A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 943
123 487
113
Amikor előjött a tipikus narrativa a riporter csaj részéről, hogy Putyin nem fog megállni Ukrajnában és mi lesz ha majd szlovákiába tör Kali azt válaszolta, hogy "ha amikor Putyin besétál majd egy szlovák laktanyába deja vu-je lesz, mert még mindig ugyanazok a faliképek és kellékek vannak ott, mint a VSz idején" :D
Szeretem az ilyen jellegű önkritikát, gyakorolni kéne a hazai politikusoknak is közben.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 943
123 487
113
Én az atv-nézem. De akkor sem stimmel. Egyébként meg meg mondta ferenc testvér annak idején :akinek nem tetszik... szereljen le.
Én meg nem nézek tévét.
Csak annyi, hogy a fenti mondat itthon is elmondható lenne elég sok laktanyára. (nem bezzegszlovákiázok sokkal szarabb helyzetben vannak hozzánk képest csak utálom a szivárványos sikerpropagandát amikor messze vagyunk a sikertől) Sokkal több nyilatkoztatot hallanék a hazai katonai kritikus infra állapotáról mint az illusztris magyar huszárokról inkább.
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
1 126
3 234
113
Én meg nem nézek tévét.
Csak annyi, hogy a fenti mondat itthon is elmondható lenne elég sok laktanyára. (nem bezzegszlovákiázok sokkal szarabb helyzetben vannak hozzánk képest csak utálom a szivárványos sikerpropagandát amikor messze vagyunk a sikertől) Sokkal több nyilatkoztatot hallanék a hazai katonai kritikus infra állapotáról mint az illusztris magyar huszárokról inkább.
Ez is rendben van. De akkor mi a retkes.... - t keresel még ott? Mert igy nekem olyan érzésem van mint aki oda piszkit ahonnét eszik. Részemről a téma lezárva.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 943
123 487
113
Ez is rendben van. De akkor mi a retkes.... - t keresel még ott? Mert igy nekem olyan érzésem van mint aki oda piszkit ahonnét eszik. Részemről a téma lezárva.
Mármint úgy gondolod, hogy értelmes megalapozott kritikát nem lehet megfogalmazni a szervezeten belülről amivel talán figyelmet irányítasz egy problémára és hátha jobb lesz?
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
1 126
3 234
113
Mármint úgy gondolod, hogy értelmes megalapozott kritikát nem lehet megfogalmazni a szervezeten belülről amivel talán figyelmet irányítasz egy problémára és hátha jobb lesz?
Az utóbbi időben csak kritikát lehet olvasni Tőled ebben a témában. Azért kurvára nem egyszerű a kormányzat dolga sem, főleg utóbbi 10+évben. Nagyon sok mindenre rohadtul nincs rá látásunk, csak évek múlva derülnek ki hogy mi is történt valójában. Egyszóval, lehet hogy a stadionban sem vagyunk bent, nemhogy a kispadon. A pályáról nem is beszélve. A Te jogos kritikád fel ér egy köd szúrkálásal+hangulat keltés. Nem hiszem hogy örülnek neki a főnökeid.
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
1 126
3 234
113
Az utóbbi időben csak kritikát lehet olvasni Tőled ebben a témában. Azért kurvára nem egyszerű a kormányzat dolga sem, főleg utóbbi 10+évben. Nagyon sok mindenre rohadtul nincs rá látásunk, csak évek múlva derülnek ki hogy mi is történt valójában. Egyszóval, lehet hogy a stadionban sem vagyunk bent, nemhogy a kispadon. A pályáról nem is beszélve. A Te jogos kritikád fel ér egy köd szúrkálásal+hangulat keltés. Nem hiszem hogy örülnek neki a főnökeid.
Egyébként meg bocs az off-topikért. Befejeztem.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 943
123 487
113
Az utóbbi időben csak kritikát lehet olvasni Tőled ebben a témában. Azért kurvára nem egyszerű a kormányzat dolga sem, főleg utóbbi 10+évben. Nagyon sok mindenre rohadtul nincs rá látásunk, csak évek múlva derülnek ki hogy mi is történt valójában. Egyszóval, lehet hogy a stadionban sem vagyunk bent, nemhogy a kispadon. A pályáról nem is beszélve. A Te jogos kritikád fel ér egy köd szúrkálásal+hangulat keltés. Nem hiszem hogy örülnek neki a főnökeid.

Az utóbbi időben csak kritikát lehet olvasni Tőled ebben a témában. Azért kurvára nem egyszerű a kormányzat dolga sem, főleg utóbbi 10+évben. Nagyon sok mindenre rohadtul nincs rá látásunk, csak évek múlva derülnek ki hogy mi is történt valójában. Egyszóval, lehet hogy a stadionban sem vagyunk bent, nemhogy a kispadon. A pályáról nem is beszélve. A Te jogos kritikád fel ér egy köd szúrkálásal+hangulat keltés. Nem hiszem hogy örülnek neki a főnökeid.
Az utóbbi időben kissè negatívba fordult a világ helyzete emiatt negatívabban làtom sajis mivel úgy látom, hogy az utóbbi években hozott gyakran elhibázott döntések a vezetés körmére égnek.

