A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 449
67 751
113
Amúgy meglepődsz de eléggé fasza :D Az a legjobb, hogy a Bren A1-el a csehek fizették ki a tanulópénzt, a ketteshez és így a fő nyűgöket, főleg az ergonómiában már kijvították, meglepően egyszerű szétszerelni és nem érzékeny a koszra. A lőszerekkel van valami mizéria, mert természetesen nem azt vettük amit a gyártó ajánl hozzá (mert mi jobban tudjuk) és emiatt voltak akadályok, de azóta a lőszer cserére került amivel voltak a bajok.

@Spartan.asfv mondott problémákat vele ezeket én nem tapasztaltam annyira.
A támasza is okés? Mármint behajtva nem rohadtul idegesítő, normál módon nem lötyög? Megleptél tényleg. :)
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 915
123 379
113
3Hc8ndK.jpg

Kb igy kellett volna továbbfejleszteni....
Én most is azt mondom,hogyha csak a válltámaszt lecserélik egy ehez hasonlóra,bőven megfelelt volna .Abban a korban maga a fegyver többet tudott,mint a sorkatona,kinek a kezébe nyomták,még igy,az elcseszet bot válltámasszal is.
Ha kapna némi ilyen Rk95 szerű továbbfejlesztést,olyan lengyel szereléksint,1-2 apróságot,még ma is tökéletesen megfelelne tartalékos milicista fegyvernek.
Nagyon minimális faragással a VSZ fegyvergyártás egy igazi gyöngyszeme lehetett volna az AMD illetve a teljes csőhosszas verziója ami nem is emelte volna számottevően a gyártási költségeket. Ezt sajnos a szokásos igénytelenség a katonai vezetés részéről megakadályozta (de legalább olajjal lekentük a harcjárműveket, hogy csillogjanak.. )
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 026
33 017
113
Amúgy meglepődsz de eléggé fasza :D Az a legjobb, hogy a Bren A1-el a csehek fizették ki a tanulópénzt, a ketteshez és így a fő nyűgöket, főleg az ergonómiában már kijvították, meglepően egyszerű szétszerelni és nem érzékeny a koszra. A lőszerekkel van valami mizéria, mert természetesen nem azt vettük amit a gyártó ajánl hozzá (mert mi jobban tudjuk) és emiatt voltak akadályok, de azóta a lőszer cserére került amivel voltak a bajok.

