A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 470
4 318
113
Ha a légierőt nem számítjuk akkor még a szlovákoknak is komolyabb hadereje van...
https://hu.wikipedia.org/wiki/Szlovákia_hadereje
Ha egy pillanatra eltekintünk a fennálló európai politikai és katonai szövetségi rendszerektől (beleértve az Európában állomásozó amerikai erőket). Hozzáteszem ezek a rendszerek már most is a széthullás határán vannak (Brexit, Török-EU ellentét, Görög pénzügyi csőd, NATO válság...stb.).
És bármelyik szomszéd úgy gondolná, hogy itt az ideje kis országunkat annektálni...kb. 1 nap alatt a parlamentnél lennének. Még azok is amelyek nem rendelkeznek komolyabb/semmilyen légierővel.
Nagyjából egy rohadt síkság vagyunk. Kiváló felvonulási és manőverezési tereppel. Hidakkal ellátott szabályozott folyókkal, folyammal és rengeteg autópályával.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 709
5 596
113
Ugye Amraamot is adtak ! Vagy nem is!? Pedig a mi változatunk már "B" kategória , de azt sem merték teljesen odaadni! Az Iglákat meg simán elvették!

Mindkét story urban legend szintjén van, jò róla vitatkozni, szidni a nyugatot, de senki nem tudja, hogy tényleg így van e
 
  • Tetszik
Reactions: endre

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 458
23 692
113

clk.jpg


Bocs, de ezt muszáj volt, túl magas volt a labda! :D:D:D
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Mindkét story urban legend szintjén van, jò róla vitatkozni, szidni a nyugatot, de senki nem tudja, hogy tényleg így van e
Hát nem tudom, én olyantól hallottam aki tényleg azokkal fegyverekkel foglalkozik. Nincs náluk, egész egyszerűen.
Az Igláknak konyec, a Sztrelának még hamarabb. A kivonás, ellövöldözés - ergo megsemmisítés fejében pénzt is kapott a magyar kormány.
Nyilvánvaló, hogy egyrészt nagyon nem bíznak bennünk (se) a jenkik, másrészt kontrollálni akarják a fegyverzetet mindenképpen, ahol csak módjuk van rá. Anélkül ui az érdekérvényesítő képesség egyenlő a zérussal. Szép kis "szövetségesi " szerepünk van. Én inkább beosztottnak nevezném, nagy jóindulattal.
http://legiero.blog.hu/2011/04/20/tu_a_viperafeszekben_avagy_vege_a_magyar_manpads_nak
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner and fip7

öreg járőr

Well-Known Member
2017. január 28.
261
296
63
Micsoda baromságokat írkálnak már itt remek fóbiák vannak és összeesküvés elméletek.Ha valaki nem akar valamit azok mi magunk vagyunk senki nem tilt semmit.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 018
23 248
113
Mindkét story urban legend szintjén van, jò róla vitatkozni, szidni a nyugatot, de senki nem tudja, hogy tényleg így van e

Azon kívül, hogy van 40+ AIM-120 Kecskeméten, senki sem cáfolta ezt az "urban legend"-et, amiről ugyebár korábban -a megfelelő topikban- linkelve is volt egy hir, tehát nem csak szóbeszéd. Sajnos. Soha senki sem mondta ill. le nem irta, hogy teljes értékű fegyvere ez a légierőnek. "Beszereztük". Ami a leginkább zavar, hogy azok akik annyira jártasak a témában és gépközeli embereknek mondhatók, sem kérdeztek még rá a megfelelő helyen ennek a "urban legend"-nek a valóságtartalmára..., ha meg igen és kaptak választ, és hallgatnak, ...,akkor meg mit erőltetitek a dolgot?!...
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 383
12 900
113
Az Igláknak konyec, a Sztrelának még hamarabb. A kivonás, ellövöldözés - ergo megsemmisítés fejében pénzt is kapott a magyar kormány.
Én eddig úgy tudtam, hogy ingyen voltunk hülyék.
Erről milyen információd van, mennyit kaptunk?
Csak annyit tudok elképzelni, hogy a megsemmisítést költségét a jenkik fizették, de hogy ezen felül is kaptunk volna valamit, azt nem.
A horvátok pénzt cserébe.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 077
18 825
113
http://www.hirado.hu/2017/05/10/elsosorban-illetmenyemelesre-forditjak-a-honvedelem-pluszforrasait/

Tehat:
1. illetmenyemeles (tobben kifogasoltak itt, hogy alacsony)
2. laktanya fejlesztes (ezt is emlitettetek itt mint alapveto fontossagut)
3. felszereles fejlesztes -na erre lenne gondolom mindenki kivancsi, hogy az mi lesz. De gondolom 2018 -ig csak valami aprosag amivel ki lehet szurni a szemunk, talan a valasztasok utan lesz komolyabb (mondjuk ha ugy alakul a valasztas hogy a baloldal visszajon akkor biztos, hogy megint lesz komolyabb -leepites...).

Úgy gondolom, a Honvédségnél meglévő illetmények emelése akkor is bekövetkezik ha nincs meghirdetve a Zrínyi 2026. Erre kényszerítőeszköz a gazdaság állapota és a versenyszféra folyamatosan emelkedő bérei.
Úgy gondolom, ha az ország fenntartja a Honvédség nevezetű katonai szervezetét, akkor a laktanyák felújítása és megfelelő karbantartása is szükséges, a Zrínyi 2026 nélkül is.
Úgy gondolom tényleges haderő fejlesztést az jelentene, amikor megjelennek az új fegyverek, katonai felszerelések. Onnan mérjük mit is jelent valójában a Zrínyi 2026.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Én eddig úgy tudtam, hogy ingyen voltunk hülyék.
Erről milyen információd van, mennyit kaptunk?
Csak annyit tudok elképzelni, hogy a megsemmisítést költségét a jenkik fizették, de hogy ezen felül is kaptunk volna valamit, azt nem.
A horvátok pénzt cserébe.

Igazad van, bekavarodtam, a 2005-ös Sztrela-2 (1500 db) megsemmisítéséhez kaptunk amerikai forrást.
Az Iglát nem tudom, mindenesetre az a lényeg, hogy utód nélkül szünt meg.
De az biztos, hogy a MANPAD-kivéreztetést nemcsak nálunk játszották meg, olvastam, más használóknál is "bedobták" az ötletet.

A hatás kiváltásának szondázása érdekékében lehet venni kéne pár GROM-ot. Hátha kiakadnak az illetékesek :)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
A hatás kiváltásának szondázása érdekékében lehet venni kéne pár GROM-ot. Hátha kiakadnak az illetékesek :)

Az égadta világon senkit nem érdekelne. A szövetségeseink meg csak örülnének, hogy végre valami csapatlégvédelem szerűséget is installálunk alapfokon!
 
  • Tetszik
Reactions: endre