A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Az uj helik teljes ktge, plusz uj fegyverzet a Gripenekre...?
Azok szerintem a felhalmozási költségekbe tartoznak. Másrészt az új helikoptereket már részben ki kellett fizessük. A H145M-esek ára szerintem az utolsó beérkezéssel kifutottak. A H225M-eket pedig már több éve fizetjük (26. oldal).
Idén 63Mrd HUF, korábban meg 47-48Mrd volt az erre kikülönített összeg.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and Pogány
K

kamm

Guest
Azok szerintem a felhalmozási költségekbe tartoznak. Másrészt az új helikoptereket már részben ki kellett fizessük. A H145M-esek ára szerintem az utolsó beérkezéssel kifutottak. A H225M-eket pedig már több éve fizetjük (26. oldal).
Idén 63Mrd HUF, korábban meg 47-48Mrd volt az erre kikülönített összeg.
Na jo, de mennyit repülnek már stb, az sem olcsó. Plusz a H225M végét most kell csengetni.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 030
113
2014-2020 adtak ennyit csak a határvédelemre, azóta is jött valamennyi.
Külön számolják el a menekültek támogatására szánt pénzt, az is több tízmillió euró.
Mi 2015-2024 időszakra számolunk 650 milliárddal. De abba a gondolom a rendőr zoknijától a keritésen át Orbán Viktor és Bakonyi főmuftik reptetéséig minden is benne van.
Szerinted mennyivel kellene támogatniuk? Mennyit vonjanak le a támogatásból az elengedett embercsempészekért és átengedett menekültekért?
(szerintem is a többszörösét kellene adniuk, és szerintem az EU határokon kellene járörözniuk a német-cseh-osztrák-luxemburgi rendőröknek, hogy senki ne akarjon erre jönni, de azért ha évi 60 milliárd nem fér bele, akkor végünk mint a botnak)
A beadott számlát fizessék, mert látjuk, hogy az eunak arra nincs csak pénze amire nem akar költeni. Nem sajnálom a hőr-től a zoknit, a kerítésből a vasat de még a főnökök reptetését sem, annak tudatában, hogy ukrajnára már ráköltöttek ép ésszel fel nem fogható összeget. Miért kellene csökkenteni?
 
  • Tetszik
Reactions: BJani
K

kamm

Guest
Én már a defence24.pl re előfizettem. Erre nem akarok.
Majd ha mar aludtam/felkeltem avagy holnap este megujitom, ha addig senki nem szanja ra azt a par eurot egy honapra...

AMugy bele sem merek szamolni, mi mindenre fizetek elo... szerintem eves szinten valahol $600-800 korul lehet (mar a FT, Economist, WSJ esatobbivel egyutt.) Le kellene mondani parat, de rengeteget olvasok, meg a nagyobbiknak most fog kelleni majd az ilyesmi extra (probalom ravenni ev vegeig, hogy jelentkezzen a Harvard high school summer programra, en kifizetem, ha vegigcsinalja.) Ez mar nem oszt, nem szoroz... :D AMugy inkabb valami streaminget mondok le, azok ugyis dragak $10-15/provider korul havonta.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 703
76 716
113

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 322
113
Tehát ha egyszerűsítünk, és azt mondjuk, hogy a honvédség beszerzési kosara azonos a vásárlói kosárral,

Ne írj ilyeneket, mert azt fogják hinni, hogy kosarakat vesz a Honvédség.

A Magyar Honvédség összes szárazföldi alakulatának kiképzőit érintő, egyhetes módszertani lőkiképzés felkészítést tartottak az izbégi lő- és gyakorlótéren május 22-26. között. Az MH Altiszti Akadémia által szervezett kiképzésen megközelítőleg hatvanan vesznek részt annak érdekében, hogy ezt követően egységes képzési módszerekkel és eljárásokkal adják át a megszerzett tudást.

Az az igazán durva, hogy ez újdonságnak számít.
Mintha valaki eldicsekedne azzal, hogy most kezet mosott wc-zés után.

A 400m-es emberalakhoz képest?

400m-es emberalak??
Hát az marha nagy lehet! :D
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 027
38 380
113
A 209 db lynx a valid, vagy a 218? Egy ideje már minden hazai és külföldi sajtó 209 db-ról ír.
Mert ez volt a legutolsó hivatalos RM közleményben...
A legyártott alvázak száma inkább 250 fölött lesz a végén szerintem a Skyranger miatt, meg vannak opciók további járművekre.
Úgytűnik, hogy 209 db ami biztos - ez a minimum mennyiség.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 322
113
A tervekkel eddig se volt gond inkább a végrehajtással...

Ennek nincs köze böröndihez ez egy évek óta zajló folyamat.

Ezt nem is értem...
Tudták hogy nem jó, de leszarták, mert azt hitték, hogy majd úgysem lesz háború? Vagy gyorsan megadják magukat?



Igaz lehet ? Mint a régi "szép" időkben....


Szarakodhatnának hónapokig fegyelmikkel, meg minden szarsággal.
Pletykáltak, meg lettek szopatva.
 
  • Tetszik
Reactions: tomcat1 and Pogány

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 739
5 325
113
Mert ez volt a legutolsó hivatalos RM közleményben...
A legyártott alvázak száma inkább 250 fölött lesz a végén szerintem a Skyranger miatt, meg vannak opciók további járművekre.
Úgytűnik, hogy 209 db ami biztos - ez a minimum mennyiség.
De melyik a valós szám?