A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 095
31 039
113
más meg a biztpol topicban tol ilyeneket::)
Egyébként az Elbit BMS fejlesztő cége kb 200 magasan képzett embert alkalmazott, Bundeswehr, úgy rémlik, olyan céggel kötött szerződést, aminek a BMS rendszerét 20 ország használja (2019-ben ha jól rémlik, nem követem az eseményeket) és akkor 2023-ra ígérték a német seregmnek a rendszert. Tehát akkor ők se vágtak bele sajét fejlesztésbe, de majd mi....
Namost a biztpol topikok agitpropista hasznos idiótáinak dolgait hagyjuk a biztpol topikokban.
A szakmai részét nem tudom megitélni,mert nem értek hozzá.Csak gyanitom,hogy korántsem olyan egyszerű dolog az,min @pöcshuszár gondolja.
Magam részéről meg már kifejtettem,hogy a profi kűlső partnerrel közösen kifejlesztett saját rendszer fejlesztését gondolnám jó megoldásnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Azzurro
K

kamm

Guest
más meg a biztpol topicban tol ilyeneket::)
Egyébként az Elbit BMS fejlesztő cége kb 200 magasan képzett embert alkalmazott, Bundeswehr, úgy rémlik, olyan céggel kötött szerződést, aminek a BMS rendszerét 20 ország használja (2019-ben ha jól rémlik, nem követem az eseményeket) és akkor 2023-ra ígérték a német seregmnek a rendszert. Tehát akkor ők se vágtak bele sajét fejlesztésbe, de majd mi....
Az izraelieket ugy vagta ki nemregen az ausztral hadsereg, mint macskat szarni, miutan kiderult, hatso bejarat volt az Elbit altal par eve nekik fejlesztett BMSben.
Konkretan az aussiek kitiltottak meg a halozatukrol is az egesz rendszert, valami par hetes hatallyal, keress vissza, sajatot fognak fejleszteni ok is. Ertheto.
 
K

kamm

Guest
Namost a biztpol topikok agitpropista hasznos idiótáinak dolgait hagyjuk a biztpol topikokban.
A szakmai részét nem tudom megitélni,mert nem értek hozzá.Csak gyanitom,hogy korántsem olyan egyszerű dolog az,min @pöcshuszár gondolja.
Magam részéről meg már kifejtettem,hogy a profi kűlső partnerrel közösen kifejlesztett saját rendszer fejlesztését gondolnám jó megoldásnak.
Ez alapvetoen egy hibrid distributed es cloud szoftver platform, a backend az adott (hazai private cloud ill local servers), mig az egysegeknel futo reszt meg ma mar kizarolag virtualizalt-compartmentalized modon fejlesztenem (containers stb, pillanatok alatt frissitheto uj verzioval stb.) Mindenunk megvan egyedul is megcsinalni, legalabbis technikai-muszaki-katonai szempontbol. Budzse kell moge normalis, de leginkabb tapasztalt project mgmt kell, ami megelozi, hogy elcsusszanak es orokke tartson a fejlesztes. Kulsosoket meg max konzultanskent kell felkerni a featureset meg a kulonbozo fejlesztesi csapdak-zsakutcak elkerulesere, ott van szamtalan NATO ill partnerorszag, akiknek van ilyen rendszere mar (pl Saab 9Land.)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 095
31 039
113
Ez alapvetoen egy hibrid distributed es cloud szoftver platform, a backend az adott (hazai private cloud ill local servers), mig az egysegeknel futo reszt meg ma mar kizarolag virtualizalt-compartmentalized modon fejlesztenem (containers stb, pillanatok alatt frissitheto uj verzioval stb.) Mindenunk megvan egyedul is megcsinalni, legalabbis technikai-muszaki-katonai szempontbol. Budzse kell moge normalis, de leginkabb tapasztalt project mgmt kell, ami megelozi, hogy elcsusszanak es orokke tartson a fejlesztes. Kulsosoket meg max konzultanskent kell felkerni a featureset meg a kulonbozo fejlesztesi csapdak-zsakutcak elkerulesere, ott van szamtalan NATO ill partnerorszag, akiknek van ilyen rendszere mar (pl Saab 9Land.)
Aha.És ezeket krumpli vagy rizsa köritéssel érdemesebb fogyasztani?Vagy korsóbol kell inni?
Nem értek hozzá.Pont.Viszont a hirekben,mit vagytok szives összehordani,rendszeresen előfordunak elő az elektronikai rendszerek rendszerintegrációs problémái-és ezzel foglalkozó profi világcégek termékeinél is.Szóval nem hiszem,hogy ez olyan hűde könnyű sétagalopp lenne.
 
