[HUN] Vadászgépek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 903
22 379
113
Molni hobbista ez a csávó meg ebből él.
Mondjuk az, hogy valaki "ebből él" az nem jelenti, hogy ő is nem hobbista. (és ezzel nem azt mondom, hogy szar a csati csak megjegyzés)

"has/had worked in a western high end weapon company" egy komment szerint, ez minden, amit levettem a múltjáról.
A Zalai bakter is kitehetné ezt szöveget a csatijára és gyárthat ettől függetlenül jó videókat,...Molni pedig sosem adott ki anyagot úgy, hogy legalább két hozzá értő/hozzá értőbb -akár szakmabeli- ne lektorálta volna. Erre qrva pedáns volt,...és szerinem az még ma is.
Ezt csak úgy margóra. ;)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 310
120 209
113
Csakhogy 1 kicsit az állóvíz fodrozódjon a thedefensepost szerint eladjuk a gripenjeinket a szerbeknek.A cikkben mint kiképzők szerepelnek a gripenek!Holnap április 1. van nagy nem tudom mi a repedt here történt hogy egyesek megbolondultak!
Én is olvastam, szerintem valami komolyan félrement valakinél...
A szerbek most vesznek Rafale-t, a Mig-jeik mellé, (esetleg a migek eladásával kevertek félre ami szintén felröppent)
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 709
2 258
113
Milyen jó lenne ha eladnánk őket , itt állnánk egy száll boxer alsóban , onnantól értelmet nyerne Negan mesterteve!Rájöttem ; Negan = a híres vadász = Alain Quatermain
 
  • Vicces
Reactions: Star Trek86

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 823
36 045
113
Csakhogy 1 kicsit az állóvíz fodrozódjon a thedefensepost szerint eladjuk a gripenjeinket a szerbeknek.A cikkben mint kiképzők szerepelnek a gripenek!Holnap április 1. van nagy nem tudom mi a repedt here történt hogy egyesek megbolondultak!
Állííítóóólag meg a hottentottáknak adjuk el az mind 150 Gripenünket, hogy aztán 1000 B-2-est vegyünk gombokért.
Tényleg uborka szezon van már megint mindig...jelentsenek már be valamit! :hadonaszos:
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 152
73 726
113
"Swedish JAS 39C trainer aircraft" -WTF? :D
"It also possesses Soviet-era systems, such as MiG24 attack helicopters and armored fighting vehicles."

Ez egy komoly cikk ám! Az én hottentottás álhírem nem is olyan komolytalan ehhez képest! :D
Az egyik tájékozatlan amerikai híroldal írt egy cikket a másik tájékozatlan híroldalra hivatkozva. Az amerikai olvasónak meg kb. teljesen mindegy mit írnak valamiről, ami kb. 10 ezer km-re van tőlük...
 

Banyek

Active Member
2021. augusztus 31.
51
172
33
Csakhogy 1 kicsit az állóvíz fodrozódjon a thedefensepost szerint eladjuk a gripenjeinket a szerbeknek.A cikkben mint kiképzők szerepelnek a gripenek!Holnap április 1. van nagy nem tudom mi a repedt here történt hogy egyesek megbolondultak!
Ez az oldal valahogy kimaradt nekem eddig, de ez alapján a cikk alapján nem sűrűn fogok visszalátogatni... Néhány ökörség:
  • Kristof Szalay-Bobrovnivzky,
  • MIG24 attack helicopters,
  • a Gripen "eladással" meg tényleg az lehet, amire krisss gondol. Összekeverhették a MIG-29 flottával...
Egyébként itt ez a remekmű...
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 589
16 194
113
Ez az oldal valahogy kimaradt nekem eddig, de ez alapján a cikk alapján nem sűrűn fogok visszalátogatni... Néhány ökörség:
  • Kristof Szalay-Bobrovnivzky,
  • MIG24 attack helicopters,
  • a Gripen "eladással" meg tényleg az lehet, amire krisss gondol. Összekeverhették a MIG-29 flottával...
Egyébként itt ez a remekmű...
Vagy a btr eladással is keverik?
Egyébként én is kóreánál keresnék gripen váltótípust, de sürgősen. 26-ban meg közölném a svédekkel, h köszi, mindenki hasznos, de senki sem pótolhatatlan. Mekkora piaca is van? Ja, h lassan semmi (afrikának kényes+drága, máshova meg kevés).
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 197
7 165
113
Igen!
A vadászgépek kapcsán is viszonylag gyors döntést várok, mint a kerekes APC-k ügyében.
Korea esetén van egy nagy "koppanás" a lengyel pálfordulás kapcsán. Ott irgalmatlan sok pénzt kellett volna hitelezni.
A mi kis 24-36 gépes megrendelésünk valószínűleg még beleférne a koreai exportfinanszírozó keretbe.
2026-27-ig egészen biztosan tudnának gépet gyártani az első export megrendelőnek, ha úgy szeretnénk. Idén indul a KF-21 sorozatgyártása. És már a protók gyártása esetén i látszott, hogy Korea nem szarral gurigázik. Kész az egy és a 2 üléses gép is.
Az indonézek bohóckodása miatt meg csak egy új partnerre várnak. Mi több ott kezd igencsak elmérgesedni a helyzet.
Közben viszont az Emirségek is bejelentkezett új partnernek, de ott még nem hallottam végleges üzletről.
Ha akarunk valamit onnan, akkor nincs idő pöcsölni.
Ha valami meg balul sül el, akkor kapunk pár FA-50-et áthidaló megoldásként, és azzal meg lehet Air Policing -et adni, amíg fel nem áll az első KF-21 század.

