A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

mészi

Well-Known Member
2018. október 11.
257
315
63
Ja, még voltak a légvédelmi lövészek is, azokat kihagytan. Századonként, egy raj csatlakozott hozzánk, terepjárón, a légvédelemtől, Sztrelával. 3-4-en lehettek. Akkor jöttek csak, ha gyakorlatra mentünk. Különben a légvédelemhez tartoztak szervezetileg, ha jól emlékezem.
Minden GLZ-nek volt egy légvédelmi lövészszakasza. Egyébként 3 féle lövész z volt 90-ig. 100%-ban feltöltve a létszámuk:BMP-1 szervezés 427fő, PSZH szervezés 454fő és gépkocsizó lövészzászlóalj szervezés 507fő.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Hülyeségeket írsz.Leírják itt annyian minek írjam le még egyszer?
Amit állománytáblával alátud támasztani,az nem hülyeség.
És ami azt illeti,szerintem is a nagyobb létszámú,szervezetileg alapbol megerősitett zászlóaljakat kéne kiépitenünk,amik alkalmasak kikülönitve az önálló tevékenységre is.
 

mészi

Well-Known Member
2018. október 11.
257
315
63
Teljesen feltöltött alegységei még az amerikaiaknak sincsenek. Békeidőben ne várjatok teljesen feltöltött létszámokat. Ha a 30-32 ezer meglesz akkor már kurva jók vagyunk.
A NATO felajánlott egységeknek alaphelyzetben 80%-ban, minősített időszakban 105%-ban kell feltöltöttnek lenni! Az US Army minden olyan egységének aminek 100%-ban feltöltöttnek kell lennie az 100%-ban fel is van töltve.
Vagy mit mondunk, hogy van magyar közepes dd, de bocs csak 25%-ban van feltöltve? Vagy feltöltjük a tizedesi helyeket 60 éves ÖMT alezredesekkel? A felajánlott erők létszámának 80%-ban feltöltöttnek kell lennie létszámban!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
A NATO felajánlott egységeknek alaphelyzetben 80%-ban, minősített időszakban 105%-ban kell feltöltöttnek lenni! Az US Army minden olyan egységének aminek 100%-ban feltöltöttnek kell lennie az 100%-ban fel is van töltve.
Vagy mit mondunk, hogy van magyar közepes dd, de bocs csak 25%-ban van feltöltve? Vagy feltöltjük a tizedesi helyeket 60 éves ÖMT alezredesekkel? A felajánlott erők létszámának 80%-ban feltöltöttnek kell lennie létszámban!
Hát egy ideje ajánlgatunk több helyre is zászlóalj harccsoportokat. Szerinted azok hogy voltak feltöltve?
 

mészi

Well-Known Member
2018. október 11.
257
315
63
Amit állománytáblával alátud támasztani,az nem hülyeség.
És ami azt illeti,szerintem is a nagyobb létszámú,szervezetileg alapbol megerősitett zászlóaljakat kéne kiépitenünk,amik alkalmasak kikülönitve az önálló tevékenységre is.
A zászlóalj szervezet lényege alapból, az önálló harctevékenység megvívása lenne, az önálló harctevékenység alap alegysége!
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 777
113
Amit állománytáblával alátud támasztani,az nem hülyeség.
És ami azt illeti,szerintem is a nagyobb létszámú,szervezetileg alapbol megerősitett zászlóaljakat kéne kiépitenünk,amik alkalmasak kikülönitve az önálló tevékenységre is.

Mi nem hülyeség?Összevegyítette az amerikai meg a német struktúrát majd ebből tényként állított valamit a Honvédségre nézve az alapján,hogy azt mondtam,hogy annyian vannak Tatán mint Szolnokon.Mi a hülyeség ha nem ez?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 777
113
A zászlóalj szervezet lényege alapból, az önálló harctevékenység megvívása lenne, az önálló harctevékenység alap alegysége!


Ő inkább arra gondol,hogy autonóm módon működni is tudó zászlóaljak(kvázi önálló zászlóaljak)kellenének a dandáron belül de ez felesleges.
 
