meg merte lépni, most miért nem lehet meglépni, hogy Aida ne menjen az olimpiára? Mit is tesz hozzá a csapathoz? Sokat nem, bár ez most olyan olimpia lesz, hogy bármi és annak ellenkezője is megtörténhet majd.
 
  • Tetszik
Reactions: OhioNurse and enzo
G

Galthran

Guest
Bár nem csípem Husztit,de ő még a 2016-os EB előtt azt nyilatkozta,hogy akkor sem menne ki a válogatottal az EB-re ha hívná a Bern Storc,mivel nem volt tagja annak a csapatnak amelyik kivívta az EB részvételt (lemondta a válogatottságot korábban) és ha ő ott lenne az EB-n a magyar válogatottal az nem lenne igazságos azokkal szemben akik kivívták az EB részvételt.
volt valami balhéja egy korábbi csapatkapitánnyal és utána azt mondta végleg lemondja a válogatottságot, amihez tartotta is magát. ezt becsülöm benne, függetlenül attól mekkora paráj a srác :D
.Szerintem Mohamed AIdanak is így kellett volna dönteni,ő is saját elhatározásából nem vett részt az olimpiai kvalifikációs viadalokon csak akkor jelent meg a tőrvívó válogatottnál amikor a női tőrvívő csapat már kijutó helyen állt az olimpiai kvalifikációban
ebben az a szomorú hogy úgy tűnik minden sportági szövetségünk töketlen ahhoz hogy rendet tartson, plusz korrupció.

itt van a múltkori sportlövő szappanopera sokadik felvonása:


am sidiben már az taszít hogy a nője román színekben versenyez :D
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 429
33 714
113
Kimondta, hogy az MLSZ és a magyar edzők úgy szarok ahogy vannak.
Kb amit később Szalai is.

Mondott azért mást is, pl. hogy ő nem megy a Videotonba azért, hogy válogatott legyen, meg hogy Egervári azért tesz be embereket a csapatba (Mezey utasítására), hogy el lehessen adni őket külföldre.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 429
33 714
113
Mondott azért mást is, pl. hogy ő nem megy a Videotonba azért, hogy válogatott legyen, meg hogy Egervári azért tesz be embereket a csapatba (Mezey utasítására), hogy el lehessen adni őket külföldre.

Ja és az irónia, hogy aztán később Fehérvárra igazolt.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 834
113
Ennyi:

"A magát reálpolitikusnak valló vesztfáliai szerint egyébként sem az a művészet a külpolitikában, hogy azokkal értessük meg magunkat, akik amúgy is egyetértenek velünk. Ha ez lenne – mondja –, Németország csak a Benelux-államokkal lenne beszélő viszonyban,

és még Közép-Európában sem találná meg a hangot minden EU-tagállammal. „Ez nehéz, de a külpolitika nehéz dolog” – véli Laschet, aki szerint inkább a hasonlóságokra kellene fókuszálni ahelyett, hogy folyton rendreutasítanánk partnereinket, például Oroszországot.

Ilyen mondatok persze bármikor elhagyhatják Angela Merkel száját is, így a Hauptstadt podcastet szerkesztő Michael Bröcker–Gordon Repinski páros rá is kérdezett, hogy akkor mégis mi a különbség Laschet és a leköszönő kancellár között.

A vesztfáliai kitérő választ adott, szerinte nem az határoz meg valakit, hogy miben különbözik Merkeltől. Kritizálta viszont a Zöldeket: Armin Laschet szerint szép és jó a párt nagyon verbális külpolitikája, de amikor majd megérkeznek a való világba, látni fogják, hogy „semmi értelme lehordani a világon minden országot, és aztán nem javasolni semmilyen megoldást”. Ott van például a migrációs válság a Földközi-tengeren: el kell fogadni, hogy ebben a kérdésben a török elnökkel kell együttműködni, hiába más a német kormány elképzelése a társadalomról vagy a demokráciáról.

