A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 161
113
pláne, hogy húsz még jobban hangzana.. :cool:
Vagy 2 nagyobb rajfedezék,és 20 kisebb....

Más.
Amcsik a tartos tárolásbol hozzák vissza az Abramsokat.Tréleren beviszik a rozsdás,kibelezett vázat a felujitó üzembe,és kijön egy M1A2SEP.
Valaki tudja,hogy ez mennyibe kerül nékik?
Vagy mennyibe fáj a törököknek az M60/Leo korszerűsités?
Mert mindenki korszerűsit.Amennyire megéri,és amire megéri.
Nekünk a fő gondunk,hogy T72ön kivül nincs nagyon mit (megjegyzem,PTSZek is rozsdahalom szintről lettek újáépitve).És ingyen meg manapság már nemnagyon osztogatnak megfelelő alapanyagot.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Ne haragudj érte, de a jövőben kénytelen leszek szellemi sérültnek tekinteni téged a fenti levezetésre adott ennyicske reakció után. Ez itt most a beakadt lemez esete volt amit sikeresen kinyögtél.
Csak valakinek már muszáj volt kimondani mert szép szóból nem nagyon értetek ahogy látjuk... nem tartod érdekesnek hogy mindenki aki bent van az idióta elméleted ellen van ? Én már meguntam ezért jártatni a számat mert látom teljesen mindegy milyen érvet hoz fel az ember az a bizonyos lemez ugyanott marad de az még nekem elgondolkoztató lenne hogy miért vettek pl a lengyelek már nyugati harckocsikat pedig ott is elég nagy számban vannak 72-esek. Mindenki aki teheti inkább vesz újat mintsem hogy tuningolja őket , a lengyeleknél sem örülnek hogy tuningra megy a pénzük , mi is máshogy döntöttünk (hála égnek) a ruszkik sok mindent nem tudnak csinálni mert több ezer harckocsit nem dobhatnak ki egyik napról a másikra , szerbek más tészta , románok kivonták a 72-est cserébe roT55-öst tuningoltak hogy a hazai ipart támogassák , tehát megint MINDENKI hülye csak itt a fórumon Ti 2-3an nem. Értem
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Azért ez részben érzelmi aspesktussal bír náluk ugyanakkor a t-72-ket én is inkább supportra használnám, átépítve akármivé. Vagy persze ki is lehet dobni, csak ahhoz meg túl tank, hogy ész és pótlás nélkül kidobjuk.

Az ésszerű árral kapcsolatban felvetettem bár realisztikus szagú dolgot amivel rá lehet segíteni a történetre a megfelelő időben. Ami ellene szól az eddigieknek az a megnéztük és higgyétek el, hogy nem éri meg. Nincs konkrétumom. Ökölnyi lyukak rohadnak rajtuk, átette a rozsda őket alvázanként több helyen? Vagy elgörbültek? Vagy mit takar a dolog? Mert itt lebontás után felújított alkatrészekkel és új alkatrészekkel fejlesztésről van szó. Mivel megoldhatatlanabb egy ilyen tekintetben, mintha az osztrák anyagot vesszük alapul? Itt az állásban baszódott el, ott meg a fejlesztés nélküli használatban gyengül. Az élettartama hasonló lehet a jövőre nézve. Nagyobb beszerzési áron kisebb ráfordítandó költséggel felújítható a másik kisebb beszerzési árához viszonyított nagyobb felújítási költséggel.

A legerősebb érv ellenük, hogy a kormány megmondta, hogy nem veszünk ilyet, meg hogy senkinek sem kellettek és ezek elég erős kártyák, mert hát én csak egy fórumozó vagyok, egyáltalán nem fogják a szavamra rohanva megcsinálni. Nekem is csak egy észjáték itt, keresve a lehetőségeket ahogy nektek is, de azthiszem felvonultattam mellette elég érvet, számot, időpontot, háttértámogatásról szóló gondolatot, hogy ne legyen akkora faszság amit elintézünk egy mondattal. Nem valami kötelezvény, csak olyan elgondolás, ami ellen maximum az új szólhat, de az új mellett viszont emellett a fenti összes dolog szól. Nem helyette, mellette.