K

kamm

Guest
Aha.És ezeket krumpli vagy rizsa köritéssel érdemesebb fogyasztani?Vagy korsóbol kell inni?
Nem értek hozzá.Pont.
Fogalmam sincs, mit kerdezel vagy mondasz. :)

Viszont a hirekben,mit vagytok szives összehordani,rendszeresen előfordunak elő az elektronikai rendszerek rendszerintegrációs problémái-és ezzel foglalkozó profi világcégek termékeinél is.Szóval nem hiszem,hogy ez olyan hűde könnyű sétagalopp lenne.
Egyreszt ez nem hit kerdese, masreszt leirtam, mivel jar. Nem tudom, hol latsz benne "setagaloppot", de erdekes, hogy miket olvasol bele. :cool:

Amugy meglepodnek, ha nem dolgoznanak mar rajta, ha nem lenne egy konkret roadmap (verziok-funkciok-timeline) es igy tovabb. @krisss mar emlitette, hogy a korabbi C2 fejlesztik - bar ez szerintem praktikusan teljes valtast jelent majd technikai oldalrol (annyi minden uj tech jelent meg az elmult par evben), de az o end user szempontjukbol mindenkeppen olyasminak kellene lennie, ami lehetoleg nem kulonbozik gyokeresen az eddig hasznalt, limitaltab rendszertol.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 680
113
Most miről is megy a vita c2-c3-c4 isr rendszerekről? vagy különbző üzemű rendszerek integrációjáról? ?? mert ugye több féle rendszeren fut a komunikáció. tetra vhf uhf müholdas 2-3-4G GSM stb...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and kamm

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 680
113
Fogalmam sincs, mit kerdezel vagy mondasz. :)


Egyreszt ez nem hit kerdese, masreszt leirtam, mivel jar. Nem tudom, hol latsz benne "setagaloppot", de erdekes, hogy miket olvasol bele. :cool:

Amugy meglepodnek, ha nem dolgoznanak mar rajta, ha nem lenne egy konkret roadmap (verziok-funkciok-timeline) es igy tovabb. @krisss mar emlitette, hogy a korabbi C2 fejlesztik - bar ez szerintem praktikusan teljes valtast jelent majd technikai oldalrol (annyi minden uj tech jelent meg az elmult par evben), de az o end user szempontjukbol mindenkeppen olyasminak kellene lennie, ami lehetoleg nem kulonbozik gyokeresen az eddig hasznalt, limitaltab rendszertol.
C2 2015 óta a határ miatt folyamatos napi 24 üzembe van van bőven tapasztalat és folyamatosan fejlődik (ebből a szempontból a határ pl tök jó) de amúgy nincs kihasználva így sem a rendszer összes képessége. (a tetrának is csak töredéke) pl a nyomonkövetést (helyadatokkal) csak ritkán kapcsolják be közponilag ahogy sajátpozíció kérése felhasználótól is ritka eset. (de nem példanélküli)
 
K

kamm

Guest
Most miről is megy a vita c2-c3-c4 isr rendszerekről? vagy különbző üzemű rendszerek integrációjáról? ?? mert ugye több féle rendszeren fut a komunikáció. tetra vhf uhf müholdas 2-3-4G GSM stb...
Vita nincs. Van, aki ert hozza, van, aki probalkozik erteni. :)
Az elektronikai rendszerek integracioja joval alacsonyabb szinten megy, feltehetoen eleve modularis, de mindenkeppen az adott gyarto ad alapbol APIt vagy direct dev supportot, teljesen mas szint, mint a main platform development.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Szittya
T

Törölt tag 2577

Guest
Ez alapvetoen egy hibrid distributed es cloud szoftver platform, a backend az adott (hazai private cloud ill local servers), mig az egysegeknel futo reszt meg ma mar kizarolag virtualizalt-compartmentalized modon fejlesztenem (containers stb, pillanatok alatt frissitheto uj verzioval stb.) Mindenunk megvan egyedul is megcsinalni, legalabbis technikai-muszaki-katonai szempontbol. Budzse kell moge normalis, de leginkabb tapasztalt project mgmt kell, ami megelozi, hogy elcsusszanak es orokke tartson a fejlesztes. Kulsosoket meg max konzultanskent kell felkerni a featureset meg a kulonbozo fejlesztesi csapdak-zsakutcak elkerulesere, ott van szamtalan NATO ill partnerorszag, akiknek van ilyen rendszere mar (pl Saab 9Land.)
Azt a ku..., az első mondatodból azt értettem, hogy "alapvetően". :D
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: kamm and Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 680
113
Vita nincs. Van, aki ert hozza, van, aki probalkozik erteni. :)
Az elektronikai rendszerek integracioja joval alacsonyabb szinten megy, feltehetoen eleve modularis, de mindenkeppen az adott gyarto ad alapbol APIt vagy direct dev supportot, teljesen mas szint, mint a main platform development.
ja központokról van szó? egy edr rádióval persze senki nem fog WLAN ra valós komunikációt végezni. de erre van a központ (de ha ilyenre van szükség akkor alapból nem edr el van probálkozva. de megoldott ha szükséges erre is vannak a központok.)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 119
113
más meg a biztpol topicban tol ilyeneket::)
Egyébként az Elbit BMS fejlesztő cége kb 200 magasan képzett embert alkalmazott, Bundeswehr, úgy rémlik, olyan céggel kötött szerződést, aminek a BMS rendszerét 20 ország használja (2019-ben ha jól rémlik, nem követem az eseményeket) és akkor 2023-ra ígérték a német seregmnek a rendszert. Tehát akkor ők se vágtak bele sajét fejlesztésbe, de majd mi....
Mondta neked valaki lányom, hogy 0 alapról indulunk az amúgy 3 éve futó fejlesztéssel?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 092
113
Mondta neked valaki lányom, hogy 0 alapról indulunk az amúgy 3 éve futó fejlesztéssel?
Már olyan régóta? Nálunk már rég kész lenne, meg különben is mit kapálóztok, esélyesen úgysem fog összejönni. De ez csak egy építő kritka volt ám, félre ne értsd.
Na, olvastad máris ezt a dokumentumot, amit írt valaki azok mellett a dokumentumok mellett amit valaki más írt és beszélek róla most és amik közül egyiket sem a szóban forgó BMS-t fejlesztők közül írtak, tehát megértheted, hogy miért tudok mindent erről és miért tudom, hogy nem fog összejönni? :D
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
En ertem, hogy te a masik csapatban jatszol, es valahol megtisztelo is lehet ez a megszolitas - idekint anno tobbszor elofordult, hogy fiatal meleg pincer a csalad incl. babakocsis gyerek jelenleteben megprobalt udvarolni, a nejem hatalmas mulatsagara -, de ezt hanyagoljuk, tartsd meg pls. a Grinderre avagy meg a szivarvany forumra.


Ez megint ilyen autista roham...? o_O Ebbol valaki ert egy szot is?
Az izraelieket ugy vagta ki nemregen az ausztral hadsereg, mint macskat szarni, miutan kiderult, hatso bejarat volt az Elbit altal par eve nekik fejlesztett BMSben.
Konkretan az aussiek kitiltottak meg a halozatukrol is az egesz rendszert, valami par hetes hatallyal, keress vissza, sajatot fognak fejleszteni ok is. Ertheto.
hülyeségeket beszélsz, de tökmindegy, betettem az illetékes ausztrál cikket.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 902
22 369
113
Az MH 5. Bocskai István Lövészdandár hódmezővásárhelyi helyőrségében első alkalommal tartották meg a harctéri életmentő katonák ismeretfrissítő, ismeretbővítő egészségügyi szakkiképzést október közepén.
https://honvedelem.hu/hirek/egeszsegugyi-kepzesen-vettek-reszt-a-lovesz-katonak.html
6172ba0396938825761811.jpg

6172ba02b09dd359845523.jpg

6172ba031ab69567073396.jpg
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Egyetlen egy színmagyar katonai fejlesztést az elmúlt harminc évből, pls, ami hozta az elvárt "nemzetkozi szintet", költséghatékonyan...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 119
113
Egyetlen egy színmagyar katonai fejlesztést az elmúlt harminc évből, pls, ami hozta az elvárt "nemzetkozi szintet", költséghatékonyan...
Szerintem színmagyar se volt az elmúlt 30 évben, ahogy a bms rendszer is külföldi alap további reszelgetése.

De nekem nincsenek színmagyarsági elvárásaim semmi felé.