1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar hadiipar napjainkban

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - altx által indítva @ 2014. március 25..

1. blogen

blogen Well-Known Member

Sóskútról semmit, viszont a budapesti objektumokat leépítették. A pestit a rendszerváltáskor sorsára hagyták, a budait ugyan karban tartották, de megszűnt vezetési központ lenni, a nyilvánosság előtt is megnyitották, pontos elhelyezkedése és kiterjedése is nyilvánosságra került. A Karmelita miatt most felújítják, tehát újra használatba veszik, de ez kihagyás után történik.

Viszont Jobbágyit elhagyta az ipar a rendszerváltáskor és a külső létesítményei módosítások történtek. Ez alapján feltételezhető, ide került minden Budapestről.

2. papajoe

papajoe Well-Known Member

Szerintem ha állami tulajdonú lesz a fegyergyár,elég ha nullszaldós,és felszereljük magunkat,ha már eltart sok ezer ott dolgozót,és a családját,az már bőven jó.
    Exporttal miért hoznánk előnybe a külföldi vevőinket,mi van, ha később ellenünk használnánk ami korszerű,jó minőségű,biztos győzelmet garantáló fegyvereinket?
    Megjegyzem,nekem nem tűnik nagy kalandnak kézifegyvereket,aknavetőket,esetleg lövegeket,géppuskát,lőszert gyártani,rengeteg eladó licenc lehet a piacon,csak akarat kellene.
    Vagy legalább a.katonák felszerelését,ruházat,sisak,mellény,stb.

3. phaidros

phaidros Well-Known Member

Van egy csomó olyan állami vállalat, szerv, intézmény, amik nem nyereségesek. Hasznuk nem forintosítható. Egy kisebb gyár és az általa termelt közvetlen veszteség valószínűleg nem okozna csődöt az országnak, sőt a többi mellett eltörpülne. Egy állam számára nem csak az a haszon, ami pénzben közvetlen kifejezhető.

4. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Komondor belül:

[​IMG] [​IMG]

5. Sharid

Sharid Well-Known Member

6. MuldR

MuldR Well-Known Member

Azt a rohadt..... Ezt a töménytelen mennyiségű igénytelen szart. Amikor a málhazsákot megláttam azt hittem valami retro hagyományőrző cucc a 70-es évekből. Nem értem miért nem tudnak normális cuccot csinálni. Sokkal többe nem kerülne, de tovább tartana és használhatóbb lenne. :(
    Külön vicc a 9000-es gyakorló nadrág. Kiskerből megkapom ennyiért a jó minőséget, de ha párezres nagyságrendben rendelnék egy gyártótól vagy nagykertől jóval olcsóbb lenne. Miért miért miért? :(

7. csibeszke

csibeszke Well-Known Member

Végigolvasva a cikket és látva képeket, elgondolkodtató a végig fitymáló hangvétel. Van ami tényleg szar. Van ami lehetne tényleg sokkal jobb, ám mikor bemész a farmer üzletbe és elkérnek harminc-negyven rugót egy márkás farmerért ...........! Vagy majd kibökte a szemem ,ennek a nagyon igényességre törekvő blog írónak az igénytelen bőrszálkás ujja , valamint a mutató ujján viselt gyűrű.

8. Sharid

Sharid Well-Known Member

Farmerbolt, te döntesz. Divat. Nem kötelező felvenned.

Ez viszont a magyar honvédség /rendőrség állományára számára rendszeresített horrorruhák/felszerelési tárgyak, 2017-ben.

9. tonyo

tonyo Well-Known Member

Visszatérve a kézifegyvergyártásra. Jelenleg persze kormányzati szándék + tőke is kellene hozzá Tehát a jelenlegi geo helyzetben már részünkről is megérné egy ilyen gyárba beruházni. Ahogy tájékozodok,én azt látom hogy a déli szomszédaink évekre nyakig vannak megrendelésekben. Ha kihasználnánk a helyzetet mi is beszállhatnánk valamely modern AK klonnal. Főleg mint "alvállalkozói" szinten. Persze ehhez szükséges lenne egy normális gyárak közti szerződésre is. Ak klónt azért írtam mert jelenleg ez a legkeresettebb. Így biztosítva lenne jó pár évig a gyár kapacítása.

marton likes this.
  10. Ursa Maior

Ursa Maior Active Member

tonyo likes this.
  11. tonyo

tonyo Well-Known Member

Nekem a cikk elolvasása utána következők dolgok jutnak eszembe:
    -Adjatok jó sok sok mannit hogy legyen értelme legfőképp haszontalan katonai dolgokra. (kivéve légierő) Magyarán jé van egy új eus pénzcsapunk. Gyorsan húzzuk le.
    -A közösbe bizony itt is be kell majd adni és nem is keveset. (ti adjatok mi beintünk alapon)
    -Végre eljutottak odáig hogy a pénzherdárláson kívül jobb lenne összefogni,letisztázni az utat. A lehetséges fejlesztést,gyártást irányt kijelölni,és legfőképp sztenderizálni a közös rendszert USA mintára.
    -Mivel a nagyok már leosztották a lapokat,így érthető vagy "élősködök" leszünk az új rendszerben. (mert tenni akarás + pénz beszállás alap az itt nálunk legfeljebb csak mutatóba fog működni) Amit egyáltalán nem fognak jó szemmel nézni. Vagy by by. Csak az a baj hogy az a by by nem lesz sétagalop mint ahogyan azt fent elképzelik.

12. tonyo

tonyo Well-Known Member

Na ezt szándékosan ide rakom! Lehet csemegézni. A videot megtekintve sajnos kijelenthető hogy a térségben továbbra is "nem beszélhetünk" hazai iparól. Csak pislogás szinten.

Egy olyan ország aminek a GDP je arányosan kisebb mint a miénk.

Ezen oldal megosztása