Olyat meg szerintem láttunk már az idők során, hogy egy politikai álláspont megváltozott. :)
1.)72-esre nincs olyan hogy ésszerű ár
2.) mit támogatna??? Szerinted egynél többet tudna lőni egy csatatéren mielőtt jönne egy ATGM?
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and LMzek 2.0

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Semmilyen okot nem jelent az, hogy tankmennyiségre van szükségük.
Miért, vettek a lengyelek idén harckocsit, mert szerintem jelenleg a már meglévőket korszerűsítik. Vagy szerinted ettől több harckocsijuk lesz?
A Leo 2 PL program , az náluk az, mintha mi a T-72-eseinket kezdenénk el pimpelni.
Szóval ami a lengyelek legmodernebb harckocsija lesz, az elég nagy fostalicska lenne, ha azzal megegyező vagy akár jobb konfigurációt kialkudva megalkotott harckocsik is lennének itt minálunk.
Azt kihagytad, hogy legalább drága fostalicska.
Te túl akarod alkudni a lengyeleket? :)
Usque 4-5-6 éve alkudoznak!

Szóval megcsinálják ezt egy rakás használt, de felújított harckocsival ami helyett nem újat vesznek, és aztán mire lezárul a fejlesztési program, bejáratják a gépeket még kiviszik őket egy parádéra aztán kivonják és beolvasztják, mert mondjuk mostantól számítva 10 év az élettartamuk. :D :D :D :D :D :D :D :D :D vagy a lengyel leó az más, az nem úgy lett felújítva, hanem szuperfelújítva lett, nekünk aztán soha nem tudnának olyat, vagy mégis mi a jó Isten f@száról beszélsz? :D
Nem lenne olyan nagy baj, ha legalább a lengyelek véleményét meghallgatnád az ügybe! @krisss javasolt már neked olvasnivalót.
És igen, ha elkezdik gyártani az új MBT-t, akkor sorban kidobják a szarjaikat. Kezdve a T-72-vel.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 824
113
Csak valakinek már muszáj volt kimondani mert szép szóból nem nagyon értetek ahogy látjuk... nem tartod érdekesnek hogy mindenki aki bent van az idióta elméleted ellen van ? Én már meguntam ezért jártatni a számat mert látom teljesen mindegy milyen érvet hoz fel az ember az a bizonyos lemez ugyanott marad de az még nekem elgondolkoztató lenne hogy miért vettek pl a lengyelek már nyugati harckocsikat pedig ott is elég nagy számban vannak 72-esek. Mindenki aki teheti inkább vesz újat mintsem hogy tuningolja őket , a lengyeleknél sem örülnek hogy tuningra megy a pénzük , mi is máshogy döntöttünk (hála égnek) a ruszkik sok mindent nem tudnak csinálni mert több ezer harckocsit nem dobhatnak ki egyik napról a másikra , szerbek más tészta , románok kivonták a 72-est cserébe roT55-öst tuningoltak hogy a hazai ipart támogassák , tehát megint MINDENKI hülye csak itt a fórumon Ti 2-3an nem. Értem


Engedd már el a hetvenketteseket. :) A kutya nem beszélt igazán róluk, csak be lett ide a folyamba keverve kábé három mondatváltásban mellékágon, amire te ráharaphatsz és rá is haraptál. :) Még csak nem is én kezdtem róluk beszélni. :)
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 537
113
Engedd már el a hetvenketteseket. :) A kutya nem beszélt igazán róluk, csak be lett ide a folyamba keverve kábé három mondatváltásban mellékágon, amire te ráharaphatsz és rá is haraptál. :)
Akkor van értelme felújítani ha van mit igazából ez a lényeg. A lengyelek is úgy tekintenek a Leopardjaikra mint réskitöltő megoldás, mert hazai gyártást akartak abból is csak a németek nem mentek bele, csak az upgradebe, utána kezdtek érdeklődni a K2 hazai gyártása után, illetve az új EMBT projektbe jelentkeztek be. A 72-esek életben tartása is addig járható nekik, amíg kijön a Gepard tűztámogató járművük 2026-ban. Utána kivonják őket.
 
W

Wilson

Guest
Csak valakinek már muszáj volt kimondani mert szép szóból nem nagyon értetek ahogy látjuk... nem tartod érdekesnek hogy mindenki aki bent van az idióta elméleted ellen van ? Én már meguntam ezért jártatni a számat mert látom teljesen mindegy milyen érvet hoz fel az ember az a bizonyos lemez ugyanott marad de az még nekem elgondolkoztató lenne hogy miért vettek pl a lengyelek már nyugati harckocsikat pedig ott is elég nagy számban vannak 72-esek. Mindenki aki teheti inkább vesz újat mintsem hogy tuningolja őket , a lengyeleknél sem örülnek hogy tuningra megy a pénzük , mi is máshogy döntöttünk (hála égnek) a ruszkik sok mindent nem tudnak csinálni mert több ezer harckocsit nem dobhatnak ki egyik napról a másikra , szerbek más tészta , románok kivonták a 72-est cserébe roT55-öst tuningoltak hogy a hazai ipart támogassák , tehát megint MINDENKI hülye csak itt a fórumon Ti 2-3an nem. Értem

Látni kell,hogy ilyen kis mennyiségben a T-72 modernizálása egyáltalán nem éri meg a legjobb példa erre a csehek helyzete csak azért döntöttek úgy,hogy használhatóvá teszik a már egyszer modernizált T-72-t mert jelenleg nincs pénzük modern mbt-e,de csak 6-8 évig számolnak velük utána oda is jönnek az új mtb.Ja és a cseheknél még van minimumm 100 db a mi T-72-z hasonló 72-k de meg sem fordult a fejükben,hogy bármit csináljanak veluk pedig ott meg lenne hozzá a hazai ipari háttér is.Az értelmes állapotban lévő leókat már kimazsolázták esetleg az osztrák leókban lehet gondolkodni de egy normális mértékű modernizáció költsége csillagászati lenne lásd pl a lengyelek hol tartanak még úgyis,hogy a modernizációt gyakorlatilag saját maguk csinálják.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Vagy 2 nagyobb rajfedezék,és 20 kisebb....

