A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 882
5 218
113
Ne nevettesd ki magad kérlek.A Dragunovhoz sosem volt meg a Széphez sem bár ahhoz van egy kiváló(tényleg az) éjjellátó optika de én konkrétan 2 vagy 3 puskáról tudok amihez meg is vették.

Ok. Nem lepődök meg.
Múltkor volt szerencsém kipróbálni ilyen cuccot (nem, nem vadászaton) és eszméletlen jó!
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Mit vártál egy kerekes járműtől?
Kérdezd meg Celebrát.
Itt egy fél évszázaddal korábbi modell, megrakva kecsketáppal és olyan helyeken megy ahol a másik még álmodni sem merészel. Csak kapásból mondom, hogy van egy olyan sanda gyanúm, hogy mindkét jármű hasmagassága kb ugyanakkora és a belső tér méretei közt sincs jelentős külömbség.
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 579
79 768
113
Kérdezd meg Celebrát.
Itt egy fél évszázaddal korábbi modell, megrakva kecsketáppal és olyan helyeken megy ahol a másik még álmodni sem merészel. Csak kapásból mondom, hogy van egy olyan sanda gyanúm, hogy mindkét jármű hasmagassága kb ugyanakkora és a belső tér méretei közt sincs jelentős külömbség.

Költői kérdés volt,te is tudod,hogy sportszerűtlen az összehasonlítás.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 579
79 768
113
Ne nevettesd ki magad kérlek.A Dragunovhoz sosem volt meg a Széphez sem bár ahhoz van egy kiváló(tényleg az) éjjellátó optika de én konkrétan 2 vagy 3 puskáról tudok amihez meg is vették.

Ok. Nem lepődök meg.
Múltkor volt szerencsém kipróbálni ilyen cuccot (nem, nem vadászaton) és eszméletlen jó!

Mi a jó?
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 211
2 703
113
Kérdezd meg Celebrát.
Itt egy fél évszázaddal korábbi modell, megrakva kecsketáppal és olyan helyeken megy ahol a másik még álmodni sem merészel. Csak kapásból mondom, hogy van egy olyan sanda gyanúm, hogy mindkét jármű hasmagassága kb ugyanakkora és a belső tér méretei közt sincs jelentős külömbség.

Valahogy ez az elakados video megmozgatta a fantaziam. Van manapsag egy rakat TV musor ahol favagok mindennapjait mutatjak. Ott vannak extrem terepre gepek es azoknal az lathato, hogy a rendes nagymeretu gumikerekekre van gyartva potlolagosan felcsatolhato lanctalp. (tobbtonnas gepekrol van szo)
Ezzel nem kiserletezgetett meg senki, hogy ugy lenne kialakitva a jarmu alakja (+kormanymu?), hogy ilyet fel lehessen igeny szerint csatolni ra?

(gondolom a fordithato kerekek meg miegmas miatt nem eroltettek, de pl. csak az utolso 3-ra?)

Khhmmm-Khmmm...magyar hadiiparnak lehetoseg?...Khmmm :D:D:D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 579
79 768
113
Valahogy ez az elakados video megmozgatta a fantaziam. Van manapsag egy rakat TV musor ahol favagok mindennapjait mutatjak. Ott vannak extrem terepre gepek es azoknal az lathato, hogy a rendes nagymeretu gumikerekekre van gyartva potlolagosan felcsatolhato lanctalp. (tobbtonnas gepekrol van szo)
Ezzel nem kiserletezgetett meg senki, hogy ugy lenne kialakitva a jarmu alakja (+kormanymu?), hogy ilyet fel lehessen igeny szerint csatolni ra?

(gondolom a fordithato kerekek meg miegmas miatt nem eroltettek, de pl. csak az utolso 3-ra?)

Khhmmm-Khmmm...magyar hadiiparnak lehetoseg?...Khmmm :D:D:D

A kerekesnek az az előnye,hogy keréken van és gyorsan tud menni arra alkalmas terepen és utakon,ha pótláncot raksz rá ez az előny elvész.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 252
113
Hogy egybol mas szinbe latod a vilagot. :)

Egyebkent szerintem a hokameraval hiaba feketefeher tenyleg lehet fain "kepeket" latni /a tuz tetszet nekem kameran keresztul enyhe szelben./ meg hogy a talaj minosege megalapithato :) /mashogy tarolja a hot./adja le. /
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 153
113
A váltás 7 év múlva lehet. Legalább 1 éve nincs AIM-9. Szóval azért nincs/nem lesz IR ennyi ideig mert esetleg lesz majd F-35A, ami egyébként pont ezzel is adhatna keszit...?

Még, ha le is cseréled a Griffet, akkor is meglevő pilóták egy része is kiöregedhet / elmehet addigra a többit meg Gripen képesség fenntartása mellett át kéne képezni. Erre hol látod a forrásokat úgy, hogy balfasz módon a NFTC-ből is ki akarnak egyesek hátrálni...?

