A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
2000 darabot?

The Polish Army purchased ca. 400 portable Grom launchers, in order to replace the Striela-2M systems of Soviet origin.

http://www.defence24.com/258768,polish-army-acquires-grom-manpads-missiles
Fentebb irt valaki 2000-t, en nem neztem utana, kulonosebben nem is erdekel, mivel Lo eseteben abban mindig is biztos lehettem, hogy az elegsegesnel mindig joval tobb fegyverzet van felhalmozva tortenelmi okokbol. Sokkal jobban erdekel, hogy Mo-n mibol vesznek hany darabot.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Én is azt hittem, de egy riportban az egyik illetékes kinyögte, hogy a csomag elég alkalmi vétel volt.
Pl a 30 db rover 100 misi alatt+ ilyesmi.
Mivel joval valos ertek alatt vehettuk meg ezert hivatalosan is hadisegely volt. Romanok nem ennyiert kaptak volna pl.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
Manpadunk elvileg lehet. Én nem tudok semmiről ami korlátozná. Esetleg valaki kijavít ha nem így lenne. A hozzá kerülhet terroristákhoz ez akkora baromság hogy szinte már fáj. Egyébként is azért említtetem meg hogy a romikat tudnánk olcsón bosszantani:D egy darabig.
Más. Elvileg az Újfehértói lőtér nem 25 hektáros lesz.Hanem 25 ezer négyzetméter ami 2.5 hektárnak felel meg. Elvileg ez 4 futballpálya nagyságának felelne meg. Ami viszonylag nem kicsi. Tehát valószínűleg nagyobb kaliber használatára is lehetőség lesz ak szinten mivel külterületen fekszik el.
5
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
Ez?
foto5_521.jpg

http://www.hmarzenal.hu/eng/defense-industry/mistral-air-defense-missile-system.html
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ügyes vagy, hogy a saját linkeddel megcáfoltad saját magadat!!! :D:p
Jó lett volna, ha előtte utánanézel, a MH-nél melyik Mistral-változat van rendszeresítve, mert nálunk nem ilyen szóló-csöves, hanem járműre telepített ikercsöves indító van!! Talán nem véletlen, hogy a Mistral-manpads linkjében nincs is benne a magyar rendszeresítésű változat?!
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
Egyébként a szomszédok légierejét főként a románokét ha fillérekből akarnád részben ellensúlyozni. Akkor egész egyszerűen szerezünk be pár száz db os vagy ezres tételben Manpads okat. Vállról indítható változatból. Így legalább nemcsak a romulán légierőre lennénk részben veszélyesek,hanem végre lenne valamilyen szinten minimális csapatlégvédelmünk is. Talán egy két db jutna a tartalékosokhoz is. És mi lenne tovább ennek a manpads nak a hozadéka. A romulán sajtó sírásba menne át hogy a gaz magyarok bezony fillérekből (igaz katonai haszna?) megoldják az F-16 ok "semlegesítését". Amiről tudjuk hogy csak részben működne. De hát istenem a sajtó már csak ilyen. Igen ha nincs pénz komoly gépekre vagy Alca ra vagy bármire. Akkor szerezünk be csapatlégvédelmet manpads ok formájában. Jó gesztus lenne a romulánok idegeskedésére. Mi meg így viszonylag olcsón megúsznánk a számlát egy darabig. Legalábbis addig amíg a földi erőket részben gatyába nem ráztuk.

Max nem jönnek le mindenhol 3-4000m alá vagy közelebb. Emellé még bőven kéne normális csapat légvédelem, de kitől, milyen? És ez csak csapat légvédelem, hol van ez egy rendes orosz vagy izraeli integrálttól... Amúgy lehet nekünk manpadunk? Nem arról volt szó hogy terroristákhoz kerülhet tőlünk?

Manpadunk elvileg lehet. Én nem tudok semmiről ami korlátozná. Esetleg valaki kijavít ha nem így lenne. A hozzá kerülhet terroristákhoz ez akkora baromság hogy szinte már fáj. Egyébként is azért említtetem meg hogy a romikat tudnánk olcsón bosszantani:D egy darabig.
Más. Elvileg az Újfehértói lőtér nem 25 hektáros lesz.Hanem 25 ezer négyzetméter ami 2.5 hektárnak felel meg. Elvileg ez 4 futballpálya nagyságának felelne meg. Ami viszonylag nem kicsi. Tehát valószínűleg nagyobb kaliber használatára is lehetőség lesz ak szinten mivel külterületen fekszik el.

Itt a válasz a rakettákra:
http://szentkoronaradio.com/blog/2016/09/27/tiz-eve-mar-vagy-tobb-is-talan/
Juhásznak ez a húzása körülbelül akkora árulás, mint pár évvel később, mikor Libajnaiék kivonták a BMP-1eseket. Vagy korábban az önjáró lövegeket.
Személy szerint 20 perce gondolkodom már olyan büntetésen, amit már túlzásnak találnék, de inkább elküldöm ezt most, mert más dolgom is van.

Elég szomorú, ha pont keró nem volt elég. Az egész reptetésben kb az a legkisebb tétel. A fel nem használt repórák ilyenkor áttolódtak a második 10 évre vagy nem kellett őket kifizetni vagy csak részben vagy úgy vették, hogy a bérlő fél hibája és kifizettették?
@molnibalage ?


Tudom, hogy azért ennyire jó a hadrafoghatóság, mert egyből cserélnek mindent, de egy előre kiszámított módon az alkatrészek csereidejét figyelembe véve meg lehet jól közelíteni, hogy adott repóra mellett mibe kerűlne az alkatrészcsere úgy, hogy már a gépek részletét is nem kell fizetni. Egy ilyen szerződés mellett ha a svéd továbbra is cserélne mindent vagy hozná az alkatrészt és a helyiek cserélnék kötelező módon, akkor maradhatna a hadrafogahtósági százalék.

