W
Wilson
Guest
Nem működik el mindenre , ebben a cikkben ott vannak a zsidó rendszerek leírásai...Igen, és ez esetben elműködik mindenre is. Drónokkal meg ha meg nézed, mint írtam is, gondolom a manőverezőképesség miatt, kb a becsapódáskor meg szerintem bőven 100km/h alatt van. Ha meg ezt tudják, hogy ott már elműködik, akkor még lasabban mennek.
Lancetnél eleve vmax az 110.. most passz mekkora a cruising és a minimal, de oda nem fogod tudni levinni az aps sebességet, mert elrepül egy gólya (csak mondok egy hülye példát) vagy harcban aktív állapotban nem mehet el két jármű egymással szemben.
Csak légyszi abba ne kezdjetek bele, hogy olyan profi adatfeldolgozást kap tegnapelőttre és f35nél is lényegesen nagyobb sebességgel értékeli ki a realtime adathalmazt a gép.. és tudni fogja, hogy most nem egy varjú visz egy diót vagy éppen egy atgm jön. És mindezt úgy, hogy az atgm kiiktatásához szükséges válaszidővel.
Pl itt szerintem van ahol 50el se megy:
De némelyiket ha leszbidom kikockázom.
Amúgy hol találni a topikját az aktív apsnek?
Csak hogy ne itt offoljunk.
Gépi fordítás, nincs időm most fordítgatni de a lényege így is érthető...
Aktív járművédelmi rendszerek Izraelből
Tamir Eshel
2022. január 26
Izrael több mint 20 éve a páncélozott járművédelmi rendszerek (VPS) és az aktív védelmi rendszerek (APS) előfutára. Az ilyen képességek iránti igény Dél-Libanon 19 éves megszállása alatt (1982-2000) alakult ki, amikor az izraeli harckocsik és más nehéz páncélozott járművek a közúti járőrök elleni támadásoknak és statikus pozíciókban voltak kitéve. Az izraeli védelmi erők (IDF) több ilyen ellenintézkedést fejlesztettek ki és teszteltek, elsősorban a Hezbollah által kilőtt irányított rakéták ellen. Néhány ilyen rendszer az infravörös zavarók aktiválásán támaszkodott, hogy legyőzze a páncéltörő irányított rakétákat (ATGM) a félaktív látótávolság (SACLOS) segítségével – például a BGM-71 TOW és a 9K115-2 METIS. A háború vége felé az IDF végrehajtotta a PURPLE THUNDER működési tesztjét,
Sajnos a PURPLE THUNDER nem érte el az operatív felhasználást, és a második libanoni háború kitörésekor 2006-ban az izraeli páncélosok rosszul voltak felkészülve az ATGM fenyegetés kezelésére. Különös aggodalomra ad okot a lézersugaras 9M133 KORNET , amely nagy távolságból lőhető ki, minimális észlelhetőséggel , és a hagyományos ellenintézkedésekkel lehetetlen volt megsemmisíteni
Úttörő APS technológia
A háború során levont tanulságok arra késztették az IDF-et, hogy újjáélesztette az APS fejlesztéseit, amelyek két különböző koncepciót tartalmaztak. A Rafael Advanced Defense Systems által kifejlesztett TROPHY rendszert úgy tervezték, hogy legyőzze az RPG-et, az ATGM-et és a tanklövéseket. A TROPHY egy radarérzékelőre támaszkodik a fenyegetés nagy hatótávolságú észlelésére, és aktiválja a robbanó lövedékek (EFP) ellenintézkedéseit a nagy hatótávolságú fenyegetés leküzdésére. Ezek a töltetek jól irányulnak a védett járműtől viszonylag nagy távolságból érkező fenyegetés elhárítására, közvetlen ütközéssel megsemmisítve azt. Az elfogó távolság elég hosszú ahhoz, hogy elkerülje a hk sérüléseit, még akkor is, ha a csapás aktiválja a rakéta robbanófejében lévő formázott töltetet. Az EFP tüzelését egy gyors újratöltési folyamat követi. Az újratöltő gyorsan pozícionál egy újabb EFP töltést,
Az IRON FIST egy másik rendszer, amelyet az Israel Military Industries (IMI – ma az Elbit Systems vállalat részlege) fejlesztett ki. Ez a rendszer passzív (EO) és radarszenzorok kombinációját használta robbanótöltet elindítására, amely erőteljes robbanáshullámot hoz létre, amely a védett járműtől biztonságos távolságban összezúzja a bejövő lövedéket. Ez a módszer megzavarja a formázott töltet beindulását is.
Tervezésénél fogva az IRON FIST Light Decoupled (IFLD) úgy van optimalizálva, hogy illeszkedjen a platform korlátaihoz, és többrétegű védelmet nyújtson. Amikor SACLOS fenyegetéseket észlel, a rendszer soft kill módon likvidálja az ATGM-et, míg a hard kill verziót olyan ATGM-k ellen alkalmazzák, mint a KORNET, az RPG-k vagy a tankok és más fegyverek által kilőtt HEAT lövedékek. Az IRON FIST Light Kinetic (IFLK) rendszernek van némi képessége a kinetikus energiájú (KE) lövedékek legyőzésére, mivel a robbanáshullám eltéríti a nyíl lövedéket, így rontja annak hatékonyságát a nehéz páncélok áthatolásában.
