A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 456
31 879
113
De nem fokozatmentesen állitható és az optimális lőszerhez van méretezve nem pedig minden lőszerhez.Amúgy sem azért van rajta amit írtál.No meg azt sem mondta senki,hogy a lőszer gáznyomásával volt baj.
Ez most igaz is,meg nem is,és fegyverfüggő is.Mivel nem ismerem a Bren 2-t,nem tudom,hogy most itt ez melik-ezért kérdeztem.
Ha a löportöltettel van a baj,az vagy a gáznyomás,vagy az üledékképzést szokta jelenteni,általában.Az üledékképzés azonnal nem szokta befolyásolni a fegyver lótulajdonságait,és egy gázdugattyús fegyver általában jol pucolható.Ezért én automatice a gáznyomásra gyanakodtam.
Ami azt illeti,az öreg Misa bácsi konstrukciójában,beleértve az AMDt is,pont ez a verhetetlen.Az még a cseresznyemagot is kilövi,még ha cigánygyerekek potyognak közben az égből,akkor is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 874
78 088
113
Ez most igaz is,meg nem is,és fegyverfüggő is.Mivel nem ismerem a Bren 2-t,nem tudom,hogy most itt ez melik-ezért kérdeztem.
Ha a löportöltettel van a baj,az vagy a gáznyomás,vagy az üledékképzést szokta jelenteni,általában.Az üledékképzés azonnal nem szokta befolyásolni a fegyver lótulajdonságait,és egy gázdugattyús fegyver általában jol pucolható.Ezért én automatice a gáznyomásra gyanakodtam.
Ami azt illeti,az öreg Misa bácsi konstrukciójában,beleértve az AMDt is,pont ez a verhetetlen.Az még a cseresznyemagot is kilövi,még ha cigánygyerekek potyognak közben az égből,akkor is.
A többi gázszabályzós fegyvernél sem azért van a gázszabályzó,hogy mindenféle hozzá nem való lőszert lőj vele.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Az ötvenes évekbeli nekem volt.
Nekem is, gyerekként az volt a kirándulós hátizsákom. Az érdekessége az volt, hogy valami nagyon furcsa szürkés-kékes színe volt. Tuti, hogy az valami munkásőr széria része volt.

AMD-65 volt náluk, mert ehhez volt ott iraki erőktől szerezhető lőszer és a magyar fegyvert vitték, mert ez volt szerintük a legjobb keleti AK.
Bár nem AK, de a keleti blokk legjobbnak tartott gépkarabélya az Sa. vz 58.
DSCN2062_zpsb95a5a00.jpg

VnhzGIz8QXN-tbhNLRs7UWFvIdG1mWe0gvng_E0fhVCRgfdgBZ7GBuEc7lTQXdi7iiggSzT3OPv9JSA81LLYeHe7eF5Y2hN3CdVneR5G2ejI
 
  • Tetszik
Reactions: honved and Bleroka

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 018
14 109
113
OFF

Ezt valószínűleg az Afrika Zsiráf Népköztársaság hadserege használja, hogy annyira elöl van a "célzó-segédeszköz" ( :D :D :D ) :

DSCN2062_zpsb95a5a00.jpg




U.i: ...a második tipp: Dél-Amerikai Láma Királyság SpecOpsForces


...elnézést :D:D:D


ON
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 598
8 200
113
Amúgy meglepődsz de eléggé fasza :D Az a legjobb, hogy a Bren A1-el a csehek fizették ki a tanulópénzt, a ketteshez és így a fő nyűgöket, főleg az ergonómiában már kijvították, meglepően egyszerű szétszerelni és nem érzékeny a koszra. A lőszerekkel van valami mizéria, mert természetesen nem azt vettük amit a gyártó ajánl hozzá (mert mi jobban tudjuk) és emiatt voltak akadályok, de azóta a lőszer cserére került amivel voltak a bajok.

@Spartan.asfv mondott problémákat vele ezeket én nem tapasztaltam annyira.
Ennek örülök!
Remélem, jó lesz nekünk a BREN2.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 598
8 200
113
3Hc8ndK.jpg

Kb igy kellett volna továbbfejleszteni....
Én most is azt mondom,hogyha csak a válltámaszt lecserélik egy ehez hasonlóra,bőven megfelelt volna .Abban a korban maga a fegyver többet tudott,mint a sorkatona,kinek a kezébe nyomták,még igy,az elcseszet bot válltámasszal is.
Ha kapna némi ilyen Rk95 szerű továbbfejlesztést,olyan lengyel szereléksint,1-2 apróságot,még ma is tökéletesen megfelelne tartalékos milicista fegyvernek.
Szerintem a legjobb AK-klón a finn Rk95.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 456
31 879
113
Pontosan nem tudom csak ugyan azok voltak az értékei mint a CZ általá ajánlott lőszernek és ezért voltak akadályok.
Vagyis inkább nem azok voltak az értékei.
Ez azért érdekes kérdés.Mekkora a tűréshatára a konstrukciónak?Ha kicsi,az azért nem túl jó dolog....
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Amúgy meglepődsz de eléggé fasza :D Az a legjobb, hogy a Bren A1-el a csehek fizették ki a tanulópénzt, a ketteshez és így a fő nyűgöket, főleg az ergonómiában már kijvították, meglepően egyszerű szétszerelni és nem érzékeny a koszra. A lőszerekkel van valami mizéria, mert természetesen nem azt vettük amit a gyártó ajánl hozzá (mert mi jobban tudjuk) és emiatt voltak akadályok, de azóta a lőszer cserére került amivel voltak a bajok.

@Spartan.asfv mondott problémákat vele ezeket én nem tapasztaltam annyira.
Vaklőszerrel mi a helyzet?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 202
66 976
113
Ahogy nézegettem most a lengyel fejlesztés dolgait, futottam bele egy 6x6 Rheinmetall-lengyel közös fejlesztésű apc tervezetbe. Már, hogy van ilyen. Szerintetek ennek lehet köze a majd nálunk fejlesztetthez, gyártotthoz, vagy egész más?
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 456
120 855
113
Ahogy nézegettem most a lengyel fejlesztés dolgait, futottam bele egy 6x6 Rheinmetall-lengyel közös fejlesztésű apc tervezetbe. Már, hogy van ilyen. Szerintetek ennek lehet köze a majd nálunk fejlesztetthez, gyártotthoz, vagy egész más?
Ez azóta buktázódott és a lengyelek megvették az AMV XP licencét is.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány