[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 017
113
<blockquote rel="zsolti">Ne őrjítsél már meg :D! Összfegyvernemi hadviselés van. NEM légvédelem + légierő.

Mondjuk légierők képességeit mértük össze annak kapcsán, hogy a grúzok egyedül itt tudtak képességet villanatani és sikereket felmutatni. Persze nem zavar téged, mert fogalmam sincs kivel vitázhatsz itt, de hogy nem velem, azt látom... :D</blockquote>

Arra is válaszoltam. Egy full elméleti CSAK légierő összecsapásban is a mi szánk lenne tele, de nagyon. Ez csak józan ész kérdése. Több vadászgépük van, mint nekünk légi-harc rakétánk, ezzel segítettem egy kicsit, vagy még ez sem elég neked?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 067
26 626
113
Arra is válaszoltam. Egy full elméleti CSAK légierő összecsapásban is a mi szánk lenne tele, de nagyon. Ez csak józan ész kérdése. Több vadászgépük van, mint nekünk légi-harc rakétánk, ezzel segítettem egy kicsit, vagy még ez sem elég neked?

Bele se kezdenének az összecsapásba azért, mert ha csak háromból két légiharcrakétánk találatot ér el és tízből egy légvédelmi rakétának (az eredeti készletek szerint), akkor az aktuálisan röpképes légierejük java odavész egy hatodrangú cél ellenében!

Amúgy meg térjünk csak vissza a témához! Ugye milyen csodálatos szövetségesnek az orosz:
Szerintem nagyon látványosan nem csináltak ahhoz semmit az elmúlt napokban ott ahogy kellett volna, hogy ez legyen a helyzet. Az Oroszok van egy olyan érzésem, hogy eladták Asszadot a törököknek, vagy megállapodtak az USA-val valamiért cserébe. Az sem lehetetlen, hogy valami háttéralku arról szól, hogy Asszad/helyette egy másik orosz báb maradhat egy adott területén az országnak(nyilván ahol orosz érdekeltség van), de Aleppó már nem lehet az övé. Itt én nem várom hogy SAA siker lesz a végén, mert nem úgy állnak hozzá az oroszok, hogy az legyen, és nagyon látványos változások vannak a háttérben az Erdogani mosolygós fénykép Szentpéterváron sok jót nem ígér Asszadnak, meg a bezárt Kurd iroda sem. Szerintem lepaktáltak szépen csendben.

Egy igazi álom, csak ilyenre vágysz, ha szövetségesre van szükséged! :D
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
Ne felejtsd el, hogy az orosz légierő máig csak jobbára egykorú technikákat tudna szembeállítani az egykori magyar légvédelmi rakétfegyvernemmel, mi viszont rá tudnánk tromfolni erre tizennégy Gripennel, annak bvr fegyverzetével együtt!

Öcsém te nem olvasol híreket? már 2013-ban elkezdték gyártani a modernizált kh-31 anti-radar új változatát Ezt boki jobban megtudná mondani.

"Meg mondjuk nekik van egy pár olyan dolog, ami nekünk nincs, és nem elhanyagolható azért, mondjuk mint AWACS, Tanker"


Szokj hozzá hogy ez csak akkor van így ha a nyugat támad ha az orosz akkor felesleges nem oszt nem szoroz.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Bár nemigen van Allahakbarozás, de állítólag szír tankot lőnek ki Ramousehnél.
https://www.youtube.com/watch?v=A-eFGdgfWxE
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 017
113
<blockquote rel="zsolti">Arra is válaszoltam. Egy full elméleti CSAK légierő összecsapásban is a mi szánk lenne tele, de nagyon. Ez csak józan ész kérdése. Több vadászgépük van, mint nekünk légi-harc rakétánk, ezzel segítettem egy kicsit, vagy még ez sem elég neked?

Bele se kezdenének az összecsapásba azért, mert ha csak háromból két légiharcrakétánk találatot ér el és tízből egy légvédelmi rakétának (az eredeti készletek szerint), akkor az aktuálisan röpképes légierejük java odavész egy hatodrangú cél ellenében!