Az APS szeme
Mindkét rendszer a radarra támaszkodik a fenyegetésészlelés, az osztályozás és a célpont megszerzése során. A TROPHY az IAI Elta Systems WindGuard radarját használja a nagy hatótávolságú hit-to-kill hatás eléréséhez. A Rada kifejlesztette a Compact Hemispheric Radart (CHR), hogy megfeleljen az IRON FIST paramétereinek. Ezeknek a rendszereknek a legújabb verzióit több képességekkel bővítették az ellenséges tűzérzékelés (HFD), a közeli terület és a légi megfigyelés érdekében.
Az Elta ELM-2133 WindGuard radarja egy négyszögű, elosztott fázisú impulzus-Doppler radar, amelyet a páncéltörő rakéták (ATR), a páncéltörő irányított rakéták (ATGM) és a harckocsi lövedékek észlelésére és automatikus követésére terveztek. A potenciális fenyegetés észlelésekor és azonosításakor a radar korai figyelmeztetést küld a személyzetnek, jelzi a fenyegetés pontos 3D irányát, kiszámítja a becsapódási időt (TTI) és – ha úgy ítéli meg, hogy közvetlen veszélyt jelent a járműre. – automatikusan aktiválja a TROPHY hard-kill védelmi rendszerét az optimális reakció érdekében. A radar-figyelmeztetés és az APS válasz csak közvetlen fenyegetésekre, de a fenyegetés kilövési pontjának kiszámítási képességével lehetővé teszi a gyors célzást a harckocsi fegyverzetével.
Az IAI egy típusú többcélú radart is kínál – az ELM 2135 StormGuard többcélú radart hasonló célokra, amely lehetővé teszi a páncélozott járművek számára, hogy bővítsék helyzettudatosságukat az alacsony jelzésű fenyegetésekkel kapcsolatban, beleértve a lassan mozgó személyeket, valamint minden típusú járművet. és mozgási minták, és légi fenyegetések, beleértve a drónokat és UAV-kat, a páncélelhárító fenyegetéseken kívül. A WindGuard EO érzékelőkkel is integrálható, hogy ellenséges tűzérzékelést (HFD) biztosítson.
Az Elta Systems OTHELLO-ja (ENA5220) biztosítja ezt a lehetőséget. Ez egy sor EO érzékelőt tartalmaz, amelyeket a lövedékek, aknavető, RPG és ATGM érzékelésére terveztek. A rendszer két érzékelőből áll. Az ív alakú OTHELLO-P 190 × 40 fokos látómezővel nagyjából jelzi a lövést, az RPG-t vagy az ATGM indítást, lehetővé téve a jármű manőverezését és a soft kill rendszer aktiválását vagy az azonnali füst képzést. A doboz alakú OTHELLO rendszer több szenzort használ a 90 × 60 fok lefedésére, olyan pontossággal, amely elegendő a fegyverek elfordításához, és az APS-hez, hogy megtámadja a célpontot .
Többrétegű védelem
A Rada a közelmúltban bemutatta a többfeladatos CHR második generációját, amely javítja a helyzetfelismerést a szárazföldi és légi fenyegetésekkel kapcsolatban, beleértve az UAV-t és a kamikaze drónokat is. A CHR az Active Electronic Scanning Arrays (AESA) és a gallium-nitrid (GaN) erősítők legújabb technológiáját használja, amelyek nagy agilitást biztosítanak. Két rendszer áll rendelkezésre – a VPS-re, APS-re és HFD-re szabott aCHR, valamint a pilóta nélküli légijármű-rendszer (C-UAS) és a nagyon rövid hatótávolságú légvédelmi (VSHORAD) küldetésekre optimalizált eCHR. Ezek a szoftveresen definiált radarok automatikus és teljes dinamikus légi helyzetképet (ASP) biztosítanak, minden taktikai járműre négy egységet szerelve fejlett jelfeldolgozás és algoritmusok segítségével. Együtt több száz célpontot kezelnek egyszerre a Track While Search (TWS) és a Revisit módokon keresztül,
Az IRON FIST-et már a kezdetek óta többrétegű járművédelmi rendszerként tervezték, amely védelmet nyújt az ATGM, RPG és harckocsi lövedékek ellen - mind a HEAT, mind a nyíllövedékek (KE) ellen. A rendszert úgy tervezték, hogy minden egyes fenyegetés ellen a legkevésbé költséges módszerrel lépjen fel - a SACLOS (2. generációs) ATGM-ek ellen infravörös ellenintézkedésekkel (IR zavarók), míg az RPG-k, KE-k és HE-k különböző rendszerekben történő kemény megsemmisítést igényelnek. Az ARIEL Photonics felhő soft-kill rendszerei kezdetben az IRON FIST soft-kill rétegét biztosították. Egy ilyen rendszer tartalmazott egy rakétafigyelő érzékelőt (radar vagy optikai), egy nyomkövető és egy lézeres zavaró.
Az Elbit Systems szintén kínál soft kill réteget a VPS-hez az EO SHIELD, Vehicle Infra-Red Countermeasure System (VIRCM), amely páncélozott harcjárműveket véd a SACLOS irányítású páncéltörő rakéták ellen. Más módszerek az IRON FIST indítórakétával egy vonalban elhelyezett lézerzavarót alkalmaznak. A zavaró berendezés ebben a konfigurációban a korai figyelmeztetés és a célpontok osztályozása érdekében összekapcsolódik a fenyegetésjelző érzékelőkkel. Ellentétben a többszörös támadás ellen korlátozott tárral rendelkező hard-kill APS-sel, a VIRCM folyamatosan és minden irányban használható több bejövő fenyegetés leküzdésére, amíg a támadó rakéta le nem tér a pályájáról. Ha a rakétát nem érinti, a védelem más rétegeit alkalmazzák.