A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 377
67 498
113
A nemetek barmit eladnak, nincs gyengitett export Leo - egyszerűen a lengyelek maguk akarjak gyártani is, amire már, értelemszerűen, a német is azt mondja, hogy "de akkor nem a legújabbat" és felajánlott mást, mire a lengyelek hoborognek meg pofakat vagnak... őszintén szólva nagyon el vannak tajolva a polakok, most majd rájönnek, mibe kerül a 3-4 tipusos harckocsi erő avagy a kettipusos fighter air force stb.
Eddig is tudták milyen.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 797
6 847
113
Most akkor sz@r tankot vettünk, mert nem tudtunk még 5-8 évet várni a megrendeléssel, ahogy eredetileg tervezték? És 2030 körül már lehet is átépíteni a tankokat, mert akkor már nem lesznek elég korszerűek a Leopard 2A7+/HU tankjaink? Vagy csak a csehek nyugtatják magukat egy lengyel és egy német írásra hivatkozva, hogy ráérnek tankot venni 10 év múlva is?

nem vettünk szar tankot, 7+-t vettünk nem V-t , a 7+ szerintem még 2040-50 környékén is szolgálatban lesz ha nem lesz semmi , 30-ban még nem kapnak semmit , szerintem 35-40 fele kell majd kis ráncfelvarrást csinálna ha még lehet , szerintem inkább ez csak cseh tűzöltás mert tudják hogy épp kurrrrv@ rossz irányba mennek és próbálják megnyugtatni a saját hülyeségüket
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 362
93 086
113
Aki esetleg végignézi a videót, írja már le a véleményét az egészről. Kíváncsi vagyok, ti hogy látjátok/értelmezitek az elhangzottakat.
Meghallgattam több részletben. Talán ez volt a legjobb kerekasztalbeszélgetés, amit eddig megnéztem, de sztem a legizgalmasabb konkrétumokat kihagyták. Pl. 1. miért Leopard, miert nem Abrams vagy T-72 uprade. Mire elég 56 tank. Hogy néz ki ez a térség fejlesztéseihez képest. Mi az ami jó döntés volt, mi az, ami kevésbé és miért. És igy tovább. Szal max. egy közepes.

Nekem túl elméleti volt és sokszor kerülgették a forró kását, karcolgatták a témákat. Nem volt igazi vita, ezek nekem unalmasak.

Persze összeségében mki elégedett volt. Elhangzott pár félreértés, főleg a létszám körül, a hadiipari részről is csak általánosságokban beszéltek. Talán ez az ami leginkább hiányérzetet hagyott. Túl általános és elméleti volt.

Bár az is lehet itt ez volt a cél....
 
W

Wilson

Guest
Azt ketlem. Szerintem meg baromi keplekeny, mi lesz az ellentetelezes, mi lesz az ipari ill inkabb tehcnologiai reszvetelunk szintje stb, plane ha figyelembe veszed a Saab-Embraer-Aero letezo gyartasi egyuttmukodesekkel kapcsolatos konteomat is...
Benkő most kapott egy zsír új Elektrolux hűtőt a svédektől egyenesen Stockholmból, persze,hogy kampányol a Gripenek mellett:-:)
 
W

Wilson

Guest
Meghallgattam több részletben. Talán ez volt a legjobb kerekasztalbeszélgetés, amit eddig megnéztem, de sztem a legizgalmasabb konkrétumokat kihagyták. Pl. 1. miért Leopard, miert nem Abrams vagy T-72 uprade. Mire elég 56 tank. Hogy néz ki ez a térség fejlesztéseihez képest. Mi az ami jó döntés volt, mi az, ami kevésbé és miért. És igy tovább. Szal max. egy közepes.

Nekem túl elméleti volt és sokszor kerülgették a forró kását, karcolgatták a témákat. Nem volt igazi vita, ezek nekem unalmasak.

Persze összeségében mki elégedett volt. Elhangzott pár félreértés, főleg a létszám körül, a hadiipari részről is csak általánosságokban beszéltek. Talán ez az ami leginkább hiányérzetet hagyott. Túl általános és elméleti volt.

Bár az is lehet itt ez volt a cél....
A lényeg nem ebben van hanem amit a beszélgetés elején,említettek,mégpedig az ez alapján kidolgozott konkrét a haderőnemekre kidolgozott haderőfejlesztési tervekben,csakhogy az nem lesz nyilvános.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 362
93 086
113
Ezen a tartályon mindig hangosan vinnyogva röhögök, ahanyszor csak meglátom...




  • Hat ez pont nem igy hangzott eddig a lengyel bejelentés alapján, sokkal inkabb kikonzervalt és felújított export Abramsok lesznek azok valami hajmeresztő áron...
Vmiért nekem is legújabb verzió rémlik, ahogy a cikk írja.

