1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. tomsinner

tomsinner Well-Known Member

Én ezért tippeltem olyan 500 körülire. Nagyon sok a használt cucc, amik nem biztos hogy üzemelnek még, meg nekem úgy tűnik, vannak is átfedések a számok közt. Az újabb járműveket még fölösleges cserélni, szóval talán az 1500 helyett 500 még jöhetne. Mondjuk a wikipédia nem forrás, így ez az egész csak spekuláció. Kíváncsi vagyok az itteni "írástudó" emberek véleményére is a témában.

2. tomsinner

És még mindig 4 (+1?) db tárral idétlenkedtek?

3. krisss

krisss Well-Known Member

Azzal hát....

4. vilmoci

vilmoci Well-Known Member

„Srácok! Már az is csodálattal határos, hogy van még helikopterünk, de az abszolút meglepetés számomra, hogy a Minyókon rakétakonténerek vannak. Mindig is voltak, vagy rájöttek, hogy kib*szott gáz hogy nincsenek harci helikoptereink?”
    A MI-8 úgy van kitalálva, hogy oldalanként két UB-16-os blokkot fel lehet rá szerelni (mármint a T verziók, mert a P, PSZ változatokra értelem szerűen nem kell ilyesmi és a MI-9-esen sem volt)
    Szóval az eredetileg nekünk gyártott T verziókon fel volt szerelve a két-két tartó (a repülőmúzeumos 10439-ben benne van a célzókészüléke is).
    Az iraki gépeken szintén rajta van/volt (ilyen van a képen is)
    A finn gépeken nem volt és az utolsó három civil orosz gépen sem.
    A Mi-17-eseken oldalanként 3 tartó van (ezekre UB-32 blokkot is lehet rakni), viszont a 706, 707 átalakított PP-ken nincs semmi.
    Egyébként a 703, 705 átalakított N-es gépeken kívül ezekre a tartókra csak UB-blokkot és bombákat lehet rakni, ha jól tudom.
    Egyébként szerintem régen is lőttek UB-blokkal Mi-8-asról, csak egy ideje nem és most megint felfedeztük, hogy hát ilyet is lehet.
    Olyan ez mint a door gunner fegyverállvány, amit az oroszok használtak afganisztánban már, mi meg néhány éve fedeztük fel.
    no, meg is van a bizonyíték (2009) :
    https://youtube.com/watch?v=2X-ZaB4AJ5o
    (3:38-tól)

5. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

1-es lenne a legjobb (A545/A762). Főleg ha sikerülne megcsinálni váltható kaliberesre.

4-es talán. Leginkább az ACR-re gondolok, ami elvileg harctéri körülmények közt átszerelhető 556-ról 762-re és vissza (bár ne ma szabvány AK tárat használja)

Amennyire tudom mindig is voltak - bár talán nem az összes példány.

Csapj a kezedre, kis hazánkban a nehéz gyalogos szó Istenkáromlással ér fel. 1500 teherautó nem irreálisan sok? Aktuálisan kb 500 db ilyen-olyan teherautónk lehet, még háromszor ennyi nem túlzás? Az 50 000 karabélyt én kevésnek tartom. Ennyi kellene csak a katonáknak, AK-ból nem tudom mennyi van, de ha a nagyját elherdáltuk,<b> támadás esetén egy népfelkelésnek nem jutna már semmi</b>.</blockquote>

Szerintem ez volt a cél.

Magyarországon a hatalom irgalmatlanul fél a civileknél/polgároknál levő lőfegyverektől ill. azok bármiylen önvédel mi szervezkedésétől.

Meg aztán a ideiglenes jenki itt-tartózkodást is kényelmetlenebbé tehet az ilyesmi.

6. dudi

dudi Well-Known Member

Nem kell túlmisztifikálni ezt a tár dolgot.Az 5 tár az egy alap ami feladat függvényében változna.Nálunk van pár olyan katona aki 99-ben a határon volt az öt tár mellé a tűzpárjával kaptak még egy málhagyíknyi rakaszt és teli tárakat.

7. tomsinner

Amit írsz, azzal egyetértek nagyrészt, de nem tudom, népfelkelés alatt te mit értettél. Én ezt.
    https://hu.wikipedia.org/wiki/N%C3%A9pfelkel%C3%A9s

Nem kell, hogy az embereknél legyen állandóan a csúzli. Mondjuk aki a vizsgálatoknak megfelel annál lehetne, de ez más kérdés. Érintettük a témát, hogy simán lehetne rendőrségi lerakatokba telepíteni az önkénteseknek szánt fegyverzetet. Ezzel párhuzamosan, ha egyszer lecseréljük a PSZH-inkat valami modernebb cuccra, a kapitányságokon 1-2 BTR-t simán eltudnék képzelni. Bár ma ez reménytelen, mikor a rendőrséget sem saját maguk őrzik, hanem a FBŐ. Szánalmas.

8. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Amit írsz, azzal egyetértek nagyrészt, de nem tudom, népfelkelés alatt te mit értettél. Én ezt.
    https://hu.wikipedia.org/wiki/N%C3%A9pfelkel%C3%A9s

Nem kell, hogy az embereknél legyen állandóan a csúzli. Mondjuk aki a vizsgálatoknak megfelel annál lehetne, de ez más kérdés. Érintettük a témát, hogy simán lehetne rendőrségi lerakatokba telepíteni az önkénteseknek szánt fegyverzetet. Ezzel párhuzamosan, ha egyszer lecseréljük a PSZH-inkat valami modernebb cuccra, a kapitányságokon 1-2 BTR-t simán eltudnék képzelni. Bár ma ez reménytelen, mikor a rendőrséget sem saját maguk őrzik, hanem a FBŐ. Szánalmas.</blockquote>

Értheted ezt is, meg értheted az 56-hoz hasonló, elnyomó/kizsákmányoló kormányzat elleni fellépést is.

Én amúgy az ilyen tartalékos/népfelkelő fegyvereket inkább valami titkos, jól őrzött helyre telepíteném.

Egyébkén t igen, tényleg szánalmas.

9. blogen

blogen Well-Known Member

Tehát ha jól értem, vonjuk ki a rendőri állomány tíz százalékát a szolgálatból és marasztaljuk őket a kapitányságokon és egyéb rendőrségi ingatlanokon, hogy őrizzék azokat munka helyett. Attól aztán javulni fog az amúgy is nagyszerű közbiztonságunk!

Nem tudom honnan származik az az eszement idiotizmus, amely a professzionális szervezetek tagjait a munkájuk helyett takarítással meg őrzés-védelemmel akarja lefoglalni, de nyilvánvaló, hogy a magyar nemzeti elmebaj egyik megnyilvánulása.

10. tomsinner

Tehát ha jól értem, vonjuk ki a rendőri állomány tíz százalékát a szolgálatból és marasztaljuk őket a kapitányságokon és egyéb rendőrségi ingatlanokon, hogy őrizzék azokat munka helyett. Attól aztán javulni fog az amúgy is nagyszerű közbiztonságunk!

Nem tudom honnan származik az az eszement idiotizmus, amely a professzionális szervezetek tagjait a munkájuk helyett takarítással meg őrzés-védelemmel akarja lefoglalni, de nyilvánvaló, hogy a magyar nemzeti elmebaj egyik megnyilvánulása.</blockquote>

A rendőrök önmagukban kéne, hogy elrettentő erőt képviseljenek, hogy senkinek se jusson eszébe rossz szándékkal hozzájuk bemenni. Tiszta elmebaj ez a kiszervezősdi, csak normális fegyver kéne nekik, meg felhatalmazás hogy használhassák azt.

11. blogen

blogen Well-Known Member

Hogy mi van? Az FBÖ-k a rendőrségeken nem a rendőröket védik, hanem a rendet tartják fent, ami elsősorban a fogadás, beengedés, információszolgáltatás feladatait takarja és ide tartozik még adott esetben a viselkedni nem tudók rendszabályozása is (naccsaládok, stb.).

Továbbra sem fogod fel, hogy ha rendőrök végeznék ezt, akkor ők hiányoznának az utcáról, ráadásul olyan munkát végeznének, aminek semmi köze a rendőri munkához.

12. tomsinner

Hogy mi van? Az FBÖ-k a rendőrségeken nem a rendőröket védik, hanem a rendet tartják fent, ami elsősorban a fogadás, beengedés, információszolgáltatás feladatait takarja és ide tartozik még adott esetben a viselkedni nem tudók rendszabályozása is (naccsaládok, stb.).

Továbbra sem fogod fel, hogy ha rendőrök végeznék ezt, akkor ők hiányoznának az utcáról, ráadásul olyan munkát végeznének, aminek semmi köze a rendőri munkához.</blockquote>

Nálunk, az őrsön sincsenek állandóan kint a rendőrök, egy rendőrkapitányságon meg pont elég rendőrnek kéne bent lenni ahhoz, hogy ezeket önmagukban ellássák, a fogadást, információszolgáltatást stb meg megoldja egy recepciós.