Amúgy meg térjünk csak vissza a témához! Ugye milyen csodálatos szövetségesnek az orosz:
Szerintem nagyon látványosan nem csináltak ahhoz semmit az elmúlt napokban ott ahogy kellett volna, hogy ez legyen a helyzet. Az Oroszok van egy olyan érzésem, hogy eladták Asszadot a törököknek, vagy megállapodtak az USA-val valamiért cserébe. Az sem lehetetlen, hogy valami háttéralku arról szól, hogy Asszad/helyette egy másik orosz báb maradhat egy adott területén az országnak(nyilván ahol orosz érdekeltség van), de Aleppó már nem lehet az övé. Itt én nem várom hogy SAA siker lesz a végén, mert nem úgy állnak hozzá az oroszok, hogy az legyen, és nagyon látványos változások vannak a háttérben az Erdogani mosolygós fénykép Szentpéterváron sok jót nem ígér Asszadnak, meg a bezárt Kurd iroda sem. Szerintem lepaktáltak szépen csendben.

Egy igazi álom, csak ilyenre vágysz, ha szövetségesre van szükséged! :D
</blockquote>
A légvédelmünk nem tudom hogy világos e számodra, teljesen HA meg is lenne a hidegháborús készlet, amiről itt filozofálsz, BÁR töredéke sincs, tehát ISMÉTLEM NINCS, NEM VALÓS KÉSZLET amivel az elméleti háborúdat meg akarod vívni, de az Ő gyártmányuk. Elektronikai zavaró konténerekkel PONTOSAN tudnák, hogy hogyan kell teljesen használhatatlanná tenni. Na most az a helyzet, hogy ősrégi KUB-jaink vannak már csak, tehát azok NEM nagyon bántanák őket. A Mistraljainkat negálnák azzal hogy a hatómagasságuk felett avatkoznak be. A magyar "légvédelem", ha lehet nagyképűen így nevezni, ha a RUS légierő ellen nézzük, egy darab gépüket nem lőné le, jó eséllyel.

A 14 db Gripen meg, hát ahogy mondtam, egyszerűen úgy körbe lenne véve, hogy nem hogy 3 rakétánkból 2 találna el célt, hanem másodszorra már nem kéne feltankolni egyiket sem... Próbáld ki egyszer, hogy milyen sokszoros túlerő ellen harcolni. Nem annyira vidám. Nekik teljes helyzet képük lenne az AWACS ek miatt, és TANKERREL tovább maradnak harcképesek is.

Amúgy én jól szórakozom, hogy 1x1 szintű dolgokat írogatok le, pont ráérek, szóval engem ezzel nem szopatsz most ezzel, szívesen válaszolgatok triviális dolgokra is:p!


Semmivel sem rosszabbak vagy jobbak szövetségesnek az Oroszok sem, mint bármelyik másik ország.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 067
26 626
113
Gondolom azokkal az elektronikai zavarókonténerekkel, amikkel a grúz légvédelmet is olyan sikeresen blokkolták...

Az a baj a zsolti, hogy te egy elméleti oroszokról okoskodsz, amíg vannak valóságos oroszok, akik különféle konfliktusokban demonstrálják, hogy éppen mire képesek. És most arról beszélünk eredetileg, ahogy az oroszok, mennyire nem rendelkeznek valós expedíciós képességekkel az alapján, amit Szíriában művelnek, összehasonlítva a NATO erőkkel ugyanott és Irakban. Ezek azok az oroszok, akikkel szemben a románok állítólag néhány éve húsz percig bírták volna saját bemondásuk szerint, de akikkel szemben a grúzok is napokig húzták hatékony légvédelmi tevékenységet folytatva. Ez volt a legnagyobb tanulsága a háborúnak: az orosz légierő képtelen a modern légiháborúra.