Nagyon sokáig csapnivaló volt a hadrafoghatóság, mert leszarták / valaki szabotált / tényleg ennyire idióták. MiG-29 ként üzemeltették, amit, nem értem hogy, de a MiG-21 üzemeltetési utasításait vették át. És köpködték a digitális technológiát, hogy "ahhoz a szarhoz laptop kell, anélkül nem is megy, bezzeg a MiG-en mágnesszalag volt!" Meg hasonló proliságok. De tényleg, a kolbászzsíros atlétás, Kőbányait szürcsölős "Bezzeg a Lada!" hevülettel gyűlölték szívből, és gyűlölik ma is sokan. Főleg mert a "felcsúti cigány gépe". Meg mert ők voltak katonák.
Nem rendelték meg az alkatrészeket időben, hanem megvárták, amíg elromlott, és utána rendeltek, ha nem álltak neki berhelni, meg ilyen jóságok.

Mondjuk a Zlineket meg metrikus szerszámokkal gyilkolják.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Ügyes vagy, hogy a saját linkeddel megcáfoltad saját magadat!!! :D:p
Jó lett volna, ha előtte utánanézel, a MH-nél melyik Mistral-változat van rendszeresítve, mert nálunk nem ilyen szóló-csöves, hanem járműre telepített ikercsöves indító van!! Talán nem véletlen, hogy a Mistral-manpads linkjében nincs is benne a magyar rendszeresítésű változat?!


dejó, ezt eddig nem tudtam......
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Itt a válasz a rakettákra:
http://szentkoronaradio.com/blog/2016/09/27/tiz-eve-mar-vagy-tobb-is-talan/
Juhásznak ez a húzása körülbelül akkora árulás, mint pár évvel később, mikor Libajnaiék kivonták a BMP-1eseket. Vagy korábban az önjáró lövegeket.
Személy szerint 20 perce gondolkodom már olyan büntetésen, amit már túlzásnak találnék, de inkább elküldöm ezt most, mert más dolgom is van.


@molnibalage ?



sztrela -2?

jó hogy nem az ősember madárlövő parittyáját tartanád még rendszerben...

1975-ös rendszeresítés, semmi modernizálás, többször lejárt élettartam.
 
M

molnibalage

Guest
Elég szomorú, ha pont keró nem volt elég. Az egész reptetésben kb az a legkisebb tétel. A fel nem használt repórák ilyenkor áttolódtak a második 10 évre vagy nem kellett őket kifizetni vagy csak részben vagy úgy vették, hogy a bérlő fél hibája és kifizettették?
A repórákat tudtommal ütemesen kifizetjük, csak nem vesznek el. Tehát utólag lerepülhetőek. Volt olyan év, amikor 2000 óra felett reültek tudtommala Griffek, tehát az éves 1680 átlag felett.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 821
30 870
113
A világ repipara angolszász hosszmértékekkel és ilyen méretezésű szerszámokkal dolgozik, még az Airbusokhoz is inch-es méretezésű szerszámok kellenek. Kivéve talán még mindig Szergejéket.
A világ Észak-Amerikát és Nagy-Britanniát leszámítva a metrikus rendszert használja, a nemzetközi mértékegységek is ebben vannak. Mégis mi a francnak használnak inch-et? Az üzemanyagot ami az Airbusban van akkor miért nem gallonban vagy pintben vagy shotban adják meg? Ott tonnát vagy litret használnak szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
R

rejsz felügyelő

Guest
A világ Észak-Amerikát és Nagy-Britanniát leszámítva a metrikus rendszert használja, a nemzetközi mértékegységek is ebben vannak. Mégis mi a francnak használnak inch-et? Az üzemanyagot ami az Airbusban van akkor miért nem gallonban vagy pintben vagy shotban adják meg? Ott tonnát vagy litret használnak szerintem.
A hajózásban meg mérföldben, csomóban és lábban mérnek. Így alakult. :)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 821
30 870
113
A hajózásban meg mérföldben, csomóban és lábban mérnek. Így alakult. :)
De legalább kellett nekik egy másik mérföld, mert ami volt szárazföldre az nem volt jó nekik a vizen. Ott a metrikus rendszer, rakod és veszed el a nullákat, összefüggnek a dolgok egymással, van értelme az egésznek, rég el kellett volna felejteni a mérföldet, csomót, gallont stb.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
De legalább kellett nekik egy másik mérföld, mert ami volt szárazföldre az nem volt jó nekik a vizen. Ott a metrikus rendszer, rakod és veszed el a nullákat, összefüggnek a dolgok egymással, van értelme az egésznek, rég el kellett volna felejteni a mérföldet, csomót, gallont stb.
Ezzel egyetértek, főleg menetvágásnál átkozok mindent ami nem metrikus!
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
A világ Észak-Amerikát és Nagy-Britanniát leszámítva a metrikus rendszert használja, a nemzetközi mértékegységek is ebben vannak. Mégis mi a francnak használnak inch-et? Az üzemanyagot ami az Airbusban van akkor miért nem gallonban vagy pintben vagy shotban adják meg? Ott tonnát vagy litret használnak szerintem.
En szeretem a szabvanyokat, de a hagyomanyokat is... szoval ahol birodalmi a szabvany (repules, UK,...) ott birodalmi, ahol meg metrikus (sorozes, Europa,...) ott metrikus. Egy orvosnak sem lesz sosa senki kepes elmagyarazni, hogy a higanymillimeter nem jo mert az nem SI...