A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 512
113
ERA/NERA/BDD csak akkor zavarja az amcsi rendszereket, ha az amcsik nem akarják engedni a továbbfejlesztést.
Nem tudom elképzelni azt a szituációt, hogy az amcsik bárkit engednének hozzányúlni mivel pont erre épül az fegyverimport filozófiájuk.
Viszonylag jó alapár aranyáras supporttal és upgradre árakkal a későbbiekben.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 512
113
ERA/NERA/BDD csak akkor zavarja az amcsi rendszereket, ha az amcsik nem akarják engedni a továbbfejlesztést.
Ezek passzív, vagy önálló, aktív védelmek(Erawa), semmi kapcsolatra nincs szükségük az amcsi (elektronikus/szenzoros)rendszerekhez.

Teljesen igazad van a klasszikus mondás --nem akar(ódz)-ásnak öklözőzsíros masszás a folytatása...-- "említésével", sajnálnám, ha megint átvernék/lehúznák a lengyeleket, de a korábbi folyamat alapján szinte biztos.

Én csak egy lehetséges megoldást vetettem fel, aminek akadálya --milyen meglepő módon-- a politikai szándék/akarat/bátorság (hiánya), a politikai szempontok elsődlegessége egy technikai/szakmai szemponttal szemben.

Nálunk is ebbe botlok gyakran a legjobb döntések helyett.

Én már túl vagyok a "semminél jobb(kib@szott rossz) helyett fogadjátok el a simán sz@rt és kuss" álláspont elfogadásánál az itthoni ügyekben!!!


.
Még jobb ha megveszed a csóró szövetséges programban a használt cuccaikat, jelképes áron aztán azt ők jól nagyjavítják neked hogy kb szarabbul jössz ki a végére mintha újat vettél volna (khhm horvát bradley)
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Nem tudom elképzelni azt a szituációt, hogy az amcsik bárkit engednének hozzányúlni mivel pont erre épül az fegyverimport filozófiájuk.
Viszonylag jó alapár aranyáras supporttal és upgradre árakkal a későbbiekben.

...az amcsiknak/gyártónak!


Én NASAMS-ot sem vettem volna tőlük!
Az F-35-ön kívül minden más beszerezhető Eu-s/izraeli cégektől, amivel a kis "Medencénkben" bőven királyok lehetnénk, és ellentételezik, gyárthatjuk, fejleszhetjük, szinte bármi, ha megversenyeztejük őket, nem üveg-gyöngyöket adunk, kemény tíz-milliárd €-ókról megy az üzlet!

Semmire nem kellene nekünk amcsi fegyver! Ennyit sem vettem volna! Kulcsfontosságú (BVR) fegyvert, amiből egyetlen típusként tartjuk!!! Szomorú! ...sőt: (ön-)veszélyes!!!
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 628
8 260
113
Az amerikaiak meg hozzák az öklözőzsírt, hogy a felkent hadiipari vállalkozón kívül akit ők jelölnek ki a projektre hozzányúlt sőt még módosítani is mer rajta aztán szerződésszegés gari egyebek bukta . (ők nem szoktak ilyen jogokat osztogatni a helyi niggereknek...)
Nem öklözőzsírt használnak olyenkor a jenkik, hanem salakos f@szt, már bocsánat...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 703
76 711
113
x610151e2d30e5324377480.jpg.pagespeed.ic.TdSyE5ciWF.webp
610151e369459816155749.jpg


Július végén megérkeztek az MH Anyagellátó Raktárbázisra az a 21 robogó, amelyek elsősorban a katonai repülőterek kiszolgálószemélyzetének munkáját fogják segíteni...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 703
76 711
113
Közbeszerzési értesítőből...

Részvételi felhívás

„Híradótechnikai eszközök javítása, karbantartása, felújítása és ipari javítása (2021-2023)”

Keretösszeg: nettó 2 007 874 014 Ft (bruttó 2 549 999 997 Ft)

Keretösszeg tervezett éves felhasználása:
2021: nettó 669 291 338 Ft (bruttó 849 999 999 Ft) Keretösszegig
2022 :nettó 669 291 338 Ft (bruttó 849 999 999 Ft) Keretösszegig
2023: nettó 669 291 338 Ft (bruttó 849 999 999 Ft) Keretösszegig

Ajánlatkérő a keretösszeg 60 %-ának felhasználására vállal kötelezettséget.

Részvételi határidő: 2021.09.01.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Ezt tervezik a zoroszok az új zűrállomásukkal az újra felhasználható rakétájukkal és űrhajójukkal, meg a nukleáris zűrvontatójukkal.




A nukleáris kütyüből vennék minden nagyobb laktanyánkba egy föld-alatti üzemmódosat( 50-250 MW/ 8-10 db).
..."csak úgy, játszásiból", és egy 50-200m mélyre eldugnám, hogy "tuti" legyen az elektromosság...


Az honvédelem nem vinné a pénzt, hanem hozná!

...ezt komolyan mondom/gondolom!!!