Azóta fejlődtek, tucatnyi mennyiségekben álltak rendszerben az orosz körülmények között előrelépést jelentő technikák. Ezek be is mutatkoztak Szíriában, ahol aztán azt látjuk most, hogy az oroszok továbbra is képtelenek hatékony CAS-t adni, naprakészen reagálni, lásd például Aleppó esetét, ahol ölbe tett kézzel nézték az összpontosítást, a támadást, a kormányerők összeomlását, majd csak a vereség után tudtak egyáltalán tessék-lássék módon valami bombázást produkálni, de azt is kritikán aluli hatékonysággal. Ráadásul ez az összpontosítás a terroristák részéről egy több hónapos bombázókampány után történt, ami állítólag megtizedelte ezeket a terroristákat, de úgy tűnik a gyakorlatban nem volt rájuk hatással. Magyarán még mindig nagyon nem stimmel semmi az oroszok háza táján légierő ügyben.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 017
113
Gondolom azokkal az elektronikai zavarókonténerekkel, amikkel a grúz légvédelmet is olyan sikeresen blokkolták...

Az a baj a zsolti, hogy te egy elméleti oroszokról okoskodsz, amíg vannak valóságos oroszok, akik különféle konfliktusokban demonstrálják, hogy éppen mire képesek. És most arról beszélünk eredetileg, ahogy az oroszok, mennyire nem rendelkeznek valós expedíciós képességekkel az alapján, amit Szíriában művelnek, összehasonlítva a NATO erőkkel ugyanott és Irakban. Ezek azok az oroszok, akikkel szemben a románok állítólag néhány éve húsz percig bírták volna saját bemondásuk szerint, de akikkel szemben a grúzok is napokig húzták hatékony légvédelmi tevékenységet folytatva. Ez volt a legnagyobb tanulsága a háborúnak: az orosz légierő képtelen a modern légiháborúra.

Azóta fejlődtek, tucatnyi mennyiségekben álltak rendszerben az orosz körülmények között előrelépést jelentő technikák. Ezek be is mutatkoztak Szíriában, ahol aztán azt látjuk most, hogy az oroszok továbbra is képtelenek hatékony CAS-t adni, naprakészen reagálni, lásd például Aleppó esetét, ahol ölbe tett kézzel nézték az összpontosítást, a támadást, a kormányerők összeomlását, majd csak a vereség után tudtak egyáltalán tessék-lássék módon valami bombázást produkálni, de azt is kritikán aluli hatékonysággal. Ráadásul ez az összpontosítás a terroristák részéről egy több hónapos bombázókampány után történt, ami állítólag megtizedelte ezeket a terroristákat, de úgy tűnik a gyakorlatban nem volt rájuk hatással. Magyarán még mindig nagyon nem stimmel semmi az oroszok háza táján légierő ügyben.
Majd ha legyőztük őket CSAK légi háborúban, vagy menekülnek hazafelé Szíriából, mert az mérsékeltek már a légibázisuk, kikötőjüket veszélyezteti, szóljál, és megkövetlek :p.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Blogen ne mond már nekem komolyan,hogy az oroszok szerinted nem képesek elpusztítani a levegőből egy fix tüzérségi bázist.Vagy ha ezt állítod lelked rajta de támaszd már alá érvekkel is légy szíves.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
blogen

Az a kérdés maradt megválaszolatlan,hogy szerinted mik azok a tényezők amik távoltartják az oroszokat Aleppótól?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 067
26 626
113
Sajnos nagyon elsikkad ebben a topikban a kurdoknak adott NATO támogatás formája, pedig tanulságos, hogy az mennyire hatékony és a valószínűleg az araboknál nem hatékonyabb, csak mondjuk a terroristák szintjén motivált kurdok támogatására, amit szisztematikusan csinálnak, CAS-t adva a tervszerűen és reális tervek mentén előrenyomuló kurdoknak, akiket nyugati tanácsadók képzenek ki, és akiknek a hadműveleteit valószínűleg ugyancsak nyugati tanácsadók tervezik és gyakorlati szinten nyugati különleges erők segítik. Tehát a csődöt mondott szír+orosz expedíciós modellel szemben ugyanott létezik egy nagyon sikeres kurd+NATO expedíciós módell. Egy háborúban a sikert csak győztes csatákban, előrenyomulásban, területszerzésben, a veszteségek mértékében mérik és a nyugati módszer nagyságrendileg múlja felül az orosz-szír vegetálást.