Más.
Amcsik a tartos tárolásbol hozzák vissza az Abramsokat.Tréleren beviszik a rozsdás,kibelezett vázat a felujitó üzembe,és kijön egy M1A2SEP.
Valaki tudja,hogy ez mennyibe kerül nékik?
Vagy mennyibe fáj a törököknek az M60/Leo korszerűsités?
Mert mindenki korszerűsit.Amennyire megéri,és amire megéri.
Nekünk a fő gondunk,hogy T72ön kivül nincs nagyon mit (megjegyzem,PTSZek is rozsdahalom szintről lettek újáépitve).És ingyen meg manapság már nemnagyon osztogatnak megfelelő alapanyagot.
A curus 10 milli ft/db arba ujitotta fel az iraknak kuldott 72 eseket... Inflacioval es beremelesekkel szamolva ha duplajat is vesszuk az 20 millio.
Ex szovjet tagkoztarsasagokba halmokban allnak a 72 B variansok. 100 millio/ db ert szerintem jelentos potalkatresz keszeletet is kapnank hozzajuk /legalabb annyit amemmyibol a felujitasukhoz szukseges.../ a csehek kevesebb mint 500 millioert modernizalnak egy 72 est. Szerintem ha azt mondanank 300-350 millio/db es kapjon erat is. Es kikuldunk nekik exsou tagalamtol bevasarolt 2 zl + harckocsit. Szerintem belemennenek /mert igen csak megugrana a memmyisegszam ami lejebbviszi az arakat./ legyen 350 millio+100 millo a B varians +20 a felujitas 30 millio meg szallitas es egyeb.
500 millio /hk ra jonnenk ki mi is B variansal.
A 2 zl hk + egyeb 2x44+12= 100 db x 500 millioval= 50 milliard ft +10 milliardbol alkatresz es loszervasarlas +5 milliard az ithoni 72 es allomanynak a felevel el lehet mokolni bikat es hidvetot egyeb muszakifoldmuunkagepet faagni belolluk.+ a meglevo vontatok. Mondjuk 16 db ot hidveove alakitani 8 db ot bikava 6 db ot kerekes arokasogeppe 6 db ot egyeb celra a maradek 36 ot 20 millio /d . Aron felujitani es felujitott allapotba eladni...
65 milliard ft bol lenne +2 harckocsizaszloalj kiszolgalo biztosito jarmuvekkel es minden dd rendelkezne nagy hid vetesere alkalmas pancelozott eszkozzel es arokaso geppel... Ez apropenz szerintem. Es olyan b2 b3 szint lehet a vegeredmeny. Tehat nemzetkozi szinten teljesen jo.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
A curus 10 milli ft/db arba ujitotta fel az iraknak kuldott 72 eseket... Inflacioval es beremelesekkel szamolva ha duplajat is vesszuk az 20 millio.
Ex szovjet tagkoztarsasagokba halmokban allnak a 72 B variansok. 100 millio/ db ert szerintem jelentos potalkatresz keszeletet is kapnank hozzajuk /legalabb annyit amemmyibol a felujitasukhoz szukseges.../ a csehek kevesebb mint 500 millioert modernizalnak egy 72 est. Szerintem ha azt mondanank 300-350 millio/db es kapjon erat is. Es kikuldunk nekik exsou tagalamtol bevasarolt 2 zl + harckocsit. Szerintem belemennenek /mert igen csak megugrana a memmyisegszam ami lejebbviszi az arakat./ legyen 350 millio+100 millo a B varians +20 a felujitas 30 millio meg szallitas es egyeb.
500 millio /hk ra jonnenk ki mi is B variansal.
A 2 zl hk + egyeb 2x44+12= 100 db x 500 millioval= 50 milliard ft +10 milliardbol alkatresz es loszervasarlas +5 milliard az ithoni 72 es allomanynak a felevel el lehet mokolni bikat es hidvetot egyeb muszakifoldmuunkagepet faagni belolluk.+ a meglevo vontatok. Mondjuk 16 db ot hidveove alakitani 8 db ot bikava 6 db ot kerekes arokasogeppe 6 db ot egyeb celra a maradek 36 ot 20 millio /d . Aron felujitani es felujitott allapotba eladni...
65 milliard ft bol lenne +2 harckocsizaszloalj kiszolgalo biztosito jarmuvekkel es minden dd rendelkezne nagy hid vetesere alkalmas pancelozott eszkozzel es arokaso geppel... Ez apropenz szerintem. Es olyan b2 b3 szint lehet a vegeredmeny. Tehat nemzetkozi szinten teljesen jo.

Teljesen elborult számokat írsz.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Teljesen elborult számokat írsz.
Miert elborult nezz utanna
Az iraknak felujitott hk 10 millio/db ra jottek ki /usanak gondolom rendesen kellett szamlazni/ akkor a magyar allamnak se szamlazonak tobletetet. Duplazas esetenberemeles egywbek 20 millio
A cseh felujitas modernizaco 36 db ra 500 mikkiora jon ki / @SilvioD hozta a hirt tegnap. Ha 100 vasat kikuldenenk siman lemenne az ar 300-350 kornyekere /hisz akkor piacot szerezhetnenek szlovak bolgar macedon horvat lengyel stb../
Uzelti alapon teljesen realis /az 500 milliot is tulszamlaztak ez fix./ 100 millio ex szovjet keszletekbol B variansokert se keves szerintem meg sokat is irtam... Ez van regi gep. Egy 10+ eves audi tt masfel millio jo muszaki allapotba +500 ezerbol aztan vegkepp tipp topp egy uj meg 7 millional kezdodik... Szemelyautonal is hasonlo az arany egyaltalan nem elborult.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
Miert elborult nezz utanna
Az iraknak felujitott hk 10 millio/db ra jottek ki /usanak gondolom rendesen kellett szamlazni/ akkor a magyar allamnak se szamlazonak tobletetet. Duplazas esetenberemeles egywbek 20 millio
A cseh felujitas modernizaco 36 db ra 500 mikkiora jon ki / @SilvioD hozta a hirt tegnap. Ha 100 vasat kikuldenenk siman lemenne az ar 300-350 kornyekere /hisz akkor piacot szerezhetnenek szlovak bolgar macedon horvat lengyel stb../
Uzelti alapon teljesen realis /az 500 milliot is tulszamlaztak ez fix./ 100 millio ex szovjet keszletekbol B variansokert se keves szerintem meg sokat is irtam...