Korábban becsültük (valakikkel, bocs Tőlük, de régen volt...), hogy valahol 50-200MW körüli lenne az optimális, amik vannak is a piacon, japo, orosz (tán koreai is ???), csak az első lökést nem kapja meg a technológia, "némi" piaci ellenszéllel a háttérben a nagyokat gyártó cégektől.


U.i.: Asszem' a norvégok dolgoztak/-nak azon, hogy urán helyett Tóriumos üzemanyagkazettát lehessen használni.
Az gyakorlatilag piszkos bombának is alig alkalmas/sokkal kisebb biztonsági kockázat.
Ez is egy kitörési lehetőség lenne (iparilag/katonailag/gazdaságilag)a számunkra, némi politikai akarat megléte esetén!!!
 
K

kamm

Guest
Nem ismerjük a részleteket. Kíváncsi lennék persze, hogy sérülhetett meg 4 felfegyverzett egyenruhás katona, mindössze gázsprével támadó migránsok ellen. Hol az a határ amikor fegyvert nem csak lehet, hanem kell is használni ? A gázsprével támadók nem jelenthettek életveszélyes támadást, ha már támadtak ? Hiszen nem tudhatták a katonák a spré után mit vesznek még elő. Visszatérve az elejére, a részleteket nem ismerjük, tehát én sem vonnák le következtetést, inkább csak kíváncsi lennék a történtekre.
Igen, érdekes. 30 éve ezért simán minimum labon lohettem volna és meg jutalomeltavot is kaptam volna (es akkor jo fej voltam, mert nem lelőttem, mint egy kutyát és nem mondtam jegyzőkönyvbe a többiekkel együtt, hogy nekem ugrott és megtámadott.)
 

ibanez de bobadilla

Well-Known Member
2019. szeptember 5.
874
2 754
93
Igen, érdekes. 30 éve ezért simán minimum labon lohettem volna és meg jutalomeltavot is kaptam volna (es akkor jo fej voltam, mert nem lelőttem, mint egy kutyát és nem mondtam jegyzőkönyvbe a többiekkel együtt, hogy nekem ugrott és megtámadott.)
egyes sajtótermékek már alig várják hogy kinyírjanak végre egy sáskát...
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 053
30 489
113
"– Egyrészt számítunk külföldi szakemberek és családjuk betelepülésére. Emellett már megindultak más cégek fejlesztési programjai is, melyek a már bejelentett védelmi ipari beruházásra települnek rá, szintén hasonló termékek gyártásával. Jelenleg tárgyalásban vagyunk a Dynamit Nobel vállalattal, amelyik egy izraeli tulajdonú hadiipari cég. Ők is ide szeretnék hozni gyártásukat, de tárgyalunk más cégekkel is – jegyezte meg Maróth Gáspár."

Milyen cégek jöhetnek szóba ?
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 011
12 864
113
"– Egyrészt számítunk külföldi szakemberek és családjuk betelepülésére. Emellett már megindultak más cégek fejlesztési programjai is, melyek a már bejelentett védelmi ipari beruházásra települnek rá, szintén hasonló termékek gyártásával. Jelenleg tárgyalásban vagyunk a Dynamit Nobel vállalattal, amelyik egy izraeli tulajdonú hadiipari cég. Ők is ide szeretnék hozni gyártásukat, de tárgyalunk más cégekkel is – jegyezte meg Maróth Gáspár."

Milyen cégek jöhetnek szóba ?

Ez a Dynamit Nobel a Leo 2-be is bedolgozik.
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 199
5 139
113
A nukleáris kütyüből vennék minden nagyobb laktanyánkba egy föld-alatti üzemmódosat( 50-250 MW/ 8-10 db).
..."csak úgy, játszásiból", és egy 50-200m mélyre eldugnám, hogy "tuti" legyen az elektromosság...


Az honvédelem nem vinné a pénzt, hanem hozná!

...ezt komolyan mondom/gondolom!!!


Korábban becsültük (valakikkel, bocs Tőlük, de régen volt...), hogy valahol 50-200MW körüli lenne az optimális, amik vannak is a piacon, japo, orosz (tán koreai is ???), csak az első lökést nem kapja meg a technológia, "némi" piaci ellenszéllel a háttérben a nagyokat gyártó cégektől.


U.i.: Asszem' a norvégok dolgoztak/-nak azon, hogy urán helyett Tóriumos üzemanyagkazettát lehessen használni.
Az gyakorlatilag piszkos bombának is alig alkalmas/sokkal kisebb biztonsági kockázat.
Ez is egy kitörési lehetőség lenne (iparilag/katonailag/gazdaságilag)a számunkra, némi politikai akarat megléte esetén!!!


Hát én szívből remélem hogy nem te leszel a magyar energiaellatasért felelős ember...

Nem túl jó dolog reaktorokat 200 mèter mélyre eladni. Nehéz a karbantartás a hűtés és még sok egyéb probléma merül fel ..
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 561
79 728
113
Hát én szívből remélem hogy nem te leszel a magyar energiaellatasért felelős ember...

Nem túl jó dolog reaktorokat 200 mèter mélyre eladni. Nehéz a karbantartás a hűtés és még sok egyéb probléma merül fel ..
Már eleve pl Debrecenben mivel hűtenék...?
 
  • Tetszik
Reactions: Catles