Ha azt mondom, hogy rövid időn belül dönteni akarnak arról milyen géppel képzelik el 26 után és azt teljesen harmonizálni akarják az új IR rakétákkal? Pl. csomagban az F-35-tel Aim-9X van, amit ha döntenénk megkapnánk hamarabb addig a Gripenre is?!?!?!

Tudod, hogy én NFTC párti vagyok, a kihátrálás -szerintem- ugyanúgy mint a Mi-24-eknél néhány régi motoros nyugdijig történő foglalkoztatásáról szól...nem pedig egy átgondolt valamiről...Ami a forrásokat illeti, Leóra se láttam, sőt még a helikopterekre sem..., de láthatóan ha megvan a döntés. megvan a forrás is. Eddig ültek rajta,... vagy stadionra ment :) Most meg végre a mi hobbinkra költik. :D
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 211
2 703
113
A kerekesnek az az előnye,hogy keréken van és gyorsan tud menni arra alkalmas terepen és utakon,ha pótláncot raksz rá ez az előny elvész.

Nem egesz igy ertettem. Pl.
- Eljutni a loterre menne a gumikerekeken.
- Onallo feladatok konnyu terepen - szinten gumikerekeken
- tankokkal torteno kozremukodesnel lekapnak valami tarolohelyrol a lancokat feldobnak es mennenek azzal. (gondolom lenne olyan macera mint tankoknal egy lanccsere kinti terepen - levenni viszont gyorsan lehet)

Szoval utakon a kereket hasznalnak es a lancot csak szukseg eseten (nehez terep, harckocsik kiserete stb.)

De vegulis mind1, mert nincs ilyen, csak eljatszottam a gondolattal, ha mar bizonyos szakteruleten letezik :)
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 882
5 218
113
Mert nem néztél még csak első vagy második generációs éjjellátókba(úgy tudom civileknek vadászaton csak ez engedélyezett) a modern harmadik generációs vagy újabb éjjellátók nagyon jók.

Első generációst ismerem, és szoktam meg :) Nem tudom a legújab generációsak ködben pl hogy ködben esős, párás időben hogy teljesítenek, de az 1. genesek ilyenkor használhatatlanok.
A távcső előtétes hőkamerától leesett az állam. Sokkal nehezebbnek is gondoltam, és ez párás időben is fasza :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 579
79 768
113
Mert nem néztél még csak első vagy második generációs éjjellátókba(úgy tudom civileknek vadászaton csak ez engedélyezett) a modern harmadik generációs vagy újabb éjjellátók nagyon jók.

Első generációst ismerem, és szoktam meg :) Nem tudom a legújab generációsak ködben pl hogy ködben esős, párás időben hogy teljesítenek, de az 1. genesek ilyenkor használhatatlanok.
A távcső előtétes hőkamerától leesett az állam. Sokkal nehezebbnek is gondoltam, és ez párás időben is fasza :)

Az 1.gen. és a 3.vagy 3+ az kb Trabant vs.a legújabb 7-es BMW,kb így tudnám érzékeltetni a különbséget.A pára nyilván nem a barátja az éjjellátónak generációtól függetlenül.
Amiben a hőkamera jó az a rossz időjárási viszonyok közti alkalmazhatóság és az,hogy nagyon könnyű velül észrevenni dolgokat viszont a kép részletgazdagsága csapnivaló egy moder éjjellátóhoz képest.
 
M

molnibalage

Guest
Azzal mi a baj? Mármint, hogy belső térből LGB.
Hogy minek veszel stealt gépet, ha reálisan csak 2 db LGB fér bele. Ha F-35-re telik, akkor SDB is kell bele. Na de akkor nem lenne egyszerűbb SDBt venni a Gripenhez, amivel minden környező ország légvédelmének HMZ-jén kívül operálhat? Nem kell még F-35A ide. Talán a Gripent kéne normálisan kihasználni...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 798
113
Ha azt mondom, hogy rövid időn belül dönteni akarnak arról milyen géppel képzelik el 26 után és azt teljesen harmonizálni akarják az új IR rakétákkal? Pl. csomagban az F-35-tel Aim-9X van, amit ha döntenénk megkapnánk hamarabb addig a Gripenre is?!?!?!

Tudod, hogy én NFTC párti vagyok, a kihátrálás -szerintem- ugyanúgy mint a Mi-24-eknél néhány régi motoros nyugdijig történő foglalkoztatásáról szól...nem pedig egy átgondolt valamiről...Ami a forrásokat illeti, Leóra se láttam, sőt még a helikopterekre sem..., de láthatóan ha megvan a döntés. megvan a forrás is. Eddig ültek rajta,... vagy stadionra ment :) Most meg végre a mi hobbinkra költik. :D
Mondjuk én szeretem a focit is.:oops: