A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 651
7 157
113
Voltál? Mondtak/láttál valami érdekeset?
Elmondták, hogy fejlesztettek drónt, de nem kellett a Honvédségnek. Úgy látják, hogy Török és Izraeli az irány.
Viszont van egy világelső fejlesztésük amivel be tudják mérni, hogy honnan vezérlik a drónt.
Az a külöleges benne, hogy nem csak a videó sávot, hanem a frekspektrumban lévő irányítási (akár ugró) kódokat/protokolakat is megtalálja a wifi és egyéb zajban. Én ilyenről még nem tudtam, leesett az állam.
Aztán bemutatták a gyárat. Van EMC kamra, rázópad a rakétaindítás szimulálására, tisztaszoba. CNC gépek.
120-an vannak, ebből 70fő fejlesztőmérnök.
Az indiai mars szondáról jövő RF-t az ő berendezésük veszi.
A Nemzetközi Űrállomáson is van fent eszközük. Jó volt, érdekes volt.
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 651
7 157
113
Azt még meg akartam kérdezni, de nem került rá idő, hogy hogy oldják meg a 150km-es DLR-t.
Tudja esetleg itt valaki?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 703
76 714
113

Talán 1 újdonság volt. Korea. Ők kopogtattak. Vizsgáljuk hol vagyunk ellenérdekeltek, hol tudunk együttműködni a védelmi fejlesztések terén. Úripari, elektronikai fejlesztések kapcsán lát Maróth együttműködési lehetőséget.

"Budapest környékén zajlik egy nagy elektronikai fejlesztés, amelynek most már optikai elemei is vannak. Illetve várjuk, hogy megérkezzen a hadiipar által bevonzott űripari fejlesztési program. "
 
Last edited:

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Törökországban senki sem tudott Vestel magyarországi látogatásáról. Eddig nem kellett mondanom, de most el akarom mondani. Az ezen a fórumon megosztott Facebook-bejegyzést e-mailben küldtem el a DefenceTurk.net-nek. Aztán Defenceturk cikké/hírré változtatta. Utána a 3. osztályú Youtube csatornák a klasszikus copy-paste filozófiát alkalmazva videóvá alakították. Ott van az egyik videó, amit a legutóbb elküldött magyar cikkben említettem. Más szóval, a török médiában látott több száz hír a Facebook-bejegyzésnek köszönhető, amelyet ebben a témában osztott meg. Röviden úgy értem, rajtam kívül nincs török/magyar katonai attasé. Isten óvjon engem.
Akkor kezdem írni az igénylistát :D
 
K

kamm

Guest
Törökországban senki sem tudott Vestel magyarországi látogatásáról. Eddig nem kellett mondanom, de most el akarom mondani. Az ezen a fórumon megosztott Facebook-bejegyzést e-mailben küldtem el a DefenceTurk.net-nek. Aztán Defenceturk cikké/hírré változtatta. Utána a 3. osztályú Youtube csatornák a klasszikus copy-paste filozófiát alkalmazva videóvá alakították. Ott van az egyik videó, amit a legutóbb elküldött magyar cikkben említettem. Más szóval, a török médiában látott több száz hír a Facebook-bejegyzésnek köszönhető, amelyet ebben a témában osztott meg. Röviden úgy értem, rajtam kívül nincs török/magyar katonai attasé. Isten óvjon engem.
Kb igy mukodik a wiki is... ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008
K

kamm

Guest
Ez szerintem Pro Patria lesz.
Meg amit most irtak feljebb, a Bonn (amirol amugy tudtunk azert, mint meglevo mikros stb fejlesztorol es beszallitorol):

Elmondták, hogy fejlesztettek drónt, de nem kellett a Honvédségnek. Úgy látják, hogy Török és Izraeli az irány.
Viszont van egy világelső fejlesztésük amivel be tudják mérni, hogy honnan vezérlik a drónt.
Az a külöleges benne, hogy nem csak a videó sávot, hanem a frekspektrumban lévő irányítási (akár ugró) kódokat/protokolakat is megtalálja a wifi és egyéb zajban. Én ilyenről még nem tudtam, leesett az állam.
Aztán bemutatták a gyárat. Van EMC kamra, rázópad a rakétaindítás szimulálására, tisztaszoba. CNC gépek.
120-an vannak, ebből 70fő fejlesztőmérnök.
Az indiai mars szondáról jövő RF-t az ő berendezésük veszi.
A Nemzetközi Űrállomáson is van fent eszközük. Jó volt, érdekes volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Törökországban senki sem tudott Vestel magyarországi látogatásáról. Eddig nem kellett mondanom, de most el akarom mondani. Az ezen a fórumon megosztott Facebook-bejegyzést e-mailben küldtem el a DefenceTurk.net-nek. Aztán Defenceturk cikké/hírré változtatta. Utána a 3. osztályú Youtube csatornák a klasszikus copy-paste filozófiát alkalmazva videóvá alakították. Ott van az egyik videó, amit a legutóbb elküldött magyar cikkben említettem. Más szóval, a török médiában látott több száz hír a Facebook-bejegyzésnek köszönhető, amelyet ebben a témában osztott meg. Röviden úgy értem, rajtam kívül nincs török/magyar katonai attasé. Isten óvjon engem.