Rafale-ból is pillanatok alatt át tudna jönni 4-5 használt darab, amivel a légirendészet már megoldható, ha mégis a franciák mellett döntünk.
A KF-21 mindenképpen kívánatosabb lenne. Még úgy is, ha az elején csak 1 század jönne, majd a Mark III-ból még 2.
Uraim jó indulatu pletykák szerint az érdeklődés kölcsönös :rolleyes: :oops:
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 413
5 012
113
Vagy a btr eladással is keverik?
Egyébként én is kóreánál keresnék gripen váltótípust, de sürgősen. 26-ban meg közölném a svédekkel, h köszi, mindenki hasznos, de senki sem pótolhatatlan. Mekkora piaca is van? Ja, h lassan semmi (afrikának kényes+drága, máshova meg kevés).
A srác komplett idióta, és szerintem az angollal is problémái vannak. A cikk amire hivatkozik, az ugyan említi a gripeneket, de azt nem, hogy azt eladnank a szerbeknek. Mindenesetre a nevek is onnan jöttek neki. Már ott is rosszul írták.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Igen!
A vadászgépek kapcsán is viszonylag gyors döntést várok, mint a kerekes APC-k ügyében.
Korea esetén van egy nagy "koppanás" a lengyel pálfordulás kapcsán. Ott irgalmatlan sok pénzt kellett volna hitelezni.
A mi kis 24-36 gépes megrendelésünk valószínűleg még beleférne a koreai exportfinanszírozó keretbe.
2026-27-ig egészen biztosan tudnának gépet gyártani az első export megrendelőnek, ha úgy szeretnénk. Idén indul a KF-21 sorozatgyártása. És már a protók gyártása esetén i látszott, hogy Korea nem szarral gurigázik. Kész az egy és a 2 üléses gép is.
Az indonézek bohóckodása miatt meg csak egy új partnerre várnak. Mi több ott kezd igencsak elmérgesedni a helyzet.
Közben viszont az Emirségek is bejelentkezett új partnernek, de ott még nem hallottam végleges üzletről.
Ha akarunk valamit onnan, akkor nincs idő pöcsölni.
Ha valami meg balul sül el, akkor kapunk pár FA-50-et áthidaló megoldásként, és azzal meg lehet Air Policing -et adni, amíg fel nem áll az első KF-21 század.

Rafale-ból is pillanatok alatt át tudna jönni 4-5 használt darab, amivel a légirendészet már megoldható, ha mégis a franciák mellett döntünk.
A KF-21 mindenképpen kívánatosabb lenne. Még úgy is, ha az elején csak 1 század jönne, majd a Mark III-ból még 2.
Ja és korea átvehetné a gripeneket amit elküldhetnek az ukránoknak, ez mekkora húzás lenne.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 846
4 836
113
Ebből annyit kellene megérteni, hogy OV szerint vannak más lehetőségei és ezeket akkor is választhatja ha nem az a logikus döntés. Azért volt eddig kevés a lehetőség mert Gripent és Saab együttműködést akartunk, de ha ezeken túllépünk, akkor...
Így van. Ha novemberben nyer Trump akkor hirtelen az USA lesz a best friend és rögtön szimpatikusabb lesz az F-35 is. Annál is inkább, mert Trump-nál ez az alap, hogy venni kell valami fegyvert az USA-tól és ha már kell akkor ennek van a legtöbb értelme. A svédekkel olyan szinten sikerült lerombolni a kapcsolatokat, hogy ezután már kockázatos a svéd beszállítónál maradni: nem fogják elfelejteni ezt a kétéves sz.patást, a legegyszerűbben úgy tudnak törleszteni ha késnek az alkatrészek.