A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 360
113
Mert a TTP nek nem vólt eddig lobbi ereje. Pl. így pénz se nagyon a toborzásra. eszköz se. és a mozgástér is kicsi vólt beosztás tervezetek terén.

Értem én! Enélkül is lehet választást nyerni => Le Van Sz@rva!

...nem csak Szun-Ce szerint: Hátra vinni, ... !!!

.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
...és ezen a területen miért nem történt semmi??? :oops:
... a 12+ kétharmados év??? :oops:
...elpazarolva!!! :mad: :mad: :mad:

.
Nefárasszálmár. Azért a semmi elég túlzás, szerintem.
  • Elindult a tartalékos rendszer, és talán sok tévút után valami jobb irányba -bár úgy érzem, hogy máig nem találják helyét -de ezt mint, hogy eléggé előzmény nélküli és forrás hiány is van, megértem.
  • Elindult a kadétprogram, aminek több szintje van, de a legmagasabb III. szintből is már több iskola van (3, vagy 4). Lassan jönnek ki az első évfolyamok, meglátjuk mekkora eredménnyel.
  • Változtattak az alapkiképzésen (ez majd elválik, hogy mennyire jó, vagy sem).
  • Ha jól tudom volt változás az altisztképzésben.
  • Amennyit hallottam, akkor tervben vannak új helyőrségek.
  • Javult a Honvédség és a honvédelmi beszerzések társadalmi megítélése.
  • Most folyik egy tisztikart érintő -meglehetősen humánusnak tekinthető- reform.
  • Folyik az új technikákra való kiképzés.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 360
113
Nefárasszálmár. Azért a semmi elég túlzás, szerintem.
  • Elindult a tartalékos rendszer, és talán sok tévút után valami jobb irányba -bár úgy érzem, hogy máig nem találják helyét -de ezt mint, hogy eléggé előzmény nélküli és forrás hiány is van, megértem.
  • Elindult a kadétprogram, aminek több szintje van, de a legmagasabb III. szintből is már több iskola van (3, vagy 4). Lassan jönnek ki az első évfolyamok, meglátjuk mekkora eredménnyel.
  • Változtattak az alapkiképzésen (ez majd elválik, hogy mennyire jó, vagy sem).
  • Ha jól tudom volt változás az altisztképzésben.
  • Amennyit hallottam, akkor tervben vannak új helyőrségek.
  • Javult a Honvédség és a honvédelmi beszerzések társadalmi megítélése.
  • Most folyik egy tisztikart érintő -meglehetősen humánusnak tekinthető- reform.
  • Folyik az új technikákra való kiképzés.


Ez az egész, MIND, az Összes ( !!! ) érint annyi ezer embert ahány pontba szedted ???
... 8.000 emberre utalok, egy 10 azaz tíz-milliós országban, akinek a szomszédjában háború van összesen negyed-millió körüli halottal!!!

Látszat intézkedések, látszat eredménnyel, + az évi 100+ média-milliárdos vetítés !!! Az egész csak egy sikeres vetítés(volt eddig)! ....most meg megy a kapkodás és elsődlegesen a magyarázkodás! Arra még mindig több erőforrás jut, mint a hibák kijavítására! :mad: :mad: :mad:
Egy ukrán harccsoport nagyobb harc-értékű, mint az egész szárazföldi magyar haderő!
...12+ év kényelmes kétharmadai után! :(


.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 279
113
Szóval az Bobo 10 éves terve, hogy "nem lesz már semmi" ? :)
Nem vagyok nagy rajongója az új miniszternek, de ennél azért többet nézek ki belőle...

Érdekes tendencia a szélsőséges gondolkodás terjedése itt a fórumon: valaki vagy 100+ harckocsit meg világverő, elrettentő haderőt vár ami akár Texasból is vármegyét csinál, más szerint meg "nem lesz semmi" "mindennek vége!"

Pedig a kettő között lehet az igazság...

Egyébként jó, hogy megúszásra játszunk - fasz se akar háborút! :D
Méretünkből eredően kizárt, hogy jól jöjjünk ki egy háborúból - max a veszteség mértékét tudjuk minimalizálni egy modern, jól szervezett haderővel...

