A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 359
46 164
113
Nem teljesen értem, hogy mi értelme 1 zászlóalj lynxet betenni a közepebe.
Valamint a tegnap linkelt interjúban újra leírták, hogy a közepes kerekes lesz. Ez kizárná ezt a lehetőséget.
Viszont azt is írták, hogy a nehézdandárt 2 alakulat fogja adni.
Erre látok lehetőséget, mivel hódmező valaha önálló dandár volt harckocsikkal.
A legjobban annak örülnék, ha betagozódna a Klapkába, majd 28 után kapna 44 leot és 24 pzh-t... és önálló nehézdandárrá avanzsálna.
Debrecen pedig maradna közepes.
Ezt inkább úgy képzeld el, hogy a felajánlott "dandár" ad hoc lesz.
Tehát nem kell feltétlenül megegyeznie a jelenlegi szervezeti dandarjainkkal.
És a haderőfejlesztés folyhat a felajánlástól függetlenül.
A Lynx betolása azért kellhet, mert '23-ra pl. nem biztos, hogy össze tudnánk lapátolni egy homogén harckocsi zászlóaljat. Az A7-eseket még csak akkor kezdik majd szállítani. A T-72-esekből meg már nem biztos, hogy össze lehet lapátolni annyit. Ráadásul nem elég ezeket csak összelapátolni, de a felajánlás ideje alatt a mennyiséget biztosítani is kell!
Na itt vérezne el a 72-es zászlóalj.
Szerencsére addigra a jelenlegi A4-esekkel ki tudunk képezni elegendő személyzetet egy Leo zászlóaljhoz is.
A fenti okokból (meg hogy addigra a személyzeteink már szinte mind A4-re lesznek átképezve) még azt is jobb megoldásnak látnám, hogyha teljes zászlóaljnyi harckocsit kell betolni, hogy "kölcsön" A4-esekkel teljesítsük a vállalást. Ebben szerintem a BW simán tudna partner lenni.
De ne menjünk ennyire előre!
Elvileg az is elég lehet, hogy a kiképzési századot használjuk tűztámogató alegységnek. A 72-eseket szerintem már nem szabad kiengedni az országból. Márpedig a VJTF azt jelenti, hogy menni kell a Baltikumba gyakorlatozni!
Szóval a közepes dandárhoz - szerintem - minimum a BTR-ek mellé minimum vagy egy harckocsi zászlóaljat, vagy egy Lynx zászlóaljat kellene kiállítanunk, mert ellenkező esetben valószínűleg csak könnyű dandárnak fogadná el a NATO...
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 851
12 351
113
T-72 modernizacio szerelmeseinek(avagy az okos mas karan tanul)

Tudom hogy van valahol valami cseh haderofejlesztesi topic is de nem talalom, es nincs idom keresni. Ez meg a "BVP"-kel valo tapasztalatokrol szol, mi munka feltamasztani oket:

 
  • Tetszik
Reactions: kamm and yangwenli
W

Wilson

Guest
Értem én:
Románia: 100 aktív 500 aktiválható.
Magyarország: 30 aktív 50 aktiválható