Ennek pedig egyenes következménye lesz, hogy ha még negatívabb lesz a saját helyzetünk egy sekély tömegsírba fogjàk dózerolni a testemet a ràm bízott emberekkel együtt akiket felszerelés és kiképzés nélkül vezettem csatába mert valaki tizenéven át hegedült...
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 736
5 321
113
Ennek pedig egyenes következménye lesz, hogy ha még negatívabb lesz a saját helyzetünk egy sekély tömegsírba fogjàk dózerolni a testemet a ràm bízott emberekkel együtt akiket felszerelés és kiképzés nélkül vezettem csatába mert valaki tizenéven át hegedült...
Erre reális esélyt látsz?
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 996
23 128
113
Mármint úgy gondolod, hogy értelmes megalapozott kritikát nem lehet megfogalmazni a szervezeten belülről amivel talán figyelmet irányítasz egy problémára és hátha jobb lesz?

Az utóbbi időben csak kritikát lehet olvasni Tőled ebben a témában. Azért kurvára nem egyszerű a kormányzat dolga sem, főleg utóbbi 10+évben.
Abban @svajcibeka -nak igaza van, hogy ha a téma után érdeklődő ember belülről is csak azt hallja, hogy mennyi minden szar -még mindig-, az a társadalom civil részénél nemigazán bizalom gerjesztő és azt a látszatot kelti, hogy ennyi gombnyi fejlesztés csilli-villi fegyver után is még mindig ott vagyunk ahol voltunk. Sokan vagyunk akik szeretnénk végre (!) azt látni, hogy vannak olyan részei a magyar honvédségnek, ahol már legalább majd minden f@sza. :oops:

Abban meg @krisss -nek van igaza, hogy az igazi problémákat és hiányosságokat belülről csak ők látják igazán és nem bitzos, hogy azzal kezdődik a dolog, hogy még ennyi meg annyi harckocsi stb...a "rózsaszin köd" kifejezés sajnos teljesen jogos @krisss "tollából", amikor túlkomponáljuk a dolgokat, és már kijelentsük, hogy "minden milyen f@sza". Kivülről.

Abban is biztos vagyok, hogy @krisss -hez hasonló egy tucat fiatalból olyan csapatot lehetne összerakni az ország egész tarületéről, akik ha lehetőséget kapnának egy hét alatt olyan koncepciót tennének le az asztalra a MH rendberakása, a prioritások és azok megvalósithatósága tekintetében, hogy csak szólna. Én úgy érzem a legnagyobb gond, hogy pont azokat qrvára nem kérdezik meg a fejlesztések/változások tervezésekor, akiket leginkább érint (nem csak eszközbeszerzésekre gondolok).
Persze a sereg jellemzően olyan egy "cég", ahol felülről pottyan mindig minden lefelé és "ezt a fizikai jelenséget" nehéz alulról megtörni.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 753
5 893
113
Én úgy érzem a legnagyobb gond, hogy pont azokat qrvára nem kérdezik meg a fejlesztések/változások tervezésekor, akiket leginkább érint (nem csak eszközbeszerzésekre gondolok).
Persze a sereg jellemzően olyan egy "cég", ahol felülről pottyan mindig minden lefelé és "ezt a fizikai jelenséget" nehéz alulról megtörni.

Teljesen biztos vagyok benne, hogy fentebb (stratégiai szinten) is megvan az a tudás, amit a fiatal tisztek le tudnának rakni az asztalra koncepció gyanánt.

A baj szerintem inkább az, hogy - szándékosan vagy véletlenül - a magyar honvédelem elaludt. Már ébredezik.
De érezhetően a politika még most sem veszi tudomásul / akarja tudomásul venni a veszélyt.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ennek pedig egyenes következménye lesz, hogy ha még negatívabb lesz a saját helyzetünk egy sekély tömegsírba fogjàk dózerolni a testemet a ràm bízott emberekkel együtt akiket felszerelés és kiképzés nélkül vezettem csatába mert valaki tizenéven át hegedült...
Nyugodj meg ez azután is simán előfordulhat, hogy rendesen felszerelnek, és kiképeznek. Akkor meg minek keseregni? :cool:
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 996
23 128
113
De érezhetően a politika még most sem veszi tudomásul / akarja tudomásul venni a veszélyt.
Én ezt úgy hivom, hogy sokáig ragadtunk le a békeidős évekre kialakitott eredeti hi-tech haderő és hadiipari fejlsztési koncepciónál, ami maximalizálni akarta a hazai termelést és a fejlesztési részt is, csak menet közben minden megváltozott, nem mertünk időben belenyúlni, holott látszott, hogy már csak az ország gazdasági oldalán keletkező problémák végett is változtatni kellett volna.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Csak egy analógiat írok. A 2. Vh ban a románok miatt csináltak egy viszonylag népes hadsereget szar fegyverzettel, ezért tudtak a németek katonát kérni. Most (ezt is már többször írtam) véleményem szerint direkt lassítják a fegyverkezést. ( amúgy a németek is ezt csináljak) így az amerikaiaknak nem lesz mit kérni és nem fogunk háborúba menni nagyon helyesen. Azt a mondásomat is tartom, hogy az a nemzet aki ebbe a háborúba belekeveredik az eltűnik lsd ukran. Ezért egyet értek ezzel a mi a béke oldalán állunk stratégiával, és remélem addig szarakodunk az EU-val meg a NATO -val amíg önként megkapjuk a svajci semleges státuszt mind gazdaságilag mind katonailag.