Ezúton is köszönjük a munkádat, amivel összekötöd a két családodat, nemzetedet.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 628
8 260
113
Elmondták, hogy fejlesztettek drónt, de nem kellett a Honvédségnek. Úgy látják, hogy Török és Izraeli az irány.
Viszont van egy világelső fejlesztésük amivel be tudják mérni, hogy honnan vezérlik a drónt.
Az a külöleges benne, hogy nem csak a videó sávot, hanem a frekspektrumban lévő irányítási (akár ugró) kódokat/protokolakat is megtalálja a wifi és egyéb zajban. Én ilyenről még nem tudtam, leesett az állam.
Aztán bemutatták a gyárat. Van EMC kamra, rázópad a rakétaindítás szimulálására, tisztaszoba. CNC gépek.
120-an vannak, ebből 70fő fejlesztőmérnök.
Az indiai mars szondáról jövő RF-t az ő berendezésük veszi.
A Nemzetközi Űrállomáson is van fent eszközük. Jó volt, érdekes volt.
Sok ilyen magyar cég kellene még.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Légvédelmi ágyúk időzitett gyujtóinak összeállítás hogy vólt alapelveibe?

S60 hogy dolgozott tárból?
gondolom vólt egy tár a maximális távolságra állítva. vólt egy a maximum távolságtól visszafele elmüködő (csökkenő távolságú) tár egymástól (mi volt a legkissebb távolságállítási egység?) 50-100 m? 2. probálkozási kör hány m en vólt? (vagy hány hányadán) (ez gyorscélra alkalmasabb lehetett vagy vólt gyórs és lassú célra tervezett lőszerkészlet betárazva? 2 külön tárba ezen a szinten? (kettévállítk a lőszer választék ág vagy marad fa?)
hány tár vólt előrre bekészítve különböző távolságokra és ez a teljes lőszerkészlet hány% ?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
átültethető e gépágyúra? mármint s60 nál kisebb kaliberre? vagy a 2. tár betárazható e egy várható legvalószínűbb előrre beállított lőszerkészlettel. van e optimális betárazási mód nem légvédelmi gépágyú számára légvédelmi célra? (behevederezni)
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
809
2 096
93
"Budapest környékén zajlik egy nagy elektronikai fejlesztés, amelynek most már optikai elemei is vannak. Illetve várjuk, hogy megérkezzen a hadiipar által bevonzott űripari fejlesztési program. "
Jó oké. Ezek az ipari fejlesztések már nagyon jó úton járnak.

Csak egy hiányzik: honvédelem.
Csak nekem hiányzik?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
régi légvédelmi tüzér anyagokat ismer valaki valami nyilvánosat? régi doktorit vagy horty tiszt munkáját? szovjet alkalmazási modozatokat? (nállunk gyártották akkor gontolom tisztába kellett lennünk hogy hogy is müködik esetleg alváltozatok terén. máskülönben nem lett vólna fejlesztőrészleg rá márpediig vólt... Radarfejlesztés is vólt hozzá legalábbis integrálás.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
szerintem egy sorozat maximális távolságon. egy sorozat gyors sebességgel közeledő cél ellen (ez képes leszedni a lassan közeledő célt is legalábbis nagy eséllyel.) majd egy sorozatnyi lőszer lassan közeledő cél ellen. (mert ha ez megvan és átment a falon majd a gyorsanközeledő célnak szánt táron akkor lehet lassan közeledik .(ha gyorsan közeledne is lenne esély a véletlenszerű rombolásra) ha meg lassan közeledik lepottyan.

a 2. tűzlépcsőnek ebben az esetben hogy kellene állni (tömeges támadással szemben?) mert ha vadászgépre ment az 1 kör akkor az már ellépet ha lassúcélra akkor tömegcél azellen megfelel. (esetleg valami gyor légicél elleni minimális tárkészlettel) ? vagy egy fal? egyöntetű távolságba?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Légvédelmmi célra a legnagyobb távolságba ami még értelmes beállítva az első sorozatot szárazföldi nagytávolságú célok esetén is hatásos lehet. időzített robbanással.

kereső sorozatok vagy hajtó? az amikor közelicéltól távolodóba müködnek el a fránátok időzítői??? ez is eggy elörre kikevert készlet vólt az NH ban is?
az elsősorozat a probálkozó a második a fal 3. a közeledő elmüködésüek majd a távolodó elműködésüek? összeállítás vajon jó lenne?