Még mindig nem érted a románoknak van kb 50 db modernizáción átesett TR-85k abból 30 db az ami bevethető állapotban van.A többi mind kohószökevény amelyek maximum akkor aktiválható ha újjáépítik őket.
Tehát semmi értelme újra meg újra a nem létező román HK fölényre/túlsúlyra hivatkoznod mert nincs ilyen.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 715
5 751
113
Ezt inkább úgy képzeld el, hogy a felajánlott "dandár" ad hoc lesz.
Tehát nem kell feltétlenül megegyeznie a jelenlegi szervezeti dandarjainkkal.
És a haderőfejlesztés folyhat a felajánlástól függetlenül.
A Lynx betolása azért kellhet, mert '23-ra pl. nem biztos, hogy össze tudnánk lapátolni egy homogén harckocsi zászlóaljat. Az A7-eseket még csak akkor kezdik majd szállítani. A T-72-esekből meg már nem biztos, hogy össze lehet lapátolni annyit. Ráadásul nem elég ezeket csak összelapátolni, de a felajánlás ideje alatt a mennyiséget biztosítani is kell!
Na itt vérezne el a 72-es zászlóalj.
Szerencsére addigra a jelenlegi A4-esekkel ki tudunk képezni elegendő személyzetet egy Leo zászlóaljhoz is.
A fenti okokból (meg hogy addigra a személyzeteink már szinte mind A4-re lesznek átképezve) még azt is jobb megoldásnak látnám, hogyha teljes zászlóaljnyi harckocsit kell betolni, hogy "kölcsön" A4-esekkel teljesítsük a vállalást. Ebben szerintem a BW simán tudna partner lenni.
De ne menjünk ennyire előre!
Elvileg az is elég lehet, hogy a kiképzési századot használjuk tűztámogató alegységnek. A 72-eseket szerintem már nem szabad kiengedni az országból. Márpedig a VJTF azt jelenti, hogy menni kell a Baltikumba gyakorlatozni!
Szóval a közepes dandárhoz - szerintem - minimum a BTR-ek mellé minimum vagy egy harckocsi zászlóaljat, vagy egy Lynx zászlóaljat kellene kiállítanunk, mert ellenkező esetben valószínűleg csak könnyű dandárnak fogadná el a NATO...
De a közepesbe miért akarsz feltétlenül harckocsit rakni?
 
  • Tetszik
Reactions: kamm and Hummen23
H

Hummen23

Guest
Ezt inkább úgy képzeld el, hogy a felajánlott "dandár" ad hoc lesz.
Tehát nem kell feltétlenül megegyeznie a jelenlegi szervezeti dandarjainkkal.
És a haderőfejlesztés folyhat a felajánlástól függetlenül.
A Lynx betolása azért kellhet, mert '23-ra pl. nem biztos, hogy össze tudnánk lapátolni egy homogén harckocsi zászlóaljat. Az A7-eseket még csak akkor kezdik majd szállítani. A T-72-esekből meg már nem biztos, hogy össze lehet lapátolni annyit. Ráadásul nem elég ezeket csak összelapátolni, de a felajánlás ideje alatt a mennyiséget biztosítani is kell!
Na itt vérezne el a 72-es zászlóalj.
Szerencsére addigra a jelenlegi A4-esekkel ki tudunk képezni elegendő személyzetet egy Leo zászlóaljhoz is.
A fenti okokból (meg hogy addigra a személyzeteink már szinte mind A4-re lesznek átképezve) még azt is jobb megoldásnak látnám, hogyha teljes zászlóaljnyi harckocsit kell betolni, hogy "kölcsön" A4-esekkel teljesítsük a vállalást. Ebben szerintem a BW simán tudna partner lenni.
De ne menjünk ennyire előre!
Elvileg az is elég lehet, hogy a kiképzési századot használjuk tűztámogató alegységnek. A 72-eseket szerintem már nem szabad kiengedni az országból. Márpedig a VJTF azt jelenti, hogy menni kell a Baltikumba gyakorlatozni!
Szóval a közepes dandárhoz - szerintem - minimum a BTR-ek mellé minimum vagy egy harckocsi zászlóaljat, vagy egy Lynx zászlóaljat kellene kiállítanunk, mert ellenkező esetben valószínűleg csak könnyű dandárnak fogadná el a NATO...
Ne haragudj, de ez így nagyon zavaros. Tudom eddig így mismásolta el az MH a dolgokat, de éppen ettől akarunk megszabadulni. Sem kölcsön gépek nem lesznek, sem ilyen vegyesfelvágott dandárok.
Nehéz dandárban lesz a leo, pzh, lynx... láncos teknikák mint harcolók, és támogató szerepkörben a gidránok.
Közepesben 8x8, gumikerekes tüzérség, gidránok.
A 23-ra felajánlott közepesbe nem kell harckocsit adni, nem kell összelapátolni sehonnan.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 218
4 571
113
Akkor miért kell kizárólagosan olyan képességű és árú harckocsit eröltetni, aminek a képességeire nincs szükségünk, cserébe a szükséges mennyiség töredékét tudjuk megfizetni (úgy, hogy közben nem marad tartalék, nem marad a többi haderőnem részére csak töredék összeg, és forrás hiányában nem tudunk a változó körülményekhez alkalmazkodni)!










