A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 581
79 773
113
Ha beválal érte 5év tényleges,nem vizfejbeli,katonai szolgálatot,aligha használhatatlan diplomát akar érte szerezni. különben ez már értelmes,ösztönző hozzáállás.Aktiv tartalékosi szolgállatot meg lehetne használható szakképzéssel megtámogatni.Vagy épen adókedvezménnyel,de sokegyébb lehetőség is van.Hogy anakronisztikus abszurditásba essek,15-20év hivatásosi szolgálatért vitézi 20hektáros telek,amit aktiv tartaloékosi szolgállattal még kedvezményes mezgaz hitel is támogat.

Én max füvet nyírni tudok még is mit kezdjek 10 hektárral?
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba
M

molnibalage

Guest
Az adóért cserébe a közbiztonságot, az igazságszolgáltatást, a szavazati jogot kapod. A többi meg nem érdemelt pluszjuttatás, amiért cserébe jelenleg az állampolgár semmit se ad.
Ja értem, az átlaghoz képest messze több adóm az "semmi". Egészségesen élek, nem dohányzom, de ha komoly bajom van, akkor oldjam meg magam...

Majd pedig ha leszerződik tartalékosnak, akkor a felsőoktatás is legyen ingyenes neki.
Az emberek X százaléka mentálisan, alkatilag és fizikailag nem alkalmas katonának. Te ezzel szemben kb. ehhez kötnéd a felsőoktatást .Ennyi erővel szumo birkózónak is előírhatnád a ballerinaképzést....

Akkora csőlátásról teszel tanúbizonyságot, hogy arra szavak nincsenek... Esetleg nézd már meg, hogy hány nagy Nobel díjas vagy kuatató volt katona a sorkötelességen túl, vagy anélkül...

Meg bizony, ha ugyanis alkalmatlannak nyilváníttatja magát, akkor sok minden más se járhat neki. Például egy alkalmatlan ne kaphasson jogosítványt, stb.
A katonai alkalmatlanság és vezetésre nem alkalmas között kurvanagy szakadék van. Ha erről sincs fogalmad, akkor nem tudom, hogy mit akarod osztani az észt.

Nagyon precízen át van ez gondolva, csak a te liberális nézeteiddel homlokegyenest ellentétes, hogy az állampolgárnak nem csak végtelen joga van (ez valami számítógépes játékból jöhet a kortárs liberálisoknál, amikor örök élet kóddal játszottak), ha azzal arányosan kötelességeket is teljesítenie kell.
Hülyeségetket vakarálsz és még ráadsul ezt személyeskedve. Arcőbőrd az továbbra is igen vastag. Senki nem mondta, hogy végtelen jog.

Nem lehet társadalmat építeni úgy, hogy az élősködés és felelőtlenség jogát neveljük az állampolgárokba!
Ja értem. Az iskola melletti munkával és 100%-ig bejelentett munkahelyemmel és adózással feleőtlen vagyok úgy, hogy nem engem húzott ki az állam más pénzén a felelőtlenül felvett hitelből.

Arcbőrőd vastagsága a páncélajtóhoz közelít....

Még mindig tartozol a társadalomnak az oktatásod költségeivel!
És ezt mi alapján van pofád kijelenteni? Igen, pofád. Felhúztál.

Ha majd azt visszafizetted valamilyen önkéntes befizetés formájában, utána ad elő a nagyhalált arra a gondolatra, hogy az állampolgárnak nem csak jogai vannak! Az ingyenes oktatás nem olyan, mint a nappalok és éjszakák váltakozása, nincs benne semmi természetes, bármennyire is megszokták az állampolgárok felénk!
Ezek szerint én sem és szüleim sem fizettünk adót...? Hm...