  • Tetszik
Reactions: Celebra

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
A zászlóalj szervezet lényege alapból, az önálló harctevékenység megvívása lenne, az önálló harctevékenység alap alegysége!
Igen,de.Én ezalat azt értem,hogy sok olyan egységet,amit a dandártol kap általában megerősitésül,az alapszervezet részévé tenném.Ugymond alapbol zlhcs-t szerveznék.Különben van erre német példa is,a vegyes páncélos zl.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Hát egy ideje ajánlgatunk több helyre is zászlóalj harccsoportokat. Szerinted azok hogy voltak feltöltve?
Tobb alegysegbol. Ahogy a tartalek is en is voltam v4 es meg tartaek is mikozben egy masik zaszloalj volt felajanlva.../jobban mondva csak a zomot adta a masik zaszloalj mert riasztas eseten v4 ... lett volna a megnevezes./ annyi hogy komplett alegysegekbol legozzak... Szakaszszintig lefele./
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Ő inkább arra gondol,hogy autonóm módon működni is tudó zászlóaljak(kvázi önálló zászlóaljak)kellenének a dandáron belül de ez felesleges.
Szerintem meg szükséglet.Országvédelmi helyzetben az MH kis létszámát mozgékonysággal és tűzerővel kell pótolni.Főleg,hogy nincs életképes területvédelmi támogató erő(Nemzetörség)
 

mészi

Well-Known Member
2018. október 11.
257
315
63
Igen,de.Én ezalat azt értem,hogy sok olyan egységet,amit a dandártol kap általában megerősitésül,az alapszervezet részévé tenném.Ugymond alapbol zlhcs-t szerveznék.Különben van erre német példa is,a vegyes páncélos zl.
Teljesen mindegy, hogy minek nevezzük z-nek vagy zhcs-nak, önálló harctevékenység megvívására is alkalmasnak kell lennie a dd-tól kikülönítve is, alapesetben ilyen egy zászlóalj szervezet, nem pedig századok gyűjtőhelye. Pl: z törzs, 3 gl szd, tüzér vagy aknavető üteg, pct üteg, log szd, vez. biz szd, légvédelmi szakasz, segélyhely.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 777
113
Szerintem meg szükséglet.Országvédelmi helyzetben az MH kis létszámát mozgékonysággal és tűzerővel kell pótolni.Főleg,hogy nincs életképes területvédelmi támogató erő(Nemzetörség)

Nem lehet országvédelmet egymástól különálló zászlóaljakra építeni.A dandár való arra amit te mondasz.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 777
113
Teljesen mindegy, hogy minek nevezzük z-nek vagy zhcs-nak, önálló harctevékenység megvívására is alkalmasnak kell lennie a dd-tól kikülönítve is, alapesetben ilyen egy zászlóalj szervezet, nem pedig századok gyűjtőhelye. Pl: z törzs, 3 gl szd, tüzér vagy aknavető üteg, pct üteg, log szd, vez. biz szd, légvédelmi szakasz, segélyhely.

Amiről te írsz az nem egy dandár kötelékébe tartozó zászlóalj szervezete.A dandár nem önálló zászlóaljak gyüjtőhelye.
 

mészi

Well-Known Member
2018. október 11.
257
315
63
Amiről te írsz az nem egy dandár kötelékébe tartozó zászlóalj szervezete.A dandár nem önálló zászlóaljak gyüjtőhelye.
A könnyű lövész koncepció előtt (2004) így nézett ki egy magyar glz! Még a VSZ időkben is hasonló volt! A kötelékben (ezalatt dandár köteléket értek) lévő zászlóalj minimuma volt amit írtam. Ennél csak több lehet egy glz, kevesebb nem, mert akkor csak tényleg századok gyűjtőhelye!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Amiről te írsz az nem egy dandár kötelékébe tartozó zászlóalj szervezete.A dandár nem önálló zászlóaljak gyüjtőhelye.
Ha a zászlóaljnak nincs bizonyos mértékű önálló logisztikai és támogató szervezete, akkor elfogy a lőszere, elvéreznek a sebesültjei és éhségtől kóvályognak a katonái a dandár legjobb szándékai ellenére is!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 777
113
A könnyű lövész koncepció előtt (2004) így nézett ki egy magyar glz! Még a VSZ időkben is hasonló volt! A kötelékben (ezalatt dandár köteléket értek) lévő zászlóalj minimuma volt amit írtam. Ennél csak több lehet egy glz, kevesebb nem, mert akkor csak tényleg századok gyűjtőhelye!

Egy nem önálló zászlóaljnak volt log százada meg törzsszázada?Kicsit nehezen hiszem el.