1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. phaidros

phaidros Well-Known Member

Úgy tanultuk már elég rég, hogy tűzoltót, mentőst, egészségügyist, rendőrt még háborús helyzetben sem hívták volna be, így értelemszerűen tartalékos sem lehet. Gondolom ez azóta se változott.

2. phaidros

tomsinner and BiancoGasto like this.
  3. Shadow

Shadow Well-Known Member

Bocsánat de szerintem nem kell keverni a katonákat a civil foglalkozásokkal. USA-ban és más országokban is vannak veterán programok vagy kifejezetten katonáknak járó dolgok és nem hisztizik a tanár hogy neki miert nem jár. Amiről te beszélsz az jogos és kell is foglalkozni vele életpálya modellek, bérrendezés stb keretében. De itt mi most a hadsereg problémairól valamint fejlesztési irányairól beszélgetünk. És igen el lehet tőlle várni kedvezmèny nélkül ha meg van fizetve mert rá nem fognak lőni.

4. Celebra

Celebra Well-Known Member

Egyrészt még én sem olvastam őket,most szedegetem ki őket a "termésböl".Másrészt aki akarja igy is elolvassa,aki meg csak löki a sódert ugysem rágja át magát egyiken sem.

5. tonyo

tonyo Well-Known Member

Plusz tegyük hozzá hogy igen gondolkodnak valami sorkatonaságon. Talán létszámilag nem állnak rózsásan ők se. Szerintem örülni fognak annak hogy létszámilag feltöltsék ők is ezeket a felsorolt technikákat. Tervezett dandárt.
    Egyébként nincs valami kép arról a 4*4 ről? :) vagy csak majd a tenderre lesz valami?

6. phaidros

Csak mi Magyarországon vagyunk, nem az USA-ban és más országokban. Itt is vannak kedvezmények és lesznek plusszok is, pl. lakásvásárlásra -mint, ha jól tudom pl. a franciáknál is van, és nem csak a katonáknál, de majd ezt cáfolja vagy megerősíti Lator. Nekem továbbra is az a problémám, amint írtam már korábban, hogy ha az emberek fejében nem változik a haderőhöz való hozzáállás, nincs láthatóság, nincs kézzel foghatóan jelen, akkor a magasabb pénz sem feltétlen jelent olyan mértékű vonzerőt, mint amit jelenthetne. Nem az ellen vagyok, hogy több fizetést, kedvezményt kapjanak, de azért ennek is megvannak a maga határai, korlátai. Például én több értelmét látnám a korkedvezménynek úgy a hadsereg terén, mint pl a tűzoltók, mentősök esetében, mégsem esett még róla szó, hisz ezekben a hivatásokban van egy fizikai elkopás, ami után már általánosságban kevésbé használható az illető bizonyos területeken. Aztán esetleg lehetne a tényleges nyugdíjig tartalékosnak lenni.

tonyo likes this.
  7. blogen

blogen Well-Known Member

De, meg lehet venni a használható embert! Nem értem ezt az egész diskurzust. Itt most egyesek azért vitáznak, hogy a katonák ne keressenek pénzt a munkájukért cserébe? Csak azért mert jelen tudásom szerint súlyos létszámhiány van és a meglévő létszám szignifikáns hányada is teljesen használhatatlan!

A negyven éves szolgálatra pedig azt tudom írni, hogy elvben ennyit bírnia kell egy embernek! Ötven éves koráig bármelyik átlagembernek, ha nem tette tönkre magát teljesítenie kell tudnia a fizikaiakat és ebből adódóan alkalmasnak kell lennie. A korkedvezményes nyugdíjnak a gondolatával se tudok egyetérteni. Olyan szintű igazságtalanság volt, hogy felszámolásának szükségszerűségét semmilyen formában nem tudom vitatni!