Régen a tízévesek napi tizenkét órában dolgoztak a bányában, heti hét napon és amikor felnőttek még egy világháborút is megvívtak.
Elnézés kérek, hogy nem volt világháború valamiféle balfaszok miatt...
Child_coal_miners_1908_crop-59476fc63df78c537bac029d.jpg


A szombati sportolás és honvédelmi foglalkozás nagyszerű szórakozás lesz a mai fiataloknak! Nem lesz attól semmi bajuk, hogy mennek az uszodába,
sportpályára, vagy a lőtérre!
Ja értem, mert te úgy gondolod, akkor az úgy is van. Én speciel akkor dolgoztam te meg nem értett zseni, hogy tudjak enni és legyen pénzem ruhára és nethozzáférésem.

A Néphadseregben is mindvégig voltak munkásszázadok. Jelenleg is mozgósítható minden katonakorú magyar állampolgár munkaszolgálatra, ezt jobb ha tudod!
Tudom. És tapsolnom kéne annak a jogi balfasz helyzetnek, hogy papíron mozgósítható vagyok 0 képzettséggel úgy, hogy eszköz sincs? Mennyire mentek el nálad otthonról?

Egy nagyobb háború és előkerülnek a taposóaknák újra. Kelleni fog a munkáskéz, tetszettek volna tartalékosnak berukkolni és akkor telepítenék az aknát és nem felszednék!
Honnan? Megsemmisítették a készleteket és nem gyártana k már. Vagy varázsütésre lesz, mert neked nevetséges álmaidban előkerülnek ezek?

Ez nem annyira a hadseregről szól, hanem az állampolgári nevelésről. Nem lehet olyanokat nevelni, akik szerint csak jogok vannak a világon és semmit nem kell tenniük cserébe!
Adófizetés? Egészségtudatos életmód az mi? Hm... A kb. 1,5 millió+ alkesz országában hallod én erős túlzással ikon lehetnék... Ilyen emberekkel dolgoztam 16 évesen, akiknek a nap 3:30-kor úgy kezdődött, hogy két féldekás. Vagy 4:30-kor és aztán beült vezetni a furgont a raktárig. És ezek után van pofád osztani megint az észt.

Nem tudom, hogy rajtad sírni kéne vagy röhöni. Azok után, amit is folytatólagosan előadsz....
 

öreg járőr

Well-Known Member
2017. január 28.
261
296
63
Sosem hallottam róla, rendszeresítette már valaki?...van valami ár infó?...mennyire egyenértékű ez pl. a NASAMS-al?...

Személy szerint nincs problémám az MBDA cuccaival...
Brasil,Chile,Olasz,Angol.Spanyol. Tengeri és szárazföldi változat is van.A sima kb a KUB lefedését tudja az ER 45+km szerintem nekünk ez kéne árat nem találtam egyenlőre
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

37 M

Active Member
2017. szeptember 8.
69
109
33
Ja értem, az átlaghoz képest messze több adóm az "semmi". Egészségesen élek, nem dohányzom, de ha komoly bajom van, akkor oldjam meg magam...


Az emberek X százaléka mentálisan, alkatilag és fizikailag nem alkalmas katonának. Te ezzel szemben kb. ehhez kötnéd a felsőoktatást .Ennyi erővel szumo birkózónak is előírhatnád a ballerinaképzést....

Akkora csőlátásról teszel tanúbizonyságot, hogy arra szavak nincsenek... Esetleg nézd már meg, hogy hány nagy Nobel díjas vagy kuatató volt katona a sorkötelességen túl, vagy anélkül...


A katonai alkalmatlanság és vezetésre nem alkalmas között kurvanagy szakadék van. Ha erről sincs fogalmad, akkor nem tudom, hogy mit akarod osztani az észt.


Hülyeségetket vakarálsz és még ráadsul ezt személyeskedve. Arcőbőrd az továbbra is igen vastag. Senki nem mondta, hogy végtelen jog.


Ja értem. Az iskola melletti munkával és 100%-ig bejelentett munkahelyemmel és adózással feleőtlen vagyok úgy, hogy nem engem húzott ki az állam más pénzén a felelőtlenül felvett hitelből.

