Rheinmetall Lynx

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 468
18 525
113
Érdekes volt számomra, amikor rákérdeztek nála, hogy Szlovákiában várhatóan hamarabb fut-e végig a verseny, mint Csehországban. És azt válaszolta, hogy az üveggömböm kellene hozzá, hogy belenézhessél, de nem szeretne jósolni. Ők itt vannak, készen állnak és mindent megtesznek.

Nyilván ez udvariasság is mind a két kormány felé, hogy nem megy bele abba, hogy a véghajrában becsmérelje a cseh lassú döntést, de kiolvasható belőle az is, hogy Szlovákia meg még nagyon az elején tart a folyamatnak, bármennyire is impozáns a kőbe vésett határidő.

A másik fontos rész, hogy lényegében megerősítette, hogy a magyar, cseh és felvidéki Lynx között nem lesz óriási eltérés. Lényegében nagyon hasonló kritériumok alapján fog lefutni.
De még mindig az a kérdésem, hogy csak beszállítók lesznek és a Lynx-et mi rakjuk össze részben vagy kapnak ők is egy gyárat mint mi?! Szerintem nagyon b...ná a csőrüket, ha az IFV-et itt gyártanák!:D
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
De még mindig az a kérdésem, hogy csak beszállítók lesznek és a Lynx-et mi rakjuk össze részben vagy kapnak ők is egy gyárat mint mi?! Szerintem nagyon b...ná a csőrüket, ha az IFV-et itt gyártanák!:D

Szerintem meg kerülgették ezt a kérdés kört is. Nem véletlenül emeltem ki azt a részt is, hogy RM szerint nagyon hasonlóak a pályázati feltételek. Értelem szerűen nem arra voltam kíváncsi, hogy a tót verzió tud-e taktikai atombombát kilőni a miénk meg esetleg nem. :)
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 468
18 525
113
Szerintem meg kerülgették ezt a kérdés kört is. Nem véletlenül emeltem ki azt a részt is, hogy RM szerint nagyon hasonlóak a pályázati feltételek. Értelem szerűen nem arra voltam kíváncsi, hogy a tót verzió tud-e taktikai atombombát kilőni a miénk meg esetleg nem. :)
Az viszont nekünk nem jó hír!
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Az viszont nekünk nem jó hír!

Mármint miért? A műszaki tartalomra kérdezett rá, nem a gazdasági ellentételezésre, ha erre gondolsz.

1, Lényegében kizárt olyan régebben tárgyalt fórum kérdéseket, hogy mondjuk a szlovákok csak azért is behívják az embernélküli tornyot és a lényeges paraméter különbségek miatt úgy is borul a KKE ellátási lánc. (Amikor én a cseh tender kapcsán rendszeresen azt kommenteltem, hogy szerintem a mi győztes kihirdetésünk előtt végig beszéltük a háttérben a csehekkel, hogy mit szeretnének és melyik lesz a győztes, mindig az volt a válasz, hogy nem egyeztettünk senkivel, mert ott az ASCOD fog győzni.)

2, Fel lehet építeni akár északi szomszédunknál is egy másik ellátó bázist a torony gyártására, mert erre a piaci szegmensre már sok próbálkozásuk volt betörni... de ez csak az ő költségeiket növelné. A termék akkor lesz a három ország számára tényleg olcsó, ha ugyan az a cég szállít be mindenhová.

Nekem az jött le, de lehet rosszul fordítottam, hogy magyar és német részről nyitott az ajtó egy közös ellátási láncra, de a két tendereztető félnél adott a lehetőség, hogy drágítsák a beszerzésüket azzal, hogy ne a "rájuk osztott" alkatrészt gyártsák. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 468
18 525
113
Mármint miért? A műszaki tartalomra kérdezett rá, nem a gazdasági ellentételezésre, ha erre gondolsz.

1, Lényegében kizárt olyan régebben tárgyalt fórum kérdéseket, hogy mondjuk a szlovákok csak azért is behívják az embernélküli tornyot és a lényeges paraméter különbségek miatt úgy is borul a KKE ellátási lánc. (Amikor én a cseh tender kapcsán rendszeresen azt kommenteltem, hogy szerintem a mi győztes kihirdetésünk előtt végig beszéltük a háttérben a csehekkel, hogy mit szeretnének és melyik lesz a győztes, mindig az volt a válasz, hogy nem egyeztettünk senkivel, mert ott az ASCOD fog győzni.)

2, Fel lehet építeni akár északi szomszédunknál is egy másik ellátó bázist a torony gyártására, mert erre a piaci szegmensre már sok próbálkozásuk volt betörni... de ez csak az ő költségeiket növelné. A termék akkor lesz a három ország számára tényleg olcsó, ha ugyan az a cég szállít be mindenhová.

Nekem az jött le, de lehet rosszul fordítottam, hogy magyar és német részről nyitott az ajtó egy közös ellátási láncra, de a két tendereztető félnél adott a lehetőség, hogy drágítsák a beszerzésüket azzal, hogy ne a "rájuk osztott" alkatrészt gyártsák. :)
Nem én attól tartok, hogy kapnak egy olyan gyárat mint a miénk! Magyarán ha beszállítók lesznek engem az nem zavar, attól még az ő megrendeléseiket is mi fogjuk gyártani " részben" persze! A zalai gyárnak kell a megrendelés, nem elég csak a hazai megrendeléseket teljesíteni ha hosszabb távra tervezünk vele! Ez a cél!
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Nem én attól tartok, hogy kapnak egy olyan gyárat mint a miénk! Magyarán ha beszállítók lesznek engem az nem zavar, attól még az ő megrendeléseiket is mi fogjuk gyártani " részben" persze! A zalai gyárnak kell a megrendelés, nem elég csak a hazai megrendeléseket teljesíteni ha hosszabb távra tervezünk vele! Ez a cél!

