A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Hát, jobb lenne, egy harckocsidandár és egy gépesített lövészdandár valahogy így (a saját ideális elképzelésem a két dandárból kihozható maximumról):

Untitled-1.jpg


Majd a jövőben kapnak kerekest a tartalékosok, ha eljutunk odáig, a hivatásos/szerződéses erők kapják a nehéztechnikát!



Nem. A debreceniek a terv szerint új 8x8-as járműveket kapnának. Mivelhogy közepesek. Két gépesített lövészzászlóalj lett volna eredetileg felszerelve lánctalpas IFV-el. Nem tudjuk most mi a terv, de a sajtóban megjelenő számok a beszerzés volumenéről (98-200-ig) teljesen megalapozatlanok úgy tűnik. Egyelőre induljunk ki abból, hogy Tatára kell hozzávetőleg száz darab lánctalpas harcjármű, különféle konfigurációkban a két gépesített lövészzászlóaljnak. Ennyit biztosan tudunk, a többi pedig majd kiderül!

Tetszene ez a terv. Még a tervezett IFV számmal is rímelne - ugye 220 db tervezett Lynx KF 41 vs 240 db fenti elképzelésben.

Kétségkívül a fentebbi terv "legerősebb" pontja a 138 db MBT (+ némi tartalék meg kiképzésre kellene). Ez így korrekt és országmérethez passzoló is, ha a többi Leo 2 üzemeltető országot nézzük (a felfelé erőteljest kilogó görögöket hagyjuk - Ők egy kicsit "speciális" helyzet). Azonban jól láthatóan - sajnos vagy nem sajnos - ennyi MBT -vel nem tervezünk.

Egyébként a dupla annyi PzH-2000 (2*24 db) is tetszene - ebből lehet hamarabb is lenne valami (mondjuk kezdetben, ha nem is PzH-2000 alapokon, de valami hasonló).

Egyébként a műszaki mentőket meg külön a közúti nehéz trélereket (ezt a mostani tervezett mennyiséghez is kevésnek érzem - főleg, ha "elsöprő" láncos arány lesz az IFV -k miatt is). Talán még vasúti szerelvényekből is kellene külön "tankolni" ... :)
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 099
31 047
113
Milyen szabadon választható hajtásláncról beszélsz?
Emirátusok,Caterpillar motor.Többiek maradtak a Scania,egyébbként nagyon jó motorjánál,de simán cserélhető.Pátria,nem specializált Puma.
Székezés,belső rendszerek/harcrendszerek lényegében szabadon variálhatók.Csavarhúző+villáskulcs.Rugalmas tervezésű konstrukció.
Magát a járművet tekintve,a Boxer sem egyezik semennyire se a Lynxel.A felszerelése az,amiben sok az átfedés.Pátriát is lehet azzal a felszereléssel kérni.Nem olyan nagy truvjá
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 722
113
Várjál! Azt tudod, ugye, hogy a terv a 3 dandár!
Nem, nem tudtam. Ennek fényében már lehet értelme a 8x8-nek.
Lánctalp-kerék viszonyletben nem láttam értelmét az 1-1 aránynak, de itt két dandárral számoltunk.
Viszont három esetében az 1-2 már egészen másként hangzik.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Várjál! Azt tudod, ugye, hogy a terv a 3 dandár! És szerintem nem a Különlegessel együtt!
Meg azon kívül ott lesznek a felderítők, a műszakiak, csapatlégvédelem, tüzérek (mert az önjáró aknavető alá is kell valami). Meg lehet csinálni ezek jó részét 4x4 alapon is, és ezt is favorizáltam volna én is, ha a PUMA-t választjuk. De szerintem a vezérkar nem biztos, hogy így gondolja.
A csehek 1 dandár átfegyverzéséhez rendelnek majd 220db láncos járművet. (tartalékkal, kiegészítő és support járművekkel, tokkal vonóval)
Ha 3 dandárt kell felfegyverezni, meg még 2-3-4 funkció ezrednek is kellene jutnia járműnek, meg még kiképzésre, meg ellenerőnek, megmég miegymásnak.... akkor azt egyszerűen rettenetesen praktikátlan mind láncossal felszerelni.
Pontosan olyan értelmetlen (vagy talán még inkább), mint ahogy a franciák felfegyverzik az egész sereget kerekessel.

Nem, nem tudtam. Ennek fényében már lehet értelme a 8x8-nek.
Lánctalp-kerék viszonyletben nem láttam értelmét az 1-1 aránynak, de itt két dandárral számoltunk.
Viszont három esetében az 1-2 már egészen másként hangzik.

Így van - az a harmadik dandár a KMD ... Ők a járművek (egyebek) tekintetében egy külön "állatfaj" ...

A kb. 220 db Lynx KF41 elég biztos pontnak tűnik már ...
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
A járvány miatt fegyverkezésre sem lesz pénz a világban
https://m.hvg.hu/360/202035__fegyverkezes__jarvanyhatas__kulon_uton__arral_szemben

Nem kell megijedni, a cikk cimével szemben utána azt írják nálunk állítólag lesz. :)

Nincs benne semmi új, talán csak ez, bár nekem nem mond semmit. Vki ettől okosabb lett? Ezr miért hangsúlyozta külön a cikk??

"Mint az USA magyarországi nagykövetségén a HVG érdeklődésére tisztázták, a vásárlás két nagy elemre választható szét, és a washingtoni kormánynak ezek közül csak az egyikhez, a Külföldi Katonai Értékesítési (FMS) program keretében zajlóhoz van köze. Az ügylet másik lába közvetlen kereskedelmi ügylet, melynek során Magyarország magával a gyártóval bizniszel, teljes titoktartás mellett. A kettő együtt teszi ki a nagyjából egymilliárd dolláros cechet, amiért cserébe rakétákat, egyéb rendszerkomponenseket, kiképzést is kapnak a honvédek."
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 888
12 429
113
A járvány miatt fegyverkezésre sem lesz pénz a világban
https://m.hvg.hu/360/202035__fegyverkezes__jarvanyhatas__kulon_uton__arral_szemben

Nem kell megijedni, a cikk cimével szemben utána azt írják nálunk állítólag lesz. :)

Nincs benne semmi új, talán csak ez, bár nekem nem mond semmit. Vki ettől okosabb lett? Ezr miért hangsúlyozta külön a cikk??

"Mint az USA magyarországi nagykövetségén a HVG érdeklődésére tisztázták, a vásárlás két nagy elemre választható szét, és a washingtoni kormánynak ezek közül csak az egyikhez, a Külföldi Katonai Értékesítési (FMS) program keretében zajlóhoz van köze. Az ügylet másik lába közvetlen kereskedelmi ügylet, melynek során Magyarország magával a gyártóval bizniszel, teljes titoktartás mellett. A kettő együtt teszi ki a nagyjából egymilliárd dolláros cechet, amiért cserébe rakétákat, egyéb rendszerkomponenseket, kiképzést is kapnak a honvédek."

Hat ha folytatjak ezt a balf.szkodast es ugyet csinalnak abbol ami nem az akkor nem csak a hadseregre nem lesz penz, minden masra se. Nem csak Magyarorszagra gondolok.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 392
113
https://www.armyrecognition.com/uni...t_specifications_pictures_video_13003165.html
Enigma egy Patria test BMP-3 toronnyal.Ugyanezt megcsinálták török alvázzal,Rabdan néven,de a Patria alvázas nyert
UAE-orders-Patria-armored-vehicles.jpg