Arcbőrőd vastagsága a páncélajtóhoz közelít....


És ezt mi alapján van pofád kijelenteni? Igen, pofád. Felhúztál.


Ezek szerint én sem és szüleim sem fizettünk adót...? Hm...


Elnézés kérek, hogy nem volt világháború valamiféle balfaszok miatt...
Child_coal_miners_1908_crop-59476fc63df78c537bac029d.jpg



Ja értem, mert te úgy gondolod, akkor az úgy is van. Én speciel akkor dolgoztam te meg nem értett zseni, hogy tudjak enni és legyen pénzem ruhára és nethozzáférésem.


Tudom. És tapsolnom kéne annak a jogi balfasz helyzetnek, hogy papíron mozgósítható vagyok 0 képzettséggel úgy, hogy eszköz sincs? Mennyire mentek el nálad otthonról?


Honnan? Megsemmisítették a készleteket és nem gyártana k már. Vagy varázsütésre lesz, mert neked nevetséges álmaidban előkerülnek ezek?


Adófizetés? Egészségtudatos életmód az mi? Hm... A kb. 1,5 millió+ alkesz országában hallod én erős túlzással ikon lehetnék... Ilyen emberekkel dolgoztam 16 évesen, akiknek a nap 3:30-kor úgy kezdődött, hogy két féldekás. Vagy 4:30-kor és aztán beült vezetni a furgont a raktárig. És ezek után van pofád osztani megint az észt.

Nem tudom, hogy rajtad sírni kéne vagy röhöni. Azok után, amit is folytatólagosan előadsz....

Sírni!

Fasizmus light!

Az emberek a cselekedeteik nagy részét két dolog határozza meg, a félelem és a meggyőződés.
Félelem valamitől, vagy éppen ellenkezőleg, a félelem hiánya, illetve a meggyőződés, hogy az adott cselekedet
helyes vagy helytelen. Ha a félelemre építünk fel valamit, azt kényszerként élik meg az emberek, a kényszer pedig gyűlöletet kelt az adott dolog iránt. Ha a meggyőződésre, akkor arról előbb meg kell győzni az embereket, hogy az helyes, elfogadható és követendő.
A kényszerített mindent elfog követni azért, hogy szabaduljon a kényszer alól és ez mindent alárendel, a morálját, a testi és pszichikai egészségét, a munkája és teljesítményének színvonalát.
A honvédelem ügyét hosszú távú stratégiai tervezéssel, a gazdasággal, a szociális és az oktatási rendszerrel való összehangolással lehetne rendbe tenni.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Nem kell ezt bonyolítani.Van rengeteg értelmes fiatal akiknek nem telik felsőoktatásra,na nekik 5 év szolgálatért állni kell a tanulmányaikat.Ami viszont fontos,hogy nem andragógusokat kell taníttatni hanem értelmes diplomához kell segíteni őket a szolgálatért cserébe.
Így van.
Mérnököket leginkább, számtech-szakikat, bölcsészből van elég.
Istenigazából a lakhatás a fő gond (a fővárosi albérlet az horror), az első diploma az most is ingyenes.
Jelenleg 12 állami félévet kapnak a hallgatók (a hatéves képzésen tanulók, például a leendő orvosok 14 félévet)
A körítés a sok, az oktatásért nem köll fizetni.
 
M

molnibalage

Guest
Nem kell ezt bonyolítani.Van rengeteg értelmes fiatal akiknek nem telik felsőoktatásra,na nekik 5 év szolgálatért állni kell a tanulmányaikat.Ami viszont fontos,hogy nem andragógusokat kell taníttatni hanem értelmes diplomához kell segíteni őket a szolgálatért cserébe.
Értem...
  • És aki nem alkalmas katonai szolgálatra...? IJ akkor oldja meg maga a pénz előteremtését, (mint lassan az EÜ ellátást...?)
  • Hova a frászba akartok ennyi embert becsatornázni, amikor baszus egy kibaszott normális egyenruhát és elhelyezést sem tudnának adni ennyi embernek?
  • Mivel technika és eszköz nincs feladatot sem. Akkor meg hova? Minek...? Amíg a 30+ éves Bundeswehr és US Army eszköztára földöntúli csodának tűnik addig hova akarok embereket csatornázni a rendszerbe...?
  • Az is különösen vicces, hogy ha megnézitek felsőoktatásba belépő embermennyiséget, akkor nem tűnik fel, hogy mennyire aránytalanak a számok?
  • Ilyen "zseinális" ötletek jönnek, ahelyett, hogy talán valódi reform lenne leépítenék a vízfejet a vérbe és akkor jutna pénz a valódi szolit adókra és lenne elég ember is... Jaaaaaaaaa, hogy azt nem lehet...
Honnan jönnek ilyen - nem tudok szebben fogalmazni - vérostoba ötletek? Igen, a jenkiknél is van ilyen támogatás, csak nagy különbség, hogy ott is vannak kevesebb pénzbe kerülő intézmények és komolyabb diákhitel és aki belép a seregbe az nem zabhegyezéssel tölti az idejét...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ja értem, az átlaghoz képest messze több adóm az "semmi". Egészségesen élek, nem dohányzom, de ha komoly bajom van, akkor oldjam meg magam...

Az semmi. Tök mindegy mennyit adózól, ugyanazt az igazságot és szavazati jogot kapod. Az adófizetés ellentételezése a feudalizmusban a biztonság és igazságszolgáltatás volt, ehhez jött a tömegek lázadása után a szavazati jog. Ezért adózol.

Az emberek X százaléka mentálisan, alkatilag és fizikailag nem alkalmas katonának. Te ezzel szemben kb. ehhez kötnéd a felsőoktatást .Ennyi erővel szumo birkózónak is előírhatnád a ballerinaképzést....

Egy-két százalékról beszélünk és ha ki tudják fizetni maguknak, akkor fizessék, de mi a jó édes francért járna nekik!

Akkora csőlátásról teszel tanúbizonyságot, hogy arra szavak nincsenek... Esetleg nézd már meg, hogy hány nagy Nobel díjas vagy kuatató volt katona a sorkötelességen túl, vagy anélkül...

Azt hiszem zéró. Vagy nagyjából ehhez közelítő szám. Ép testben ép lélek, a roncs test ne nagyon akarjon szellemileg megnyilvánulni, mert abban benne lesz minden komplexusa! Nincs szükség a kripli Nobel-díjasra, mert rossz példát mutat a társadalomnak. Azt, hogy nem kell egészségesnek lenned ahhoz, hogy valamit elérj! A társadalom összérdeke előrébb való, mint néhány nyomorék boldogsága. De mondom, ha ki tudja fizetni a taníttatása költségeit, akkor hajrá, törvényi akadályt nem kívánok elé gördíteni, de az állami fianszírozás járjon már annak, aki tesz is érte cserébe valamit az államnak!

A katonai alkalmatlanság és vezetésre nem alkalmas között kurvanagy szakadék van. Ha erről sincs fogalmad, akkor nem tudom, hogy mit akarod osztani az észt.

Nem lát jól, fizikailag gyenge, egyéb degeneratív betegségei vannak. Az ilyen nem fog tudni biztonságosan vezetni, nem lesz alkalmas elsősegélynyújtásra, stb. A jogosítvány egészséges embert kíván, mert a gépjármű nem játék, simán lehet vele tömeggyilkosságot csinálni, csak egy rossz mozdulat, egy benézett tábla. Jobb, ha az alkalmatlan nem nyújtózkodik túl a takaróján!

Hülyeségetket vakarálsz és még ráadsul ezt személyeskedve. Arcőbőrd az továbbra is igen vastag. Senki nem mondta, hogy végtelen jog.
Ja értem. Az iskola melletti munkával és 100%-ig bejelentett munkahelyemmel és adózással feleőtlen vagyok úgy, hogy nem engem húzott ki az állam más pénzén a felelőtlenül felvett hitelből.