Hogy mi lehet a problémák oka, az sokrétű. Az oroszok technikai kihívásai nagyon valószínűen meghatározzák a lehetőségeiket, de az együttműködés formája is közrejátszhat, miszerint a szíreknek jóval nagyobb beleszólásuk van a tervezésbe és végrehajtásba, mint a kurdoknak, ami súlyos hiba, mert iszonyú, hogy pazarolják a kevéske erőforrásukat teljesen értelmetlen hadműveletekre, mint a legutóbbi sivatagi futásuk is volt, amikor mélyen benyomultak az ISIS területére, aztán komoly vesztességgel ki is verték őket onnan.

Ezeknek a különbségeknek az oka az is lehet, hogy a NATO-nak van tapasztalata, történetének egész időtartalmára visszamenőleg, hogyan kell pesztrálni harmadik világbeli szövetségeseket a győzelem érdekében, míg az oroszok részben a szovjet "testvéri segítségnyújtás" modelljére építhetnek, ami nagy szabadságot adott a különféle felszabadító mozgalmak képzelten ostobáinak és leginkább ez vezetett a végtelenségig elhúzódó harmadik világbeli konfliktusokhoz, amit képzett orosz tanácsadók tervezői és vezetői munkájával gyorsabban is rövidre lehetett volna zárni. Részben pedig ennek és a NATO modelljének egyidejű elvetésére épül és minden korábbi hagyományuknál nagyobb szabadságot ad a megsegítettnek, aki viszont nem tud ezzel élni, mivel nem véletlenül szorult segítségre! De a szírek súlyos elmaradottsága nem menti az oroszokét. Ebből a konfliktusból, ha van eszük, akkor levonják a tanulságot és felgyorsítják a modernizációt, mert a kiterjedt CAS képesség, a valós idejű felderítési információk és az arra való gyors reagálás lehetősége nélkül nincs modern légierő.

Amilyük az oroszoknak még mindig nincs, bár a grúziai háborúhoz képest már jóval közelebb vannak hozzá!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 067
26 626
113
Blogen ne mond már nekem komolyan,hogy az oroszok szerinted nem képesek elpusztítani a levegőből egy fix tüzérségi bázist.Vagy ha ezt állítod lelked rajta de támaszd már alá érvekkel is légy szíves.

Miért, elpusztították? Egyelőre megvan az a terroristák kezén, tehát nem tudták az oroszok elpusztítani. Ez az, amit a saját szememmel látok, ez a valóság, az egyetlen ismert tény az orosz expedíciós haderő képességeiről légierő terén.
 

ssvenom

Member
2010. december 1.
223
19
18
Baszod... mar a magyar legiero is lepofozza az egrol az oroszokat? XD ??? ez jo...meseljetek meg...beszarok!meg 1,2 nap es mar az alban is agyonveri oket...sszerencsetlenek..kellene nekik szolni hogy inkabb ne eroltessek!xD
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 067
26 626
113
blogen

Az a kérdés maradt megválaszolatlan,hogy szerinted mik azok a tényezők amik távoltartják az oroszokat Aleppótól?

