A trianoni békeszerződés biztonságpolitikai hatásai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
M

molnibalage

Guest
Az elmúlt évitezdben mint mondtam több százezer ember hagyta el az országot. A második legnagyobb magyarlakta város ma elvileg London. No comment...

Ki mondta, hogy egy egész nemzetnek kell elköltöznie te észlény? Ha már ilyen hangot ütsz meg...
 

therob

Active Member
2012. december 26.
923
248
43
Joker meg fogsz lepődni de ma is "vándorolnak" az emberek. Ha tájékozódsz kicsit meglátod mennyien hagyták el Mo-ot az elmúlt pár évben, mivel az EU-ban szabadon mozoghatsz. Oda megy az ember ahol jól érzi magát és meg tud élni. Logikus nem?

És persze nem csak a szomszédainkban kell a hibát keresni, hogy mindenért ők a hibások. Bizony ha provokáljuk a másikat nem kell meglepődni ha bajok vannak. Ez a kettős állampolgárság is csak olaj volt a tűzre. Nem attól lesz valaki magyar, hogy kap egy darab papírt.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
És szerinted az a jó módszer, hogyha szar mondjuk a helyzet Magyarországon, Felvídéken, Szélyföldön, akkor el kell menni Angliába vagy Nyugat-Európa valamelyik országába diplomásként raktárba dolgozni, bébicsősznek vagy takarítónak, mert ebbe a kurvanagy EU nyújtotta szabadságban és munkaerőmozgásban a tömegeknek ez jut.
 
M

molnibalage

Guest
Az emberiség így népesítette be a Földet... A másik felét meg nem értem. Odakint a szakképzett munkaerőt is tárt karokkal várják. Sztereotípiák és bullshitek puffogtatásával le lehetne már állni...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
therob nem fogok meglepődni, de ez nem megoldás, ezzel hosszú távon kinyírja egy gazdaság saját magát. Erdélyből vagyok, innen is rengetegen elmentek, van aki megállt BP-n, de sokan annál jóval messzébb.

 

persze hogy nem attól lesz vki magyar, hogy igényeli a magyar állampolgárságot. Akiben ez egyáltalán felmerül annak az anyja pi****, viszont papiron is magyarnak lenni előny lehet, pl a határon a "Welcome" és a "Full cavity search" között lehet a különbség.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
molni szerinted a Föld igényel további benépesítést vagy már vagyunk elegen? Odakint mindent várnak, mert a szarmunkát és a szakmunkét is meg kell csinálni, de jórészüket szakképzett vendégmunkások fogják ígyis úgyis megcsinálni.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
9
38
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/trianon/page-5/" rel="nofollow">molnibalage</a>: sajnos nem látod át ahogy látom , hogy az egész EU egyfajta csapda volt a Közép és Kelet Europai államoknak.

500.000 Magyar ment el az alapból is elörgedő társadalomból 19-35 közöttiből. Miért is mert kinyikltak a kapuk és ott jobb és erősebb a valuta. ÉS maradjunk a biztonságpolitikánál mondjuk a fele Férfi 250.000 hadrafogható ember OFF. 
Legértelmesebb szürkeállományunkat elszivátk nagy EU fobiában . Orbán is a röghözkötéssel ezt akarja megakadályozni , mert rájöttünk hogy átb@sztak :(
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
molnibalage said
Az emberiség így népesítette be a Földet... A másik felét meg nem értem. Odakint a szakképzett munkaerőt is tárt karokkal várják. Sztereotípiák és bullshitek puffogtatásával le lehetne már állni...
sf-laugh.gif
sf-laugh.gif
sf-laugh.gif
sf-laugh.gif
sf-laugh.gif
sf-laugh.gif
sf-laugh.gif
sf-laugh.gif
sf-laugh.gif
sf-laugh.gif
sf-laugh.gif
sf-laugh.gif
   Hol élsz ? A Marson ? Szerintem menjél ki , aztán essél pofára .

 

Lengyelországból 2 millióan mentek ki a szigetekre az EU csatlakozás óta! 10% - munkanélküliség

beütött a "válság" a briteknél is . Egy szem embert nem bocsájtottak el belföldön , de mégis 14% fölé emelkedett a munkanélküliség !

A te "képzettséged" túrót sem ér Angliában! én is lehúztam a 3 szemesztert( egy rahedli pénzért) , hogy meglegyen az ottani papírom.
 
