A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 737
57 076
113
Mackensen

Nekem az a bajom az M113-al, hogy a jelenlegi magyar ipar <b>is</b> képes magából potensebb járművet kiizzadni, ha kap rá anyagi fedezetet!
Open ISV kapcsán nézegettük a lehetőségeket és nekem az jött le, hogyha nem akarunk forradalmian új dolgot kitalálni akkor elég jó és olcsó járművet tudnánk kifejleszteni.

Csak egy példa:
Egy darabból kiöntenénk a jármű alját és oldalát valamilyen modern alumíniumból (silumin). Frontpáncélnak és hátfalnak beragasztanánk valamilyen kemény acélt, tetőnek és moduláris burkolatoknak felnyomnánk némi karbont.
Kapna egy távirányítású fegyverállványt a "piacról".
Vennénk bele komplett MAN hajtásláncot, és raknánk rá gumikerekeket vagy lánctalpat, amelyik épp jól esik.

Ha végül 100 millió forint lenne darabja, akkor azzal szerintem sokat mondok. Egy ilyen jármű <b>szerintem</b> fölülmúlja az M113-at.
A tetőlemez és a beltér alakítgatásával pedig 1001 verziót ki tudnánk építeni.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Node missziókba szoktak menni BTR-ek is, nem? Illetve, ha épp A3-asokat akarnak eladni, még mindig ott van, hogy öregek, és van egy rakat másik, amelyeknek alapból van erőssebb fegyverzetű verziója.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
<i>Nekem az a bajom az M113-al, hogy a jelenlegi magyar ipar is képes magából potensebb járművet kiizzadni, ha kap rá anyagi fedezetet! </i>

:)) Nos ez, az a pont ahol meg is lehetne állni. A magyar ipar nem fog kapni ilyesmire fedezetet.
A fegyverzet és páncélzat kérdése meg relatív a PSZH-k esetében. Egyik sem olyan nagyon fontos egy hagyományos harctéren (fontos, de nem annyira).
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 379
79 297
113
A BTR-80 és 80/A egy rakat szarhalom,úgy ahogy van ki kell őket dobni a kukába!Írmagjuk sem maradjon de aki ki meri ejteni a nevüket azoknak is minimum 10 év kötél!Ami pedig akár csak a legrégebbi változatú M113-at illeti(nem,hogy valami modernebbet) az is ezerszer jobb lenne mint a BTR!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 737
57 076
113
dudi

Kicsit objektívebben, milyen elemeket tartalmaz a BTR-el kapcsolatos bajok listája?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 803
30 724
113
Jobb a lánctalpas a kerekesnél? Közúton tudod mozgatni őket anélkül, hogy szétcsesznéd az egész útszakaszt?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 803
30 724
113
dudi a 2+11 szállított személy mennyivel lenne előnyösebb a BTR által vitt 3+7 személynél?
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Semmit nem értek... Az oké, hogy mindkettő régi, de ha BTR olyan fosrakéta, akkor hogyan szolgálhatott annyi ideig? Illetve nyílván ezt olajbogyótól kezdve a tábornokokig akkor mindeki tutta. Akkor miért maradt ez? Miért nem a BMP-k? Vagy azok is fosrakéta?
Ha meg az M113 ekkora isterncsászár, akkor miért cseréli le mindenki?
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 824
2 548
113
Az az útszakasztól függ Joker! :D
Akár hiszed, akár nem, itt sem jobbak az alsóbbrendű utak mint Magyarországon! Sőt, sokkal keskenyebbek! És ez itt minden napos:

44kl.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 379
79 297
113
fip7

Megbízhatatlan,ergonómiai rémálom(teljes felszerelésben 10 percnél többet kínszenvedés benne lenni már ha sikerül bepréselned magad)1980-as szovjet színvonal(és akkor szerintem mindent el is mondtam),gyenge terepjáró képesség.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 379
79 297
113
Ha csak annyiban jobb az M113,hogy ergonomikusabb akkor cserélni kell.
 

vajk

Member
2012. október 23.
45
0
6
Tanulva a MI24-es példájából szerintem a BTR-nek sem lesz váltó típusa. Vagy szerintem elintézik azzal, hogy vásárolnak néhány zárt felépítményű Rábát kiegészítve Komondorokkal. :)
 

shornet24

Active Member
2011. július 7.
272
65
28
Szerintem btr- nél van fontosabb jelen pillanatban de attól függetlenül el lehetne kezdeni keresni a váltóját!
De ha megnézzük hogy a missziókba kiküldött gépeken a legalapvetöbb , legolcsóbb, legprimitívebb, de közben hatékony védelmet nyújt a közel-keleten minden háztartásban megtalálható RPG ellen gondolok itt a rácsra, és beszélünk itt egy olyan típusról aminek jóformán csak a madárszar nem üti át a páncélját akkor el kéne gondolkodni azon, hogy miért beszélünk itt magyar haderõfejlesztésrõl már 154 oldala!?
Jól hallottam hogy az MH-nak is kell útdíjjat fizetni?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 737
57 076
113
vajk

"Tanulva a MI24-es példájából szerintem a BTR-nek sem lesz váltó típusa. Vagy szerintem elintézik azzal, hogy vásárolnak néhány zárt felépítményű Rábát kiegészítve Komondorokkal. :)"

Akármilyen rossz a BTR, de ha váltótípus nélkül kikopik a 15 db T-72-vel együtt akkor lényegében nincs értelme magyar haderőről beszélni.
Ugyanis a teherautós hadsereg még az I.VH. idején is vicc lett volna, nemhogy a 21. században...

Maradjunk annyiban, hogy tudnánk venni/gyártani 500 db megfelelő járművet a honvédségnek ha akarnánk.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 379
79 297
113
Persze lehet mondani,hogy ott a 30 gépágyú épp csak azt nem tudja kihasználni a kézzel hajtott torony miatt.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 737
57 076
113
Erről a török vasról mi a véleményetek? El tudnátok képzelni mondjuk a BTR-ek helyet?

http://www.fnss.com.tr/en/product/pars-8x8

http://www.army-guide.com/eng/product2711.html

fnss_30624.jpg
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Az ok akkor, hogy a BTR-nél csak jobb van, de még mindig ott van az M113-nál, hogy nem egy előre mutató megoldás. Csakis átmeneti lehetne (remélhetőleg), és erre is kellene pénzt áldozni. (Amit gondolom nem fognak, ha egy újabbra is sajnálják.)
Ha meg abból indulunk ki, hogy "valami beindul" ezen a téren is. akkor meg már inkább lassú ütemben szerezzünk egy minden szempontból megfelelő járművet, amelyekből az első batch mehetne minden fontosabb misszióba, nagyobb hadgyakorlatokra, stb., amíg pedig nem lesz elég belőle, a többi helyen maradhatna addig a BTR... Gurulni gurul, gondolom, kiképzésre, gyakorlatozásra jó.