A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 773
30 544
113
nyilván majd valaki kivágatja magát pont most csak azért hogy megmondja neked a frankót nem? celeb nemár...
Mókuskám,ez nem ellenetek szóló kritika.Te parancsba kapod,hogy titkolóznod kell,néked nincs mérlegelési lehetőséged.Betartod a parancsot,és pont.Ez az ellen a rendszer ellen szól,ami a potenciális ellenség elöl nem titkol el semmit,mert szerződésben informálási kötelezetséget vállalt (de cserében kapott is),viszont a saját adófizető állampolgárja elől,aki fizeti,az elől igyekszik mindent eltitkolni.nohát ez igy egy kicsit abszurd
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 773
30 544
113
Hja meg akkor még ott az ERA is!
Nekem azért van egy elég komoly nagy összegű fogadásom, hogy a mi Lynx-eink csak azért lettek STANAG 5-ösnek rendelve, mert az oldalukra felkerül a szintén itt gyártandó DND ERA-ja.
Ugyebár ezek alkotják a PUMA külső kinetikus védelmét is.
Valahogy nekem eléggé sántít az, hogy a DND idetelepül, és semmit nem fogunk tőlük venni. Meg minek vennénk egy STANAG 6-ra képes IFV-t STANAG 5-ösnek.
Hát,az RPG32 ugyanazt a duál töltetet használja,mint az RPG29.Az pedig eddig elég sikeresen kilugatott nagyjábol mindent,ami az útjába került...
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 686
13 348
113
Hja meg akkor még ott az ERA is!
Nekem azért van egy elég komoly nagy összegű fogadásom, hogy a mi Lynx-eink csak azért lettek STANAG 5-ösnek rendelve, mert az oldalukra felkerül a szintén itt gyártandó DND ERA-ja.
Ugyebár ezek alkotják a PUMA külső kinetikus védelmét is.
Valahogy nekem eléggé sántít az, hogy a DND idetelepül, és semmit nem fogunk tőlük venni. Meg minek vennénk egy STANAG 6-ra képes IFV-t STANAG 5-ösnek.
Úgy legyen! Amen!

U.i: De ha nem...


Hát,az RPG32 ugyanazt a duál töltetet használja,mint az RPG29.Az pedig eddig elég sikeresen kilugatott nagyjábol mindent,ami az útjába került...


A "kedvencemmel" (IDF Achzarit) volt "randija" valamelyiknek?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

geseft

Well-Known Member
2019. február 20.
442
1 458
93
Hja meg akkor még ott az ERA is!
Nekem azért van egy elég komoly nagy összegű fogadásom, hogy a mi Lynx-eink csak azért lettek STANAG 5-ösnek rendelve, mert az oldalukra felkerül a szintén itt gyártandó DND ERA-ja.
Ugyebár ezek alkotják a PUMA külső kinetikus védelmét is.
Valahogy nekem eléggé sántít az, hogy a DND idetelepül, és semmit nem fogunk tőlük venni. Meg minek vennénk egy STANAG 6-ra képes IFV-t STANAG 5-ösnek.
Honnan is van ez az info, h stanag 5-ös lesz?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 773
30 544
113
Különben én az RPG29est (meg a rá épúlő tőbbi RPGt is) rendszeresiteném,sőt,a lszenszét s megvenném.Ha orosz is,akkor is.Nagyon érdekes kis jószág,sok lehetőséget rejt magában.Alapvetően kézi HSN vetőként lett hires-pedig álványos is.Az SPG utódja.Támogató HSN lövegként 1000méter felett van a lőtávja.Csináltak belőle mini sorozatvető változatot,úgy már 4-5km-re is elvisz.105milis-akárcsak az amcsi M40A1 HSN löveg.És abbol kilőhető a LAHAT rakéta.Ha abbol kilőhető,hát szerintem össze lehetne kombinálni ezzel is a kis aranyost.
És nemcsak pct töltet van hozzá,hanem thermobár és HE is.És semmi akadálya más töltetek kifejlesztésének pluszba.Pl 105milis RPGbe való gyújtótöltetük van is az oroszoknak,csak illeszteni kéne hozzá (szerintem már meg is csinálták,csak nem gyártják).de lehetne mondjuk kartácsot/kötegelt nyilas fejrészt is csinálni.Századonként 2 löveget hozzácsapnák a tűzrendszerhez.Meg még 2 kis sorozatvető változatot.erősen meg lehetne tépázni a szemben álló század harci kedvét...imádom a tüzérséget-még az ilyen picit is
 