Erre korábban írtam, hogy valószínűleg vagy:
- elfogyott a hadianyag és technikailag se állnak a helyezt magaslatán
- elfogyott a pénz és nem akarnak máshonnan elvonni erre
- nincs meg már az akarat ennek az intervenciónak a folytatására.
 

sidewinder1

Member
2012. március 13.
217
3
18
Elég csalódást keltő fejlemények ezek. Otthon 5 napja elment a net(éljen a t-online),azóta sem csinálták meg,most sem otthonról írok és volt mit végigolvasni. Mindent egybevetve csalódást keltő,hogy leálltak az oroszok. Nyilvánvaló politikai okokat sejtek mögötte jó szándék mutatása a törökök felé, ami számomra érthetetlen 2 szempontból:
1. A törökök mentek sírva az oroszokhoz, hogy jó lenne végre kibékülni,(mert óriásit buktak az elmaradó orosz turisták miatt, az építőipari cégeik is ki lettek tiltva Oroszországból,így nem építhettek a strandolókra dőlő aquaparkokat+ vízumkényszer, stb,stb) nem az oroszok csúsztak térden a szultán előtt
2. Az oroszok rábólintottak a békülésre. Eddig OK a dolog. Ami viszont nem OK: egy ilyen megbocsátás után az lett volna a minimum, hogy az oroszok diktálják a feltételeket a törököknek a hogyan tovább kérdésével kapcsolatban minden területen! Mert ugye ők voltak a jó fiúk, nem ők lövöldözték le a másik ország harci gépét, továbbá Erdogan nem kis részben pont nekik köszönheti, hogy sikerrel megakadályozta a puccsot.
Az oroszoknak szerintem Tu-160-asokkal, Szu-34-esekkel,Ka-52-essel, Kalibr-el, kapával kaszával stb, minden módon segíteni kellett volna a bénázó szír kormányhadsereget. Az lett volna az egyetlen esély a gyors győzelemre. Persze,ha ők arra játszanak, hogy az ősszel odaúszó Kuzi MiG-29K gépeiről is készülhessenek látványos bevetési felvételek, akkor érthető a dolog,nem akarják "túl gyorsan" megnyerni a háborút. Putyin elnök nyilván jóval többet tud a szír helyzetről mint én. Én az oroszok helyében látványos féregirtást csináltam volna Aleppoban. A nyugati média biztos tele lett volna a szörnyülködéssel és a fikázódással, az USA párti nyugati média kiderítette volna, hogy Aleppo-ban minden második épület kórház volt, az oroszok egy terroristát sem bombáztak le, csak és kizárólag kórházakat, a halott terroristák pedig csak az ijedtségtől kaptak szívrohamot.Utána lehetett volna továbbmenni Rakkához és az egyéb még terrorista kézen lévő településekhez.A nyugati fikahullám végével viszont kész helyzet előtt álltak volna a terroristák, és a nyugat is. Az oroszok és Asszad szava döntött volna Szíriával kapcsolatban.
Szerintem most ezt az opciót bukták az oroszok, valószínűleg nem teljesen,de ha ismét el akarnák érni az további óriási anyagi befektetésekkel fog járni és hónapokkal, ne adj Isten évekkel tolhatja el a háború végét.

Azt,hogy nem volt technikájuk/erejük/tudásuk, a szír kormánycsapatok megfelelő támogatásához, azt inkább hagyjuk. Egy két telefon és lett volna ott minden mint a búcsúban,RPG-től a Kalibr-ig. Szerintem egyszerűen a szándék hiányzott. A kérdés szokás szerint, hogy miért hiányzott a szándék? Erre a pontos választ valószínűleg nem itt fogjuk megtudni, legalábbis én nem tudok a Kreml-ben dolgozó magas rangú HTKA fórumozóról.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 017
113
Sajnos nagyon elsikkad ebben a topikban a kurdoknak adott NATO támogatás formája, pedig tanulságos, hogy az mennyire hatékony és a valószínűleg az araboknál nem hatékonyabb, csak mondjuk a terroristák szintjén motivált kurdok támogatására, amit szisztematikusan csinálnak, CAS-t adva a tervszerűen és reális tervek mentén előrenyomuló kurdoknak, akiket nyugati tanácsadók képzenek ki, és akiknek a hadműveleteit valószínűleg ugyancsak nyugati tanácsadók tervezik és gyakorlati szinten nyugati különleges erők segítik. Tehát a csődöt mondott szír+orosz expedíciós modellel szemben ugyanott létezik egy nagyon sikeres kurd+NATO expedíciós módell. Egy háborúban a sikert csak győztes csatákban, előrenyomulásban, területszerzésben, a veszteségek mértékében mérik és a nyugati módszer nagyságrendileg múlja felül az orosz-szír vegetálást.

