A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Akkor ez csak a Mistral-ra vonatkozott? Nem hinném, hogy a mai digitális világban megoldhatatlan lenne a NASAMS2 FDC-jbe integrálni kijelzőket a Mistral-ok számára. Csak ezért nem kell SAMOC, amikor a NASAMS2-nek is van saját központja.

Hát, ha én ellen volnék és támadásra készülnék a NASAMS jelenlététől jobban tartanák mint pl. néhány Patriot ütegétől...
Egy kellő számban Mistral II-vel ellátott honvédség az Airbus-os legtérvédelmi rendszerbe integrálva NASAMS-al szerintem elég nagy rizikót jelentene az ellennek...
ESSM Block II-vel sokkal diszperzebb lefedés érhető el, sokkal mobilabb és összességében rövidebb rakéta repülési idővel lefedhető kb. azonos HMZ, de jobb kismagasságú lefedéssel. A bibi az ABM képessége hiánya, ha ilyet szeretnénk.

Számomra a NASAM2 a befutó mix. AIM-120 + ESSM Block II-vel. A kérdés az, hogy ha akarunk ABM képességet, akkor az Patriot vagy európai SAM legyen, pl. SAMP/T.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 323
113
  • Tetszik
Reactions: Anti

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Végre egy új kép
Visszatérve a Skyshieldre mintha nem látnék belőle önjáró változatot rendszerben. Keringett egy fénykép egy Boxerre rátéve, de kb ennyi.
Azzal demóztak is.
Elég új.
Érdemes megnézni a videoban felvillanó demonstrációs képet. Benne van a NASAMS FDC is, ami azt jelenti, hogy a NASAMS rendszerhez is illeszthető, ami egyben meg is oldja a Shorad drónvédelmét is. :rolleyes:
Innentől kezdve pedig szerintem egy Puma is simán illeszthető a Nasamsba. Innentől pedig érthetővé is válik az itthoni Nasams rendszerben való gondolkodás.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Kedvenc részem:
"Here there is a comparison to the dual problem of quality (not just food) - If you buy BVP from the Germans, will be as good for us as for them."

Amúgy vártam egy darabig, hogy szó legyen a Pumáról és a Karakálról, de csak valami konzervdobozokról volt szó.
Most ez arról szól hogy a románok akarnak pumát vagy hogy mi rendszeresítünk? Vagy arról hogyha ők vesznek az nem lesz ugyanolyan jó mint a mieink? (Nézzétek el a megkopott orosz tudásom nem elég már ide :( )
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 546
113
Most ez arról szól hogy a románok akarnak pumát vagy hogy mi rendszeresítünk? Vagy arról hogyha ők vesznek az nem lesz ugyanolyan jó mint a mieink? (Nézzétek el a megkopott orosz tudásom nem elég már ide :( )
Ők is akarnak venni, meg azt is mondják, hogy mi is érdeklődünk utána. A minőségről meg azt mondták, hogy ez azért nem lesz olyan mint a kaja, hanem a németek egyforma minőséget adnak ide keletebbre is.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Végigolvastam...és nem ok nélkül nő a vezess.hu olvasótábora ;) Ítéletet mondtam volna?! Mesélj még :) A habituációs szokásaid pedig nem különösebben foglalkoztatnak. Mindenesetre cikinek gondolom, h egy önmagát emblematikusnak és szakértőnek gondoló autós újságíró képtelen nissan alkatrész felismerésére.
Látom, nem megy neked ez az előítélet mentes olvasás.
 

patriots

New Member
2018. október 17.
20
14
3
Azzal demóztak is.
Elég új.
Érdemes megnézni a videoban felvillanó demonstrációs képet. Benne van a NASAMS FDC is, ami azt jelenti, hogy a NASAMS rendszerhez is illeszthető, ami egyben meg is oldja a Shorad drónvédelmét is. :rolleyes:
Innentől kezdve pedig szerintem egy Puma is simán illeszthető a Nasamsba. Innentől pedig érthetővé is válik az itthoni Nasams rendszerben való gondolkodás.
Tavaly decemberben a Samoc vasarlasanak bejekentesekor, az Airbus honlapjan azt is irtak, hogy 2, azaz ketto even keresztul egyeztettek a magyar katonai szakemberekkel. Gondolom nem a francia es a magyar konyha jellegzetessegeirol egyeztettek ilyen huzamosan.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Nahh, Gulyás kellően hivatalos személy, így lezárhatjuk a rakétaelhárító vitát, feltartom a kezem, már feltéve, ha tudják ezek az urak, hogy az mit jelent.

Nekem eddig az volt a bajom, hogy nem hangzott el hivatalos oldalról, hogy rakétaelhárítás. Hogy szemléletesebb példán keresztül érzékeltessem az eddigi aggályaimat: én még soha nem mondtam nőnek, hogy készüljön fel a szex "hatásainak" elviselésére, viszont azt már igen, hogy meg fogom dugni...

Azt nem kétlem, hogy hivatalos, viszont az nem biztos, hogy a honvédelem kérdésében kellően felkészült. Több helyen fogalom zavart lehet tapasztalni légvédelmi, illetve rakéta elhárató rakéta kérdésben.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Akkor ez csak a Mistral-ra vonatkozott? Nem hinném, hogy a mai digitális világban megoldhatatlan lenne a NASAMS2 FDC-jbe integrálni kijelzőket a Mistral-ok számára. Csak ezért nem kell SAMOC, amikor a NASAMS2-nek is van saját központja.
Más a szint.
A Samoc ugyebár egy országos rendszer. Bele vannak integrálva a jelenlegi földi telepítésű radarok, meg majd a leendő védelmi rendszerek (nasams, patriot, sóspuska, miegymás) a maguk saját radarrendszereivel.
Abban biztos vagyok, hogy az érkező bármelyik rendszer ez alá lesz beintegrálva. Hogy a Misral ütegek hová kerülnek az még egy érdekes kérdés. Mert abban sem vagyok biztos, hogy a NASAMS-ot mire használnánk. Mert ha csapatlégvédelemre, akkor talán tényleg alá kerülnének a Mistralok, de ha általános területvédelemre, akkor már nem biztos.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Tavaly decemberben a Samoc vasarlasanak bejekentesekor, az Airbus honlapjan azt is irtak, hogy 2, azaz ketto even keresztul egyeztettek a magyar katonai szakemberekkel. Gondolom nem a francia es a magyar konyha jellegzetessegeirol egyeztettek ilyen huzamosan.
Amit betettem, csak nagyon lazán kötődik a témához, és eredetileg a kínai légvédelmi rendszeres topicba szántam Mackensennek válaszul, csak közben rákötöttem a Nasamsra, és korábban volt itt téma, hogy az IFV-ket is bele lehetne tenni a rendszerbe, mint shorad elemeket. Teljesen véletlen, hogy ebben a topicban is hasonló volt a téma....:)
 

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
Nem reklamálás meg minden de 1 hónapja nincs új hír!
Hibátlanul elvagyok és megosztjuk mi egymással , de remélem minden rendben van a szerkesztőségben.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
hol van az országban vasmű ? ;) nem túl sok helyre gojdolhatunk HA gyártás és nem összeszerelés a téma DE háát ki tudja:rolleyes::rolleyes:
Magyarországon a jó minőségű páncéllemez gyártási feltételei nincsenek meg. Így csak az összeszerelés maradhat. Vagy kész termék vásárlássa. Vagy még a teljes logisztikai háttér kiépítése.
Gyártás a jelenlegi ipari háttérel kilőve. Az előbb említett feltétel miatt.