Mert a multkor "raktunk rá" 5-6-7 tonna páncélt (ahogy a T-90 "bátyuson" is van) a'la Achzarit, mert van tán' már "páncél-gyárunk"!
...vagy csak papíron?









  1. Ezt a múltkori "csörtében" sikeresen levezettük, te is ott voltál, előtted a lehetőség visszakeresni : :hadonaszos:
  2. ...választ lásd fentebb!
  3. ha egy 10 az az tíz-milliós ország nem tud csak 44 harckocsira legénységet kiállítani, akkor alapvető vezetési/szervezési/társadalmi gondok vannak, nem a haditechnikával kell kezdeni!!! (...itt olvastam egy reményt keltő hozzászólást, nincs veszve minden! ...csak ha a folytatás is ilyen gyenge marad!! )
  4. A "Kritikus Tömeg" (Critical Mass) fogalma minden újkori megváltó magyarázkodás ellenére az ókori harcászat óta töretlenül "működik", ez esetben is: 44 Leo sikerrel támadható(a jóval nagyobb rendelkezésre álló kohószökevénnyel), de a 44 Leo és 250 T-72 NEM: Ez utóbbi mennyiség a szomszédos kohószökevényekkel már nem támadható sikerrel, ellentétben a 44 mennyiséggel!!! Én a 250 T-72 bármelyikébe beülők! A mennyiség miatt nem támadható egy ilyen haderő. A tervezett Leo-kkal(44) kiegészülve főleg NEM!!!
  5. Miért is kell nekünk "pici" haderő??? 5-6-7 politikailag sértett/"nem-pici" haderővel körülvéve? Én nem akarok merni "kicsinek lenni", amikor harmad áron lehet létrehozni háromszoros képességet!!! Szerbek példáját és haderejét javaslom "megpillantani"! ( a katonai költségvetéseket is összehasonlítva! Kiábrándító az egyenleg számunkra! )












A múltkori "csörtében"ezt is levezettük, vázlatosan ez:
  1. T-72 kiemelt passzív(NERA)védelem hálózatos és NATO rádiózással, itthon építve: 1m alatt
  2. ugyanez izraeli technologiával, velük építve: 1,5-2m,
  3. Közép-Kelet Eu-s földrajzi környezetre elegendő szenzoros/infra/tűzvezetés +0,5-m,
  4. A Leo-hoz hasonló (egyébként a Kárpát-medencében szükségtelen, kb. 5 km-ig "tartó") szenzoros/infra/tűzvezetési képesség +1,5m től a csillagos égig...


(Ha pontosan akarod, keresd vissza, volt hozzászólásod akkor is...)












NINCS!
A jelenleg publikus információk: majd jön (az aláírt) 44, és majd utána, valamikor, még, valami ... :eek: :eek: :eek:

Más oldalról --gazdasági oldalról-- becsülhető a mozgástér:
Pénzügyi fedezet --főleg a többi reális beszerzési igényt is figyelembe véve-- : ???
Néztem pénzügyi számokat, grafikonokat: egy (max)fél Z2026-nél több vásárlási lehetőség NINCS reális közelben(2040-ig)! (...és egy választási balesetet még --sajnos-- célszerű a sokmilliárdos külföldi támogatású megtévesztő média-zaj miatt betervezni!)










