A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Gránátokra visszatérve, íme az amerikaiak által újra feltalált lyuk a sajtra:

wHZ7p6r-944x1024.jpg
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
A golyószórnak általában van egy hosszabb vastagabb csöve (vagy pedig akár cserélhető csöve is) optimális esetben hevederes vagy pedig multi adogatású.
Illetve általában nagyobb a tűzgyorsasága mint egy karabélynak. Ezért is kezdtek kihalni a karabély alapú golyószórók.
Igen, de itt vészhelyzeti opcióról beszélünk. Az világos, hogy nem egészséges az a dobtár a Brennek és az is, hogy szép kis szórás lesz!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Igen, de itt vészhelyzeti opcióról beszélünk. Az világos, hogy nem egészséges az a dobtár a Brennek és az is, hogy szép kis szórás lesz!
Vészhelyzetben is szar. Lőttem hasonlóval mind AK-val mind M4-el. Igazából közel sem jó annyira mint amenyire papíron kinéz.
Nem véletlenül nem nagyon van használatban hadseregekben hanem inkább a civil piacra megy "mikropénisz kompezálónak az 5 tonnás terepjáró mellé"
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Az lényegtelen. Lehet e vele érdemleges fedezőtüzet adni, stb.
Kevesebb az előnye mint a hátránya. Nagy és nehéz cserében általában mondjuk 70 lőszer fér bele (amit 2 sima tárra kiváltasz vele cserébe sokkal nagyobb mint 2 tár) Általában ahogy fogy a lőszer adagolási hibák léphetnek fel és a legtöbbet nem is tudod a papíron leírt maximumára telerakni mert nem adagol normálisan.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 777
113
Amúgy bár senki nem kérdezte szerintem a paratlan szamú deszant a szerencsés. Tehát ha választani lehetne a 8 és a 7 fős közt akkor én a 7-et preferálom.
A 8 és a 9 fő közül persue a 9-et. Ha pedig ennél nagyobb a létszám (pl nem járművel hajt vegre feladatot a raj ezért a jarmű szemelyzete is csatlakozik) akkor mind1, hogy10 vagy 11 fő az már nem oszt nem szoroz semmit.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Kevesebb az előnye mint a hátránya. Nagy és nehéz cserében általában mondjuk 70 lőszer fér bele (amit 2 sima tárra kiváltasz vele cserébe sokkal nagyobb mint 2 tár) Általában ahogy fogy a lőszer adagolási hibák léphetnek fel és a legtöbbet nem is tudod a papíron leírt maximumára telerakni mert nem adagol normálisan.
Azt gondoltam volna, hogy ez csak a második dobtárra következik be (nyilvánvaló, hogy egy karabély mechanikáját nem erre tervezték)! Azért is írtam lövészenként egyet. Szóval a gyakorlati tapasztalatod szerint ez van. Akkor erről az opcióról ennyit.
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 503
113
1. IFV (30mm) + APC (12,7mm)
Az rendben van, hogy a Gidránra elég 12,7 miliméteres.
De én az APC-re is gépágyús tornyot raknék párhuzamosított géppuskával.
Szerintem olyan APC-nk lesz aminek az alváza, futóműve elfogja ezt bírni. Szerintem semmi értelme a 12.7-nek régen a Strykerre és a románok is rakták az APC-jükre és ők is rájöttek, hogy ez oda kevés, ha már olyan sokba kerül a " gép".

Persze lehet, hogy tévedek....o_O
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 777
113
Az rendben van, hogy a Gidránra elég 12,7 miliméteres.
De én az APC-re is gépágyús tornyot raknék párhuzamosított géppuskával.
Szerintem olyan APC-nk lesz aminek az alváza, futóműve elfogja ezt bírni. Szerintem semmi értelme a 12.7-nek régen a Strykerre és a románok is rakták az APC-jükre és ők is rájöttek, hogy ez oda kevés, ha már olyan sokba kerül a " gép".

Persze lehet, hogy tévedek....o_O
Ma már a 12,7 egy APC-n borzasztóan kevés. Ha őszinték akarunk lenni akkor APC 30mm, IFV 30mm+. Ez a közeljövő realitása.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 413
113
Az rendben van, hogy a Gidránra elég 12,7 miliméteres.
De én az APC-re is gépágyús tornyot raknék párhuzamosított géppuskával.
Szerintem olyan APC-nk lesz aminek az alváza, futóműve elfogja ezt bírni. Szerintem semmi értelme a 12.7-nek régen a Strykerre és a románok is rakták az APC-jükre és ők is rájöttek, hogy ez oda kevés, ha már olyan sokba kerül a " gép".

Persze lehet, hogy tévedek....o_O
Gépágyúval már IFV-lesz az APC-ből, nem de?
Ez a főkülönbség - az alváz ugyanaz, elvileg...
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 503
113
Gépágyúval már IFV-lesz az APC-ből, nem de?
Ez a főkülönbség - az alváz ugyanaz, elvileg...
De a védettsége nem olyan mint egy IFV-nek és nem lánctalpas, nem tud együtt menni a harckocsival.
És nem lesz a például a APC-nken irányított páncéltörő rakéta.
Ma már a 12,7 egy APC-n borzasztóan kevés. Ha őszinték akarunk lenni akkor APC 30mm, IFV 30mm+. Ez a közeljövő realitása.
Amit leírtam erre gondoltam én is...:)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 413
113
Nem. A vadásztőrből sajtkés lesz ha sajtot vágsz vele?
"Ez kizárt dolog, mert nem tudom" :D

Késekhez nem értek - de ugye az IFV tűztámogatja az általa szállított gyalogságot, amihez komolyabb fegyverzet kell (gépágyú, rakéta). Az APC meg harctéri taxi egy önvédelmi 50-es géppuskával, ami ha lehet nem megy be a "harcok sűrűjébe". Mind kettő lehet kerekes meg láncos is...

"Infantry fighting vehicles are distinct from armored personnel carriers (APCs), which are transport vehicles armed only for self-defense and not specifically engineered to fight on their own.[1] IFVs are designed to be more mobile than tanks and are equipped with a rapid-firing autocannon or a large conventional gun; they may include side ports for infantrymen to fire their personal weapons while on board" - mondá a Wikipédia...