A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
Ezért mondja mindenki, aki már látott közelről lövész katonát, hogy sok 2 PKM egy rajba. :D
Anno nalunk egy volt - bar nalunk meg hatfos rajok voltak, ha jol emlekszem? Ennyi ev utan mar kodosek a reszletek... hany ember volt a dismount a PSZHban, 4 vagy 6?

A 8 fő a kevés nem a PKM. 11 fős rajban simán elfér a kettő.

Ez mar ilyen amerikai modi, ezek a malac rajok... mondjuk idekint meg van a raj alatt is fireteam, ami nalunk anno nem volt (a regularis MH nem tudom, lehet, hogy ott volt?)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 595
94 009
113
Közbeszerzési értesítőből...

Szerződés odaítéléséről szóló hirdetmény

Ajánlatkérő: Magyar Honvédség Modernizációs Intézet

Beszerzés tárgya: Pilóta nélküli felderítő eszköz fejlesztése - KOLIBRI

1 készlet többcélú UAS prototípus fejlesztése

Érték: 75 060 710 Ft (ÁFA nélkül)

Beérkezett ajánlatok száma: 1

Nyertes gazdasági szereplő neve: Rotors And Cams zrt.

Szerződéskötés időpontja: 2021.10.06.
Ez a KOLIBRi mit tud??
Ez már a második drón ettől a cégtől.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 834
113
A magyar védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztossal egyeztetett Nebojša Stefanović szerb védelmi miniszter.

A szerb tárcavezető kiemelte, Magyarország és Szerbia között nagyon jó az együttműködés a védelmi kérdések terén. Hozzátette, ezt tovább kell fejleszteni, különösen a katonai együttműködést. Az egyeztetésen szó esett katonai, gazdasági és a haditechnikai együttműködésről is.
Maróth Gáspár örömét fejezte ki, hogy a magyar küldöttség részt vehet a 10. Partner elnevezésű, fegyvereket és katonai felszereléseket felvonultató nemzetközi vásáron. Maróth Gáspár a belgrádi hadászati kiállításra érkezett.


 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Akárhogy számoltam nekem se jött ki! Hogy a fenébe!

Így lenne értelmes egy megerősített szakasz ehhez közelítő számokkal:
  • törzs
  • lövészraj (1x mesterlövész, 1x MANPADS)
  • lövészraj (1x CG, 1xgolyószóró)
  • lövészraj (1x CG, 1xgolyószóró)
  • aknavetős raj (2x 60mm, én kihagynám!)
  • ATGM raj (2x Spike, ezt viszont mindenképp beletenném!)

A járművek három konfigurációban,
közepes:
2x 8x8IFV (törzs és ATGM)
3x 8x8APC (a három lövészraj)

könnyű:
1x 8x8IFV (törzs)
8x 4x4APC (a három lövészraj +az ATGM)

ultrakönnyű:
1x 4x4APC (törzs)
8x pickup (a három lövészraj +az ATGM)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 060
124 212
113
Akárhogy számoltam nekem se jött ki! Hogy a fenébe!

Így lenne értelmes egy megerősített szakasz ehhez közelítő számokkal:
  • törzs
  • lövészraj (1x mesterlövész, 1x MANPADS)
  • lövészraj (1x CG, 1xgolyószóró)
  • lövészraj (1x CG, 1xgolyószóró)
  • aknavetős raj (2x 60mm, én kihagynám!)
  • ATGM raj (2x Spike, ezt viszont mindenképp beletenném!)

A járművek három konfigurációban,
közepes:
2x 8x8IFV (törzs és ATGM)
3x 8x8APC (a három lövészraj)

könnyű:
1x 8x8IFV (törzs)
8x 4x4APC (a három lövészraj +az ATGM)

ultrakönnyű:
1x 4x4APC (törzs)
8x pickup (a három lövészraj +az ATGM)
Ne számold százszor elmondtam már, hogy nem azt rakták ki ami tervezve van hanem amit jelenleg ki tudtak.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and dudi

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 803
80 372
113
Akárhogy számoltam nekem se jött ki! Hogy a fenébe!

Így lenne értelmes egy megerősített szakasz ehhez közelítő számokkal:
  • törzs
  • lövészraj (1x mesterlövész, 1x MANPADS)
  • lövészraj (1x CG, 1xgolyószóró)
  • lövészraj (1x CG, 1xgolyószóró)
  • aknavetős raj (2x 60mm, én kihagynám!)
  • ATGM raj (2x Spike, ezt viszont mindenképp beletenném!)

A járművek három konfigurációban,
közepes:
2x 8x8IFV (törzs és ATGM)
3x 8x8APC (a három lövészraj)

könnyű:
1x 8x8IFV (törzs)
8x 4x4APC (a három lövészraj +az ATGM)

ultrakönnyű:
1x 4x4APC (törzs)
8x pickup (a három lövészraj +az ATGM)
De legalább ez is minimum ugyanolyan idiótaság.
 