Attól a sok területen szokásos modellezéstől, amikor kisebb kiváló minőségű elkotó tulajdonsága megosztható, és ezzel az egész szervezeti egység szinvonala közelíti meg a legjobb részelemét: a szenzoros képesség megosztása és hálózati kommunikáció.
A részletekben elveszés nélkül: harcászatban ez 44 Leo és 200 Leo-közeli tudású eszközt jelent a Leo (szenzoros/infra/...)képességeink "kiterjesztésével"!
Nagyságrendekkel olcsóbb kommunikációs fejlesztéssel megosztani, mint minden 72-esre sok-millióért kiépíteni!
Szinergia, "vagy valami ilyesmi" pl... :oops:











Köszönöm, én is el szoktam ismerni amikor igazad van!

Akkor(Kedves Döntéshozók): :hadonaszos:













Most még nem!
A szlovák/román/ukrán tendenciák (és történelmi párhuzamok) más jövőt mutatnak.
Gyorsan változva!
Inkább legyen, minthogy hiányozzon majd!
...megint!
















A T-72 sok részében T-72 marad, annak árával és forrásaival együtt!
A Leo teljes egészében német/Nyugat-Eu-s ipari és pénzügyi hátteret fog igényelni a folyamatos használathoz, teljes élettartama során.

Egyértelmű pénzügyi dolgot nem kell magyarázni!
Mivel nem értek hozzá megkérdezem; a keleti és nyugati technika szervízigénye, és ebből következő hadrafoghatósági mutatója ugyanaz? Mert ok, hogy olcsóbban lehet alkatrészt venni a T-72-höz, de ha azt sűrűbben kell cserélni, több szerelő kell hozzá több munkaórával, akkor a fenntartási költségeiben már erősen csökken az árelőny. A munkaerő drága, és nem áll korlátlanul rendelkezésre.
 
H

Hummen23

Guest
Még mindig nem érted a románoknak van kb 50 db modernizáción átesett TR-85k abból 30 db az ami bevethető állapotban van.A többi mind kohószökevény amelyek maximum akkor aktiválható ha újjáépítik őket.
Tehát semmi értelme újra meg újra a nem létező román HK fölényre/túlsúlyra hivatkoznod mert nincs ilyen.
Szerintem ez számára olyan fundamentális tény, hogy akkor sem hinné el az ellenkezőjét, ha a saját szemével látná. Lehetetlenség meggyőzni.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 715
5 751
113
Reggel csak annyi tellett, hogy megjegyezzem, hogy Takács vezérőrnagy interjújában volt azért új infó.
Most talán ki is tudom fejteni.
Igazság szerint én erről már korábban is elmélkedtem. A lényeg az, hogy sokan félreértik a NATO vállalásokat. Ugye mindenki előtt a nehézdandár lebeg, meg külön a közepes, de esetünkben itt azért lesz némi trükközés.
Ahogy elhangzott '23-ban aktuális a közepes, és '28-ban egy nehéz. De senki nem mondta, hogy ezt a 2 dandárt esetlegesen - részben , vagy egészben - nem ugyan azok a zászlóaljak fogják alkotni. Nem véletlen, hogy a közepes dandárt mint "köztes lépcsőfokot" emlegeti.
Takács tábornok is elmondta, hogy már a közepes kiállításához is mindkét aktív gépesített lövészdandár közreműködésére szükség lesz.
Ez nem jelenti, hogy ne folyhatna párhuzamosan a haderőreform, de ha meggebedünk is, '23-ra össze kell rakni egy közepes dandárt.
Ha tippelnem kellene, akkor ezt a dandárt megpróbálják összelapátolni az épp most képződő PZH-s tüzérekből (PZH osztály), egy zl. (a németeknél készülő) Lynx zl.-ból, 1 BTR-es zászlóaljból, 1 század Leo2A4-ből, valamint esetleg a pct. zászlóaljból, ami addigra Gidránokat kap. Mint ahogy még egy felderítő század is hozzá csapható, szintén Gidránokkal.
Szerintem ez így már elfogadható egy közepes dandárnak. A harckocsikat, PZH-kat, pct. zl.-at, valamint a BTR-es lövészeket is, Tata adja. A felderítőket, és a Lynxes lövészeket meg az MH 5.