A csehek M4CZ-t újítanak fel...
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 161
113
A curus 10 milli ft/db arba ujitotta fel az iraknak kuldott 72 eseket...
Az csak felújitást kapott,nem korszerűsitést.Szerintem is kézenfekvő megoldás lenne gyalogsági kisérőszerepre egy olcsó korszerűsitett T72 beállitása,de azért az nem restaurált,hanem korszerűsitett gépeket kell,hogy jelentsen.
Fix adatom csak 2006bol van Grúz T72SIM 600ezer dollár/db volt.
Kazakoknak volt ajánlatban izraeli és török korszerűsitési programok,400ezer és 1,5milka között,különböző szintűek.(tudtommal nem lett belölük semmi)
De ne kövessük el azt a hibát,hogy Leo2A7+ szintű csúcsmodern csataharckocsit akarjunk belőle fabrikálni,mert úgy járunk mint a lengyelek.Nem fog sikerülni,(bár anno franciskák ajánlották a Leklerc tornyot is rá-de abbol se lett semmi)
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Én csak annyit tapasztaltam pályafutásom alatt, hogy ha nem a legújabbat/korszerűbbet veszed, akkor hosszútávon perpetuum s(z)ivolett(e) lesz az eredmény.
Felújítani/frissíteni akkor van értelme, ha az eszközöd még jól használható, de egy-két generációval lemaradt az igazán korszerűektől. Ilyenkor ezt általában még gazdaságosan meg lehet tenni, és újra élvonalbeli cuccot használhatsz.
(Ezért szoktam írni, hogy nem vagyunk elég gazdagok, hogy olcsón vásároljunk.)
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Műszaki vasnak a t72-t is át tudod építeni. Ha felújítani akarsz holland vagy német használtat kell nézni ott lehetnek még értelmes állapotúak.

Csak valakinek már muszáj volt kimondani mert szép szóból nem nagyon értetek ahogy látjuk... nem tartod érdekesnek hogy mindenki aki bent van az idióta elméleted ellen van ? Én már meguntam ezért jártatni a számat mert látom teljesen mindegy milyen érvet hoz fel az ember az a bizonyos lemez ugyanott marad de az még nekem elgondolkoztató lenne hogy miért vettek pl a lengyelek már nyugati harckocsikat pedig ott is elég nagy számban vannak 72-esek. Mindenki aki teheti inkább vesz újat mintsem hogy tuningolja őket , a lengyeleknél sem örülnek hogy tuningra megy a pénzük , mi is máshogy döntöttünk (hála égnek) a ruszkik sok mindent nem tudnak csinálni mert több ezer harckocsit nem dobhatnak ki egyik napról a másikra , szerbek más tészta , románok kivonták a 72-est cserébe roT55-öst tuningoltak hogy a hazai ipart támogassák , tehát megint MINDENKI hülye csak itt a fórumon Ti 2-3an nem. Értem

Miért, vettek a lengyelek idén harckocsit, mert szerintem jelenleg a már meglévőket korszerűsítik. Vagy szerinted ettől több harckocsijuk lesz?
A Leo 2 PL program , az náluk az, mintha mi a T-72-eseinket kezdenénk el pimpelni.

Azt kihagytad, hogy legalább drága fostalicska.
Te túl akarod alkudni a lengyeleket? :)
Usque 4-5-6 éve alkudoznak!


Nem lenne olyan nagy baj, ha legalább a lengyelek véleményét meghallgatnád az ügybe! @krisss javasolt már neked olvasnivalót.
És igen, ha elkezdik gyártani az új MBT-t, akkor sorban kidobják a szarjaikat. Kezdve a T-72-vel.

Engedd már el a hetvenketteseket. :) A kutya nem beszélt igazán róluk, csak be lett ide a folyamba keverve kábé három mondatváltásban mellékágon, amire te ráharaphatsz és rá is haraptál. :) Még csak nem is én kezdtem róluk beszélni. :)

Akkor van értelme felújítani ha van mit igazából ez a lényeg. A lengyelek is úgy tekintenek a Leopardjaikra mint réskitöltő megoldás, mert hazai gyártást akartak abból is csak a németek nem mentek bele, csak az upgradebe, utána kezdtek érdeklődni a K2 hazai gyártása után, illetve az új EMBT projektbe jelentkeztek be. A 72-esek életben tartása is addig járható nekik, amíg kijön a Gepard tűztámogató járművük 2026-ban. Utána kivonják őket.

