A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 505
8 304
113
Viccet félre téve szerintem mindenki bele teszi itt a közösbe a pénzét (ha akarja ha nem) jogunk van egy bizonyos egészséges szintig tudni, hogy is képzelik a sereg jövőjét mert bizony sokakat érint és ez ami a bobo óta van minden csak nem egészséges és kellően megfelelő tájékoztatás ez nettó szarkenegetes.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 059
30 533
113
Viccet félre téve szerintem mindenki bele teszi itt a közösbe a pénzét (ha akarja ha nem) jogunk van egy bizonyos egészséges szintig tudni, hogy is képzelik a sereg jövőjét mert bizony sokakat érint és ez ami a bobo óta van minden csak nem egészséges és kellően megfelelő tájékoztatás ez nettó szarkenegetes.
Nem tudom, hogy Maróth-ot miért küldték el annó, de azt nagyon sajnálom, hogy azt a fajta kommunikációt nem vitték tovább amit Ő csinált...
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 761
15 708
113
Lehet velem van a baj, hogy nem haszonállatnak nézem az állampolgárt...
Főleg úgy, hogy baj esetén mindenkinek kötelessége részt vennie a honvédelemben (hadkötelzetsség, munkakötelezettség), szóval nem is igazán okos dolog azt tudatosítani a civilekben szerintem, hogy nekik semmi közük az egészhez.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 761
15 708
113
Az ukrán háború előtt a fiataloknak szerintem fogalma sem volt róla itthon, hogy háború esetén bárkit behívhatnak?!?! Egy csomóan azt hitték, hogy ez csak valami történelmi hókuszpókusz, manapság már biztos nincs ilyen. Volt toborzó pult nálunk az egyetemen még az ukrán helyzet előtt, és ott akinek mondtam, hogy érdekes lenne, ha toborzás helyett sorozásra hívnának háború esetén, köpni-nyelni nem tudott.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 750
5 362
113
A toborzás célközönségének sincs így fogalma arról, hogy ha aláírnak, akkor a jövőben milyen szervezet részét fogják képezni. Egy megreformált, koncepció alapján felépített hadsereg, aminek nem kell szégyenkeznie senkivel szemben a NATO keretein belül.
Vagy maradunk a NATO afgánjai, kizárólag a tagsághoz szükséges minimumot teljesítve, néhány kivételezett alegységet a reflektorfénybe tolva. Érdemi tüzérség és teljes spektrumú légvédelem nélkül, törpe légierölködéssel, btrestől, krazostól, unimog platós mistrallal.

Van egy pszichológiai hatása a pozitív jövöképnek, ahogy annak is, ha nem kapsz tájékoztatást semmiről, titkolóznak, bizalmatlanok veled szemben.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A politikától független lenne bármit amit a fórumozók kigondolnak? Ez egy szép és naiv elképzelés, itt nagyon könnyen tudunk okoskodni mivel az okoskodásnak nincsenek azok megkötései amik a valóságot irányítják.
Ez egy igen fontos megállapítás, és ezt nagyon sokan szem elől tévesztik itt a fórumon!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Pontosan. Az is.
De titkolózni egyszerűbb mint magyarázkodni ha változtatni kell .
Pl kapott bárki értelmes magyarázatokat a sunnyogáson kívül amikor változtattunk az elmúlt években az irányvonalakon?
Hát nagyon nem.... És ez kurva rossz irány.
Az jobb, amit az angol hadsereg csinál.
Náluk csak magyarázkodás van beszerzés fronton.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A toborzás célközönségének sincs így fogalma arról, hogy ha aláírnak, akkor a jövőben milyen szervezet részét fogják képezni. Egy megreformált, koncepció alapján felépített hadsereg, aminek nem kell szégyenkeznie senkivel szemben a NATO keretein belül.
Vagy maradunk a NATO afgánjai, kizárólag a tagsághoz szükséges minimumot teljesítve, néhány kivételezett alegységet a reflektorfénybe tolva. Érdemi tüzérség és teljes spektrumú légvédelem nélkül, törpe légierölködéssel, btrestől, krazostól, unimog platós mistrallal.

Van egy pszichológiai hatása a pozitív jövöképnek, ahogy annak is, ha nem kapsz tájékoztatást semmiről, titkolóznak, bizalmatlanok veled szemben.
Cserébe viszont nem is aggódik a problémák miatt, és nem az lesz az első gondolata, hogy merre van a kivilágított EXIT jelzés az országból, amikor megindul a fosvihar.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 750
5 362
113
Cserébe viszont nem is aggódik a problémák miatt, és nem az lesz az első gondolata, hogy merre van a kivilágított EXIT jelzés az országból, amikor megindul a fosvihar.
Rengeteg bizalmat várnak el a társadalomtól, úgy illene, hogy ők is helyeznek belé némi bizalmat viszonzásul.

Én is szívesen áldoznék az időmből és az erőmből tartalékos szolgálatra, de csak ha tudom, hogy nem kraz vagy rábaplató fog jutni, hanem legalább egy hilux, esetleg Gidrán.
Ha kapok elfogadható felszerelést és kiképzést. Ha tudom, hogy egy jól felszerelt és kiképzett reguláris haderőt kell támogatni, ha tudom, hogy van esély.

Más különben irány az exit felirat, vagy tartom a saját házam amíg győzöm lőszerrel.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Az ukrán háború előtt a fiataloknak szerintem fogalma sem volt róla itthon, hogy háború esetén bárkit behívhatnak?!?! Egy csomóan azt hitték, hogy ez csak valami történelmi hókuszpókusz, manapság már biztos nincs ilyen. Volt toborzó pult nálunk az egyetemen még az ukrán helyzet előtt, és ott akinek mondtam, hogy érdekes lenne, ha toborzás helyett sorozásra hívnának háború esetén, köpni-nyelni nem tudott.