K

kamm

Guest
Nálunk 10 fő volt a raj. Ebből ketten maradtak a gépben. (sofőr + irányzó) Volt 2 PKM és 1 RPG.
Igen, sofor es a toronylovesz termeszetesen maradt - de meg masik 8 fo befert a PSZHba nalatok?? :eek:
Nalunk akkor 8 fo lehetett, 10 biztosan nem volt (a korleteink meretebol azert arra emlekeznek. :D)
 
K

kamm

Guest
/off
Jo az Kenesenek, pontosabban Kenese-Udulotelepnek is :p (= konkretan a Honved Udulo felett van a "kis Kenese" megallo, ha emlekeim nem csalnak) - csak ugye a szuros tekintetu Matelcsynek az exneje behulyitette szerencsetlen Akarattyat, mindenfele felvonot-libegot a partra meg hasonlo elmeroggyant okorsegeket igert nekik, azok lelkesen levaltak a joval tehetosebb-nepesebb Keneserol, majd Matelcsy levaltotta az asszonyt a tikarnojevel es most ott all Akarattya, ahol a part szakad, Matelcsyne eszement okorsegeit nyogve - szo szerint mert ugye hires volt a sinekre omlo loszfalrol... :D :D
 
  • Tetszik
Reactions: Brácsa and Pogány

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 834
113
A magyar védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztossal egyeztetett Nebojša Stefanović szerb védelmi miniszter.

A szerb tárcavezető kiemelte, Magyarország és Szerbia között nagyon jó az együttműködés a védelmi kérdések terén. Hozzátette, ezt tovább kell fejleszteni, különösen a katonai együttműködést. Az egyeztetésen szó esett katonai, gazdasági és a haditechnikai együttműködésről is.
Maróth Gáspár örömét fejezte ki, hogy a magyar küldöttség részt vehet a 10. Partner elnevezésű, fegyvereket és katonai felszereléseket felvonultató nemzetközi vásáron. Maróth Gáspár a belgrádi hadászati kiállításra érkezett.


 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
809
2 096
93
Csak én látom úgy, hogy ha behelyettesítem a Leo2a4 helyére a T-72 betűhalmazt, akkor is értelmez nyer az indoklás? :cool:
Ezek a T-72-esek egy rakás ócskavas. Csak hát megvannak, ez óriási különbség a többi ócskavassal szemben.
Az A4-esek szintén egy rakás ócskavas, ráadásul csak 12 van, és jelenleg nem is látni, honnan tudnánk perpillanat venni olcsón.
A7+ jó lenne, de csak 44 lesz és 2035-ig nincs is tervbe véve több.
Így nyer értelmet amit Pogány írt a könnyű tankról, amit mi is össze tudnánk szerelni, mert lesz gyártókapacitás is.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 554
68 136
113
Ezek a T-72-esek egy rakás ócskavas. Csak hát megvannak, ez óriási különbség a többi ócskavassal szemben.
Az A4-esek szintén egy rakás ócskavas, ráadásul csak 12 van, és jelenleg nem is látni, honnan tudnánk perpillanat venni olcsón.
A7+ jó lenne, de csak 44 lesz és 2035-ig nincs is tervbe véve több.
Így nyer értelmet amit Pogány írt a könnyű tankról, amit mi is össze tudnánk szerelni, mert lesz gyártókapacitás is.
A gépesített gyalogságnak ez a kategória is tudná biztosítani a tűzfölényt még egyenértékűen modern, de közvetlen tűztámogatással nem bíró ellenséges egységek ellen. Ha egy csupasz Leopard 2A4-gyel vetem össze, védettebb jármű az esélyesen integrált Strikeshield miatt. Ellenben a hátránya, hogy egy MT-12 is halálos ellenfél neki frontból, ugyanakkor a Leopard is csak frontból bírná ki. Viszont a lehetséges ellenséges erők bármelyik eszközére komolyabb veszélyt jelentene mint egy csupasz Leopard 2A4.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and éber
K

kamm

Guest
Ezek a T-72-esek egy rakás ócskavas. Csak hát megvannak, ez óriási különbség a többi ócskavassal szemben.
Az A4-esek szintén egy rakás ócskavas, ráadásul csak 12 van, és jelenleg nem is látni, honnan tudnánk perpillanat venni olcsón.
Define "olcson", please...

A7+ jó lenne, de csak 44 lesz és 2035-ig nincs is tervbe véve több.
Így nyer értelmet amit Pogány írt a könnyű tankról, amit mi is össze tudnánk szerelni, mert lesz gyártókapacitás is.
Semmivel nem lenne olcsobb, mint hasznalt 2A4-et beszerezni es kipofozni, viszont legalabb szarabb es gyengebb is lenne...