A trianoni békeszerződés biztonságpolitikai hatásai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Egyébként pont trianon következményit olvashatod az előző két oldalon, kedves litlejohn.
sf-cool.gif
Próbáld meg még1x
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
molnibalage said


Na és a szakmai referencia az smafu...? Töménytelen olyan programozó / IT szakember van, akinek nincs papírja. A tervezénél "papír" csak a tervezői jogosultsághoz kell. Viszont bárki aláírhatja a tervet, ha van ilyen jogosultsága. Nekem még mindig nincs, ezért más írja alá helyettem a tervet, de ettől még én csinálom azokat... Na ennyit a papírról...
 

Ez marhaság ! Pecsétet bárkitől vehetsz, nem erről van szó, hanem arról , hogy 10 év tapasztalat és 2 diplomával a kezedben nem vesznek fel , csak a kezdő szintre , amit egy Angliában végzett huszonéves indiai csitri is játszva megkap! A referencia smafu , ha egyszer nincs olyan képesítésed , amit nekik előírnak. Teljesen más a normarendszer . Nézzél már meg egy UK állás hirdetést ! Ember , egy 54 éves horvát programozó főnöke vagyok már vagy 4 éve, úgy , hogy tizenX évvel fiatalabb vagyok nála és sokkal tapasztalatlanabb! Van diplomája , van 25 év tapasztalata , de nem fog soha feljebb jutni , pedig már nem egyszer próbáltam őt feljebb tolni , de nem , nem lehet , mert csak "high-school graduate" a hivatalosan legmagasabb végzettsége!
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 185
13 453
113
Littlejon, pont ezért jevasoltam a topik átnevezését. Trianon túl szűk, lehetne egy bővebb téma.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
A problémát a mai felsőoktatásban végzett fiatalság számára az EU-s egységesítés megoldotta: Bolognai-rendszer, Europass-rendszer, stb. Még a diploma is tartalmaz angol nyelvű példányt.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
panoz said
A problémát a mai felsőoktatásban végzett fiatalság számára az EU-s egységesítés megoldotta: Bolognai-rendszer, Europass-rendszer, stb. Még a diploma is tartalmaz angol nyelvű példányt.
2 vagy 3 éve működik a spagetti rendszer ezen része? ->vagy elfogadják vagy nem ! Miért vennék fel egy friss diplomás románt a Sicicumbun egyetemről , ha még az életben nem hallottam róla, nincs adatbázis , amiben ellenőrizhetném, semmi sincs, ami engem biztosítana arról, hogy 3 hónapig nem csak a pénzt meg az időmet pazaroltam el  !?
sf-confused.gif
Persze próbálkozni lehet ! Sok szerencsét hozzá! Csak nehogy később jöjjön a sok panasz, hogy ott sem lókolbászból van a kerítés!
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
bartinieffektus: Azt írom amit ismerőseim tapasztaltak: Ha ott akar élni az ember és nem mondjuk lakást gyűjteni minél hamarabb akkor igencsak korrekt körülmények között lehet élni még egy mosogató fizetéséből is. Szóval az csak a gyávák menedéke hogy nagyot koppan a legtöbb ember aki megpróbálta a kinti életet. E tekintetben abszolút mindegy hogy atomfizikusnak tanul csillió évig az ember az egyetemen, egyszerűen jobb életet nyújt számára egy angliai alja munka mint ha megbecsült diplomás munkanélküliként tengetné itthon az életét vagy kubikolna egy stadionépítésen.

Egyébként meg a szánalom netovábbja hazánk részéről hogy egy külhoni magyar fiatalt jobban vonzza az angliai és az írországi élet mint hogy letelepedjen az anyaországban. Ismerek olyat aki erdélyi magyarként családot alapított angliában és esze ágában sincs a kárpátokon belül élni újra.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 362
113
Látom itt mindenki bölcs :) Jó szokás  szerint Vessze e Trianon? Szerintem már régen nem ez a kérdés. Lesz e még magyar a Kárpátokba holnap.

Európassz hasznos dolog, valamint hallgatói szerződés is minden év 2000 euró. Mind a kettőm van. Haza szerető fiatal vagyok de én is nagyon elgondolkozok rajta mér is maradjak.

Nyugdíjam úgyse lesz 50 körül adott esetbe munkám se.