Rabdan
UAE_Al_Jasoor_Rabdan_IFV_deployed_in_Native_Fury_2020_exercise.jpg
Te meg is nézted azt a linket, amit betettél?
Az Enigma 8x8-nak semmi köze nincs a Patriahoz, hacsak nem annyi, hogy azon is ugyan az a Bajkal torony van.
Kár, hogy nem tetted be az Enigma 8x8 képét:
Enigma_IFV_8x8_armoured_vehicle_platform_EDT_United_Arab_Emirates_Defense_Technology_industry_military_equipment_640_001.jpg

Ez a "valami" az arabok saját fejlesztése.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 163
10 908
113
A székeden ülve a számítógéped előtt...
Ha sok kell, mint a németeknek akkor érdemes kerekesben gondollkodni. Ahova kevés kell, de miért ezen spórolni?

Valamit nagyon félrenézhettél.
Én arról írtam, hogy a Fucsh (is) a németeknél hidegháborús örökség. Nálunk meg csak BTR van.

Biztos hülye vagyok, ha mondjuk a Boxer esetében a 3 mrd forintot kiadni egy páncélozottabb teherautóért némileg soknak találom. Igaz, hogy ezen az áron már a6 leokra futná, de biztosan megéri a képességcsomag. Akkor is, ha van ami fele ennyiért tudja ugyanezt. Tudom, hogy az piros csillogós új felirat a hirdetés felső sarkában kioltja a gondolatokat, de megismétlem amit koábban kérdeztem és nem nagyon kaptam rá választ, ha valami ami nem tudja azt mint egy tank, viszont egy tank árába kerül, akkor a fenntartása, alkatrészbázisa mennyi lesz? Ez nem "húzza ki a zsebünkből a lóvét csak azzal, hogy mozgóképes állapotban tartsuk őket." Mert:

neu.jpg


Ha sikerülne megcsípni a BW-ből kihulló mardereket, akkor a Lynx gyárunk(biztos borzasztó érzés lesz, hogy nem nagyon lehet kimondani a DE NINCS HADIIPARUNK mondatot :D :D :D ) itt fogja várni őket tárt kapukkal. Nem annyira rohadt bonyolult amit elmagyaráztam a nézőpontomból nyolcvanezerszer, de azért nekifutok mégegyszer.

Tegyük fel, hogy a németek miután "levedlik" a lekoszlott szarjaikat, a régi idők nosztalgiájával akár ingyen is megszabadulnának tőle. Ingyen az fúj, persze tudom, de tegyük fel. Vagy piskótáért ideadnák. Olcsón(!) Elhozzuk amennyi tetszik. Belegurítjuk a számunkra szükséges Lynxek legyártása után az épp szabad kapacitású helyekre. A gyárban, ami a mi gyárunk és bele tudunk tolni dolgokat. Beletoljuk azt a gépet ami alapján az adott technológiát megalapozta az adott gyár. Fejlesztett rá egy verziót a gyár. Hát B+ garantált, hogy ebben a gyárban aztán tuti, hogy nem fogunk tudni átemelni értelmesen kimazsolázva szükséges elemeket, alkatrészeket, fődarabokat, hogy korszerűsítsük azokat az alvázakat, amikhez kifejlesztett ez a gyár egy komplett upgradet.

Értem, hogy a 41-et rendszeresítettük. Azt is hogy mennyiért. Azt is értem, hogy mivel a 41-et rendszeresítettük, megvonaglik az idegrendszered ha nem köpködhetsz a 31 részegységeivel való munkára. Mert ezt tuti nem fogja tudni a mi Lynx gyárunk, mert ez nem olyan Lynx gyár lesz. Techdemo. Oksa. Akkor a rajta levő páncélelemek, nem is páncélelemek, nem is illeszkednek egy Marder alvázra, mert nem Marder alvázra tervezték rá őket, hanem Marder alvázra. A felfüggesztést sem arra tervezték, hanem arra. A motor, hajjaj, az bele sem fért. Belső elrendezésre sajnos nincs hadiiparunk :) :) :)