Armin Laschetnél egyébként a nacionalizmus a legfontosabb vörös vonal. Mint mondja, Európa renacionalizálása elfogadhatatlan, több Európára van szükség. És akkor mi a helyzet az olyan nacionalistákkal, mint Orbán Viktor? – adódik a kérdés. A CDU elnöke szerint rengeteg munka van még az Európai Unióban. A Delet fel kell építeni az újjáépítési alap segítségével, de a kelet-nyugati megosztottság még úgy is jelen lesz a kontinensen, és ezen csak a lengyelekkel és a magyarokkal együtt lehet dolgozni. „Szükségünk van Magyarországra” – hangsúlyozza Laschet, és nem csak azért, mert a magyar fél bármikor megvétózhat bármit az Európai Unióban."


A kancellárjelölt szerint igenis változás kell az egyhangúság kérdésében, ha az Európai Unió aktívan szeretne fellépni a jövő kulcskérdéseiben. Ide tartoznak a pénzügyek is. „Németország a legnagyobb nettó befizető, az is marad”, szükség esetén növeli is befizetéseit, így nem hagyhatja, hogy felülbírálják az akaratát.

A költségvetési politikában a kisebbség nem bírálhatja felül a fizető többség akaratát”
– jelentette ki határozottan.



Szükségük van Magyarországra, de csak csicskaként.
 
  • Dühítő
  • Tetszik
Reactions: fip7 and enzo

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
Ne haragudj, de ez a jovo. En 10+ eve irtam egy cikket (idekinn, angolul) arrol, hogy a jovoben megszunnek a regi klasszikus osztalyok es minden, amit automatizalni lehet, annak annyi. 100+ munkakort szamoltam mar akkor ossze, ami halalra volt itelve - koztuk a sofort az elsok kozott.
Ami marad az az investo class (csucs), a technology class (egy szeles reteg, aki mukodteti a rendszert - en remelem ,megmaradok a tetejen, ahol vagyok es a gyerekeim is itt indulnak, hacsak nem sikerul az investor classba bekerulnom), aztan semmi mas, mint a service class, akik vezetik a taxit, intezik a laundryt, takaritjak a lakast stb. Kozte par niche class, restareuatur, kepzomuveszek, tanarok stb. Undorito, igen, de ez jon ideat. Minden komolyabb production Azsiaban lesz. Megszunik a regi class warfare, minden ilyen toke- ill hasznossag-alapon megy majd.
Kis kulonbseggel ma is ezt gondolom.
Engem leginkább az érdekel, hogY miért csináljuk. Filmek százait csináltuk már szerintem arról, mekkora fostalicska lesz egy ilyen világ, ahol egy rakás senkiházi vágyait még durvábban kiszolgálja egy kis rész szánalmas kis előnyökért, míg a többi rabszolga a totális szinten, jószerével a szabadulás lehetősége nélkül. Szeret az emberiség rabszolga lenni, illúziókban hinni, meghunyászkodni, vagy csak ennyire gyáva? Csak azért érdekel ez, mert érthetetlen a számomra, ahogy saját magukat kötik gúzsba a fejlődés jelszavával, pedig nem ők fejlődnek hanem a tárgyaik. Lehet az egy atomerőmű, vagy egy hadihajó, bármilyen komplex, előrébb helyezik mint az emberi lényt, pedig csak tárgy. Egy kamerának több jogot adnak adott esetben mint egy emberi lények, pedig csak egy tárgy. És jól meghivatkozzák, hogy az emberekért. Lesújtó.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Dehogyis. Ezek teljesen normális folyamatok. A gépesítés sokkal jövedelmezőbbé tette a nagyipari állattartást, emiatt sokkal olcsóbbá válhatott a termék. Nagyon kevesen hajlandóak azt kifizetni, hogy valaki pár állaton szeretné realizálni a megélhetését. Ugyanígy nyugaton, de az egész világon, a pár darabos állattartás eltűnőben van. Persze lehet találni erre szakosodott családi vállalkozásokat, akiket eltart a néhány fine dining, organic fodd őrült, de ezek száma igen alacsony és nagyon kiélezett versenyben kell talpon maradniuk.
Egyébként nyugodtan olvass utána akár a magyar akár külföldi étkezési szokások változásának és azt fogod találni, hogy a nagyipari gazdálkodás miatt sokkal elérhetőbb árúvá váló hús fogyasztása nagyon durván megugrott a huszadik században. Mi magyarok is kétszer annyi húst fogyasztunk átlagban, mint a második világháború előtt, olyan országokban, ahol nem tartott ki a félfeudális rendszer a hatvanas évekig, ott már inkább triplázásnál tartanak.
Igen ám, de nem mindegy, hogy mennyit is kell befektetni, mert ez egy ördögi körforgás, illetve nehéz megtalálni a gazdasági optimumot. Mert lehet, hogy nagyobb darabszámban tartod a jószágot, de ahhoz több építmény kell, több és nagyobb gép stb. Tehát nem feltétlen van egyenes arányban a dolog.
Másrészt meg érdekes lenne ha levennénk a támogatásokat, (pl. gázolajár) torzító hatását.
Érdekes lenne megvizsgálni, hogy mire egy nagyüzemi húsárú a bevásárlóközponton, vagy a "bóton" keresztül visszajut a falura, a; hogy tud olcsóbb lenni, mint ha helyben nevelnék és vágnák/árulnák; b; mennyivel nagyobb a környezeti lábnyoma a folyamatos szállításnak.

