A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 712
80 077
113
Azt hittem már hozzászoktál,hogy mindenért IS te vagy a hibás :p:D
Nincs mese folyamatosan edukálni kell magamat az egyre gyorsabban változó szélirányoknak megfelelően. De ígérem nem fog problémát okozni, hisz itt mindenki jól tudja, hogy az összfegyvernemi harc alapvtő tulajdonsága az helyzetek gyors és éles váltakozása!
 
  • Vicces
Reactions: Spartan.asfv

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 367
113
En tőle meg csak ilyen színvonalú interjút láttam, de nem is nagyon kell mást várni elég okos emberről van szó.
Az egy dolog, okos gecikkel tele van a padlás. Itt az a kulcs, hogy nem csak egy tanult, értelmes ember, hanem maradt benne gerinc, s nem nyilatkozik elfogultan félelemből, vagy haszonlesésből. Na az ilyen viszont ma már igen ritka!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 006
123 854
113
Az egy dolog, okos gecikkel tele van a padlás. Itt az a kulcs, hogy nem csak egy tanult, értelmes ember, hanem maradt benne gerinc, s nem nyilatkozik elfogultan félelemből, vagy haszonlesésből. Na az ilyen viszont ma már igen ritka!
Hát ő nem nyugdíjba ment hanem felállt anno a.székből az akkori haderőreform (alakulatbezárások) miatt
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 386
11 366
113
A magyar médiaviszonyokért ne mi legyünk már a "hibások".

Azt egy szóval sem írtam. Felhívtam a figyelmet arra, hogy csak pár lépésre van az Amerikai Népszavától, ezért érdemes a mögöttes szándékot szem előtt tartani.
Az, hogy az amúgy már fideszes Index szintén átvette, az meg megint valami hátsó szándék.

A lényeg a mondanivaló és szerintem az öreg Szenes korrektül válaszol szerintem a provokatív kérdésekre is.

Csak az átlag olvasóban a genyó kérdések fognak megmaradni, meg az, hogy valaki nagyon hosszú mondatokban válaszolt.
Az átlag egyszerűen hülye.

Azt hittem már hozzászoktál,hogy mindenért IS te vagy a hibás :p:D

Azt egy szóval sem írtam. Felhívtam a figyelmet arra, hogy csak pár lépésre van az Amerikai Népszavától, ezért érdemes a mögöttes szándékot szem előtt tartani.

Az egy dolog, okos gecikkel tele van a padlás. Itt az a kulcs, hogy nem csak egy tanult, értelmes ember, hanem maradt benne gerinc, s nem nyilatkozik elfogultan félelemből, vagy haszonlesésből. Na az ilyen viszont ma már igen ritka!

Mit az a vén komcsi, aki odaokoskodik kb. minden Facebook bejegyzés alá, és valahogy elfelejtette, hogy az ő garnitúrája mit rombolt 12 éven át.

Hát ő nem nyugdíjba ment hanem felállt anno a.székből az akkori haderőreform (alakulatbezárások) miatt

Az gerinc.
 
  • Tetszik
Reactions: Tumpek

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 922
113
Hát ő nem nyugdíjba ment hanem felállt anno a.székből az akkori haderőreform (alakulatbezárások) miatt
Egyesek politikai okokat feltételeztek a háttérben, amikor hirtelen távoztál a vezérkari főnöki posztról. Mi ebből az igazság?

– Semmi! Lemondásomnak az oka egy kimondottan szakmai vita volt köztem és a Honvédelmi Minisztérium civil vezetése között. Nem értettem egyet a honvédség felső szintű vezetése és irányítása átalakításának tervezett rendjével, és azt gondoltam, hogy az a helyes, ha a végrehajtáshoz – meggyőződésem ellenére – nem asszisztálok. Örültem viszont annak, hogy szabályszerű átadás-átvételi procedúrát bonyolítottunk le utódommal, Havril András tábornok úrral. A parancsnokváltást pedig állománygyűlésen, a csapatzászló átadás-átvételével is „szentesítettük".

– A vezérkari főnöki beosztásból hogyan lettél a Honvéd Nyugdíjpénztár ügyvezetője?

– Még 2002-ben, tehát törzsigazgató koromban lettem a pénztár igazgatótanácsának elnöke, amikor is a pénztárnál egy vezetési válság volt, és a küldöttközgyűlés az egész igazgatótanácsot visszahívta. Mivel közgazdasági egyetemi végzettségem is van, a minisztérium engem delegált a pénztár igazgatótanácsába. Ezt a pozíciót vezérkari főnöki koromban sem adtam fel, csak akkor a tiszteletdíjamat az MH Szociálpolitikai Alapítványnak utaltam át. Ügyvezetői kinevezésem pályázat útján történt.