Az iróniát félretéve. Nekem nincsen bajom azzal, ha a végén olyan baromira jól állunk, hogy mindent KF41 alvázon megoldunk. Csak ha valamit baszom olcsón beszerezhetünk ami a mai napig képes működni, nyújt védelmet, nem kell hozzá feltalálni a modernizációs technológiát mert megvan, lesz egy komplett gyárunk, ami pont ezt a technológiát is tartalmazza, javarészt a mi tulajdonunkban, akkor ne mondd nekem azt, hogy olyan horrorra jönne ki, mintha a germánok szájhúzva csinálnák meg nekünk csilliárd aranytallérért. Mi tudnánk ütemezni, a szabad kapacitásunk függvényében.

Nem muszáj IFV-t csinálni belőlük, lehet apc, Van egy aknavető gyárunk(jajj, nincs hadiiparunk) lehet belőlük nehéz aknavetős jármű, mentő, műszaki, ha szükségét érezzük akkor löveges light/med tank, rakétás páncélelhárító, mobil radaregység, tüzérségi megfigyelő.

Szóval, ha ésszerűen összeállítva a kívánságlistát, levedléskor ropiért vagy egy kösziért megkapjuk az alapjárművet, szintén ésszerűen megtámogatjuk a kezünkben levő modern technika részeivel és kialakítunk rajta olyan dolgokat amikből, a; több kel, b; nincs és kell, c; tartalékból hirtelen előrántva jól jön, akkor biztos ez a leghülyébb gondolat ami elhangzott. Mert persze, kinyomunk annyi KF41-es akár még nem is létező verziót amennyit a költségvetés enged(itt biztos nem kell számolni a levehető tető miatt fejlesztési költségekkel, ez ingyen van mert

neu.jpg


Vagy két ütem modern fejlesztés között, vagy vele párhuzamosan kialakítunk ropiért egy ütőképes erőt. Az aktív 20-40-60 k embert te három dandárban akarok elosztani????

Biztos nem lesz nálunk is sorkatonai szolgálat ha esetleg a tartalékos rendszer nem váltja be a reményeket?

Szeretem a militarista-revizionista álmaimat, sokan gondolunk ilyenekre is. Feltételezve, hogy egyszer eljön a megfelelő idő, még azon belül, hogy él magyar az elszakított részeken. Nemcsak az egységesebb nemzet, hanem a területek, védhetőbb határok, nagyobb politikai súly, nyersanyag, természeti erőforrás tekintetében is foglalkoztat a dolog. A politikai-katonai világ erről szól, itt ne kelljen már szabadkoznom ezért.

Te, most komolyan.
A Marder majdhogynem a BMP-1 kortársa. Jó, legyen a BMP-2-é. Most ebből kikukáznál pár darabot, hogy aztán, miután egy ennél sokkal korszerűbb és tőle teljesen eltérő harcjárművet legyártottunk, szedjünk szét, és csináljunk belőle valamit, ami közelíti a már legyártott, potensebb típusét? Csak azért mert más országok teljesen más típusokat modernizálnak? Olyat, amit eleve úgy terveztek? Mire ebből lenne valami addigra üszkve 50 éves teknőket kellene simogatni. Miből veszed, hogy megérné? Kidolgozni egy teljes átépítési programot mennyire? 40 darabra? 60-ra? Ebbe belefeccölünk egy csomó energiát, időt és pénzt, és a végén a páncélvédettsége így is elmarad majd. Vagy több páncélt rakunk rá? A felfüggesztés kibírja egyáltalán? Vagy azt is cseréljük? Hát a meghajtás? Azt is cserélni? Mire? Praktikusan a Lynx-ére kéne. Aztán a végén az lesz, hogy kapunk egy kisszériás butított Lynxet, talán még drágábban is, itt-ott félszázados részegységekkel.
Na ne már!
A BMP-1et lett vollna értelme modernizálni, mert volt itthon belőle annyi, mint a szemét. Volt háttér, volt tapasztalat. A Marderhez semmi nincs itthon.
Ha elkezdjük gyártani és rendszeresíteni a Lynxet, én azt mondom, hogy annál lejjebb adni utána már nem szabad.
És igen is, kell a 25. és az 55. dandárba is, ha már harckocsi csak Tatának jut.