Régebben valóban kevesebb volt a hús. De kell ennyi húst enni, mint most? Ugyan olyan volt a beltartalmi értéke? Mennyiség kontra minőség?

Mondjuk meg is szunt az alultaplaltsag, ami viszont a Horthy alatti felfeudalis vilagban a legszegenyebb retegek kozott (napszamosok, melosok, ipari proletariatus stb) igencsak gyakori volt.
Tévedés; nem, nem szűnt meg. Nem feltétlen az az alultápláltság, hogy az ember bordája kilátszik.


"Akár kövéren is lehetsz alultáplált, miközben tömöd magad, szervezeted mégis éhezik - ezt üzenik hazai és nemzetközi táplálkozáskutatók.
Szó szerint akár éhen is lehet halni a gyorséttermi ételektől, rágcsálnivalóktól - állítják brit kutatók, akik arra figyelmeztetnek, hogy az elmúlt öt évben 44 százalékkal nőtt az alultáplált emberek száma a szigetországban. [2007-es cikk] A szakemberek szerint a helyzet gyakran már az afrikai éhezők fizikai állapotát tükrözi, az emberek szervezetéből alapvető vitaminok és ásványi anyagok hiányoznak. Az alultápláltság akár halálos is lehet, a hajhullástól kezdve az izomgyengeségen és az állandó éhségérzeten át a letargiáig, bármit okozhat a hiány. A gyorséttermi ételek magas zsír- és cukortartalmuk miatt nemcsak elhízáshoz vezethetnek, hanem súlyos problémákat okozhatnak alacsony vitamin- és ásványianyag-tartalmuk miatt. "Az alultápláltság nyomán kiszolgáltatottabbak leszünk a betegségeknek" - jelentette ki Dr. Mike Stroud, a Southampton-i Egyetem szakértője. Az emberek 75 százalékánál a problémát nem veszik időben észre.
Magyarországon sem jobb a helyzet: még ha a lakosság többsége egyelőre nem gyorsétterem-függő is, más módon bombázzuk "üres kalóriákkal" a szervezetünket. A lakosság jelentős részénél az étrendjében valamilyen vitamin, ásványi anyag alig található - mondja Zajkás Gábor , az Országos Élelmiszer-biztonsági és Táplálkozástudományi Intézet helyettes vezetője.
- Ásványi anyagok, nyomelemek, vitaminok, élelmi rostok, növényi védőanyagok kellenek ahhoz, hogy a szervezet életképes maradjon. A reklámok tévesen biztatnak arra, hogy egyetlen csokoládészeletből megkapjuk a szükséges energiát, vagy az óriáshamburgerek is minden eddiginél nagyobb jóllakottságot ígérnek, ezekkel a kalóriákkal kellene ugyanis a leginkább csínján bánni - mondja a szakember egy kutatásra hivatkozva, miszerint a reklámok 95 százaléka éppen azokat a termékeket célozza, amelyekből a legkevesebbet szabadna fogyasztanunk."
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Igen ám, de nem mindegy, hogy mennyit is kell befektetni, mert ez egy ördögi körforgás, illetve nehéz megtalálni a gazdasági optimumot. Mert lehet, hogy nagyobb darabszámban tartod a jószágot, de ahhoz több építmény kell, több és nagyobb gép stb. Tehát nem feltétlen van egyenes arányban a dolog.
Másrészt meg érdekes lenne ha levennénk a támogatásokat, (pl. gázolajár) torzító hatását.
Érdekes lenne megvizsgálni, hogy mire egy nagyüzemi húsárú a bevásárlóközponton, vagy a "bóton" keresztül visszajut a falura, a; hogy tud olcsóbb lenni, mint ha helyben nevelnék és vágnák/árulnák; b; mennyivel nagyobb a környezeti lábnyoma a folyamatos szállításnak.
Igen, a mezőgazdaság is olyan, mint egy gyár. Ahhoz, hogy egy biztos megélhetést adjon bele kell tenni nagyon sok pénzt.

