1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

pont ezért nem 3 hanem 5 dandár kéne itthonra ( igen lehet jönni az emberhiánnyal de arra még mindig csak azt tudom mondani hogy ha nem lennének szarba nézve a katonák itthon és kapnának normális fizetést akkor LENNE ember)
    1 könnyű , 3 közepes , 1 nehéz ( + a KMZ meg minimum 2 légvédelmi rakétaezred) , aztán ezeket felszerelni olyan zászlóaljakkal amikről @blogen és @mészi beszél , alapból nem volt szimpi nekem ez a 3 dandáros dolog, de ahogy látom van más hátulütője is

2. mészi

mészi Well-Known Member

Most nincs, de a tervek szerint 3 dandárunk lesz! Illetve a békében 2 területvédelmi ezredből, minősített időszakban állítólag 7 területvédelmi ezred alakul (Persze ehhez néhány év biztos kell.) majd meg.

3. dudi

dudi Well-Known Member

Nem lesz 5, három lesz.Erre kell kitalálni valami működőt nem pedig 5 ről fantáziálni!

therob likes this.
  4. Celebra

Celebra Well-Known Member

Hehehehe....Ilyen szervezési módszerekkel csak papiron.

5. dudi

dudi Well-Known Member

Ebebn igazad van csak van amit van értelme és van amit nincs.Lesz egy nehéz dandárunk meg egy közepes és ezzel ki is fújt a haderőnek az a része(lövész szempontból)amivel meg lehet állítani támadó erőket.Ezt a két dandárt nem lehet felaprózni mert akkor ott fogunk állni két letolt gatyájú dandárral.

borisz likes this.
  6. dudi

dudi Well-Known Member

Mikor ,2200-ban?

Nagy Csaba likes this.
  7. mészi

mészi Well-Known Member

Nem vagy Te Soros ügynök?:)

8. mészi

mészi Well-Known Member

Majd egyszer! Gondolom Te már jelentkeztél ÖTT-nak!

9. dudi

dudi Well-Known Member

Nem.

10. mészi

mészi Well-Known Member

Ki az ellenség és milyen erőkkel rendelkezik?

11. blogen

blogen Well-Known Member

Nehézdandár: 3 lövészzászlóalj, közepes dandár: 3 vagy 4 lövészzászlóalj, ha egyszer teljesen feltöltik őket. Ha egyet elveszek, attól még maximálisan működőképesnek kell lenniük. De ugyan miért vennék el egyet! Attól, hogy a zászlóalj részlegesen önállóan tevékenykedik, az még része a dandár harcának is! Nem tudom mit nem értesz ezen. Ki se kell vonni a dandár védő vagy támadó körzetéből ahhoz, hogy részben önállóan kényszerüljön egy feladatot megoldani annak érdekében, hogy a dandár folytathassa a harcát!

12. Celebra

Nem.Sajnos nekem nem fizette az angliai tanulmányaimat...:)
    Egyébbként én a haderő szervezeti-üzemelési struktúrájának átalakitásával kezdtem volna a fejlesztést.Eleve 2szintű,Honvédség-Nemzetörség felépitésű hadszervezetet tartanák megfelelőnek országvédelmi erőnek.

13. dudi

dudi Well-Known Member

Nem angyon érted milyen kikülönítésről beszélünk!

14. tonyo

tonyo Well-Known Member

Már fáj a fejem ettől a Nemzetőrségtől.

Nagy Csaba, tomsinner and krisss like this.
  15. hunter85

hunter85 Well-Known Member

Most nincs, de a tervek szerint 3 dandárunk lesz! Illetve a békében 2 területvédelmi ezredből, minősített időszakban állítólag 7 területvédelmi ezred alakul (Persze ehhez néhány év biztos kell.) majd meg.

És ehhez honnét lesz ember és technika?

Nagy Csaba likes this.
  16. mészi

mészi Well-Known Member

Biztos, hogy megy az új struktúra tervezése-szervezése.

tonyo likes this.
  17. blogen

blogen Well-Known Member

Senki nem érti, hogy te miről beszélsz az tény. De itt még mindig arról van szó, hogy a dandár zászlóaljainak kell, hogy legyen saját támogató és ellátóalakulata sok minden más kisebb alakulat mellett, ami feltétlen szükséges a zászlóalj viszonylagos önállóságához! Ennek az önállóságnak az extrém esete, amikor a zászlóalj konkrétan rákényszerül, hogy magányosan harcoljon.

Nagy Csaba and mészi like this.
  18. mészi

mészi Well-Known Member

Majd bölcs vezérünk vezetésével a kormány megoldja;) Azt nem húztad alá, ami a zárójelben van!

19. Celebra

HEhehehe....továbbra is.Ami eddig kiviláglott,az diszcigánykodó operetthadsereget mutat inkább,mint valódi országvédelmi erőt

20. hunter85

hunter85 Well-Known Member

Majd bölcs vezérünk vezetésével a kormány megoldja;) Azt nem húztad alá, ami a zárójelben van!

Ok.
    A technika része a legkönnyebb ebből.

Ezen oldal megosztása