1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. kamm

kamm Well-Known Member

Ezt siman el tudom képzelni, akár ez is lehet, ebben igazad van.

Viszont mukodokepes, rendszerben álló, modern, bevált alternativa ebben az árkategóriaban ill hasonlo parameterekkel nem nagyon van, plane nem a Diehltol, sem az mdbatol. A mindenfele uj hekkelest meg hagyjuk meg olyan orszagoknak, akiknek van rá pénzük meg eroforrasaik plusz mellette meglevo működő rendszerük, ezt mar sok minden más kapcsán is elmondtuk, ilyesmihez semmink nincs meg.

2. ibanez de bobadilla

ibanez de bobadilla Well-Known Member

mintha léteznének arrafelé ngo-k, te szerencsétlen! omg

vata and zeal like this.
  3. Wilson

Wilson Well-Known Member

Igen de a jó Viktorunk a NASAMS beszerzésen keresztűl akar nyomást gyakorolni a norvég kormányra,hogy megszerezze a teljes felugyeletett a magyarországi norvég pénzek felett.

ravenlord and zulu like this.
  4. tonyo

tonyo Well-Known Member

Ebbe meg szinte biztosan nem mennek bele a norvégok.

5. tonyo

tonyo Well-Known Member

6. Terminator

Terminator Well-Known Member

Talált már valaki olyan norvég írást, ahol azt írják hogy valaki norvég azt mondta hogy a demokráciadeficit miatt nem adnak el Magyarországnak fegyvereket?

7. zulu

zulu Well-Known Member

A camm, camm er rendszerben van, és sokan megrendelték már. Talán többen is mint a nasams-ot. A többiben valóban van kisebb kockázat. De ha most jelentettek be AMRAAM-ER export engedélyt, akkor nekem úgy tűnik, haladnak a dolgok. Ha lassan is.

8. Terminator

De miért ilyen lassan? :oops:
    2015 óta lehet tudni, hogy lesz AMRAAM ER. 2016-ban már sikeres tesztet hajtottak vele végre.
    Mikor kezdhetett el Katar tárgyalni a beszerzésről, ha 2019 júliusában bejelentették mint első megrendelő?

9. LMzek 2.0

LMzek 2.0 Well-Known Member

Arról tudunk vmit, hogy ezt az AMRAAM-ot is csak USA ??? engéllyezés után tudjuk-e használní. Egy "keleti szomszédos" gerjesztett konfliktusban -ami a belpolitikai módszereikstílusuk miatt könnyen lehetséges-, nem örülnék ennek az USA-engedélyezéses kötelezettségnek! Túl nagy "barátok"!?!

ibanez de bobadilla likes this.
  10. zulu

zulu Well-Known Member

Úgy értettem, hogy a mi NASAMS tárgyalásaink haladnak, még ha lassan is. Különben minek kértünk volna export engedélyt mostanában az USA-tól? Nyílván AMRAAM-ER-re nem tavaly kértünk, csak most. Hogy miért azt nem tudom. De közben elmentünk tárgyalni a Deihl-hez. Talán van köze hozzá. Akár egy másik komplexum ügyében a NASAMS helyett, akár IRIS-T ügyben a NASAMS-ba.

LMzek 2.0 and Terminator like this.
  11. Terminator

Valahogy Pakisztán is lelőtte az indiai gépet egy AIM-120 C-5-ös rakétával...

12. Szatmár72

Szatmár72 Well-Known Member

Na végre!!!! ezt vártam...Úgy eladnák ők nekunk...csak mi huzzuk a szankat...most ez megy...A norvégok mindenkinek adnak el fegyvert...ebből élnek. meg az olajból.
    ha nem adják veszunk meteort...jo a hadugy...kurvára jol csinalja...
    itt van 1 milliard dollar...kinek kell????? hidd el sorban allnak..:)))) most meg kurvara lehet alkudni....nagyon...

13. zulu

zulu Well-Known Member

Ez az egész az AMRAAM-ot csak USA engedéllyel indíthatod elmélet már tavaly megbukott, amikor a pakisztániak lelőttek vele egy indiai Mig-21-et. Úgy, hogy az USA ezt nagyon nem nézte jó szemmel és megígérte Indiának, hogy ilyen többet nem fordul elő. És úgy, hogy Pakisztán és az USA már lassan egy évtizede nincs túl jó viszonyban! Ha ők tudták kedvükre használni akkor bárki.

wolfram likes this.
  14. LMzek 2.0

Ott nem tudom milyen háttér-alku lehetett. A publikus álláspont az USA engedély. Így tudom.
    Ebból tudok kiindulni. Hivatalos USA cáfolatról nem tudok.

Annak örültem volna, ha a előző pártízévben is így versenyeztették volna (mondjuk többségében -nem vagyok "telhetetlen") A gyártókat. ...de hát a (politikai-) élet kegyetlen! :rolleyes:

15. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

És ugyan mit tudnak tenni?

16. Parapitecus

Ez biztosan nem igaz.

17. zulu

zulu Well-Known Member

Ez a publikus álláspont Zord blogjáról indult, amikor ki lett találva, hogy az AMRAAM raktár kulcsát egy amerikai katona őrzi és csak neki van kulcsa hozzá. Nem vicc! Aztán Kecsón járatos emberek tartottak felvilágosítást arról, hogy még egy amerikai katonát sem láttak arrafelé. Ez után jött az, hogy akkor egy hardver kulcs kell... stb. stb.
    Ha nem indíthatnánk, minek vittük volna ki a BAP-ra? Dísznek? Drága dísz. Vagy csak arra az időre az usákok oda adták a titokzatos hiányzó akármit? Aztán elvették? Kamu az egész!

wolfram and SilvioD like this.
  18. zulu

zulu Well-Known Member

Kb. amit 24 éves 110 kilós Rónáldó az 5 éves Mórickával a játszótéren. Amit akar.
    Tudom, tudom Paki atom”hatalom”. De akkor is. Eddig is Mórickaként bántak velük. Lásd Afgánra Pakin keresztül kilőtt cirkálórakéták, Bin Laden likvidálása stb. Ezért is romlott meg a viszony.

19. Parapitecus

A kérdés nem erről szólt.

20. LMzek 2.0

rappali_ likes this.

Ezen oldal megosztása