A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Elvileg van egy "lövész 2020" elnevezésű program. Más kérdés hogy már jövőre 2020 lesz és feltehetően addig már nem lesz belőle semmi. Viszont a kézifegyverekből egyről nem volt szó, hogy gyártanánk. A géppuska. Remélem ha váltjuk a PKM-et, akkor ez lesz helyette. MG-4

Machine_gun_HK_MG43_%28MG4%29.jpg
Én meg remélem, hogy nem. Egy GPMG-t ne egy SAW-val váltsunk le.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

Karak95

Well-Known Member
2018. december 16.
158
295
63
Tudom , hogy mindenki megnézhette az MG-4-t
De az a őrült elszántság ahogy tesztelték , az mindenen túl megy .
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 939
5 064
113
Már nem stimmel, mindössze a szerződés megkötésétől számított három évig volt moratórium. Az viszont stimmel, hogy a kecskeméti légibázis soha nem lesz forgalmas civil repülőtér, mert a helyi kecskeméti forgalom rendkívül csekély (a mercedes üzleti gépeinek civiliesítik jelenleg a repteret), míg mások soha nem fognak onnan utazni!
https://kecskemetilapok.hu/hirek/kecskemet-lehet-a-fapadosok-repulotere de máshol is olvastam már, ráadásul teljesen logikus: ha az üzemeltető kifizet 1.5 milliárd eurót a koncessziós jogokért ez a minimum, hogy elvárja, hogy mellette ne építsenek fel még egy repülőteret.
 
  • Tetszik
Reactions: Karak95

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Pedig LMG kell a rajokba nem MG...

A rajba lehet de akkor az nem a PKM-et váltja. Értem, hogy nálunk technikailag igen, de akkor a géppuskásoknak szerezzenek be M240-et vagy valami ilyesmit. Az hogy csak MG4 legyen az nem járható út. Ha nem akarnak két géppuskát akkor pedig inkább maradjon a rajokban is a GPMG kategória.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 536
79 662
113
A rajba lehet de akkor az nem a PKM-et váltja. Értem, hogy nálunk technikailag igen, de akkor a géppuskásoknak szerezzenek be M240-et vagy valami ilyesmit. Az hogy csak MG4 legyen az nem járható út. Ha nem akarnak két géppuskát akkor pedig inkább maradjon a rajokban is a GPMG kategória.

Saját magadnak mondasz ellenent!Nálunk csak a rajokban van géppuskás...
De az a járható út,hogy a rajokban csak LMG van!!!
Az M240 meg egy rakat szar az ide ne hozasd!!!!
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Saját magadnak mondasz ellenent!Nálunk csak a rajokban van géppuskás...
De az a járható út,hogy a rajokban csak LMG van!!!
Az M240 meg egy rakat szar az ide ne hozasd!!!!

Sután fejeztem ki magam. Igen már az egy furcsaság, hogy nálunk csak a rajokban van géppuskás ráadásul, hogy még furcsább legyen kettő is. A rajba nem PKM hanem RPK-kellett volna. A PKM-ből viszont kellett volna dedikált géppuskás raj/század. Abban az esetben, ha a rajok kapnak valamilyen golyószórót és mellette megszerveznek valamilyen géppuskás egységet is akkor az szuper. Viszont ha marad az, hogy csak a rajokban van géppuskás akkor az legyen könnyű géppuska, mert az egy olyan eszköz amit a golyószóró nem képes teljesen pótolni. Értem, hogy nehezebb, kevesebb a lőszer, rugalmatlanabb, kényelmetlenebb, de ez a kisebb rossz.
Jelzem, hogy M270 nem kell esetleg MG3? Lassan 80 éve bizonyít?:)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 536
79 662
113
Sután fejeztem ki magam. Igen már az egy furcsaság, hogy nálunk csak a rajokban van géppuskás ráadásul, hogy még furcsább legyen kettő is. A rajba nem PKM hanem RPK-kellett volna. A PKM-ből viszont kellett volna dedikált géppuskás raj/század. Abban az esetben, ha a rajok kapnak valamilyen golyószórót és mellette megszerveznek valamilyen géppuskás egységet is akkor az szuper. Viszont ha marad az, hogy csak a rajokban van géppuskás akkor az legyen könnyű géppuska, mert az egy olyan eszköz amit a golyószóró nem képes teljesen pótolni. Értem, hogy nehezebb, kevesebb a lőszer, rugalmatlanabb, kényelmetlenebb, de ez a kisebb rossz.
Jelzem, hogy M270 nem kell esetleg MG3? Lassan 80 éve bizonyít?:)