Dehogynem. Te! Azt hiszed, mert adót fizetsz, rögtön jogosult vagy mindenre, végtelen mennyiségű állami juttatásra, korlátok nélkül. Hát nem egészen van ez így rendjén. Éppenhogy a honvédelem például jogos követelmény, az adófizetésért pedig már ki vagy bőségesen fizetve a szavazati jogoddal!

Ja értem, mert te úgy gondolod, akkor az úgy is van. Én speciel akkor dolgoztam te meg nem értett zseni, hogy tudjak enni és legyen pénzem ruhára és nethozzáférésem.

Tizennyolc éves korod előtt? Hát most majd nem fogsz. Az állam cserébe ellát étellel és ruházattal az iskolában. A kötelező iskolai egyenruhát is vissza kell hozni, hogy tudatosítsa az állampolgárokban az egyenlőségüket még időben. Ne az iskola legyen az anyagi versengés terepe, a diákok szellemi és fizikai képességeikkel akarjanak kitűnni!

Tudom. És tapsolnom kéne annak a jogi balfasz helyzetnek, hogy papíron mozgósítható vagyok 0 képzettséggel úgy, hogy eszköz sincs? Mennyire mentek el nálad otthonról?

Természetesen egy ilyen mozgósítás esetén árkot ásnál, esetleg aknát szednél egy gyorstalpaló után muszosként. A legvalószínűbb az, hogy árvíz vagy más jellegű természeti katasztrófa esetén leszel behívval lapátolni! Ez így van jól, egy erőforrás vagy, akit az össztársadalom érdekében bizonyos helyzetekben az állam használ. Élj együtt ezzel, mert ez se fog megváltozni.

Honnan? Megsemmisítették a készleteket és nem gyártana k már. Vagy varázsütésre lesz, mert neked nevetséges álmaidban előkerülnek ezek?

A taposóaknák olyan egyszerű szerkezetek, hogy gyárak tucatjai állíthatók át a termelésükre egy hét alatt. Ez itt egy GYATA-64-es:
val-iliev-a-92.jpg

Ezt még egy jobban felszerelt kamrában is lehet gyártani!

Adófizetés? Egészségtudatos életmód az mi? Hm... A kb. 1,5 millió+ alkesz országában hallod én erős túlzással ikon lehetnék... Ilyen emberekkel dolgoztam 16 évesen, akiknek a nap 3:30-kor úgy kezdődött, hogy két féldekás. Vagy 4:30-kor és aztán beült vezetni a furgont a raktárig. És ezek után van pofád osztani megint az észt.

Nem tudom, hogy rajtad sírni kéne vagy röhöni. Azok után, amit is folytatólagosan előadsz....

Bizony, azért kell bevezetni az iskolai népnevelést, az intenzív sportolást a szombat sportnappal együtt, a folyamatos honvédelmi nevelést a társadalmi szerepek betöltésére való vallási, politikai és szociális felkészítéssel (társadalomismeret), hogy ez megszűnjön. Nem lesz magától a tízmillió józan sportember országa Magyarország, csak erőteljes állami ráhatás tudja ezt elérni. Az elveszett generációkról már lemondhatunk, de a fiatalságot nem hagyhatjuk magára. Irányítanunk kell az életüket a megfelelő irányba, hogy ne legyen olyanok mint te, mint a drogos cigánygyerek, mint a semmirekellő magyar gyerek, hanem munkára, harcra, sportra, politikára alkalmas állampolgárokká fejlődjenek egy mindenkire érvényes és kötelező program alapján.[/QUOTE]
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Magyarország nem képes biztosítani az emberanyagot az iparnak, honvédelemnek, rendvédelemnek egy megfelelő nevelési program nélkül. Nem képes, ez egy jelenvaló tény, amivel szembesülünk. A nevelési programot a modernitás kidolgozta már, minden egyes elemét vissza kell honi és modernizált formában a nemzet és nemzetgazdaság szolgálatába kell állítani, különben itt vége mindennek. Az állam a társadalomra épül, ami nem egyének hipotetikus összessége, hanem valódi közösség, amit a nevelés kovácsol egybe. Enélkül az állam egy alaptalan vízfej egy tömeg fölött és úgy is viselkedik, olyan önzőn és kiszámíthatóan rabolja le a tömeget, ahogy annak a tömegnek minden tagja teszi a saját környezetével, mert egyének hipotetikus összessége erre képes maximum.