Tetszene ez a terv. Még a tervezett IFV számmal is rímelne - ugye 220 db tervezett Lynx KF 41 vs 240 db fenti elképzelésben.

Kétségkívül a fentebbi terv "legerősebb" pontja a 138 db MBT (+ némi tartalék meg kiképzésre kellene). Ez így korrekt és országmérethez passzoló is, ha a többi Leo 2 üzemeltető országot nézzük (a felfelé erőteljest kilogó görögöket hagyjuk - Ők egy kicsit "speciális" helyzet). Azonban jól láthatóan - sajnos vagy nem sajnos - ennyi MBT -vel nem tervezünk.

Egyébként a dupla annyi PzH-2000 (2*24 db) is tetszene - ebből lehet hamarabb is lenne valami (mondjuk kezdetben, ha nem is PzH-2000 alapokon, de valami hasonló).

Egyébként a műszaki mentőket meg külön a közúti nehéz trélereket (ezt a mostani tervezett mennyiséghez is kevésnek érzem - főleg, ha "elsöprő" láncos arány lesz az IFV -k miatt is). Talán még vasúti szerelvényekből is kellene külön "tankolni" ... :)

Debrecennek is illene legalább egy-egy páncéltörő osztály és egy önjáró 120-as aknavető, ha más nem.
Igazából én nem is adnám lejjebb, mint két nehéz és egy közepes dandár. Mert a két dandár, főleg annyi felszerléssel, ami most van, még édes kevés.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 067
26 632
113
Tetszene ez a terv. Még a tervezett IFV számmal is rímelne - ugye 220 db tervezett Lynx KF 41 vs 240 db fenti elképzelésben.

Kétségkívül a fentebbi terv "legerősebb" pontja a 138 db MBT (+ némi tartalék meg kiképzésre kellene). Ez így korrekt és országmérethez passzoló is, ha a többi Leo 2 üzemeltető országot nézzük (a felfelé erőteljest kilogó görögöket hagyjuk - Ők egy kicsit "speciális" helyzet). Azonban jól láthatóan - sajnos vagy nem sajnos - ennyi MBT -vel nem tervezünk.

Egyébként a dupla annyi PzH-2000 (2*24 db) is tetszene - ebből lehet hamarabb is lenne valami (mondjuk kezdetben, ha nem is PzH-2000 alapokon, de valami hasonló).

Egyébként a műszaki mentőket meg külön a közúti nehéz trélereket (ezt a mostani tervezett mennyiséghez is kevésnek érzem - főleg, ha "elsöprő" láncos arány lesz az IFV -k miatt is). Talán még vasúti szerelvényekből is kellene külön "tankolni" ... :)
Igazából a székesfehérvári többnemzetiségű NATO hadosztályra is gondolhatunk egy ilyen verzióban:
fiu.jpg

Ez egy orosz hadosztállyal már szembeállítható!
 
  • Tetszik
Reactions: dkes

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 163
10 908
113
Ezt a témát az illetékesek gondosan kerülik.
De ha itt tartunk, akkor ne felejtsd ki az MH BHD-t, a MH TP-t, és az MH TTP-t, meg az MH LMVIK-t sem, mert mind "dandárok". :rolleyes:

Szerintem szándékosan.
Ha csak annyi jön ki, hogy átfegyverzik az 5. és a 25. dandárt, akkor a harmadik az MH 2. lesz, és azt mondják, hogy pont így akarták. Ha meg bírják/bírjuk tovább, akkor meg szétszedik a Bocskait. Az egyik fele kap(hatna) láncos gyalogsági harcjárművet PSZH-val, a másik fele meg csak PSZH-kat.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Ezt a témát az illetékesek gondosan kerülik.
De ha itt tartunk, akkor ne felejtsd ki az MH BHD-t, a MH TP-t, és az MH TTP-t, meg az MH LMVIK-t sem, mert mind "dandárok". :rolleyes:

Ezek ilyen "dandár-jogállásuak" vagy mik ... :)

Namost az a harmadik amire szerintem Te gondolhattál, az a két dandár mellé még egy "könnyű dandár" koncepció (KMZ/KMD - külön, nem ide értve). Ez már jó ideje: kasza .

Az, hogy a Z2026 után lenne ebben is koncepció (meg persze ezer más is kéne) azt támogatom. Egy modern, jól felszerelt kerekes könnyű dandár (korrekt tűzerővel) - amely akár a közepesnek is be tudna segíteni - vagy COIN -ra. Ez utóbbinál értem ez alatt, hogy az ellen szabadcsapataival ne (csak) a tartalékos haderő vitézkedjen (amiből nincs sok - meg kellenének ezer másik helyre is), hanem pl. ezek is. A nehéz- illetve közepes dandárnak meg egyáltalán nem kellene ezzel foglalkozni - hanem "csak" az ellen reguláris főerőivel ...
 
  • Tetszik
Reactions: kamm and blogen

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 099
31 047
113
Te meg is nézted azt a linket, amit betettél?
Az Enigma 8x8-nak semmi köze nincs a Patriahoz, hacsak nem annyi, hogy azon is ugyan az a Bajkal torony van.
Kár, hogy nem tetted be az Enigma 8x8 képét:
Enigma_IFV_8x8_armoured_vehicle_platform_EDT_United_Arab_Emirates_Defense_Technology_industry_military_equipment_640_001.jpg

Ez a "valami" az arabok saját fejlesztése.
Nem,ez is Patria alváz,csak már nem úszóképes,meg még hosszitottak rajta egy kicsit.Plusz páncél-nehéz felismerni,de az.Az eredeti úszóképes is már amcsi motorral ment.
Török alvázon is változtattak,de az maradt úszóképes.Eredetileg kicsit "áramvonalasabb" volt.És ebbe is amcsi motort tettek.
rabdan-8x8-ifv-infantry-fighting-vehicle-2.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 392
113
Nem,ez is Patria alváz,csak már nem úszóképes,meg még hosszitottak rajta egy kicsit.Plusz páncél-nehéz felismerni,de az.Az eredeti úszóképes is már amcsi motorral ment.
Török alvázon is változtattak,de az maradt úszóképes.Eredetileg kicsit "áramvonalasabb" volt.És ebbe is amcsi motort tettek.
rabdan-8x8-ifv-infantry-fighting-vehicle-2.jpg
Akkor a belinkelt cikked ezen részét tedd már be egy fordítóba:
EDT, which financed the vehicle’s production, plans to send the Enigma prototype for summer trials with the UAE military, after which it will start manufacturing the vehicle in the Musaffah industrial area. The trials of the Enigma 8x8 armoured fighting vehicle (AFV) developed in the United Arab Emirates (UAE) and equipped with Russian AU-220M Baikal combat module will be started in 2017, according Uralvagonzavod`s Deputy Director for Military-Technocal Cooperation, Igor Kulikov.
Ez a test egy teljesen saját fejlesztés.
A Patria legyártotta (a lengyelekkel gyártatta) az arabok AMV-inek a testét és csupaszon szállította le nekik.
Amire otthon az EDT az oroszokkal feltette a tornyot.
Ez a förmedvény meg full arab (EDT) fejlesztés. Protóig jutott csak. Nem véletlenül rendeltek AMV-t 2016 legelején.
Pedig ezt az Enigmát már 2015-ben bemutatták.