Könnyű géppuska,Light Machine Gun,golyószóró ez mind ugyan az.

A géppuska,Machine Gun,General Purpose Machine Gun ezek is mind ugyan azok.

Az előbbibe a karabély lőszert tüzelők tartoznak az utóbbiba meg a puskalőszert tüzelők.

Most hogy ezt tisztáztuk tisztázzuk azt is,hogy van géppuskás szakasz a században csak M zárolt(ezért írtam,hogy csak a rajokban van).Nem véletlen szajkózom,hogy LMG kell a rajokba géppuska helyett...

A PKM legjobb géppuska a világon,nem kell helyette semmi csak át kell állítani NATO puskalőszerre.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Könnyű géppuska,Light Machine Gun,golyószóró ez mind ugyan az.

A géppuska,Machine Gun,General Purpose Machine Gun ezek is mind ugyan azok.

Az előbbibe a karabély lőszert tüzelők tartoznak az utóbbiba meg a puskalőszert tüzelők.

Most hogy ezt tisztáztuk tisztázzuk azt is,hogy van géppuskás szakasz a században csak M zárolt(ezért írtam,hogy csak a rajokban van).Nem véletlen szajkózom,hogy LMG kell a rajokba géppuska helyett...

A PKM legjobb géppuska a világon,nem kell helyette semmi csak át kell állítani NATO puskalőszerre.
Régen azt mondtad, hogy a 7,62x51 NATO nem jó géppuskalőszernek.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Könnyű géppuska,Light Machine Gun,golyószóró ez mind ugyan az.

A géppuska,Machine Gun,General Purpose Machine Gun ezek is mind ugyan azok.

Az előbbibe a karabély lőszert tüzelők tartoznak az utóbbiba meg a puskalőszert tüzelők.

Most hogy ezt tisztáztuk tisztázzuk azt is,hogy van géppuskás szakasz a században csak M zárolt(ezért írtam,hogy csak a rajokban van).Nem véletlen szajkózom,hogy LMG kell a rajokba géppuska helyett...

A PKM legjobb géppuska a világon,nem kell helyette semmi csak át kell állítani NATO puskalőszerre.

Visszaolvastam a tegnapi hozzászólásomat és valóban egy helyen könnyű géppuskát írtam géppuska helyett. Gondolom ezért érezted fontosnak tisztázni a különbséget.
De a végére csak összehozzuk, azt hogy az az ideális ha a rajok golyószórót a géppuskások pedig géppuskát használnak, de a géppuska nélkülözhetetlen.
Honvéd felvetését én úgy értettem, hogy a géppuskát teljesen lecseréljük golyószóróra. Gyakorlatilag a géppuska megszűnne létezni a honvédségnél.
Nekem az is szimpatikus amit te mondasz. A rajok kapnak MG-4 et a géppuskások meg PKM-et. Ja meg akkor a PKM-re barkácsoljanak valami szereléksín rendszert, hogy fel lehessen pattintani egy 4-6x nagyítású optikát. Mondjuk valami Elcant.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 536
79 662
113
Visszaolvastam a tegnapi hozzászólásomat és valóban egy helyen könnyű géppuskát írtam géppuska helyett. Gondolom ezért érezted fontosnak tisztázni a különbséget.
De a végére csak összehozzuk, azt hogy az az ideális ha a rajok golyószórót a géppuskások pedig géppuskát használnak, de a géppuska nélkülözhetetlen.
Honvéd felvetését én úgy értettem, hogy a géppuskát teljesen lecseréljük golyószóróra. Gyakorlatilag a géppuska megszűnne létezni a honvédségnél.
Nekem az is szimpatikus amit te mondasz. A rajok kapnak MG-4 et a géppuskások meg PKM-et. Ja meg akkor a PKM-re barkácsoljanak valami szereléksín rendszert, hogy fel lehessen pattintani egy 4-6x nagyítású optikát. Mondjuk valami Elcant.

