A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 224
113
ez van HK s ként ha tetszik ha nem cca 1% vóltam. sajnos
2 llövész mint páncélos felderítő a tatai dandárnak bezony 1-2 % vóltam szerencsére ez a szám már kúszik fel.
műszaki képzettséggel tanfolyammal bezony 5% körüli vagyok.

ez van. Mindent is igen mindent is szeretnék tudni. Míg mások az egyetemen kapnak betekintést én a csapatoknál tanulom.
Ehhez van támogatásom amit kihazsnálok és kihasználtam anno is hogy képezzem magam.

Most is jó úton halad a tüzér aknavetős szakirányom.

ezzel meglessz a szentháromságom. harckocsizó lövész tüzér. ha vicces számodra ha nem. nem sok ember van az országba aki mind3fegyvernemnél tapasztalattal rendelkezik . Én hamarosan közöttük leszek.
Igen szánt szándékkal csinálom mint látszik én a seregre tettem az életem.

a logisztika megvan civílből szakmával arra a helyi tvz nél még ráépítek valami papírral. És a hiradó kell még.
tiszti/altiszti tanfolyamom folyamatba jövőre végzek.
igen tervszerű . nem adhoc cselekszem. és igen törekedek arra hogy olyan képességekkel rendelkezzem ami keveseknek van.
Abban egyetértünk, olyan képességekkel rendelkeznek mint kevesen. :D


Komolyra fordítva.

Mennyi ideig voltál harckocsizó?
Mennyi ideig voltál lövész?(nem tartalékos)

Most hivatásos/szerződéses vagy?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 893
35 384
113
Abban egyetértünk, olyan képességekkel rendelkeznek mint kevesen. :D


Komolyra fordítva.

Mennyi ideig voltál harckocsizó?
Mennyi ideig voltál lövész?(nem tartalékos)

Most hivatásos/szerződéses vagy?
fél év 1 bakony +2 tábori kihelyezés +1 hadgyakorlat
1 év 2 bakony +3 hadgyakorlat +1 éles bevetés.
könnyülövész tartalékosként 1,5év dániába +3 év ÖMT ként itthon.
Jelenleg Honvéd ösztöndíjas vagyok tiszti/altiszti (kb tiszt/altiszt jelőlt.) jövőre végzek (ez nekem 3 éves).
cca 8 év. amiért fizetést is kaptam. és vólt egy éves belügyes alkalmazásom . De én nem a 0 ról indultam gyerek tinédzser koromba már kaptam okítást (kb kadét csak akkor pont nem vólt kadét rendszer csak támogató mentoráló tisztek.)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 893
35 384
113
P9rc t 7 évesen szedtem szét elsőnek és raktam össze. és ez teljesen komoly... (2 tiszt oktatott rá 2 szemlélt.) mindezek ellenére a pisztolyt a mai napig nem sokra tartom hadialkalmazás tekintetébe.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 893
35 384
113
Felénk ez súlyos perverziónak számít...;D
az. De 5-6 éves lehettem és láttam egy filmet ahol egy orosz XY tüzérüteg vezénylő zászlósa vólt a főszereplő (akkor nállunk még nem vólt vezénylőzászlósi rendszer de szerintem az oroszoknál se 2.vh ba játszódott) valami félrefordítás lehetett (mert nyugati film vólt) és ott kezdtem el érdeklődni hogy mi is ez a vezénylőzászlós és mi is a feladata (öregapám hivatásos vólt így korán megismerkedtem a rendfokozatokkal) és ez megtetszett különlegesen ahogy el lett magyarázva hogy mi is az és mi is a feladatrendszere. Akkor döntöttem el hogy én ez akarok lenni mert sokkal logikusabb az "életpályája" és sokkal közelebb áll hozzám a feladatrendszer mert bár belefolyik a tervezés szervezési munkálatokba mégis jobb esetben a harcolóktól jön és harcolókkal áll kapcsolatba.
Ez van sok alternatívám lehetett vólna az életbe amikbe bele is kostóltam hogy ne legyen az hogy csak a sereg. De eggyik sem fogott meg. De nekem tényleg kisgyerek koromtól kezdve meg vólt adva a lehetőség hogy "katonás" irányokba fejlesszem magam.

ebből a szempontból egy nagyon szerencsés ember vagyok. Beutaztam europát ennek hála gyerekként láttam katonai táborokat helyörségeket külföldit és magyart. Oktattak hadtörténelmet. Hadmozzanatokat. harcászatot hadászatot hadműveletek fogásait. jó betekintést nyertem a szakcsapatok müködésébe a harckiszolgálók tevékenységének jelentőségébe. Megtanítottak csapott célgömbel löni (egy mai napig aktív mesterlövésztől kaptam instruktciókat még nem vóltam 10 éves )
szervezési elméletet oktattak. Bevontak a napi müködés rejtelmeibe. Objektumok létesítése üzemeltetésébe szervezésébe kaptam oktatást. és még sorolhatnám... Nem tudnám leírni egy könyvbe sem hogy mi mindentkaptam azoktól a fickóktól az évek során.
Mind ezt úgy hogy egyáltalán nem vólt megterhelő.

Igen szerencsés vagyok és igen protekciós az előéletemnek hála mindenhol a seregen bellül. Csak én azt a protekciót nem a napi munkavégzés megkönnyítésére használom hanem fejlődésre...
Kevesen szoptak annyit a határon mint én az utobbi pár évbe. Soha nem kíméltettem ki magam sőt inkább szopattattam kértem a "szopatást" hogy még véletlenűl sem a protekciós vagy a puncsos bélyege legyen a homlokomon és mert a szopásból tanul az ember sokat...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 893
35 384
113
hogy tovább offoljam és borzoljam a kedéjeket és hogy a személyemre való érdekődés iránti vágyat kielégítsem.

2. lövész.
a század parancsnokom 6 éves korom óta ismertem és oktatott még a bevonulásom elött nem kevés mindent.
a szakaszparancsnokom és helyettese a legjobb (barát barátnőm nem csajom) évfolyamtáras vólt a közszolgálatin.
a rajparancsnokom 16 éves koromba ismertem meg (dédöregapja az én dédöregapám századparancsnoka vólt a 2. vh ba.)
a kezdő állomány jó részét én jelöltem ki alapkiképzésen akik tudták is mert igéretett tettem nekik hogy jönnek hozzám alapkikre. (surranótársaim)
az altiszti állomány jeentős részét én választottam tulajdonságok alapján. A leghirhettebb altiszt a hirhedt karierjét részben nekem köszönhette.
de több altisztel vólt kapcsolatom korábban.

Mégis sajátkérésre hírnevesen sokat szívtam... Agyba főbe a mai napig még akikkel nem is talákoztam anno a rendszerbe mert utánnam jöttek mesélik vissza a sztorijaimat....

Ez mazoizmus ként fogható fel. De megtanultam a legszarabb körülmények között minden hátráltató tényező behatásával cselekedni és kiemelkedni a maximumot hozni... (számomra a kiképzés része vólt )
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 893
35 384
113
és ennek a 2 lövészes szopatás sorozatnak hatására tanúltam meg alkalmazni egy gyerekkori tapasztalatot.
amikor is a fejed a vízalányomják nem az adja a kiutat hogy mindenárón a felszinre akar törni az ember.
hanem a kellő ellenállás eléréséig kell csak a felszintre törni próbálni majd a kellő pillanatba alámerülni ahova a vízbenyomó keze már nem ér el de kibillen az eggyensújából és kiúszni alábbmerűlve és kihúzni a lábát a szemétnek :) vagy csak alábbmerűlni és odább úszni a víz alatt...

Ez egy nagy tanulság vólt számonra hogy ilyen egyszerű gyerekkori élmények hogy ültetheőek át a szükséges helyzetbe adaptálva. És hogy a legnagyobb stresszhejzetben is a tiszta gondolkodás megment csak fellül kell kerekedni az eseményeken. és máris meg van ragadva az irányítás és a kezdeményezés.
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 580
68 188
113
és ennek a 2 lövészes szopatás sorozatnak hatására tanúltam meg alkalmazni egy gyerekkori tapasztalatot.
amikor is a fejed a vízalányomják nem az adja a kiutat hogy mindenárón a felszinre akar törni az ember.
hanem a kellő ellenállás eléréséig kell csak a felszintre törni próbálni majd a kellő pillanatba alámerülni ahova a vízbenyomó keze már nem ér el de kibillen az eggyensújából és kiúszni alábbmerűlve és kihúzni a lábát a szemétnek :) vagy csak alábbmerűlni és odább úszni a víz alatt...

Ez egy nagy tanulság vólt számonra hogy ilyen egyszerű gyerekkori élmények hogy ültetheőek át a szükséges helyzetbe adaptálva. És hogy a legnagyobb stresszhejzetben is a tiszta gondolkodás megment csak fellül kell kerekedni az eseményeken. és máris meg van ragadva az irányítás és a kezdeményezés.
Hàt ez sekély vízben azért szívàs.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 267
8 193
113
Tudod, hogy mit jelent a központosított közbeszerzés? Azt nem, hogy besétálsz a boltba és megveszed, tehát egy közbeszerzési eljárás jó esetben hónapokat vesz igénybe, vagy több időt, attól függően, hogy a pályázók mennyire felelnek meg a kiírásoknak.
Az lehet, hogy ő nem tudja, de az biztos, hogy te nem vagy tisztában vele. Keress rá a "DKÜ Zrt.", illetve a "KEF" szavakra. Ha nem akarsz, itt vannak a címek: www.kef.gov.hu, www.dkuzrt.hu. Ezek írhatnak ki ilyen jellegű - bizonyos termékkörre vonatkozó - központosított közbeszerzési pályázatokat, amelyek valóban elég sokáig eltarthatnak. A pályázatok nyerteseivel keretmegállapodást kötnek, abban rögzítik az egyes szállítók által kínált termékek listáját, az árakat. Utána viszont felgyorsul az eljárás, mert a csatlakozott szervek (gyakorlatilag minden közintézmény, önkormányzat) kinéz egy terméket magának, és a ajánlatot kér a nyertes pályázóktól. Ezek kötelesek ajánlatot adni, és max. 10 napon belül.

A Védelmi Beszerzési Ügynökség intézi a védelmi beszerzéseket, de ők nem keretmegállapodásokra szoktak kiírni pályázatokat, hanem egyedi beszerzésekre. Legalábbis én mást tőlük nem láttam. (@Terminator szokta szemlézni őket.) A nagyobb volumenű beszerzések esetén pedi, speciális voltuk miatt gondolom külön szabályok vonatkoznak rájuk. Gondolom ezekre gondolsz, de ezek nem központosított, hanem központi beszerző szervezet által végzett közbeszerzések.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 893
35 384
113
Hàt ez sekély vízben azért szívàs.
bezony az. és jelenleg az van (sekély a víz) a kiégés jeleit produkálom. ilyenkór kell valami ami újra lendületbe hoz... De az a helyzet hogy a következő lendülettel nincs mese ki kell lépnem a háttérből. és le kell zárnom az eddigi fellválalt végrehajtói szereppet... Ami bár jódolog de mint minden menet sorsszerűen eredményezi hogy hátam mögött kell hagyni azt a pontot ahonnan elindúlt az ember és amit már olyan jól ismer máskülönben csak körbe körbe saját farkának kergetése művelése zajlana.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Önjáró tüzérség is merkava alvazon.

Ezt kicsit túlzónak ès fölöslegesnek èrzem.


Nyilt tender mindenre is, nem lett volna rossz.
Ha van egy elvárás amit kell teljesíteni.
Aki ezen megfelel, az ok.
Onnan jöjjenek a számok. Ipar. Gazdaság.
sholef.jpg

Sholef,Merkava alvázas 155milis-a Pzh bő 10 évvel később készült el,és alig tud nála többet.Nem került rendszeresitésre,mert kaptak segélyben egy rakat M109-est.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
sholef.jpg

Sholef,Merkava alvázas 155milis-a Pzh bő 10 évvel később készült el,és alig tud nála többet.Nem került rendszeresitésre,mert kaptak segélyben egy rakat M109-est.

Neked mániád, hogy vegyünk csak olyan zsidó ötleteket, amit saját maguk sem állítanak rendszerbe? Vagy... ha épp rendszerbe állítanak, mint a Kfirt, villám gyorsan visszanyomják a "jó lesz még valamire" kategóriába és vesznek normális F-16-ot helyette és tesznek bele sajátot, amit csak tudnak.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 244
38 864
113
Neked mániád, hogy vegyünk csak olyan zsidó ötleteket, amit saját maguk sem állítanak rendszerbe? Vagy... ha épp rendszerbe állítanak, mint a Kfirt, villám gyorsan visszanyomják a "jó lesz még valamire" kategóriába és vesznek normális F-16-ot helyette és tesznek bele sajátot, amit csak tudnak.
Az izraeli hadipar nem igazán szárazföldi technikában erős, nem is ezeket érdemes tőlük venni.
Egy izraeli tábornok mondta azt hiszem: "A Merkava nem világ legjobb harckocsija, de legjobb harckocsi Izrael számára."
Inkább rakétáikat és az elektronikai rendszereiket (radar, EW, SIGINT) érdeme megvenni - abban tényleg jók világszinten is.
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Neked mániád, hogy vegyünk csak olyan zsidó ötleteket, amit saját maguk sem állítanak rendszerbe? Vagy... ha épp rendszerbe állítanak, mint a Kfirt, villám gyorsan visszanyomják a "jó lesz még valamire" kategóriába és vesznek normális F-16-ot helyette és tesznek bele sajátot, amit csak tudnak.
Gyermekem,szokás szerint személyeskedéssel pótolod a tudást.....
Ingyen kaptak M109eket.INGYEN.....És akkoriban még a hk gyártó kapacitást teljesen lefoglalta a hk gyártás.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Az izraeli hadipar nem igazán szárazföldi technikában erős, nem is ezeket érdemes tőlük venni.
Egy izraeli tábornok mondta azt hiszem: "A Merkava nem világ legjobb harckocsija, de legjobb harckocsi Izrael számára."
Inkább rakétáikat és az elektronikai rendszereiket (radar, EW, SIGINT) érdeme megvenni - abban tényleg jók világszinten is.
Khm....Tüzérségi eszközeik?Löszereik,rakétáik(csak gondolj a kedvenced PLUSra),köztük ATGMek?Eitan?Namer?Légvédelmi rakétáik?Aknák?Mindenféle modernizációs csomagjaik?Dronok?Stb
Izraeli hadiipar nem elég nagy,hogy mindent is gyártson.De amit gyártanak,azok többnyire igencsak élvonalbeliek.