És akkor értelmet nyer az a meglepő infó is (a Lynx bemutatóról kijött újságírói hír), hogy a Lynxeket először Hódmező kapja.
Ha belegondolunk, nagyjából mindegy, hogy a Hódmezőn állomásozó 1-2 lövész zászlóalj végül is Debrecenhez lesz-e rendelve, vagy Tatához.
Egyelőre az is nagy szám lesz, ha ki tudjuk állítani a teljes harckész dandárt, még '22-'23-ig folyamatos intenzív toborzással is.
/Itt közbevetném, hogy szintén többször jeleztem itt @krisss -nek is bíztatásul, hogy legkésőbb '22-ben rendezik - az orvosokhoz hasonlóan - a katonai béreket is. Ellenkező esetben sérülnek a célkitűzések, felajánlások/
Nem elsősorban a felajánlott dandár lesz problémás, hanem minden más! Tehát mondjuk a határvédelem, vagy bármilyen más természeti katasztrófa esetén a védelmi feladatok.
Szóval lehet okosan 2-300 T-72-esről álmodozni, de ennek semmi realitása nincsen, ha egy nyomorult felajánlott dandárhoz is mindent élőerőt be kell tolni.

Hogy a '28-as nehéz dandárral mi lesz? Az még szerintem ködös. Nem csak nekünk, de feljebb is. Nem azt állítom ezzel, hogy nem tudják, hogy mit csinálnak, de szerintem több opciót is kell a tűz körül tartani, mert azért elég sok a kérdőjel a hazai Lynxek időre való szállítása körül.

Engem eléggé összezavart a vezérőrnagy úr azon kijelentése, hogy a közepes/kerekes dandárnak STANAG 3a/b-t kell teljesíteni. Szerintem ezt a BTR biztosan nem teljesíti, de ha a definícióban az szerepel, hogy "lennie kell olyan eszköznek", és nem az, hogy "minden eszköznek ami" teljesíti a lvl 3a/b-t, akkor ez az összelapátolt dandár is alkalmas lehet a szint teljesítésére. A Lynx biztosan megfelel, de szerintem a Gidrán is.

A nehézdandárhoz pedig szépen csak fel kell szerelni a lövész zászlóaljakat Lynx-ekkel. Ha a lövész zászlóaljakat szerkezetileg lazán kezelik akkor simán lehet akár a német mintájú vegyesdandárokat is létrehozni. De ha lazább lesz a zászlóaljak "illesztése", azzal a logisztikán is lehet segíteni.
Ezzel a módszerrel lehet további városokat helyőrségként bevonni.
De a függetlenebb alegységekből könnyebb lesz feladatfüggő harccsoportokat is szervezni...
folyt. köv...
Szerintem is “okosba’” lesz megoldva, de én úgy hiszem, hogy elsőre BTR-rel és egyre növekvő számú Lynxszel, meg Pzh-val (+apraja, Gidran) lesz a közepes, a hk marad Tatán. Aztán - második lépésként - ez betagozódik Tatára a hk-k mellé mire megjön az A7, meg lesz 3zl Lynx, átalakul nehézzé. Ezt követöen lesz - ha lesz - egy kerekes közepes kialakítva (homogén technikával).
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 359
46 164
113
Szerintem is “okosba’” lesz megoldva, de én úgy hiszem, hogy elsőre BTR-rel és egyre növekvő számú Lynxszel, meg Pzh-val (+apraja, Gidran) lesz a közepes, a hk marad Tatán. Aztán - második lépésként - ez betagozódik Tatára a hk-k mellé mire megjön az A7, meg lesz 3zl Lynx, átalakul nehézzé. Ezt követöen lesz - ha lesz - egy kerekes közepes kialakítva (homogén technikával).
Egyre növekvő számú eszközöket nem tudsz felajánlani. Oda kész alegységek kellenek.
A közepes felajánláshoz sem biztos, hogy összejön egy kész Lynx zászlóalj. Lehet, hogy a németek le tudják gyártani időre, de hogy összejön-e a harckész állapot, az nagyon kétséges.
Ezért írtam opciónak a jelenlegi kiképző A4-es századot, mint opciót.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 154
119 608
113
Egyre növekvő számú eszközöket nem tudsz felajánlani. Oda kész alegységek kellenek.
A közepes felajánláshoz sem biztos, hogy összejön egy kész Lynx zászlóalj. Lehet, hogy a németek le tudják gyártani időre, de hogy összejön-e a harckész állapot, az nagyon kétséges.
Ezért írtam opciónak a jelenlegi kiképző A4-es századot, mint opciót.
Biztos lehetsz benne, hogy nem jön össze.
 
