A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 441
46 341
113
Mondjuk engem az zavar, hogy itt is fel kellett találnunk a spanyolviaszt és belemenni egy vadi új fejlesztésbe ahelyett hogy elmentünk volna a Patria-hoz. Remélem, hogy az az idő amire ez a projekt beérik nem fog majd később nagyon hiányozni.
Nekem ez nagyon érdekes, hogy a kerekes harcjárművek piaca milyen irányba mozdult el. Valahogy mennyire megakadt a Patria AMV 8x8 értékesítése.
Aki él és mozog az Boxert akar, míg a másik véglet: a finnek, észtek, svédek mind rámentek a Patria 6x6-ra (illetve a továbbfejlesztésére).
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
754
2 030
93
Csak 3 éve tart ez a vita! :rolleyes: Ajánlanék felhozható vitákat amiket mindig elől lehet kapni a fiókból;
1. 44,210,24
2.30 mm vs. 35 mm!
3.Lance I-Lance II.
4.Gripen vs. F-35!
5.Új vagy @Pogány T-72-e!
Ohh milyen szép is volt évekkel ezelőtt, amikor még MIG-21 reaktiválásról ment a vita a fórumon :D Na meg hetente 4 embernek kellett elmagyarázni, hogy nincs már T-55, 2S1, 2s3, Bm-21....
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 279
14 193
113
Azért azt jegyezzük meg, hogy Vadon Jani ezzel az 5 mondattal megalapozta a Honvédség rádiós "arca" megtisztelő kinevezését.
Mert Bochkorék - bár Maróthékkal nagy cimbik - elsősorban lelkes amatőrök, de nyilvánvalóan fogalmatlanul "jé"-znek, meg "HÚÚÚ"-znak a tematikus műsorokban. Az inforádiós tegeződő Speedy Gonzalez-ről meg ne is beszéljünk! o_O
Jani meg zsebből előkapta a témát olyan szinten, hogy teljesen nyilvánvaló, hogy egy nagyságrenddel inkább képben van, mint bárki akit honvédségi PR közelébe engedtek.

Szolgálati közlemény:
Szóval kedves Maróth úr, legyen kedves némi személycseréket eszközölni az ügyben!
Persze de mivel Balázsék nem mondhatók fidesz szimpatizánsnak, nem valószínű, hogy Janit előszednék hosszabbtávon ijen minőségben.

Másrészt a reggeli műsorban is max x havonta lehetne téma.
Nem illik nagyobb volumenbe a profiljukba.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 441
46 341
113
Persze de mivel Balázsék nem mondhatók fidesz szimpatizánsnak, nem valószínű, hogy Janit előszednék hosszabbtávon ijen minőségben.

Másrészt a reggeli műsorban is max x havonta lehetne téma.
Nem illik nagyobb volumenbe a profiljukba.
A "Vadonjani" - mindenféle jelek ellenére - különálló entitás Balázstól.
Én alapvetően bírom Balázst, de pont ő nem hiányzik a marhulásával egy normális Honvédségi PR-ba. Abból eddig is volt elég! Az Attraktoros srácok is csak inkább az érdeklődő laikus szerepet tudják adni, azt is a szokásos tenyérbemászó stílusban.
Most belegondolva, a "királyin" leadott katonai foglalkozásos műsort is kb. 1000x jobban meg lehetett volna csinálni, ha nem egy teljesen laikust pattintanak oda.
Janinak fel KELL ajánlani, hogy csináljon erre egy külön céget. Oszt lehet tolni kifelé a tartalmat masszívan.

Disclaimer: Mielőtt meg lennék gyanusítva, hogy én marhulok minden reggel Balázzsal a reggeli műsorba, nem nem én vagyok Vadon János .
Még csak a műsorukat sem szoktam hallgatni
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 279
14 193
113
A "Vadonjani" - mindenféle jelek ellenére - különálló entitás Balázstól.
Én alapvetően bírom Balázst, de pont ő nem hiányzik a marhulásával egy normális Honvédségi PR-ba. Abból eddig is volt elég! Az Attraktoros srácok is csak inkább az érdeklődő laikus szerepet tudják adni, azt is a szokásos tenyérbemászó stílusban.
Most belegondolva, a "királyin" leadott katonai foglalkozásos műsort is kb. 1000x jobban meg lehetett volna csinálni, ha nem egy teljesen laikust pattintanak oda.
Janinak fel KELL ajánlani, hogy csináljon erre egy külön céget. Oszt lehet tolni kifelé a tartalmat masszívan.

Disclaimer: Mielőtt meg lennék gyanusítva, hogy én marhulok minden reggel Balázzsal a reggeli műsorba, nem nem én vagyok Vadon János .
Még csak a műsorukat sem szoktam hallgatni
Peraze, hogy külön entitás.
Mindegyiknek meg van a saját élete.

Jani meg odavan a történelemért, várakért, a teljesen hozzánemértő kérdezőknél biztos jobb lenne. Több emberhez is jutna el mint a mostaniak.


Teljesen jók kocsiban halgatva.
Néha kicsit sok amit csinálnak, de a reggeli műsorok közül számomra az egyetlen halgatható.

Nagyon védekezel. :oops:
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 032
2 484
113
849f7e11144044fc21a13e792a2f4151.jpeg
nem így lesz
Oké. Csak akkor nem értem, hogy Szloszjár dandártábornok miért nyilatkozta, hogy Debrecen főterén szívesen kiállították volna a Lynx-et. Ha nem lesz köze a jövőben a városhoz, akkor miért lenne köze a Bocskai dandárhoz?
Hm. Most kerestem volna ezt a cikket, ahol írták. De az előbb említett gondolat, amit saját szememmel olvastam, már nem volt benne.
Nos, mondhatod, hogy azért vették ki, mert a stratégák máshogy képzelik el a dandár jövőjét. :D
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 254
119 987
113
Régebben BTR-ekre, PSZH-kra használták a lövészpáncélos vagy az APC szót, akkoriban még nem létezett Stryker, Piranha, meg ilyen csoda-dolgok... Ugyanakkor a BMP volt a gyalogsági harcjármű, azaz IFV.
Páncélozott szállító harcjárműnek hívták azt a lövészpáncélost régen és létezett akkor is m113 meg a law család.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and Pogány

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 174
8 013
113

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 095
73 626
113
A Karc FM Álláspont című műsorában volt vendég Benkő Tibor honvédelmi miniszter

A beszélgetés vasárnap 07:00-kor, az ismétlése pedig 19:00-kor hallható a Karc FM-en.

A tárcavezető beszélt az orosz-ukrán konfliktusról. Beszámolt az idén tervezett hadgyakorlatokról, fejlesztésekről, a Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program eddig elért eredményeiről, a határvédelem fontosságáról, a migrációról, az Afganisztánban kialakult helyzetről és a magyar katonák nemzetközi szerepvállalásáról.Ismertette a katonák, a honvédelmi alkalmazottak és az egészségügyi dolgozók bérfejlesztését, a Honvéd Kadét Program és a tartalékos rendszer sikerességét.