Molnibalage tipikus képviselője itt annak az önzésnek, ami elpusztít mindent, amit magyar államként és társadalomként ismerünk. Nem személyeskedés, csak szerencsések vagyunk, hogy van itt egy archeotipikus képviselője a hiperindividualizmusnak, így láthatjuk mi a baj és mit kell a szisztematikus neveléssel kiküszöbölni!

Lehet ábrándozni, lehet azt hinni, hogy pénzzel meg ösztönzőkkel lehet egyéneket motiválni, de az igazság az, hogy nem. Nem mi vagyunk az elsők akik belebukunk ebbe. Az Európában legjobban ismert példa a római és az arab, ahol évszázadokon át azon múlt az állam fennmaradása, hogy a harmadik világból behozott bevándorlókat tudták e pénzzel kellőképpen motiválni, hogy vezessék az államot és harcoljanak érte. Germánok, trákok, szeldzsukok, mind ugyanazt a szerpeet játszották. A saját individualizmusába elmerülő és ezért az államot immár fenntartani nem hajlandó társadalmat pótolták. Ez lesz az afrikaiak és arabok szerepe is Nyugaton. Magyarországon nem tudom kik lépnek majd a magyarok helyébe, de az biztos, hogy a fegyveres erőknél, beleértve a rendőrséget is, migránsokkal kell pótoljuk az élőerő hiányosságait már a mi életünkben, a rendőrségnél tíz éven belül meg fognak jelenni az ukránok tömegesen szerintem, mert a rendőrség összeomlása lesz a legsúlyosabb kényszerítő erő ebbe az irányba. Hacsak nem kezdünk neki a fiatalság sürsőg átnevelésének a széthulló társadalomtól izolálódó haszontalan seggfejből állampolgárrá!
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 581
79 773
113
Értem...
  • És aki nem alkalmas katonai szolgálatra...? IJ akkor oldja meg maga a pénz előteremtését, (mint lassan az EÜ ellátást...?)
  • Hova a frászba akartok ennyi embert becsatornázni, amikor baszus egy kibaszott normális egyenruhát és elhelyezést sem tudnának adni ennyi embernek?
  • Mivel technika és eszköz nincs feladatot sem. Akkor meg hova? Minek...? Amíg a 30+ éves Bundeswehr és US Army eszköztára földöntúli csodának tűnik addig hova akarok embereket csatornázni a rendszerbe...?
  • Az is különösen vicces, hogy ha megnézitek felsőoktatásba belépő embermennyiséget, akkor nem tűnik fel, hogy mennyire aránytalanak a számok?
  • Ilyen "zseinális" ötletek jönnek, ahelyett, hogy talán valódi reform lenne leépítenék a vízfejet a vérbe és akkor jutna pénz a valódi szolit adókra és lenne elég ember is... Jaaaaaaaaa, hogy azt nem lehet...
Honnan jönnek ilyen - nem tudok szebben fogalmazni - vérostoba ötletek? Igen, a jenkiknél is van ilyen támogatás, csak nagy különbség, hogy ott is vannak kevesebb pénzbe kerülő intézmények és komolyabb diákhitel és aki belép a seregbe az nem zabhegyezéssel tölti az idejét...


Egyszer már leírtam,hogy ha használható haderőt akarunk akkor költeni kell rá.A pénz az alapja az egésznek anélkül nem is kell gondolkozni semmin.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ezt a molnibalagéval nem csak általam folytatott vitát lehet át kellene tenni a [BIZTPOL] Társadalmi folyamatok-ba. Hiába szól arról, hogy mi a fő probléma az emberanyaggal a honvédség tartalékosokkal és szerződésesekkel való feltöltési problémája kapcsán, mégiscsak az össztársadalomról szól és annak feltöltéséről állampolgárokkal, mert a társadalomban még súlyosabb a hiány, mint a seregnél!
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Egyesek minek vizionálnak ide hidegháborút?
Gyenge az emberanyag ezért vinni kéne katonának azokat akik alkalmasak a felsőoktatásba? tényleg? Beszéljetek azokkal akik régen egyetem előtt szolgáltak, az egész csak az irigykedő, ámde buta emberekről szólt, akik élvezettel szívatták a 19éves jövendő értelmiségét, hogy azok meggyülöljék az egészet, és bármennyit kifizessenek azért hogy kölküknek ezt ne kelljen elszenvedni. (én sem voltam katona, bár már megvolt hova megyek mikor változtattak az orvosi alkalmasságin, és a szemem miatt nem hívtak be, én nem próbáltam meg elsunnyogni a dolgot)
Szerintem aki akar, vonuljon be, legyen lehetősége sorkatonaként megaláztatni magát, de aki inkább dolgozna az meg had menjen dolgozni. Ha valamivel, akkor a felsőoktatás előtti sorkatonaság ötletével lehet elzavarni a 18éves fiukat külföldre tanulni. Amúgy meg aki továbbtanul, áldozatot hoz a család most is, és 3-5-6 évvel kevesebbet dolgozik amikor az élete tudja megalapozni szemben egy középiskolát végzővel. Az emlegetett Dániát tudom, ott aki akar vonul, a többiek meg húznak egy sorszámot, és az hogy kell-e vonulniuk az önkéntesen bevonulók számától függ.
A bölcsészeket meg hagyjuk már, a tanárok-könyvtárosok keresnek keveset, de a többieket keresik ha beszélnek idegen nyelveket, Ha meg nem beszélnek, akkor az baj...
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Mi mást :D kiadod bérbe. Tíz hektár ha csak átlagos arany korona értékű akkor is 600-800 ezret zsebelsz rajta plusz a támogatások.
Ezzel az a baj, hogy a vitézi telkel már a régi időkben is általában a haszontalanabb telkekből volt kiosztva. Aminek értéke a legalacsonyabb volt. Ezzel csak a műveletlen, parlagon heverő földek számát gyarapítanánk.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Egyesek minek vizionálnak ide hidegháborút?
Gyenge az emberanyag ezért vinni kéne katonának azokat akik alkalmasak a felsőoktatásba? tényleg? Beszéljetek azokkal akik régen egyetem előtt szolgáltak, az egész csak az irigykedő, ámde buta emberekről szólt, akik élvezettel szívatták a 19éves jövendő értelmiségét, hogy azok meggyülöljék az egészet, és bármennyit kifizessenek azért hogy kölküknek ezt ne kelljen elszenvedni. (én sem voltam katona, bár már megvolt hova megyek mikor változtattak az orvosi alkalmasságin, és a szemem miatt nem hívtak be, én nem próbáltam meg elsunnyogni a dolgot)
Szerintem aki akar, vonuljon be, legyen lehetősége sorkatonaként megaláztatni magát, de aki inkább dolgozna az meg had menjen dolgozni. Ha valamivel, akkor a felsőoktatás előtti sorkatonaság ötletével lehet elzavarni a 18éves fiukat külföldre tanulni. Amúgy meg aki továbbtanul, áldozatot hoz a család most is, és 3-5-6 évvel kevesebbet dolgozik amikor az élete tudja megalapozni szemben egy középiskolát végzővel. Az emlegetett Dániát tudom, ott aki akar vonul, a többiek meg húznak egy sorszámot, és az hogy kell-e vonulniuk az önkéntesen bevonulók számától függ.
A bölcsészeket meg hagyjuk már, a tanárok-könyvtárosok keresnek keveset, de a többieket keresik ha beszélnek idegen nyelveket, Ha meg nem beszélnek, akkor az baj...