geseft

Well-Known Member
2019. február 20.
442
1 458
93
Rheinmetall prezi szintén.
Hogy az. Ott valamiért azzal maradtam, h az volt a közmegegyezés, h a protection level != stanag level. Érv emellett ha jól emlékszem az ausztrál tender volt.
A haditechnikai folyóiratba is akkor nem tudom, miért "reklámozzák" úgy, h szemből megfogja a 30-ast, ha esetleg tényleg igaz lenne, h csak STANAG 5-ig felpáncélozottakat veszünk ( habár gondolom a páncéllemezeket lehet később is pótolni, de akkor is félrevezető).
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 413
113
Cseh ? A lengyeleknél a Borsuknak sincs eddig APS-e.

Gyalogsági harcjárműre annyira nem fasza az APS mert megcakkozod a deszantolt gyalogságot...

Ezért is megy inkább az iron fist ami nagyobb távolságban semmisíti meg a járműtől a lövedéket viszont kevesebb töltetet tudsz beletenni.
Nem véletlenül használtam az "aktív védelem" kifejezést.... ;)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 773
30 544
113
Úgy legyen! Amen!

U.i: De ha nem...





A "kedvencemmel" (IDF Achzarit) volt "randija" valamelyiknek?
Nem tudok róla-egyszerűen kivonták a zsidók,mire ezek elterjedtek.
bocs,de a kedvenced egy tipikus kényszerszülte megszállójármű.amire nekünk szerintem az égadta egy világon semmi szükségünk.T55 alapon a szerbek és a kinaiak is csináltak "rendes" nehéz IFVt,azoknak több értelmük lenne-de a Lynx mellé minek?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 413
113
nem, a németek kitaláltak erre egy jobb dolgot, úgy hívják Jägerbataillon, na, ők ülnek kerekesben, esetükben boxer, az összes többi ha megnézed a német struktúrát akkor az összes "Panzergrenadierbataillon" vagy pumában vagy marderben van (inkább Puma már)
Pontosan ezt írtam le én is. :)
A Jager az náluk a sima lövész.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 773
30 544
113
Hát szerintem a Zsidók tudtak venni tesztelésre ha akartak. De ha átmegy rajta te megmondanád? :D
Merkava viszont találkozott már az RPG29el.Nem tiszta a kép,de úgy néz ki,hogy a torony egész jol állja,többnyire,de nem mindig.De a testen oldalrol átmegy.
lelombozom a társulatot,de szerintem a Lynxen hosszában és keresztben is átmegy az RPG29.Leo2A7 meg szerintem csak szemből állja,oldalrol nem.És bizony ha valaki elolvasta a belinkelt kb 40 éves könyvecskét,minek Páncélelháritás a nagybacsű cime,ott sajna arra okitják a katonákat,hogy a pct fegyverekkel az oldalazó tűzhatás elérésére köll törekedni.....
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 973
113
Merkava viszont találkozott már az RPG29el.Nem tiszta a kép,de úgy néz ki,hogy a torony egész jol állja,többnyire,de nem mindig.De a testen oldalrol átmegy.
lelombozom a társulatot,de szerintem a Lynxen hosszában és keresztben is átmegy az RPG29.Leo2A7 meg szerintem csak szemből állja,oldalrol nem.És bizony ha valaki elolvasta a belinkelt kb 40 éves könyvecskét,minek Páncélelháritás a nagybacsű cime,ott sajna arra okitják a katonákat,hogy a pct fegyverekkel az oldalazó tűzhatás elérésére köll törekedni.....
Chally 2-nek is beütötte az alját szemből Irakban.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 773
30 544
113
Merkava viszont találkozott már az RPG29el.Nem tiszta a kép,de úgy néz ki,hogy a torony egész jol állja,többnyire,de nem mindig.De a testen oldalrol átmegy.
lelombozom a társulatot,de szerintem a Lynxen hosszában és keresztben is átmegy az RPG29.Leo2A7 meg szerintem csak szemből állja,oldalrol nem.És bizony ha valaki elolvasta a belinkelt kb 40 éves könyvecskét,minek Páncélelháritás a nagybacsű cime,ott sajna arra okitják a katonákat,hogy a pct fegyverekkel az oldalazó tűzhatás elérésére köll törekedni.....
Különben lehet is látni,hogy az újabb Namereknek oldalrol elég rendesen megerősitették a védelmét
205e6cde19207f4ca2f6d5ab662b0a67.jpg

