A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
10 720
13 989
113
Pakkban van kiírva a tender, fegyver és lőszer. Nem hinném, hogy keverni fognak.
Hja és nagyon fontos, hogy a GD lőszerét minimális átalakításokkal át lehetne venni rendszer szinten is. Így maga az átállás is gyorsabban mehetne le mind az Army keretein belül, mind akár a NATO szövetségeseknél.
De igazság szerint az ARMY azt csinál ami neki tetszik. Nincs az a cég, aki elkezdene vele hepciáskodni. Nem egy BW, ahol sikerült egy győztest hirdetett tenderből is bohózatot csinálni. És még évekig menni fog a pereskedés.... :oops:

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
13 462
37 655
113
Hja és nagyon fontos, hogy a GD lőszerét minimális átalakításokkal át lehetne venni rendszer szinten is. Így maga az átállás is gyorsabban mehetne le mind az Army keretein belül, mind akár a NATO szövetségeseknél.
De igazság szerint az ARMY azt csinál ami neki tetszik. Nincs az a cég, aki elkezdene vele hepciáskodni. Nem egy BW, ahol sikerült egy győztest hirdetett tenderből is bohózatot csinálni. És még évekig menni fog a pereskedés.... :oops:
Az Army tendereinek 90%-a bohózat az elmúlt 20 évben....

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
10 720
13 989
113
Az Army tendereinek 90%-a bohózat az elmúlt 20 évben....
OK-OK, de aki meg is próbálta beperelni, azt szinte azonnal pattintotta az első útba kerülő bíró.
Náluk elsősorban - szerintem - a tenderek kidolgozásával van a fő probléma. Frissítésre folyamatos a késztetésük, de a hadiipari fejlesztéseknek piszokmód betett a Hidegháború lezárása. Ráadásul a tenderezők megoldásai annyira újítóak, mint egy kalapás.
Valahol megértem az Army vezetőit, hogy 5-ödszörre már nem olyan nagy buli a felmelegített töltött káposzta.

• Tetszik
Reactions: Pogány

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
11 242
34 138
113
Nem tudok róla, hogy a BW-nél lenne erről nyilvános pályázat, mindenesetre lecserélik a láncos terepjáróikat. 2024től kell jönni az új gépeknek, 2027ig búcsúzik a Bv206, amit eddig használtak.

Hogy miért érdekes ez??? Mert ha csere van, akkor Győrben gyártott Bronconak is lehet piaca exportra....

Nah, de jelenleg nem erről szól a mese. Az FFG (a Wiesentes beszállítónk) kreált egy HiMoLaP prototípust.

Érdekességek vannak benne, lásd az alsó cikk, egyet azért kiemelek.

Ez egy speciálisan konfigurált hibrid rendszer, amely a jármű első tagjában lévő sebességváltóval ellátott dízelmotort, a hátsó tagban pedig elektromos meghajtást tartalmaz. Ez utóbbit azonban elsősorban segédhajtásként használják nehéz terepen, bár a gyártó szerint önálló vezetést is lehetővé tesz az ún. néma üzemmód.

Terminator

Well-Known Member
2010. április 19.
17 759
26 771
113
Nem tudok róla, hogy a BW-nél lenne erről nyilvános pályázat, mindenesetre lecserélik a láncos terepjáróikat. 2024től kell jönni az új gépeknek, 2027ig búcsúzik a Bv206, amit eddig használtak.

Hogy miért érdekes ez??? Mert ha csere van, akkor Győrben gyártott Bronconak is lehet piaca exportra....

Nah, de jelenleg nem erről szól a mese. Az FFG (a Wiesentes beszállítónk) kreált egy HiMoLaP prototípust.

Ez egy speciálisan konfigurált hibrid rendszer, amely a jármű első tagjában lévő sebességváltóval ellátott dízelmotort, a hátsó tagban pedig elektromos meghajtást tartalmaz. Ez utóbbit azonban elsősorban segédhajtásként használják nehéz terepen, bár a gyártó szerint önálló vezetést is lehetővé tesz az ún. néma üzemmód.

Tegnap hosszú percekig kerestem, hogy melyik topikban lenne a legjobb helye ennek a hírnek... mire kitaláltam hogy az Egyéb járművek topikban, addigra Tacticool fórumtárs már belinkelte oda. :)

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
7 644
18 705
113
Tegnap hosszú percekig kerestem, hogy melyik topikban lenne a legjobb helye ennek a hírnek... mire kitaláltam hogy az Egyéb járművek topikban, addigra Tacticool fórumtárs már belinkelte oda. :)
Végtelenül diplomatikus megfogalmazása a vótmá B+, miért nem figyelsz mondatnak. :D Ezt a színvonalat a legmagasabb körökben is értékelnék. :rolleyes:

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
2 993
5 124
113

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
2 028
2 769
113
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: Brácsa and Pogány

Terminator

Well-Known Member
2010. április 19.
17 759
26 771
113
Közbeszerzési értesítőből...

Részvételi felhívás

SIBCRA képesség fenntartása 2021

Felületi sugárszennyezettség dózisteljesítmény mérő műszer - 3 db
Hordozhat FT-IR vegyi azonosító műszer - 1 db
Hordozható vegyi jelző műszer - 2 db

Részvételi határidő: 2021.07.08.

---

SIBCRA: Sampling and Identification of Biological, Chemical and Radiological Agents

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
669
1 544
93

Az RM palettáján lenne helye egy magyar gyártású Bronco-nak az biztos. De mint azóta már tudjuk, nem a Bronco gyártása merült fel a Rábánál.

Bocsesz! :)
Régen mintha lett volna ezeknek egy "szekcionált járművek" vagy valami hasonló nevű topic, egy csomó ideig kerestem én is, de nem találtam, így végül az egyéb járművekben landolt...

foxi33

Well-Known Member
2021. április 26.
109
279
63
Nincs veteránszervezetünk?
Lassan esedékes lenne, még mielőtt felülről szervezik meg és eleve kiherélve.
A Telex FB kommentszekciója kellemes csalódás volt, de egy-két informálatlan idióta csak előadta megint, hogy nem láttak harcot Afganisztánban....
Káros ez a titkolózás, igenis fel kellene oldani az afganisztáni tevékenység nagyját a titkosítás alól (még akkor is ha 95%-ban ez csak egy alakulatot érintene). Az amerikaiak 1-2 év elteltével már mesélhetnek, itthon meg semmi aztán csodálkozunk, hogy láthatatlan a katona a társadalom számára.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
5 084
8 494
113
Lassan esedékes lenne, még mielőtt felülről szervezik meg és eleve kiherélve.
A Telex FB kommentszekciója kellemes csalódás volt, de egy-két informálatlan idióta csak előadta megint, hogy nem láttak harcot Afganisztánban....
Káros ez a titkolózás, igenis fel kellene oldani az afganisztáni tevékenység nagyját a titkosítás alól (még akkor is ha 95%-ban ez csak egy alakulatot érintene). Az amerikaiak 1-2 év elteltével már mesélhetnek, itthon meg semmi aztán csodálkozunk, hogy láthatatlan a katona a társadalom számára.
A PTSD-vel kapcsolatban akartam írni a szakdogámat, de rájöttem, hogy olyan szkepticizmus illetve elzárkózás (lásd pár héttel ezelőtt ebben a topicban), meg beteges titkolózás, meg minden akadályozó tényező lenne, hogy érdemben kitöltsék akárcsak a kérdőívet, nem, hogy konkrét eseteket lehessen feldolgozni, hogy végül totál mást jelöltem meg. Pedig kimondottan érdekel a téma.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
13 462
37 655
113