8. Celebra

Realitás is van a világon.Mikor katona voltam,52gatyát hordtam,most 62t.Namondjuk biztos nem futnák el az ellen elöl-100méter után kiköpném a tüdőmet:(Akkor már inkább a hősi helytállás:hadonaszos:

ghostrider, fip7 and antigonosz like this.
  9. Celebra

10. Celebra

11. Celebra

BiancoGasto likes this.
  12. Celebra

13. Celebra

14. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

Abban a formában amelyikben a korkedvezményes nyugdíj letezett valoban az. Ugyanakkor szerintem szükseg lenne rá. A rendvedelemben dolgozók elhasznalódása mindenképpen fokozottabb mint mas területeken.

phaidros likes this.
  15. Celebra

Rendvédelemben bőven van lehetőség az idősödő állománynak munkát adni.Magyar rendőrre amúgy sem jellemző,hogy elszaggatná magát.
    Honvédség harcoló állománya már más tészta.

16. Celebra

BiancoGasto and Crusader like this.
  17. Ocses

Ocses Well-Known Member

Olvasd már vissza amiket írtam.
    Mikor írtam azt, hogy ne fizessék meg a katonákat???
    Mikor írtam azt, hogy ne emeljék a fizetésüket???
    Azt mondtam nincs rá pénzügyi lehetőség. Legalábbis nem úgy ahogy te szeretnéd.

Hát 50 éveskorban átlagemberként tényleg kell teljesíteni.
    Csak van egy kis baj.
    Egy katonának nem ÁTLAGOS teljesítményt kell letenni az asztalra ha baj van.
    Lehet hogy a tescoban a polcot feltölteni 50 évesen is simán jó az ember.
    De egy külszolgálatban pl napi 16 órát repeszállóban,tárakkal,fegyverekkel,gránátokkal, ifakal,rádióval szóval +35 kgmal a hummerban 40 fokban azt hiszed átlag teljesítmény???
    Esetleg egy harcérintkezést végigcsinálni így???
    Kimenteni egy sérült társadat a tűzvonalból???
    Lerohanni egy lesállást???
    Vagy onnan elszakadni???
    Miről beszélsz???
    Nem a fizikai felmérőt kell teljesíteni. Az LÓFASZ.
    Mikor eljöttem 33 évese 350 pontot csináltam fizikai felmérőn. Úgy hogy szinte alig edzettem. 360 a max. Futás,felülés,húzódzkodás.
    A fizikai felmérőnek így semmi értelme. Életkorra, nemre van leosztva. Minnél idősebb vagy annál könnyebb. 21 évesen a 260 pontért ami a minimum rendesen megizzadtam.300 ról meg csak állmodtam.
    Szóval annak semmi értelme. Kellene egy minimum amit mindenkinek mindenkor tudni kellene teljesíteni.

De remélem pár év múlva 60 éves tűzoltók másznak majd létrán fel hozzád ha baj van. Biztosan lessz olyan gyors mint egy 25 éves.
    Az az igazság akármennyit olvashatod ezt az oldalt foggalmad nincs a katonaságról.
    Nem is leszel tartalékos sem. Csak puffogsz ezen az oldalon.
    De mivel én itt érvelek tényekkel te meg csak sírsz részemről berekesztem ezt a beszélgetést.
    Csőő.

szegcsab, silversisko and therob like this.
  18. 32karakter

32karakter Active Member

Viszotn azt hiszem, megvan a tartalékos alakulatok jelmondata:

"non decurrunt"

(Remélem nem estem valami rómaika a házban laknak dologba, google translate ennyit tud :) )

19. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

Írnál par peldat az idősödő állomány elhelyezésere. Mert azokon a beosztasokon mar más kolkégák ülnek. És szerintem az irodista állomany mar így is túl van duzzasztva.

20. blogen

blogen Well-Known Member

Ne kezdjétek ezt a vitát, mert a kőművesek és a földművesek rátok fognak verni elhasználódásban!

Ezen oldal megosztása