Flickr_-_Israel_Defense_Forces_-_13th_Battalion_of_the_Golani_Brigade_Holds_Drill_at_Golan_Heights_%288%29.jpg
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 686
13 348
113
Nem tudok róla-egyszerűen kivonták a zsidók,mire ezek elterjedtek.
:( érdekelt volna a "szemből-eredmény", más eszközökből/-től(RPG, Milan, ... ???) a legendás "12 túlélt találat" a hír a Libanoni háborúból.


bocs,de a kedvenced egy tipikus kényszerszülte megszállójármű.amire nekünk szerintem az égadta egy világon semmi szükségünk.T55 alapon a szerbek és a kinaiak is csináltak "rendes" nehéz IFVt,azoknak több értelmük lenne-de a Lynx mellé minek?


Nem írtam, hogy alkalmazni akarom, csak mint iskola-példa szoktam említeni a T-72 modernizálás lehetősége során, erre mindig/mindenki "hőbörög", hogy mit akarok egy (Heavy)IFV-vel. Semmit! A harckocsikat meghazudtoló védelmű páncélozásán kívül!!! ...a T-72-re!
A páncélozás eredménye imponáló ami ráadásul Ár/Érték arányban "mostanában" a legjobb.
Szerintem 1-2 tonna árán az aktív védelem "kihagyható" lenne, ezért keresem ebben a témában a híreket.


"egyébként meg":
"Csak" azért mert a kicsit befolyásolt fórum-többség azt hiszi, hogy a technikai szempont a legfontosabb egy eszköz kiválasztásakor, holott pont a mai sokoldalú világban legalább olyan fontos a sokoldalú alkalmazhatóság, továbbfejleszthetőség, Ár(mennyiség), ...!!!

Erre az egyik legjobb példa a Tigris/T-34 párhuzam, ahol a nem-döntően alacsonyabb minőség, nagyságrenddel nagyobb gyártási mennyiséget tett lehetővé.
...és ezzel a győztes minőség/mennyiség kompromisszum adta, hogy melyik típus a valós és a szakma szerint a nyerő!

U.i: Ha itt az oroszo ergonómia, és a kiképzés/taktika csak kevéssel jobb lett volna --amire lett volna lehetősége az oroszoknak--, akkor összességében a T-34 veszteségeik sokkal, de sokkal kisebbek lettek volna sok a háború után készült tanulmány szerint! ...meg szerintem is!



@krisss
A teknő szembe-alsó zónáját?
Mert azt kb. mindegyiket át kéne vinnie az RPG29/32-nek!


Különben lehet is látni,hogy az újabb Namereknek oldalrol elég rendesen megerősitették a védelmét
205e6cde19207f4ca2f6d5ab662b0a67.jpg

Flickr_-_Israel_Defense_Forces_-_13th_Battalion_of_the_Golani_Brigade_Holds_Drill_at_Golan_Heights_%288%29.jpg


Ilyen oldal-védelem csíráját sem sikerült a T-72-k első-oldalsó 2/3-ára "elkövetni"!

Az araboknak sem, százas nagyságrendű veszteségek után sem-nagyon!

...nekünk sem! :(

"mérhetetlen" Currus-Kreativitás!!! :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 773
30 544
113
:( érdekelt volna a "szemből-eredmény", más eszközökből/-től(RPG, Milan, ... ???) a legendás "12 túlélt találat" a hír a Libanoni háborúból
Sima RPG-7,Maljutka,Fagot,SPG találatok voltak.Megintcsak nem tiszta a kép (vagyis mérget ne vegyél rá),de úgy néz ki,hogy a papiron sokkal erősebb Kornet töltetét megfogta ott a Merkava páncélja,ahol meg az RPG29 töltet átment.És ettől még az oroszok is vakarják a fejüket-ők sem értik,hogy ez miért van,hogy jön össze