Helyben árulás. 2 lehetőség van, vagy kevés állat és drága hús, vagy sok állat és olcsó hús, amiben viszont könnyen benne lehet az is, hogy nem tudják értékesíteni e hús jelentős részét, mert helyben nincs akkora mennyiségre kereslet.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Igen, a mezőgazdaság is olyan, mint egy gyár. Ahhoz, hogy egy biztos megélhetést adjon bele kell tenni nagyon sok pénzt.

Helyben árulás. 2 lehetőség van, vagy kevés állat és drága hús, vagy sok állat és olcsó hús, amiben viszont könnyen benne lehet az is, hogy nem tudják értékesíteni e hús jelentős részét, mert helyben nincs akkora mennyiségre kereslet.
A helybent nem úgy értettem, hogy egy 300 fős faluban mérjenek szét heti egy bikát, meg csak a lokális értékesítésre kell ráállni. De nyilván ki lehet számolni, hogy egy 5-10 ezer fős település már milyen mértékű élelmiszer-felvásárló és ennek milyen régiós hatásai lehetnek.

Szerintem nem feltétlen kell teljesülnie és nem is valósul meg, hogy kevés állat drága hús. Minél kevesebbe kerül, amit beleraksz, annál több, amit kivehetsz. Ez nem törvényszerűen a nagy létszámnál valósul meg.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Szerintem nem feltétlen kell teljesülnie és nem is valósul meg, hogy kevés állat drága hús. Minél kevesebbe kerül, amit beleraksz, annál több, amit kivehetsz. Ez nem törvényszerűen a nagy létszámnál valósul meg.
Felénk sajnos nagyon erre mennek a dolgok. Pont mostanában szörnyülködtem magamban egy sort, mert most realizáltam, hogy tavaly tavaszhoz képest 60-120%-kal emelkedtek egyes takarmányok árai. És hát szerintem egy lélektani határ után senkinek sem mindegy, hogy mennyiért állít elő egységnyi mennyiségű húst/tojást/stb. Ha nem számítom bele a munkám, akkor nekem még megéri a háztáji állattartás, de ha jövőre megint ugrunk egy 70-80%-ot, akkor már végképp értelmetlen lesz.