H

Hummen23

Guest
Szerintem is “okosba’” lesz megoldva, de én úgy hiszem, hogy elsőre BTR-rel és egyre növekvő számú Lynxszel, meg Pzh-val (+apraja, Gidran) lesz a közepes, a hk marad Tatán. Aztán - második lépésként - ez betagozódik Tatára a hk-k mellé mire megjön az A7, meg lesz 3zl Lynx, átalakul nehézzé. Ezt követöen lesz - ha lesz - egy kerekes közepes kialakítva (homogén technikával).
Talán az én szövegértelmezésem rossz, talán igazatok van. De mivel magyarázzátok azt, hogy a nehézdandárt így definiálják: láncos, és stanag 5.
A közepes pedig: kerekes, és stanag 3.
Ez így ellentmond nektek.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 715
5 751
113
Egyre növekvő számú eszközöket nem tudsz felajánlani. Oda kész alegységek kellenek.
A közepes felajánláshoz sem biztos, hogy összejön egy kész Lynx zászlóalj. Lehet, hogy a németek le tudják gyártani időre, de hogy összejön-e a harckész állapot, az nagyon kétséges.
Ezért írtam opciónak a jelenlegi kiképző A4-es századot, mint opciót.
Persze, én sem járművenként, hanem zászlóaljanként értettem a bővülést (1,5 évenként beérkezhet a zászlóaljnyi mennyiség + kiképzés).
23-ra hadrendbe áll az első, aztán 25, majd 27. Így lesz meg a 3 zl a nehézbe ‘28-ra.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 359
46 164
113
Dehogynem. Ezért megy az első kör Hiúz Hódmezőre.

Ha hk is van benne, akkor az már nehézdandár, de abból ‘23-ra nem lesz (elég). Pont ezért van szükség a bűvészkedésre.
Egy hk századtól még nem lesz nehézdandár. Teljes hk. zászlóaljat meg saját erőből nem tudunk majd '23-ra kiállítani. 72-esből már nem, Leoardból meg még nem.
Ezért kellhet a sürgősen leszállítandó Lynx zászlóalj.
De még az is lifeg, hogy harckész állapotba juthat-e ez a zászlóalj.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 206
67 078
113
Talán az én szövegértelmezésem rossz, talán igazatok van. De mivel magyarázzátok azt, hogy a nehézdandárt így definiálják: láncos, és stanag 5.
A közepes pedig: kerekes, és stanag 3.
Ez így ellentmond nektek.
Alapvetően nem, csak akkor a közepesből máris el kellene távolítani a lynx-et. Másrészt ami inkább zavaró, ha a Lynx tényleg stanag 5 lesz csak és nem 6. Ugyanígy tudni köllene, hogy végül mi lesz a kerekes, mert ha úszóképes, akkor érthető ez a védelmi szint, de ha nem, akkor itt is jócskán feljebb lehetne tornászni ezt az értéket.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 154
119 608
113
Alapvetően nem, csak akkor a közepesből máris el kellene távolítani a lynx-et. Másrészt ami inkább zavaró, ha a Lynx tényleg stanag 5 lesz csak és nem 6. Ugyanígy tudni köllene, hogy végül mi lesz a kerekes, mert ha úszóképes, akkor érthető ez a védelmi szint, de ha nem, akkor itt is jócskán feljebb lehetne tornászni ezt az értéket.
Az aknvédeltem írta csak nem a kinetikust.