A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

csaba77

Member
2013. június 24.
40
0
6
Szerintem Magyarországon tanulni kellene az Orosz válságból, hogy a külföldi beszállítók helyett el kell kezdeni a függetlenedést. Teljesen nehéz függetlennek lenni, de azért amit lehet Magyarországon kellene előállítani Magyar mérnöki tudással... A gyalogsági fegyvereket és védő felszerelést lehetne gyártani. BMP-97 gépágyúval, tankelhárítóval,... felszerelt hazai változatát is el lehetne készíteni... (Kommondor mellett modernebb kinézetű terepjárót...)
Ideje lenne első körben a legalább 1 Mach hazai fejlesztésű hajtóművet előállítani.... (Iráni repülőgép fejlesztéseket lehetne venni....)
Személy szerint engem nagyon érdekel, hogy Magyarország Ukrajna, Szlovákia esetleg Románia ellen kaphatna-e egy baráti árú T-90, BMP-3, MI-28N, 9K22 Tunguska, Grad csomagot... kiegészítve MIG-35, IL-76 és Tu-160 BlackJack repülőgépekkel....
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 596
70 277
113
Hát tudod csaba, ahogy az élet zajlik most kis hazánk határain kívül az oroszok nem biztos hogy eladnák egy nato tagnak a legmodernebb fegyvereiket. Amúgy szívesen eladnak bármit ha kifizeted. A másik gond az hogy a felsoroltak mind nato tagok,vagy nato protekciósok, előbb ki kéne lépnünk a natoból hogy utána megtámadhassanak minket.
 

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
Személy szerint engem nagyon érdekel, hogy Magyarország Ukrajna, Szlovákia esetleg Románia ellen kaphatna-e egy baráti árú T-90, BMP-3, MI-28N, 9K22 Tunguska, Grad csomagot... kiegészítve MIG-35, IL-76 és <b>Tu-160 BlackJack</b> repülőgépekkel....

Ez utobbi kulonosen fontos es hasznos lenne MO-nak :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 211
81 538
113
csaba77

Stratégiai bombázókat nem,hogy kedvezményes de még a normál árnál 3x drágábban sem ad el senki senkinek.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Igazából nem kifejezetten ide illik, de a fejlesztésekről van benne szó. A cikk maga sem mai már.

http://sg.hu/cikkek/34916/a-jovo-szarazfoldi-harcjarmuve-lojunk-de-mivel
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Egy másik az örök dilemmáról, ami itt is sokszor felmerül.
Lánctalp vs. kerék:

http://sg.hu/cikkek/34716/a-jovo-harcjarmuve-lanctalp-vagy-kerek
 

csaba77

Member
2013. június 24.
40
0
6
Szerintem az Amos, Centauro és a BMP-T koncepció előbbre viszi az elérhető árú páncélosokat. Magyarország számára mindhárom jó lenne.... Az elektromos ágyúval felszerelt hajók a hírek szerint már hamarosan elkészülnek, úgyhogy remélem lesz igazi újdonság a páncélosok terén is...
 

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
Az elektromos ágyúval felszerelt hajók a hírek szerint már hamarosan elkészülnek, úgyhogy remélem lesz igazi újdonság a páncélosok terén is...

Figyelembe veve a railgun-ok energiaigenyet, ez a technologia - valami hatalmas energiatarolasi, -eloallitasi attores hijjan - nem sok ujdonsagot fog jelenteni a harckocsiknal.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Biztosan jobb változatosabb eredményeket érhetnének el egy lövészeten, ha legalább tárat raknának a karabélyba!
Amúgy jó a propaganda fotó, de legalább egy üres tárat!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 596
70 277
113
Biztosan jobb változatosabb eredményeket érhetnének el egy lövészeten, ha legalább tárat raknának a karabélyba!
Amúgy jó a propaganda fotó, de legalább egy üres tárat!
:D Mikor soros voltam talán ha egy tucatot ellőttem. Állítólag az a cél hogy megismerje a katona az AK működését,nem az hogy javuljon a céllövési képessége. Na látom most már ezt annyira tökélyre vittük hogy lőszer sem kell hozzá.
Csóri oroszok ezt biztos nem tudják, náluk még lehet hogy most is több tárat lőnek el a sorosok kiképzéskor.
Ez már nato tudomány,láthatatlan lőszer.:D
cikk_03-600x399.jpg
 

HindTheBest

Member
2010. április 19.
163
0
16
Én, ha éppen lövészként vagyok illetékes(mert egyébként állománytábla szerint buktás vagyok) havonta ellövök legalább 5 tárral....Pontosan azért nem adnak alapkik-en lőszert mert nem cél a mesterlövész szint....XD Csak hogy ne lődd le a társad...Alapkiképzés után az alakulatoknál szinte újra tanítanak mindent....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 211
81 538
113
Alapvető lőtéri biztonsági rendszabály,hogy lőtéren nem lehet tár a fegyverben csak akkor ha lősz.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Alapvető lőtéri biztonsági rendszabály,hogy lőtéren nem lehet tár a fegyverben csak akkor ha lősz.

Azért a cikkben lő kiképzésről írnak és úgy van alatta ez az ominózus kép. Így azért mókás!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 211
81 538
113
Avatar: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.671638429590214.1073742285.203389926415069&type=1&comment_id=671654302921960&notif_t=like
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 211
81 538
113
alfa74

Nem mókás mert mielőtt kimennél lőni van olyan,hogy magadnak beállítod a támasztékot,valószínűleg ezt látjuk a képen.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Persze, meg van fegyver tisztítás is. Bár én a képen nem azt látom, hogy mielőtt kimennének lőni, hanem azt, hogy a lőállásban fekszenek és célra tartanak. Látom humorodnál vagy ma!