Ezt a hülyeséget! Ki beszél itt a néphadsereg visszahozásáról! Azt viszont bele kell verni a bölcsész fejébe is, hogy ne köpje az átlag magyar embert! Ha elég időt tölt normális magyarok között, akkor a bölcsészből se lesz mucsázó seggfej!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 581
79 773
113
Ezt a hülyeséget! Ki beszél itt a néphadsereg visszahozásáról! Azt viszont bele kell verni a bölcsész fejébe is, hogy ne köpje az átlag magyar embert! Ha elég időt tölt normális magyarok között, akkor a bölcsészből se lesz mucsázó seggfej!

A bölcsésznek azt kell megtanulnia,hogy a Mekibe kedvesen szolgáljon ki Bounty shkeel még a nap végén is.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Magyarország nem képes biztosítani az emberanyagot az iparnak, honvédelemnek, rendvédelemnek egy megfelelő nevelési program nélkül. Nem képes, ez egy jelenvaló tény, amivel szembesülünk. A nevelési programot a modernitás kidolgozta már, minden egyes elemét vissza kell honi és modernizált formában a nemzet és nemzetgazdaság szolgálatába kell állítani, különben itt vége mindennek. Az állam a társadalomra épül, ami nem egyének hipotetikus összessége, hanem valódi közösség, amit a nevelés kovácsol egybe. Enélkül az állam egy alaptalan vízfej egy tömeg fölött és úgy is viselkedik, olyan önzőn és kiszámíthatóan rabolja le a tömeget, ahogy annak a tömegnek minden tagja teszi a saját környezetével, mert egyének hipotetikus összessége erre képes maximum.

Molnibalage tipikus képviselője itt annak az önzésnek, ami elpusztít mindent, amit magyar államként és társadalomként ismerünk. Nem személyeskedés, csak szerencsések vagyunk, hogy van itt egy archeotipikus képviselője a hiperindividualizmusnak, így láthatjuk mi a baj és mit kell a szisztematikus neveléssel kiküszöbölni!

Lehet ábrándozni, lehet azt hinni, hogy pénzzel meg ösztönzőkkel lehet egyéneket motiválni, de az igazság az, hogy nem. Nem mi vagyunk az elsők akik belebukunk ebbe. Az Európában legjobban ismert példa a római és az arab, ahol évszázadokon át azon múlt az állam fennmaradása, hogy a harmadik világból behozott bevándorlókat tudták e pénzzel kellőképpen motiválni, hogy vezessék az államot és harcoljanak érte. Germánok, trákok, szeldzsukok, mind ugyanazt a szerpeet játszották. A saját individualizmusába elmerülő és ezért az államot immár fenntartani nem hajlandó társadalmat pótolták. Ez lesz az afrikaiak és arabok szerepe is Nyugaton. Magyarországon nem tudom kik lépnek majd a magyarok helyébe, de az biztos, hogy a fegyveres erőknél, beleértve a rendőrséget is, migránsokkal kell pótoljuk az élőerő hiányosságait már a mi életünkben, a rendőrségnél tíz éven belül meg fognak jelenni az ukránok tömegesen szerintem, mert a rendőrség összeomlása lesz a legsúlyosabb kényszerítő erő ebbe az irányba. Hacsak nem kezdünk neki a fiatalság sürsőg átnevelésének a széthulló társadalomtól izolálódó haszontalan seggfejből állampolgárrá!
Azt ugye tudod, hogy valami totalitárius államról beszélsz? Magyarországon(Hál istennek) ezt lehetetlen bevezetni. Mindenki kimenekülne az országból, már ha nem buktatnák meg azonnal aki beakarja vezetni. Azt csak zárt rendszerben lehet megcsinálni. MO nem ilyen.