1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A II. világháború

Diskurzus a(z) 'Hadtörténelem' témában - joker által indítva @ 2015. június 22..

1. arbalest

arbalest Well-Known Member

2. gacsat

gacsat Well-Known Member

3. jani22

jani22 Well-Known Member

4. reich_und_roll

reich_und_roll Well-Known Member

5. Roni

Roni Well-Known Member

6. Rotten878

Rotten878 Active Member

Na tessék, távírányított géppuska!

7. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

8. molnibalage

9. molnibalage

Csinos kis szórása volt...

Rotten878 likes this.
  10. jani22

jani22 Well-Known Member

Élvezi, hogy beszélhet - mint ha mesemondás lenne, [ el is hiszi amit mond] tudja azt hogy elismerték -, szerintem most már úgy gondolja, hogy szabadon szárnyalhat. Valaki irányba igazíthatná , hogy nem tuti amit mondikál, írja le az általa megvizsgált tényeket! Még csak nem is tud összefüggően beszélni! Csapong mint a réti héja a nádak között!

Nekem ez nem jön be, biztos vannak közte valós és használható információk, de számomra ez a szint nem jön be, nem értelmezhető a valóságtartalom - csak úgy bemondom és ez így van tudatállapot.

Régen szájtátva hallgattuk a most szintén nagyon menő egyetemi tanárt, aki dinamikusan elmagyarázta, hogy az iráni Usa túszmentő akciónál valakik bedobtak pár marék homokot a helikopterek üzemanyagába.

Dumálnak ezek!
    Még el is hiszik ezek. Talán ne fárasszanak, ha

normálisan tényszerűen elmondanák, talán még gondolkodnék, nem, mert mesélni akarnak, ja? az Unoka is kiröhögi.

/ https://hu.wikipedia.org/wiki/Kun_Miklós_(történész)
    Annyi hülye volt már a tanulásaim során, hogy már elegem van abból hogy azt várja a felelteimnél ami örömmel tölti el önön önmagát! - szellemi rabszolga /

A fontos dolgok itt vannak! :D

https://konteo.blogrepublik.eu/

A leírtakam alapján, talán látszik, hogy nincs túl jó véleményem az egyedről.

Mivel Te linkelted a fenti cuccot, így 'gacsat' , vedd úgy hogy nem mindenben látjuk egyformán a külvilágot. :)

Nagyából végignéztem, nagyon sok tárgyi esetleg más adat lehet a fejében, De nagyon nem jó, amikor mesélgetnek, és gépészként végeztem, nekem ez nem jön be, Leírtam fentebb!
    Talán még ez is jobb:

11. jani22

jani22 Well-Known Member

Jaaa és a videónál megjegyzések ki vannak kapcsolva, már ez elmond valamit, húzzon el a dumával, leírva fentebb! Kelt mint fent, szabadon Fülig Jimmytől.
    :D

12. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Egy közeli rokonomnak volt osztálytársa. Mint kiderült, mindig utazott a családi (nagyapai) vonalra - amíg abból haszna származott. Az meg külön szép, hogy a rendszerváltás után milyen gyorsan kifordította a köpönyegét. A tárgyi tudása szerintem kétségtelen (volt sorozata valamelyik adón, azt néztem), de az interpretáció....

jani22 likes this.
  13. jani22

jani22 Well-Known Member

Úgy látom, hogy hasonlóan látod Te is. :)

Még belenéztem 1 másik hosszú videóba (nem reklámozom) is, hogy nem-e tévedtem!?
    Nem. :)

Masztiff likes this.
  14. molnibalage

15. rejsz felügyelő

rejsz felügyelő Well-Known Member

Sdkfz 250.

KoviUbi and fishbed like this.
  16. rejsz felügyelő

rejsz felügyelő Well-Known Member

Kis pontosítás: a harckocsi egy Pz IV ausf. J típus volt, a 106. "Feldherrnhalle" páncélosdandárból, P-47 vadászbombázók lőtték ki valahol Elzász-Lotaringiában.

Robbantott ábra ( :) ) két 8,8cm-es Panzergranate 39-ről.
    Angol nyelvű magyarázat(read more):

antigonosz likes this.
  17. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

88-as lőszer leírásának vége érdekes, úgy tudom a háború második felében már csak a britek használtak tömör APBC lövedéket, ők is kényszerből.

18. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

A kép szuperjó, viszont az indoklás "érdekes". Én inkább elfogultnak tartanám, mintha azt akarn' kihozni, hogy a tömör lövedék volt a csúcs, hiszen mindenki más azt használta... ja nem, csak a britek, részben azért mert nem volt egy normálisan működő gyújtójuk sem, és ők maguk írták le a sivatagi harcok során hogy német pct. gránátok jó hatásfokkal működnek, majdnem mindig robbant a fenékgyújtó és utána a harckocsi nem csak sérül hanem teljes veszteség lesz a belső sérülések, tüzek miatt..

A fejemet akkor kezdtem el igazán fogni, amikor a fenékgyújtót szapulja, bakker minden normális pct. lövedéken ott volt egészen egyszerűen azért mert a lövedékorr sérülésétől függetlenül el tudott működni. Az érzéketlenség is egy teljesen általános feature volt, hogy az első gallyon, ágon, budideszkán ne működjön el, csak amikor már biztos a célon találat (emlékeim szerint ruszki repeszromboló gránátokon erre volt egy külön acélsapka amit a gyújtóra lehetett húzni). Meg hogy kicsi a töltet, sőt hatástalan - a kézigránáttal szemben ez csak arra kellett hogy szétvigyen 10 kiló vasat a küzdőtérben, jó nagy repeszekkel beterítve azt, illetve hogy a masszívabb test ellenállóbb legyen becsapódáskor és biztosabban robbanjon fel.

19. molnibalage

Flak 88 és más AT fegyver számokban.

20. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Ezen oldal megosztása