Elmúlt napokba nézegettem az európai statisztikai adatok és előrejelzéseket.  2025 minden második 20 év alatti roma lesz kis hazánkba. Innentől 11 évre! Ilyen kilátások mellett ki akar itthon családot alapítani? Mikor Nyugatra és Keletre Kazahsztán fele is jobb élet kilátások és biztosabb jövő vár.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 534
113
Ha valaki szeretne keleten mondjuk Oo-ba dolgozni tudok segíteni. :) Zoldet kapott más országogbol mérnokok (konstruktorok, technologok)  felvétele az orosz  hadipari gyárakba mivel  20-40  % -os hiány van. Biztosítanak lakást is.....
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
panoz said
bartinieffektus: Azt írom amit ismerőseim tapasztaltak: Ha ott akar élni az ember és nem mondjuk lakást gyűjteni minél hamarabb akkor igencsak korrekt körülmények között lehet élni még egy mosogató fizetéséből is. Szóval az csak a gyávák menedéke hogy nagyot koppan a legtöbb ember aki megpróbálta a kinti életet. E tekintetben abszolút mindegy hogy atomfizikusnak tanul csillió évig az ember az egyetemen, egyszerűen jobb életet nyújt számára egy angliai alja munka mint ha megbecsült diplomás munkanélküliként tengetné itthon az életét vagy kubikolna egy stadionépítésen.

Egyébként meg a szánalom netovábbja hazánk részéről hogy egy külhoni magyar fiatalt jobban vonzza az angliai és az írországi élet mint hogy letelepedjen az anyaországban. Ismerek olyat aki erdélyi magyarként családot alapított angliában és esze ágában sincs a kárpátokon belül élni újra.
Ez ugy 5-10 eve volt igaz, hogy te az ilyen munkakbol megeltel . Viszont inkabb huzzon le itthon 3 evet valamit a szakmalyaban. Aztan ha kimegy , a csicskas munkaval megkeres anyit , hogy egy ottani egyetemet elvegez ! Nos akkor kaphat egy olyan allast , ahol nem kell naphosszat galyaznia orankent 4 font netto-ert ( ha szerencses!). Egyebkent nincs bebiztositva a jovoje , mert jon egy alban , aki fele anyiert is mosogat. Igy ott sem lehet huzamossabb ideig megelni.

Erdekes , en peldaul elhuztam onnet . Nekem nem hianyzik eleg sok oknal fogva ! Akinek itthon van egy allasa , haza, csaladja ... megha szukosen is elnek... nem fog tiszta lelkiismerettel boldogulni! Nem hiszek az "odaviszem a csaladot" dologban sem . Tul sok ilyen hazaspart lattam felbomlani.
 
M

molnibalage

Guest
joker said
Méghogy én vagyok a hülye, mindenki aki mozdul azt azért teszi, hogy jobb legyen. Tökmindegy, hogy mitől rosszabb jelenleg. Uh csak visszább az arccal, h te miért nem mozdulsz és más miért tegye. De már megint rajtad kívül mindenki hülye ezen a világon. Csoda, hogy nem lettél még öngyilkos a nagy magányodban.
Mindenki nem, de hogy te igen, arra azért feltennék némi pénzt...
 
M

molnibalage

Guest
bartinieffektus said 

Ez marhaság ! Pecsétet bárkitől vehetsz, nem erről van szó, hanem arról , hogy 10 év tapasztalat és 2 diplomával a kezedben nem vesznek fel , csak a kezdő szintre , amit egy Angliában végzett huszonéves indiai csitri is játszva megkap! A referencia smafu , ha egyszer nincs olyan képesítésed , amit nekik előírnak. Teljesen más a normarendszer . Nézzél már meg egy UK állás hirdetést ! Ember , egy 54 éves horvát programozó főnöke vagyok már vagy 4 éve, úgy , hogy tizenX évvel fiatalabb vagyok nála és sokkal tapasztalatlanabb! Van diplomája , van 25 év tapasztalata , de nem fog soha feljebb jutni , pedig már nem egyszer próbáltam őt feljebb tolni , de nem , nem lehet , mert csak "high-school graduate" a hivatalosan legmagasabb végzettsége!
A BME-n szerzett diplomámat tudtommal elfogadják kint és az iparban eltölött fél évtizeted munka után a felmérés alapján sanszosan rájönnak, hogy nem vagyok komplett idióta. Pont te igazolsz te zseni. A fickó dolgozik. Nem léphet előbbre. OK. És ki mondta, hogy én akarok...? Látom, hogy mekkora stresszel járt szakágvezetőnek vagy még fentebb lenni. A pénz nem minden... Tehát lehet, hogy nem lehetnék vezető tervező honosítás nélkül, de ki mondta, hogy akarok lenni? Több BME-s évfolyamtársam dolgozik és dolgozott külföldön. Tökéletesen leszarták, a papírt. Érteszt hozzá fiam? Ja, akkor gyere. Az egyik barátom 30+ országban járt az elúlt 5 évben és valahova őt hívták személyesen, hogy ha lehet választani, hogy ki menjen. Pont olyan kutyaközönséges BME-s diplomája van, mint nekem, csak nem gépész, hanem villamosmérnök... A szakmai tapasztalata döntött és nem a "papír". A srác külföldi nőt vette el, asszonnyal jött haza az egyik helyről. :)
 