Azért nem hagyták az út szélén, 11 évig volt a Honvéd Nyugdíjpénztár ügyvezető igazgatója. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Tumpek and zsolti

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 006
123 854
113
Egyesek politikai okokat feltételeztek a háttérben, amikor hirtelen távoztál a vezérkari főnöki posztról. Mi ebből az igazság?

– Semmi! Lemondásomnak az oka egy kimondottan szakmai vita volt köztem és a Honvédelmi Minisztérium civil vezetése között. Nem értettem egyet a honvédség felső szintű vezetése és irányítása átalakításának tervezett rendjével, és azt gondoltam, hogy az a helyes, ha a végrehajtáshoz – meggyőződésem ellenére – nem asszisztálok. Örültem viszont annak, hogy szabályszerű átadás-átvételi procedúrát bonyolítottunk le utódommal, Havril András tábornok úrral. A parancsnokváltást pedig állománygyűlésen, a csapatzászló átadás-átvételével is „szentesítettük".

– A vezérkari főnöki beosztásból hogyan lettél a Honvéd Nyugdíjpénztár ügyvezetője?

– Még 2002-ben, tehát törzsigazgató koromban lettem a pénztár igazgatótanácsának elnöke, amikor is a pénztárnál egy vezetési válság volt, és a küldöttközgyűlés az egész igazgatótanácsot visszahívta. Mivel közgazdasági egyetemi végzettségem is van, a minisztérium engem delegált a pénztár igazgatótanácsába. Ezt a pozíciót vezérkari főnöki koromban sem adtam fel, csak akkor a tiszteletdíjamat az MH Szociálpolitikai Alapítványnak utaltam át. Ügyvezetői kinevezésem pályázat útján történt.


Azért nem hagyták az út szélén, 11 évig volt a Honvéd Nyugdíjpénztár ügyvezető igazgatója. ;)
Ami egy magánnyugdíjpénztar.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and szasa30

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 922
113
Ami egy magánnyugdíjpénztar.
Azért nézd meg kik és mikor vezették. Ahonnan fúj a szél, úgy valtották egymást. Szenes 2002-es kormányváltás után landolt oda és 2013+van távozott, Azt is nézd meg kik kerültek bele 2010 után.
Pl. Fodor Lajos lett az elnök, aki az első Orbán kormány alatt volt vezérkari főnök.
Éppen Gyurcsány és Bajnai kormány vezérkari főnökét Tömböl Lászlót váltotta az elnöki poszton.

Biztos nemcsak ilyen kinevezések voltak, vannak, de azért látszik a politika hatása a vezetőség alakulására minimum részben. Ennyi pénz, már hatalom, befolyás, a politika beletolja az embereit.


Ettől még akár mind lehet szakmailag korrekt. De amikor vki vmit mond a megfogalmazásának minimum árnyalataiban látható ki, honnan jön. Ez nem kritika, ez az ő politikai hatteréből is fakad.
Hallgasd meg ugyanarról Szenest és Ruszint. Mindkettőt szeretem meghallgatni, de a politikai hatterüket is lehet hallani.
És amúgyis van átjárás még ilyen szinten is, lásd Tömböl, aki Bob alatt is maradt fegyverzeti igazgató lényegében már Maróth alatt és most is a haderőfejlesztés fegyverzeti beszerzéseit szakmai oldalról irányítja, befolyásolja, annak ellenére, hogy ők valtották le az MH éléről rögtön 2010-ben.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and Pogány

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 212
113
lásd Tömböl, aki Bob alatt is maradt fegyverzeti igazgató l
Tömböl egy teljesen más tèszta.(Majdnem csúnyábbat írtam :rolleyes: )
Ő finoman szólva is tud helyezkedni.:oops:
Ès bárkit telibesz...tt, hogy ő előrèbb jusson.
Eközben maximálisan szart az állományra.

Szerintem az utóbbi 30 èv egyik leg hányingerebb katonai vezetője.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 922
113
Tömböl egy teljesen más tèszta.(Majdnem csúnyábbat írtam :rolleyes: )
Ő finoman szólva is tud helyezkedni.:oops:
Ès bárkit telibesz...tt, hogy ő előrèbb jusson.
Eközben maximálisan szart az állományra.

Szerintem az utóbbi 30 èv egyik leg hányingerebb katonai vezetője.
Nem tudom., hogy állt a katonákhoz, nem a legfaszább helyzetben vezette az MH-t, de a megszólalásaiban, fellépésében kivulállóként profinak tűnik.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen and J.G.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 006
123 854
113
Tömböl egy teljesen más tèszta.(Majdnem csúnyábbat írtam :rolleyes: )
Ő finoman szólva is tud helyezkedni.:oops:
Ès bárkit telibesz...tt, hogy ő előrèbb jusson.
Eközben maximálisan szart az állományra.

Szerintem az utóbbi 30 èv egyik leg hányingerebb katonai vezetője.
Ha ő nem lenne ott ahol most a honvédség rheinmetall feliratú lovon járna....