13. blogen

blogen Well-Known Member

Nem, majd a papírmunkájuk helyett fogják a NEM RENDŐRI MUNKÁT végezni...

Megnézem én azt a recepcióst, aki egy átlagos rendőrkapitányságon a kuncsaftok sötétebb része elé áll! FBÖ kell oda.

14. tomsinner

Nem, majd a papírmunkájuk helyett fogják a NEM RENDŐRI MUNKÁT végezni...

Megnézem én azt a recepcióst, aki egy átlagos rendőrkapitányságon a kuncsaftok sötétebb része elé áll! FBÖ kell oda.</blockquote>

Jól van, akkor az.

15. zeal

zeal Well-Known Member

Az objektumvédelem sokszor rendőri feladat. Pl.: nagykövetségek védelme. Egy FBŐ nem tud felvilágosítást adni, de ha az őr egyben rendőr is akkor már igen. Jártam én már pórul buta portás miatt. Az FBŐ jogköre korlátozott, képzése elégtelen. Ha esetleg bevisznek a zsaruk valakit és megjelenik a népes család akkor azok körberöhögik a biztonsági őrt stb. Szerintem még a kórházakba is rendőri ügyelet kellene, mert már így is túl sok a balhé és a "rendészek" illetve a portások nem alkalmasak a helyzetek kezelésére.

16. alfa74

alfa74 Active Member

Teljesen igazad van! Én még a bíróságokra is rendőri védelmet telepítenék! Ezekre a helyekre be lehetne rakni az idősebb rendőröket, akik elveszítették a korkedvezményes nyugdíjukat. Sokkal képzettebbek elvileg és magasabb jogkörrel rendelkeznek, mint egy nyugdíjas biztonsági őr!

17. blogen

blogen Well-Known Member

A rendőr, a biztonsági őr és az FBÖ pontosan ugyanolyan jogon és ugyanazt teheti a népe családdal szembeni intézkedésekor.

Jobban képzett rendészek kellenek. Az utcaseprésre nem akarsz rendőröket alkalmazni, mert ez már az a szint!

18. zeal

zeal Well-Known Member

Ha már utcaseprés. Elég hatékonyan besöprik a kórházakban történt eseményeket is a szőnyeg alá, pedig sok vád megállna a bíróságon. A rendőrök intézkedési jogköre és kötelező fellépése elég lehetne ezek visszaszorítására.
    A rendészekkel eddig soha semmire nem mentünk. A rendőrökre pedig ne úgy tekints mint akiket a TEK-ből emelnének ki portás munkára. Ott is van mindenféle végzettségű ember. A kevésbé karrieristától a sokdiplomásig stb. Ha más nem akkor a másodállásuk legalább itt lehetne (de persze rendőrként). Nagy segítség lenne.

19. blogen

blogen Well-Known Member

Ha most sorrendbe kellene állítanom hatékonyság, használhatóság, agilitás alapján a felsorolt testületek és szakmák tagjait, akkor a rendőrök nemhogy az FBÖ és még a biztonsági őr mögött állnának. A TEK vezető pozícióját nem veszélyeztetné semmi, de alattuk borzalom ami van. Gyakran még a készenléti rendőrség is tehetetlen gyagyások hordája csak. A rendőr az általánosítás szintén, mind emberileg, mind szakmailag egy használhatatlan szemét, a postás és vasutas megelőzi már a népi sorrendben, legalábbis a fővárosban így van, tisztelet a pályaelhagyó kivételeknek! Hosszú oldalakon át tudnám sorolni a példákat az impotenciájukra, a minimális hozzá nem értésükre, gyávaságukra, beleszarásukra.

Nagyon nagyvonalú vagyok, amikor azt mondom, hogy a rendőröket ne vonjuk ki a rendőri munkából ennek ellenére, hanem a nem rendőri feladatokat külsősökkel láttassuk el, mert a rendőrök jelentős tömegét igen is ki kellene vonni minden rendőri munkából és leszerelni a picsába teljes alkalmatlanság miatt.

20. zeal

zeal Well-Known Member

Kezdenek közeledni az álláspontok. :)
    A rendőr szki egy 2 éves iskola. Ami ez alatt van az már tényleg okj-s képzés. Nem olyan nagy luxus rendőrt alkalmazni. Anyagilag sincs érdemi különbség. Sajnos sok esetben szükség lenne a határozott fellépésükre és az intézkedési jogkörükre. Azt komolyan el tudnám képzelni, hogy másodállásban végezze a többségük ezt a munkát. Úgyis eléggé le vannak korlátozva az elvállalható munkák szűk köre miatt. Ezzel így mindenki jól járna.

Ezen oldal megosztása