Az ELCAN inkább "kommandós"optika szerintem felesleges a változtatható nagyítás egy géppuskásnak.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Az ELCAN inkább "kommandós"optika szerintem felesleges a változtatható nagyítás egy géppuskásnak.
Nem az elcan gyárt 3,4x el ezt kimondottan géppuskához, fixen 4 meg 6x nagyítással is.
Az is igaz, hogy vannak állítható nagyítású optikái de szerintem az valóban felesleges. Ami miatt én nagyon szeretem az a betekintési szögük ami hatalmas ezért könnyen gyorsan használható. Ha volt már szerencséd ACOG-hoz akkor tudod, hogy mekkora szenvedés. Ha pár fokkal oldalról, fentről vagy lentről nézel bele gyakorlatilag használhatatlan.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 536
79 662
113
Nem az elcan gyárt 3,4x el ezt kimondottan géppuskához, fixen 4 meg 6x nagyítással is.
Az is igaz, hogy vannak állítható nagyítású optikái de szerintem az valóban felesleges. Ami miatt én nagyon szeretem az a betekintési szögük ami hatalmas ezért könnyen gyorsan használható. Ha volt már szerencséd ACOG-hoz akkor tudod, hogy mekkora szenvedés. Ha pár fokkal oldalról, fentről vagy lentről nézel bele gyakorlatilag használhatatlan.

Volt,viszont az ACOG parallaxis hiba mentes szóval bárhonnan nézel bele a szálkereszt mindig oda mutat ahová kell így a kis szemlencse annyira nem gáz.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 276
68 232
113
M
Tököl felejtős, abból forradalom lenne. A kerítésen kívül nem tudnál építeni semmit, úgy körbeépült. Ki kéne üríteni Tököl, Szigethalom, Szigetszentmiklós, Halásztelek legnagyobb részét... Új, zöldmezős repteret vagy az M7-es, de inkább az M3-as vagy az M6-os autópálya valamely - jelenleg művelés alatt álló/nem álló - szomszédságában tudnék elképzelni. Gödöllő környéke a jelenlegi légifolyosókba esik például. De számítani lehet MINDENHOL lakossági tiltakozásra.
Majd megtoldják a Duna felé, arra van még több mint fél kilométer kényelmesen. Lacháza? Teherforgalomnak szerintem mindegy,úgyis minden Bicskén meg Alsónémediben van raktározva. De szerintem ez a Tarlós nyilatkozat csak a reptérrel való huzavona egyik jelenete volt. Amúgy egy új reptér vagy felújítandó reptér árából lehet költséghatékonyabb volna megvenni a ferihegyi reptér közeli lakásokat. Kínában megoldanák.
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
784
2 356
93
Kecskeméten és Debrecenben is pár száz méterre vannak lakóházak, azok is már szinte körbe vannak építve, mennyivel jobb ott, ha nagyon megnő a forgalom? Akkor inkább mondjuk Börgönt, pont ugyan annyira van BP-től, mint Lutton Londontól; van vasút és nincs szorosan mellette nagyobb város, de közel a Balaton, Veszprém, Székesfehérvár és ha megépül az M9, akkor Kecskemét sem nagy távolság. Persze nagyobb ráfordítás, de melyik ma nem használt reptérre kell kevesebbet?

Börgöndi reptér?Autópálya,vasuti kapcsolat van hozzá.

Börgönd kuka.Jobban mint Szentkirály.