@Spartan.asfv mondott problémákat vele ezeket én nem tapasztaltam annyira.
Mi volt a gond a lőszerrel?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 915
123 379
113
A támasza is okés? Mármint behajtva nem rohadtul idegesítő, normál módon nem lötyög? Meglepték tényleg. :)
Nem zavaró, nem lötyög. van aki viszont azt mondja, hogy rövid a fegyver előagya (a félig burkolt verziót választottuk) mert túl hosszú a keze és majdnem a csövet markolássza :D ez ilyen égimeszelő problematika.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 226
4 667
113
Használják.Söt,az izraeli,dél afrikai és a rodéziai különleges erők is használták.Zsákmányanyagként jutottak hozzá,és ingyen volt-meg elég jó minőségű,tartos fegyverek-kiveve az eldaxott válltámasza.Azt meg többnyire lecserélték.
Persze,ez nem a mindennapi rendszeresitett fegyverük.Ezek az alakulatok olyan fegyverrel mennek bevetésre,amilyet éppen az aktuális művelet megkiván.Használnak amügy náluk hivatalosan nem rendszeresitett fegyvereket is,bőséggel.
Azért használják mert kompakt, relatív jól rejthető és a Specops nak fontos hogy idegen területen adott esetben legyen hozzá zsákmány lőszer.... Nem azért mert annyira jó....
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 026
33 017
113
Nagyon minimális faragással a VSZ fegyvergyártás egy igazi gyöngyszeme lehetett volna az AMD illetve a teljes csőhosszas verziója ami nem is emelte volna számottevően a gyártási költségeket. Ezt sajnos a szokásos igénytelenség a katonai vezetés részéről megakadályozta (de legalább olajjal lekentük a harcjárműveket, hogy csillogjanak.. )
Ez az igénytelenség nagymértékben rendszerhiba volt (ami szerintem még ma se tünt el).A tiszt legfontosabb tulajdonsága nem a hozzáértés,hanem a hűség a (mindenkori) hatalomhoz.Meg még mindig a nemesi attitűd kismagyar továbbélése (ami az egész köztisztség viselő szférára igaz)
Ezért aztán oriási szórások vannak.Ha valahová olyan ember került,akkor profi munka lett az eredmény,ha meg nem,akkor-jóvanazugy.És bizony az utóbbi volt a döntő többség.(ráadásul a folytonos pénzhiány is ezt támogadta-ami viszont sokszor drágább lett a végén)
A rendszer a hosszúnyelvű kamarillapolitikus egyéneknek kedvezett,és az is volt a többség.Okkal tekintet ingyenélő senkiháziként a hivatásos katonákra a nép.Ugyanakkor jobban volt ázsiója a seregnek,mint ma,és a rátermett tiszteknek tisztelete is.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 026
33 017
113
Azért használják mert kompakt, relatív jól rejthető és a Specops nak fontos hogy idegen területen adott esetben legyen hozzá zsákmány lőszer.... Nem azért mert annyira jó....
A jó minőséget a gyártásminőségre értettem.Zsákmányoltak és használtak ők más,román,kinai,orosz fegyvereket is,de az AMD tartósnak,megbizhatónak és kompaktnak bizonyult.Hibáit meg könnyű kijavitani.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 515
79 634
113
Lehet vele növelni-csökkenteni a gázmotorba jutó gázmennyiséget.
De nem fokozatmentesen állitható és az optimális lőszerhez van méretezve nem pedig minden lőszerhez.Amúgy sem azért van rajta amit írtál.No meg azt sem mondta senki,hogy a lőszer gáznyomásával volt baj.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 026
33 017
113
De nem fokozatmentesen állitható és az optimális lőszerhez van méretezve nem pedig minden lőszerhez.Amúgy sem azért van rajta amit írtál.No meg azt sem mondta senki,hogy a lőszer gáznyomásával volt baj.
Ez most igaz is,meg nem is,és fegyverfüggő is.Mivel nem ismerem a Bren 2-t,nem tudom,hogy most itt ez melik-ezért kérdeztem.
Ha a löportöltettel van a baj,az vagy a gáznyomás,vagy az üledékképzést szokta jelenteni,általában.Az üledékképzés azonnal nem szokta befolyásolni a fegyver lótulajdonságait,és egy gázdugattyús fegyver általában jol pucolható.Ezért én automatice a gáznyomásra gyanakodtam.
Ami azt illeti,az öreg Misa bácsi konstrukciójában,beleértve az AMDt is,pont ez a verhetetlen.Az még a cseresznyemagot is kilövi,még ha cigánygyerekek potyognak közben az égből,akkor is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 515
79 634
113
Ez most igaz is,meg nem is,és fegyverfüggő is.Mivel nem ismerem a Bren 2-t,nem tudom,hogy most itt ez melik-ezért kérdeztem.
Ha a löportöltettel van a baj,az vagy a gáznyomás,vagy az üledékképzést szokta jelenteni,általában.Az üledékképzés azonnal nem szokta befolyásolni a fegyver lótulajdonságait,és egy gázdugattyús fegyver általában jol pucolható.Ezért én automatice a gáznyomásra gyanakodtam.
Ami azt illeti,az öreg Misa bácsi konstrukciójában,beleértve az AMDt is,pont ez a verhetetlen.Az még a cseresznyemagot is kilövi,még ha cigánygyerekek potyognak közben az égből,akkor is.
A többi gázszabályzós fegyvernél sem azért van a gázszabályzó,hogy mindenféle hozzá nem való lőszert lőj vele.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Az ötvenes évekbeli nekem volt.
Nekem is, gyerekként az volt a kirándulós hátizsákom. Az érdekessége az volt, hogy valami nagyon furcsa szürkés-kékes színe volt. Tuti, hogy az valami munkásőr széria része volt.

AMD-65 volt náluk, mert ehhez volt ott iraki erőktől szerezhető lőszer és a magyar fegyvert vitték, mert ez volt szerintük a legjobb keleti AK.
Bár nem AK, de a keleti blokk legjobbnak tartott gépkarabélya az Sa. vz 58.
DSCN2062_zpsb95a5a00.jpg

VnhzGIz8QXN-tbhNLRs7UWFvIdG1mWe0gvng_E0fhVCRgfdgBZ7GBuEc7lTQXdi7iiggSzT3OPv9JSA81LLYeHe7eF5Y2hN3CdVneR5G2ejI
 
  • Tetszik
Reactions: honved and Bleroka

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
OFF

Ezt valószínűleg az Afrika Zsiráf Népköztársaság hadserege használja, hogy annyira elöl van a "célzó-segédeszköz" ( :D :D :D ) :

DSCN2062_zpsb95a5a00.jpg




U.i: ...a második tipp: Dél-Amerikai Láma Királyság SpecOpsForces


...elnézést :D:D:D


ON
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 626
8 259
113
Amúgy meglepődsz de eléggé fasza :D Az a legjobb, hogy a Bren A1-el a csehek fizették ki a tanulópénzt, a ketteshez és így a fő nyűgöket, főleg az ergonómiában már kijvították, meglepően egyszerű szétszerelni és nem érzékeny a koszra. A lőszerekkel van valami mizéria, mert természetesen nem azt vettük amit a gyártó ajánl hozzá (mert mi jobban tudjuk) és emiatt voltak akadályok, de azóta a lőszer cserére került amivel voltak a bajok.

@Spartan.asfv mondott problémákat vele ezeket én nem tapasztaltam annyira.
Ennek örülök!
Remélem, jó lesz nekünk a BREN2.