A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 027
38 382
113
A vásárlói kosár valóban nem 1az1-ben releváns, mert pl. a farmernadrág árának emelkedése nem érinti a Honvédséget, ellenben erősen érinti a lakosságot, de a trendek attól még azonosak, a Honvédség is sokkal többet fizet mindenre a belföldi beszerzései során, mert mindennek radikálisan emelkedett az ára.
Mondjuk az ÁFA miatt az állami bevételnek is jót tesz a magasabb árszint, szóval a költségvetés nem szenved annyira az inflációtól mint a lakosság...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 027
2 912
113
Mintha ezt a szöveget minden nap hallanám. De valahogy egy fránya újabb fegyver sem esik be az országba, a már 2018-ban megrendelteken kívül. Azok is csigatempóban.
Igaz lehet ? Mint a régi "szép" időkben....

Jaj szegény sofőr bácsik. Ha igaz kurvára megérdemelték
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 533
113
Külsősök mitől motíválóbbak???



Szóval Simonyièk más országok terrorelhárító lőkikèpzőit kèpzik.

De idehazára nincs lehetősèg megoldani. :D

Mondjuk van egy bibi.

Nála van felvèteli követelmèny.:rolleyes:


Amúgy a kmz egyik feladata a kèpzès.
Ès ugye ők nem is a magyar átlag katona lőkèszsègèvel rendelkeznek.

De ha nincs 4-6 kikèpző a különböző magyar fegyveres erőkben aki ilyen kikèpzèst tud tartani, az mèg nagyobb baj.:rolleyes:

Bár csak èn vagy 4-et ismerek.
Biztos elfoglaltak. :D
Polgár tibi 2 ève ment át szentendrére majd 20 év különleges művelet utàn..
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Igaz lehet ? Mint a régi "szép" időkben....

Imádom ezt a faszit!
Már szinte látom magam előtt a rengeteg gépkocsivezetőt, akik arra várnak, hogy átkérhessék magukat a KRD-hez!
Erről az jut eszembe, amikor annak idején a híresen szigorú tesitanárunk egészen egyszerűen tudta kezelni az órai pofázást. Aki nem bírta befogni, azt megkérte szépen, hogy helyezkedjen el fekvőtámasz testhelyzetben, és onnantól kezdve a további intézkedésig ebben a testhelyzetben kellett létezni az órán.
Az eredményesség megkérdőjelezhetetlen volt. Aki nem bírta tovább a planket, az mehetett csüngeni a bordásfalra.
Kimondottan javított az ember figyelmét, és koncentrációs képességeit!

Én azért reménykedem, hogy a Böröndi által rendelt kiképzés elérte a célját!
 
K

kamm

Guest
Igen.
5 év múlva...
Nem, egyből megoldja, mert
1. nem előre fizeted az egészet, hanem utemezve fizeted ki, MIRE elindul a szállítás,
2. valamint a difi már önmagában évi félmilliárd dollár, akár ket év alatt is ki lehet belőle csengetni $400-500M, ha gyorsan jon az MLRS meg a wheeled SPH.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 027
38 382
113
Az egyik cikk az újságból a weboldalukra is felkerült: Hungary’s Modernisation Plans
ebben a cikkben sok hülyeség van... :confused:

In 2021, Hungary signed a contract with Rheinmetall for the purchase of 209 KF-41 Lynx IFVs in seven variants (IFV, command, reconnaissance, joint fire observer, mortar carrier, ambulance, and driver training) to replace its ageing Soviet-era BMP-1 and BMP-2 vehicles.

Sose volt BMP-2-esünk, BMP-1 sincs már régen.

H145M and H225M Helicopters: In 2018, Hungary ordered 20 H145M and 16 H225M military helicopters from Airbus Helicopters to replace its ageing fleet of Russian-made Mi-8 and Mi-17 helicopters. The first batch of two H125M helicopters was delivered in November 2019, and deliveries were completed by December 2021. Since then, Hungary’s H125Ms have been undergoing upgrade work to integrate the HForce weapon management system, which will also be rolled out to Hungary’s H225Ms, the first two of which are scheduled for delivery in July 2023.


Az előző mondatban még tudta, hogy mit vettünk utána már nem...

NASAMS Air Defence Systems: In 2020, Hungary signed a contract with Kongsberg for the delivery of two National Advanced Surface-to-Air Missile System (NASAMS) batteries to bolster its medium-range air defence capabilities.

Az a 2 inkább 6+1. Kettő még a főváros védelmére is kevés lenne...

Ahhoz képest hogy szaklap nagyobb hülyeségek vannak benne mint egy átlag "civil" magyar lapban.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
a pk sofőr bizalmi beo. örüljenek hogy ennyivel megúszták. (szerintem) Ha ennyire nem bírják tartani a pofájukat akkor bármelyik titkosszolgálati szervnek aranybányákká vállhatnának... Egy konfliktus esetén százak halálát okozhatná a pofázás... Az eggyik legjobb melojuk van... csak a főnököket kell furikázni akikkel jóba vannak és és kihalgatás kérelmezése nélkül beszélhetnek a pk-kal szinte bármiről...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
a pk sofőr bizalmi beo. örüljenek hogy ennyivel megúszták. (szerintem) Ha ennyire nem bírják tartani a pofájukat akkor bármelyik titkosszolgálati szervnek aranybányákká vállhatnának... Egy konfliktus esetén százak halálát okozhatná a pofázás... Az eggyik legjobb melojuk van... csak a főnököket kell furikázni akikkel jóba vannak és és kihalgatás kérelmezése nélkül beszélhetnek a pk-kal szinte bármiről...
Nekem van egy olyan érzésem, hogy ez valami személyes bosszú volt.
Ne feledjük, hogy Korommal együtt Böröndi milyen hirtelen lett eltávolítva.
Hangsúlyozom, hogy csak kombinálok, nem nehéz összerakni a 2 eseményt...
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 031
113
Igaz lehet ? Mint a régi "szép" időkben....

Komolyan megsértődnek a katonák, ha gyakorlatra kell menni?
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 767
2 329
113
Nekem van egy olyan érzésem, hogy ez valami személyes bosszú volt.
Ne feledjük, hogy Korommal együtt Böröndi milyen hirtelen lett eltávolítva.
Hangsúlyozom, hogy csak kombinálok, nem nehéz összerakni a 2 eseményt...
HA EZ AZ EGÉSZ IGAZ , NAGYON NEM ÉRTE EL A CÉLJÁT , MÉGISCSAK VHOGY KISZIVÁRGOTT! ( Ági ; hvg )
 
  • Tetszik
Reactions: kamm and Pogány

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 031
113
Egy parancsnoki sofőr? Szeintem a dönő részük a fegyverét nem látta évek óta.
Tervező mérnökként nekem a múltkor a főnök azt mondta, hogy nézzek már drónokat, amikkel mi magunk meg tudjuk oldani a geodéziai részét a munkánknak. Törődtem szerinted azzal, hogy a geodézia egy külön szakma? Utánanéztem, kiírtam az árakat, a szükséges szoftverekkel együtt, aztán "jelentettem".