Hogy mi lehet a problémák oka, az sokrétű. Az oroszok technikai kihívásai nagyon valószínűen meghatározzák a lehetőségeiket, de az együttműködés formája is közrejátszhat, miszerint a szíreknek jóval nagyobb beleszólásuk van a tervezésbe és végrehajtásba, mint a kurdoknak, ami súlyos hiba, mert iszonyú, hogy pazarolják a kevéske erőforrásukat teljesen értelmetlen hadműveletekre, mint a legutóbbi sivatagi futásuk is volt, amikor mélyen benyomultak az ISIS területére, aztán komoly vesztességgel ki is verték őket onnan.

Ezeknek a különbségeknek az oka az is lehet, hogy a NATO-nak van tapasztalata, történetének egész időtartalmára visszamenőleg, hogyan kell pesztrálni harmadik világbeli szövetségeseket a győzelem érdekében, míg az oroszok részben a szovjet "testvéri segítségnyújtás" modelljére építhetnek, ami nagy szabadságot adott a különféle felszabadító mozgalmak képzelten ostobáinak és leginkább ez vezetett a végtelenségig elhúzódó harmadik világbeli konfliktusokhoz, amit képzett orosz tanácsadók tervezői és vezetői munkájával gyorsabban is rövidre lehetett volna zárni. Részben pedig ennek és a NATO modelljének egyidejű elvetésére épül és minden korábbi hagyományuknál nagyobb szabadságot ad a megsegítettnek, aki viszont nem tud ezzel élni, mivel nem véletlenül szorult segítségre! De a szírek súlyos elmaradottsága nem menti az oroszokét. Ebből a konfliktusból, ha van eszük, akkor levonják a tanulságot és felgyorsítják a modernizációt, mert a kiterjedt CAS képesség, a valós idejű felderítési információk és az arra való gyors reagálás lehetősége nélkül nincs modern légierő.

Amilyük az oroszoknak még mindig nincs, bár a grúziai háborúhoz képest már jóval közelebb vannak hozzá!

Te figyu már, és az eszedbe jutott, hogy esetleg a Kurdokat ilyen sok szervezet, ilyen sok embere, ennyire összehangoltan még nem támadta, mondjuk kb. SOHA, mint amit itt most Aleppónál csináltak? Vagy ez amúgy nem is lényeges, ugye?

Aztán Irakban a sikeres nagy múltú és tudású NATO támogatta Iraki hadsereg mekkorákat balekolt többször is, vagy azt már elfelejtetted, mikor hanyatt homlok hátrahagyva a létszámfölényben lévő és nehéz fegyverzettel rendelkező iraki siíta milíciák/hadsereg elmenekült a könnyű fegyverzettel rendelkező ISIS elől?

Nincsen nálad kettős mérce? Csak kérdezem :D?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Mitől jobbak az oroszok mint a NATO, hogy még mindig páran, de egyre kevesebben az ő védelmüket keresnék a NATO helyett?

Ami itt fel lett sorolva az oroszok védelmében az Aleppoi kudarc miatt, az a szöges ellentéte annak ami egy szövetségestől várna az ember főleg hazánk esetében.

Mikor és hol írta itt bárki, hogy úgy általában és mindenben jobbak az oroszok mint a NATO, és főleg hol írta valaki, hogy NATO-ból kilépni, és kössünk szövetséget Ivánnal?!!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 067
26 626
113
Nem lehet örökké a szándék hiányára fogni azt, ha az oroszok nem tudnak választ adni egy kihívásra. Aki alig-alig üt vissza rendesen, az nem tud rendesen visszaütni. Ha az oroszok módszeresen alulreagálják a geopolitikai és katonai kihívásaikat, annak nem politikai oka van.