M

molnibalage

Guest
joker said
molni szerinted a Föld igényel további benépesítést vagy már vagyunk elegen? Odakint mindent várnak, mert a szarmunkát és a szakmunkét is meg kell csinálni, de jórészüket szakképzett vendégmunkások fogják ígyis úgyis megcsinálni.
A benépesítés egy példa volt arra, hogy a sikeres ember alkalmazkodik. Aki nem, az meg szenved vagy elpusztul. 90 éve (!) változott meg a környezet. Enny idő alatt illet volna felimerni, hogy ha nem jó a környezet és nem tudod megváltoztatni akkor talán valami mással kellene próbálkozni. Nekem ez a véleményem.
 

therob

Active Member
2012. december 26.
923
248
43
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/trianon/page-5/" rel="nofollow">desertfox</a>

Kíváncsi vagyok abból 250.000 főből hányan szerettek volna katonák lenni. Ja és miért csak a férfiakkal számolsz mint hadra foghatók
sf-laugh.gif
?

Nem kell hibáztatni azokat akik elmentek, elegük lett abból, hogy ez az ország nem halad egyről a kettőre. A röghöz kötés pedig nem megoldás. Ugyan úgy elmegy aki akar ez csak újabb ellenszenvet vált ki a fiatalságból. 
 
M

molnibalage

Guest
Legértelmesebb szürkeállományunkat elszivátk nagy EU fobiában . Orbán is a röghözkötéssel ezt akarja megakadályozni , mert rájöttünk hogy átb@sztak :(
Ennél a résznél jöttem rá, hogy érdemi vitát folytatni veled nem lehet. A saját vezetőink balfaszságának eredményének további folytatását egy még balfaszabb húzzással próbálják orvosolni. Esetleg a vasfüggönyt ne húzzúk fel újra b****...?
 
M

molnibalage

Guest
A te "képzettséged" túrót sem ér Angliában! én is lehúztam a 3 szemesztert( egy rahedli pénzért) , hogy meglegyen az ottani papírom.
Magyar mérnökként már terveztem és modelleztem olyan dolgot, ami külföldi megrendelő kért és a mi cégünk győzött. Tehát a szaktudásom egy része külföldön is megállná a helyét. Egyáltalán tudod, hogy mi a végzettségem és mit csinálok...?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Akkor miért nem külföldön vagy 10x annyi pénzért, ha annyira meg vagy győződve róla, hogy ott is megállnád a helyed? Ha a céged kap külföldről megrendelést az azt jelenti, hogy az ottaniakhoz képest szarrér-húggyér dolgozol, de ugyanarra a munkakörre ha jelentkezél te és egy angol Angliában, akkor ő lenne a mérnök és te a munkanélküli.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
molnibalage said
<blockquote>
A te "képzettséged" túrót sem ér Angliában! én is lehúztam a 3 szemesztert( egy rahedli pénzért) , hogy meglegyen az ottani papírom.

Magyar mérnökként már terveztem és modelleztem olyan dolgot, ami külföldi megrendelő kért és a mi cégünk győzött. Tehát a szaktudásom egy része külföldön is megállná a helyét. Egyáltalán tudod, hogy mi a végzettségem és mit csinálok...?</blockquote>
Ennek semmi köze ahhoz. Menjél ki , próbálj munkát vállalni a te diplomáddal ! annyit mondanak , hogy bocs .. ez nem elég ... nálunk ez csak wc papír . Kész ! Vagy befizetsz egy egyetemre , hogy lehúzzad a különbözetit ( ami iszonyat pénz!) vagy beéred a csicska munkával , esetleg lehetsz segéd  vagy odadobnak egy kis üzemben a gépek mellé !
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 463
113
Az egész röghözkötéses dologban a "Miért éppen Alaszka" sorozat jut eszembe:) Ott egy fiatal dokit kötnek röghöz Alaszkában. Nem tartom teljesen agyament ötletnek inkább ahogy elképzelik agyament. Pont fordítva csinálják szerintem mint az amerikaiak. A legfontosabb tényező szerintem a rög, amihez az embert akarod kötni, mert ha ez nincs akkor hiába az egész.

http://youtu.be/pQXHCSsNKs0,
 
M

molnibalage

Guest
joker said
Akkor miért nem külföldön vagy 10x annyi pénzért, ha annyira meg vagy győződve róla, hogy ott is megállnád a helyed? Ha a céged kap külföldről megrendelést az azt jelenti, hogy az ottaniakhoz képest szarrér-húggyér dolgozol, de ugyanarra a munkakörre ha jelentkezél te és egy angol Angliában, akkor ő lenne a mérnök és te a munkanélküli.
Először is, mert 10-szers pénzt nem adnak, hanem csak kb. 3-4-szerest első körben. Másrészről a kiköltözés kockázata jóval nagyobb, mint az ittmaradásé. Amint ez változik, akkor úgy lépek le innen, hogy az árnyékomat se látják...