 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 360
113
Nefárasszálmár. Azért a semmi elég túlzás, szerintem.
  • Elindult a tartalékos rendszer, és talán sok tévút után valami jobb irányba -bár úgy érzem, hogy máig nem találják helyét -de ezt mint, hogy eléggé előzmény nélküli és forrás hiány is van, megértem.
  • Elindult a kadétprogram, aminek több szintje van, de a legmagasabb III. szintből is már több iskola van (3, vagy 4). Lassan jönnek ki az első évfolyamok, meglátjuk mekkora eredménnyel.
  • Változtattak az alapkiképzésen (ez majd elválik, hogy mennyire jó, vagy sem).
  • Ha jól tudom volt változás az altisztképzésben.
  • Amennyit hallottam, akkor tervben vannak új helyőrségek.
  • Javult a Honvédség és a honvédelmi beszerzések társadalmi megítélése.
  • Most folyik egy tisztikart érintő -meglehetősen humánusnak tekinthető- reform.
  • Folyik az új technikákra való kiképzés.
Ez az egész, MIND, az Összes ( !!! ) érint annyi ezer embert ahány pontba szedted ???
... 8.000 emberre utalok, egy 10 azaz tíz-milliós országban, akinek a szomszédjában háború van összesen negyed-millió körüli halottal!!!

Látszat intézkedések, látszat eredménnyel, + az évi 100+ média-milliárdos vetítés !!! Az egész csak egy sikeres vetítés(volt eddig)! ....most meg megy a kapkodás és elsődlegesen a magyarázkodás! Arra még mindig több erőforrás jut, mint a hibák kijavítására! :mad: :mad: :mad:
Egy ukrán harccsoport nagyobb harc-értékű, mint az egész szárazföldi magyar haderő!
...12+ év kényelmes kétharmadai után! :(


.

Ezt az elcseszett 12+ év lemaradást nem lehet behozni már a szokásos megoldásokkal!!! Hmmm...
Ahhoz, hogy ezt meg tudják tenni, a szükséges szaktudást sem látom --nyomokban sem--, és szükséges és valós politikai akaratot sem!!! ..."szintén"! :(

...ami sikeres megoldás a feladatra lehetséges, nem példa nélküli, csak az Európa-i példák: Svédország, Finnország, Izrael, Szerbia(főleg a haditechnika fejlesztés/gyártás).

.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and Venom85

alter ego

Well-Known Member
2022. március 22.
513
1 432
93
Na a duma már meg van. Jöhetnek a tettek
8. hónapja nyomja ezt a dumát
Annak örülök, hogy kihangsúlyozta, hogy a lehető legrövidebb időn belül kell képességet növelnünk.
Ezt eddig még nem hallottam ezt így kihangsúylozni senkitől.
Hátha történt valami szemléletváltás, és nem fogunk ragaszkodni ahhoz, hogy évekig méregdrágán tökörésszünk például a németekkel egy-egy kétes program miatt.
Orbán és SZBK is ezt mondja már 8-10 hónapja.... Amikor Orbán a NATO csúcsról hazajött, akkor is azt nyilatkozta, hogy gyorsítani kell. Azóta is gyorsítanak.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 518
113
Közbeszerzési értesítőből...

Részvételi felhívás

AN/PRC -112G típusú vészrádió nagykapacitású telepek beszerzése

Keretösszeg: nettó 34.000.000,- Ft / bruttó 43.180.000,-Ft

Keretösszeg tervezett éves felhasználása:
2023 nettó 10.000.000,- Ft / 2023 bruttó 12.700.000,- Ft (Keretösszeg)
2024 nettó 12.000.000,- Ft / 2024 bruttó 15.240.000,- Ft (Keretösszeg)
2025 nettó 12.000.000,- Ft / 2024 bruttó 15.240.000,- Ft (Keretösszeg)

Az évenkénti keretösszegek között az átcsoportosítás lehetséges.

Ajánlatkérő kötelezettséget vállal a keretösszeg 50%-ának felhasználására.

Részvételi határidő: 2023.02.15.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 793
113

mondjuk az nekem is új info, hogy vettünk / rendeltünk állvanyos Spike-ot. Pontosan melyiket?
Spike
Nekem ez most meghallgatva nem volt egyértelmű.

Komplett csomagot vettünk.

1. Lövészeknek, állványos földi telepítésű.

2. Lynxekre.

3.H145Mre ER2, ennek az integrációja folyik.

4.NLOS helire, szárazföldre.

Én ez utolsóra ertettem, hogy pár tucatot vettünk és 2025ben veszünk többet ha az eszközeinkre integrálva lesz. Nem hinném, hogy a már zajló ER integráció tart 2025ig.

De aki még látta a végét, mondja, hogyan értette.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 518
113
Egyeztetés a haderőmodernizáció helyzetéről...

Dr. Sticz László vezérőrnagy dr. Farkas Sándor alezredessel, az MH Bocskai István 11. Páncélozott Hajdúdandár parancsnokával és vezetői állományával egyeztetett a haderőmodernizáció helyzetéről, a képességfejlesztés irányvonalairól és a jövőbeni együttműködés lehetőségeiről...