Ebben teljesen egyetértünk. És szerintem jó úton haladunk ebbe az irányba. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 347
35 195
113
Végre itt a RedEffect videója a Lynxtől

A kommentek között a videó alatt van egy érdekes megjegyzés.
"There's some speculation that in november this year will be announced a partnership between a brazilian defense industry and rheinmetall in order to create a MMBT with a 120mm cannon for the brazilian army using Lynx as a basis."

Szóval lehet, hogy lesz Lynx alapú "tank"...
Az argentin tank (TAM) is annó Marder alvázra épült, szóval Latin-Amerikában van hagyománya az ilyen konstrukcióknak. Az ottani terep nem is igazán kedvez a nehéz járműveknek - bár a 50 tonna körüli Lynx sem pehely súlyú.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and Vogon

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113
A kommentek között a videó alatt van egy érdekes megjegyzés.
"There's some speculation that in november this year will be announced a partnership between a brazilian defense industry and rheinmetall in order to create a MMBT with a 120mm cannon for the brazilian army using Lynx as a basis."

Szóval lehet, hogy lesz Lynx alapú "tank"...
Az argentin tank (TAM) is annó Marder alvázra épült, szóval Latin-Amerikában van hagyománya az ilyen konstrukcióknak. Az ottani terep nem is igazán kedvez a nehéz járműveknek - bár a 50 tonna körüli Lynx sem pehely súlyú.
Továbbra is 44 tonna a Lynx alapsúlya kiegészítők nélkül.

De a brazil konteot lájkolom. :D
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: Pogány and kamm

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113
O erzesbol dolgozik, tudod, nincs ideje olvasni, plane nem visszaolvasni - o csak ir. :D


Az erdekes lenne, igen, de erosen ketlem, hogy a brazilok ne kapnanak sajat gyartast, ha Lynxet akarnanak.
Persze. De hátha ide is leesne vmi csont. Részegységbeszállítás, képzés, közös fejlesztések stb.. Egyébként a képbe beleillene.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 347
35 195
113
O erzesbol dolgozik, tudod, nincs ideje olvasni, plane nem visszaolvasni - o csak ir. :D
120mm-es löveggel lenne az 50 tonna - pláne ha van automata töltő hozzá...

Az erdekes lenne, igen, de erosen ketlem, hogy a brazilok ne kapnanak sajat gyartast, ha Lynxet akarnanak.
Pár komponens valószínűleg nálunk készülne akkor is...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 347
35 195
113
O erzesbol dolgozik, tudod, nincs ideje olvasni, plane nem visszaolvasni - o csak ir. :D
Nem igaz hogy nem olvasok. Naponta többször átfutom az engem érdeklő néhány topikot kb. a nyár eleje óta
Az ennél régebbi bejegyzéseket olvasom ritkán - azok nagy része amúgy is elavult információ.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113
Nem igaz hogy nem olvasok. Naponta többször átfutom az engem érdeklő néhány topikot kb. a nyár eleje óta
Az ennél régebbi bejegyzéseket olvasom ritkán - azok nagy része amúgy is elavult információ.
Off
Pont most futottam bele egy interjúba a kaliber szerkesztőjével, aki kis esélyt adott arra 2017ben, hogy Magyarországon lesz kézifegyvergyártás. Hát most mit mondjak. :D

Ettől függetlenül ezt már nem vakarod le magadról. Majd én is baszogatlak, csak hogy érezd a törődést. o_O
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 347
35 195
113
Majd én is baszogatlak, csak hogy érezd a törődést. o_O
Ne fáradj vele!
Nem igazán értem mit kell ezen ennyit pattogni!
Senki nem olvassa végig az elmúlt majd 10 év 150.000 oldalnyi anyagát, a kereső funkció is használhatatlan ekkora anyagmennyiségnél: bármit beírok több ezer találat van.
Az aktuális dolgokat követem - erre van kapacitásom. Más is így csinálja - legfeljebb nem mondja ki.

Ha unalmas, amit írok, akkor hagyjátok figyelmen kívül. Aki akar reagál, aki akar nem - ennyi.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 478
113
Ne fáradj vele!
Nem igazán értem mit kell ezen ennyit pattogni!
Senki nem olvassa végig az elmúlt majd 10 év 150.000 oldalnyi anyagát, a kereső funkció is használhatatlan ekkora anyagmennyiségnél: bármit beírok több ezer találat van.
Az aktuális dolgokat követem - erre van kapacitásom. Más is így csinálja - legfeljebb nem mondja ki.

Ha unalmas, amit írok, akkor hagyjátok figyelmen kívül. Aki akar reagál, aki akar nem - ennyi.
Ha nem olvasol vissza, rád uszítunk pár lilahajú copfos hónaljú 120 kilós internet..khm...ellenőrt. Tudod, nekik annyi is elég, ha azt mondjuk, hogy fasiszta vagy. :D
 
  • Vicces
Reactions: fip7 and Szittya

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 347
35 195
113
Ha nem olvasol vissza, rád uszítunk pár lilahajú copfos hónaljú 120 kilós internet..khm...ellenőrt. Tudod, nekik annyi is elég, ha azt mondjuk, hogy fasiszta vagy. :D
Küldjed őket! Majd tovább küldöm őket a Biztpol Magyarország topikba! Na majd ott lehidalnak! :D
Egyes kommentekre ott a fasiszta jelző egy szolid dicséret lenne! :p