Látni kell,hogy ilyen kis mennyiségben a T-72 modernizálása egyáltalán nem éri meg a legjobb példa erre a csehek helyzete csak azért döntöttek úgy,hogy használhatóvá teszik a már egyszer modernizált T-72-t mert jelenleg nincs pénzük modern mbt-e,de csak 6-8 évig számolnak velük utána oda is jönnek az új mtb.Ja és a cseheknél még van minimumm 100 db a mi T-72-z hasonló 72-k de meg sem fordult a fejükben,hogy bármit csináljanak veluk pedig ott meg lenne hozzá a hazai ipari háttér is.Az értelmes állapotban lévő leókat már kimazsolázták esetleg az osztrák leókban lehet gondolkodni de egy normális mértékű modernizáció költsége csillagászati lenne lásd pl a lengyelek hol tartanak még úgyis,hogy a modernizációt gyakorlatilag saját maguk csinálják.

Teljesen elborult számokat írsz.


Kedves T-55/72/** -t kohószökevényező versenyzők!

Egyszer nem írtátok még le, hogy mennyi tankot látnátok szükségesnek a jelenlegi "díszszemle" mennyiség felett(a kb. 50 Leo).
Azt a "véleményt"(???) had' hagyjam figyelmen kívül, hogy "elég" (???) .

Egyszer nem írtátok le, -Ti USA/Izrael költségvetést dorbézolók-, hogy honnan (gyengébbek kedvéért: honnan- teremtenétek elő a kimondatlan álmaitokra szükséges négy-öt Zrínyi-2026 összeget, amit elköltötök nagyvonalúan.

Nem mertek mondani (szükségesnek tartott) harckocsi mennyiséget.
Nem mertek/tudtok megnevezni árat/forrást, megoldást .
Cserebe romboljátok a mások által legalább részben jó(és más szomszédok által is alkalmazott) megoldásokat, ötleteket, a jelenlegi/korábbi "letolt gatyával várunk" helyzetre, "kicsit" elfeledve a pont 100 éves "eset" tanulságait a második vonalas technikáról/védvonalról.
...ami jelenleg nekünk ismét NINCS ! ! !


Ezért -értelmes gondolkodó- nem a jelenlegi vezetést szidná, hanem az elődöket, amikor a mostaniak mégis beszerzik(majd remélem) azt a "hulladékot", amiből újra megteremtik azt a védelmi potenciált(másodvonalas technika, +tartalékosok) ami minden szomszédnak megvan.

Ahelyett, hogy "ekéztek" mindenkit, talán válaszolnátok a kérdésekre!!!!!

Lengyelország, 40m ember. min 800 MBT.
Magyarország, 10m lakos, ??? MBT. ( 50 ??? )

Kevés a mi 30-50 T-72 tankunk a korszerűsítésre.
Így van.
100e $ a járóképes T-72. 1,5 m$-ból raknak rá 15T passzív páncélt, amit nem kell majd milliárdokért "etetni" mint az aktív(APS), alig tesztelt, qrva drága (csili-vili) rendszereket.
F@szságot mantráztok.


Senki közületek nem mond MEGOLDÁST a problémára, csak nem-et, tagadást, tiltakozást, Abból nem lesz megoldás.
Ilyen, -hülye döntésbe hajszoló- álláspontot fizetett román (ex-SECU-s) kommentelőktől tudok elképzelni.
Ti nem azok vagytok -szerintem-. Akkor miért nem gondolkoztok?



Vegyetek erőt végre magatokon, és válaszoljatok ! ! !

Kérdés 1: Mennyi is a szerintetek optimális tank mennyiség?
Kérdés 2: Milyen típust gondoltok megfelelőnek?
Kérdés 3: Hogyan/Miből vennétek meg?

Kíváncsi vagyok, ki tudja átlepni a "saját árnyékát"?