Most meg is néztem, a legmodernebb Abramset kapják.

 
K

kamm

Guest
Vmiért nekem is legújabb verzió rémlik, ahogy a cikk írja.

Most meg is néztem, a legmodernebb Abramset kapják.

1. Ha jol emlekszem kikonzervalt Abramsokat (M1A1?) upgradelnek a latest upg szintre, az nagyon nem vaiduj tankok :)
2. mindenki tudja, hogy az export Abrams nem a fullos amerikai Abrams, mindegy, milyen upd csomag neven futtatjak
 

Agresszív Sügér

Well-Known Member
2020. december 8.
421
2 141
93
Vmiért nekem is legújabb verzió rémlik, ahogy a cikk írja.

Most meg is néztem, a legmodernebb Abramset kapják.

Ezek sivatagból kikonzervált M1A1-k, amiket elektronikailag (érzékelők, rádiók stb.) felhoznak SEP v3 szintre. Az ördög a páncélzatában bújik meg, ti. nem lesz benne szegényített urán réteg. Esetleg kérnek/kapnak rá valamilyen ASP-t és valamilyen kerámia bázisú rétegelt kiegészítő páncélt, de a páncélzatát tekintve még ebben az esetben sem lesz egyenértékű a US Army saját M1A2-vel.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 376
76 026
113
Szerződést már megvan, nem véletlen minden.
Először módosítani kell a jelenlegi Gripen szerződést, mert a tervezett nagy arányú korszerűsítés után már nem az lesz a végérték, mint amit legutóbb beleírtak. Azt is el kell dönteni hogy ezt ki akarjuk-e fizetni és ha igen, mikor. Részletekre bontva 2026/2031/2036-ig vagy 2026-ban maradványértéken. (És akkor egyből más értelmet nyernek Benkő Tibor sokszor idézett szavai, hogy el kell dönteni mi legyen 2026 után és hogy "Gripeneket veszünk, de nem ezeket a gépeket". )

Van még olyan lehetőség is, hogy úgy módosítunk szerződét hogy csak béreljük a korszerűsített gépeket 2026-ig és utána becseréljük Gripen E/F-re, amit vagy kifizetünk vagy lízingeljük azokat is 10-20 évig.

A legköltségesebb verzió a jelenlegi Gripenek nagy arányú korszerűsítése és mellé még E/F Gripeneket is rendszeresíteni. És akkor kb. 2035/2040-ig lenne egy század korszerűsített C/D Gripen és kb. 2050-ig egy század E/F Gripen? 2040 körül pedig bejelentkezünk az FCAS/Tempest/K-FX/T-FX/ATD-X/SAAB FS2020 közül arra, amelyik addigra megvalósul?

És ez még csak néhány lehetséges verzió azok közül, ha csak Gripenekben gondolkodunk a következő 30 évre.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 376
76 026
113
1. Ha jol emlekszem kikonzervalt Abramsokat (M1A1?) upgradelnek a latest upg szintre, az nagyon nem vaiduj tankok :)
2. mindenki tudja, hogy az export Abrams nem a fullos amerikai Abrams, mindegy, milyen upd csomag neven futtatjak
Miért nem linkeled be a lengyel haderőfejlesztési topikot vagy az Abrams topikot? Egy hétig ez volt a fő téma.
 

Madár Fokker

Well-Known Member
2017. december 17.
509
1 401
93
Akkor még nagyobb összlétszám igény jön ki, 236 fő.
Az életpályamodell szerint nem az idősebb pilóták kerülnek át szállítógépre vagy kiképző/oktató státuszba?
Nem tudom, hogy mi alapján tervezik/szervezik az életpályát, például a két hölgy közvetlenül az NFTC, meg az amerikai képzés után került szállítógépre. Ők biztos, hogy nem az életkoruk miatt kerültek ezekbe a "nyugdíjas" pozíciókba. Azért írtam nyugdíjasnak a szállítógépes állást, mert én a seregen belül nem nagyon látok váltási lehetőséget. A Falconról, vagy az Airbusról már nem fognak átülni Gripenre. A Zlin szerintem visszalépés. Helikopter, teljesen más. KC390? Az interkontinentális, VIP 7Xről szerintem visszalépés, bár változatosabb lehet. Az A319ről tűnik egyértelmű szakmai előrelépésnek: vagy 25 évnyi ugrás a technikában és főleg változatosabb feladatok lehetősége.
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Oktatásba és egészségügybe kellene rengeteg pénzt tenni, mert akkor van itt jövő. Remélem jelenleg a NER-be elszivárgó ezermilliárdok átcsoportosítása ezekre a területekre elegendő lesz és nem nyirbálják meg a Zrínyi programot.
Miért most nem ezt teszik? Szerinted ezekre a pénzekre nincsen jelentkező a baloldalon?