1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

pont ezért nem 3 hanem 5 dandár kéne itthonra ( igen lehet jönni az emberhiánnyal de arra még mindig csak azt tudom mondani hogy ha nem lennének szarba nézve a katonák itthon és kapnának normális fizetést akkor LENNE ember)
    1 könnyű , 3 közepes , 1 nehéz ( + a KMZ meg minimum 2 légvédelmi rakétaezred) , aztán ezeket felszerelni olyan zászlóaljakkal amikről @blogen és @mészi beszél , alapból nem volt szimpi nekem ez a 3 dandáros dolog, de ahogy látom van más hátulütője is

2. mészi

mészi Active Member

Most nincs, de a tervek szerint 3 dandárunk lesz! Illetve a békében 2 területvédelmi ezredből, minősített időszakban állítólag 7 területvédelmi ezred alakul (Persze ehhez néhány év biztos kell.) majd meg.

3. dudi

dudi Well-Known Member

Nem lesz 5, három lesz.Erre kell kitalálni valami működőt nem pedig 5 ről fantáziálni!

therob likes this.
  4. Celebra

Celebra Well-Known Member

Hehehehe....Ilyen szervezési módszerekkel csak papiron.

5. dudi

dudi Well-Known Member

Ebebn igazad van csak van amit van értelme és van amit nincs.Lesz egy nehéz dandárunk meg egy közepes és ezzel ki is fújt a haderőnek az a része(lövész szempontból)amivel meg lehet állítani támadó erőket.Ezt a két dandárt nem lehet felaprózni mert akkor ott fogunk állni két letolt gatyájú dandárral.

borisz likes this.
  6. dudi

dudi Well-Known Member

Mikor ,2200-ban?

Nagy Csaba likes this.
  7. mészi

mészi Active Member

Nem vagy Te Soros ügynök?:)

8. mészi

mészi Active Member

Majd egyszer! Gondolom Te már jelentkeztél ÖTT-nak!

9. dudi

dudi Well-Known Member

Nem.

10. mészi

mészi Active Member

Ki az ellenség és milyen erőkkel rendelkezik?

11. blogen

blogen Well-Known Member

Nehézdandár: 3 lövészzászlóalj, közepes dandár: 3 vagy 4 lövészzászlóalj, ha egyszer teljesen feltöltik őket. Ha egyet elveszek, attól még maximálisan működőképesnek kell lenniük. De ugyan miért vennék el egyet! Attól, hogy a zászlóalj részlegesen önállóan tevékenykedik, az még része a dandár harcának is! Nem tudom mit nem értesz ezen. Ki se kell vonni a dandár védő vagy támadó körzetéből ahhoz, hogy részben önállóan kényszerüljön egy feladatot megoldani annak érdekében, hogy a dandár folytathassa a harcát!

12. Celebra

Nem.Sajnos nekem nem fizette az angliai tanulmányaimat...:)
    Egyébbként én a haderő szervezeti-üzemelési struktúrájának átalakitásával kezdtem volna a fejlesztést.Eleve 2szintű,Honvédség-Nemzetörség felépitésű hadszervezetet tartanák megfelelőnek országvédelmi erőnek.

13. dudi

dudi Well-Known Member

Nem angyon érted milyen kikülönítésről beszélünk!

14. tonyo

tonyo Well-Known Member

Már fáj a fejem ettől a Nemzetőrségtől.

Nagy Csaba, tomsinner and krisss like this.
  15. hunter85

hunter85 Well-Known Member

Most nincs, de a tervek szerint 3 dandárunk lesz! Illetve a békében 2 területvédelmi ezredből, minősített időszakban állítólag 7 területvédelmi ezred alakul (Persze ehhez néhány év biztos kell.) majd meg.

És ehhez honnét lesz ember és technika?

Nagy Csaba likes this.
  16. mészi

mészi Active Member

Biztos, hogy megy az új struktúra tervezése-szervezése.

tonyo likes this.
  17. blogen

blogen Well-Known Member

Senki nem érti, hogy te miről beszélsz az tény. De itt még mindig arról van szó, hogy a dandár zászlóaljainak kell, hogy legyen saját támogató és ellátóalakulata sok minden más kisebb alakulat mellett, ami feltétlen szükséges a zászlóalj viszonylagos önállóságához! Ennek az önállóságnak az extrém esete, amikor a zászlóalj konkrétan rákényszerül, hogy magányosan harcoljon.

Nagy Csaba and mészi like this.
  18. mészi

mészi Active Member

Majd bölcs vezérünk vezetésével a kormány megoldja;) Azt nem húztad alá, ami a zárójelben van!

19. Celebra

HEhehehe....továbbra is.Ami eddig kiviláglott,az diszcigánykodó operetthadsereget mutat inkább,mint valódi országvédelmi erőt

20. hunter85

hunter85 Well-Known Member

Majd bölcs vezérünk vezetésével a kormány megoldja;) Azt nem húztad alá, ami a zárójelben van!

Ok.
    A technika része a legkönnyebb ebből.

Ezen oldal megosztása