Ha valakit szerint 90 (!) éve szar a környezet és nem lép, akkor az szerinted mi...? A magyar ifjúság is ekkora csődtömeg. 10+ éve megy a duma arról, hogy kevés a mérnök és sok a büfészakos. Ez látszódott a jelentkezési arányokon? Nemigen. Emelett ráadásul a felsőoktatásba érkezők természettudományos szintje is folyamatosan zuhan. Tettek ez ellen odafent valamit? Lófaszt.

Na ezt hívom az alkalmazkodásra képtelenségnek.

Ennek semmi köze ahhoz. Menjél ki , próbálj munkát vállalni a te diplomáddal ! annyit mondanak , hogy bocs .. ez nem elég … nálunk ez csak wc papír . Kész !
Na és a szakmai referencia az smafu...? Töménytelen olyan programozó / IT szakember van, akinek nincs papírja. A tervezénél "papír" csak a tervezői jogosultsághoz kell. Viszont bárki aláírhatja a tervet, ha van ilyen jogosultsága. Nekem még mindig nincs, ezért más írja alá helyettem a tervet, de ettől még én csinálom azokat... Na ennyit a papírról...
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
9
38
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/trianon/page-5/" rel="nofollow">molnibalage</a>: Hogy micsoda ?  Érdemi vitát nem lehet velem folytatni ? Kicsit magas lovon ülsz <a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/trianon/page-5/" rel="nofollow">molnibalag</a>e. Lehet többet letettem az asztalra mint te és sokkal több dolgom van.


Képzeld a kormány hirtelen nem tud mit csinálni csak egy ilyen röghöz kötéssel itt tartani a fitatalokat.
Képzeld ha téged kiképzel súlyos milliókért az állam mint mérnők az Én adómból amit több cégemen keresztül fizetek. IGEN képzeld el hogy szeretném ha Magyarországon legyen kamatoztatva.
Ki lehet fizetni a taníttatás aztán GYÍ nagy világ , senki sem mondta hogy börtön, csak fizessék ki így is van benne. 
Kicsit szed össze magad mérnők úr , mert ilyen embereket alakamazzok kb. , tehát főnököd lehetnék.
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
"trianon óta generációk nevelkedtek ill. nevelkednek ma is abban a hitben, hogy egyszer valamilyen módon megszabadulunk az "idegen igától""

ez nem önbecsapás egy kicsit? persze tudom, a hit néha nagyon erős, de a racionalitás gyakran felülírja a hitet.
 
M

molnibalage

Guest
Mackensen said
Az egész röghözkötéses dologban a "Miért éppen Alaszka" sorozat jut eszembe:) Ott egy fiatal dokit kötnek röghöz Alaszkában. Nem tartom teljesen agyament ötletnek inkább ahogy elképzelik agyament. Pont fordítva csinálják szerintem mint az amerikaiak. A legfontosabb tényező szerintem a rög, amihez az embert akarod kötni, mert ha ez nincs akkor hiába az egész.

http://youtu.be/pQXHCSsNKs0,
 

Pontosan erről van szó. A magyar módszer arról szól, hogy itt kell maradnod, de nem adunk állást. Dolgozz itt és pont. Ellenben J.F. doki a filmben elvállalta, hogy oda megy ahova rendelik. Tehát az oktatása után a szakmájában dolgozik, csak nem ott ahol ő akar, hanem ahol szükség van rá. Előre kifizették egy szolgáltatás árát, amire neki nem telt és aztán a vevő megmondta, hogy utána az ő szolgáltatására hol van igény, amit adni. (Mellesleg ez stabil állás X évre.) 

Ha én szaktudásomre itthon nincs szükség és még balfaszok akarják a tutit megmondani, akkor középső ujj és nyasgam és húzok innen a rákba.
 
M

molnibalage

Guest
eSeM said
"trianon óta generációk nevelkedtek ill. nevelkednek ma is abban a hitben, hogy egyszer valamilyen módon megszabadulunk az "idegen igától""
ez nem önbecsapás egy kicsit? persze tudom, a hit néha nagyon erős, de a racionalitás gyakran felülírja a hitet.
De, pontosan az.
 
Status
Not open for further replies.