M

molnibalage

Guest
joker said
És mennyi tennél fel?
Egy rekesz sörnyit simán. A kommentejeid alapján már összeált egy nem túl hízelgő kép rólad. Nem tudom felidézni, hogy mióta vagy itt, de az igen, hogy gyak. alig volt olyan kommented amin nem röhögtem vagy sírtam a tartalma miatt. A HTKA-n leközölt írásam viszonylag szemléletes képet adnak arról, hogy én hol vagyok. Azt, hogy te hol vagy, azt a kommentjeid alapján látom. Asztalverő turbó. Kb. ez vagy a szememben, nem több.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
9
38
Rekesz sör ? Beszállok Én is. :) 
Hátrébb az agarakkal emberek.
Hogy lehetne pl. egy ilyen témába is Magyarországon egységet teremteni , botrány milyen széthúzó egy népség vagyunk.
Mindenkit bánt a téma , de attól még harcolunk egymással.  Amennyi energiát feccöltem polgártársaim meggyözésébe. Ennyi energiából a fél Román infrastrukturát tönkre tehettem volna ( elvágni vezetékeket, kátyukat varázsolni vagy kigursztani a hatoságokat kamu címekre fogyjon a benzin vagy stb. ) 
Ezzel legalább az Enemynek ártottam volna.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Egy rekesz sört? Hátez kurvanagy magabíztosságra utal, hogy egy egész rekesz sörnyi összeget feltennél valamire, amiről két sorral fennebb még sziklaszilárdan meg voltál győződve. Egy igazi kislány veszett el benned. Nem kell felidézd, hogy mióta vagyok a fórumon, ha a nevemre kattintasz, akkor a megjelenő kis ablakban írja. Az, hogy minden kommentem vagy röhögést vagy sírást váltott ki benned, nagyon komoly idegproblémákra utal nálad, javaslom, hogy egy átfogó pszichátriai kivizsgálásnak vetesd alá magad (röviden menj dilidokihoz mert szükséged van rá). Az írásaid egy dolog, az szakmai és objektív és nem téged ír le, hanem pl egy F-15-öst. De a hozzászólásod téged jellemeznek, azok alapján egy bunkó paraszt vagy, és a lenéző stílusoddal próbálod leplezni a kissebbségi komplexusodat vagy valami más elfolytott bajodat.
 

doca

Member
2010. szeptember 14.
557
1
16
molni:

Tényleg nagy szám, lehet félreolvastam és ez egy esetleges Schengeni-csatlakozás utánra vonatkozik. Azért az nem semmi, hogy elveszítené a lakosság harmadát-felét. Mondjuk előttem van egy 90-es évekbeli kartográf amin 23 milliós Románia van, ehelyett 2011 -ben már csak 19 milliós és a folyamat haladt azóta is. Ez egy hajlandósági statisztika alapján készült. Tájegységenként változó, talán súlyozás is volt benne pl. egy székely kevésbé megy majd Spanyolországba stb.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
9
38
ruckoj said
Aki azt hiszi, hogy a röghöz kötés megoldja a fiatalok elvándorlását, azt finom szólva naiv. Ezzel szvsz azt érik el, hogy még az se fog visszajönni aki netalántán tervezte volna. A másik nem lenne egyszerűbb olyan országot teremteni ahol a fiatalok maradni akarnak? Másrészt ugy nézz ki, hogy az egyik legalapvetőbb uniós alapelvbe ütközik(most vizsgálja az eu bíróság) a munkaerő szabad áramlásának elvébe.

Úristen azt kell hogy mondjam.  Te naivozod le azt aki a röghöz kötéssel szeretné itt tartani az embert? ! ? 

"A másik nem lenne egyszerűbb olyan országot teremteni ahol a fiatalok maradni akarnak?" 

Hogyan , magyarázd már ?? Elveszed Harry Pottertől a varázs pálcát és csiribu csiri bááááá 50.000 jól fizető munkahely vagy mi ? ? 
Mesélj mi jár a fejedben ? 

Nem gátolja a szabad munkaerőt. MEhetsz csak fizesd ki a tandíjad vagy 20 évből 10 itt 10 ott. Olvasatok már el gazdasági cikkeket és ne Blikkből táplálkozatok.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
" Pont te igazolsz te zseni. A fickó dolgozik. Nem léphet előbbre. OK. És ki mondta, hogy én akarok...? "
Jahh , szoval mert en vallaltam a felelosseget es megrizikoztam , hogy tegyunk kivetelt valakivel a te teoriadat bizonyitom ?
sf-laugh.gif
Na ne vicceljunk mar !
       Lehet neked ez eleg . Valakinek viszont nem!

 

Egyebkent eppen az ellenkezoje az igaz ... alacsonyabb pozicioban meg a hetvegeket is legalyaztam , fele penzert!.. a 2-3 honapos kikuldetesekrol nem is beszelve!.. Hany eves vagy 27-28 ? Van csaladod ? Fel sem fogod , hogy mirol beszelek! Inkabb elek szerenyebben , mint ahogy elhetnek, de legalabb van idom a csaladomra is ! Ez a fontos , nem az , hogy szaros 200 fonttal V euroval pluszba jojjek ki havonta nettoban!
 
Status
Not open for further replies.