1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Autó-motor, elektromos járművek, közlekedés

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - molnibalage által indítva @ 2018. február 9..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Itt sikerült fantasztikusan összemosni egy technológiai lehetőséget egy a mögötte levő gusztustalan Kínai rendszerrel.
    Igen, ha a szabálytalanul vezető sofőrt is beazonosítja, akkor azzal mi vaj van? Aki nem szabálytalankodik, az nem veszi fel, ahogy csak a gyorshajtót veszi fel a kamerás traffipax is....

zsolti likes this.
  2. nagyoncivil

nagyoncivil Active Member

Elvieg itthon is talán lehet, hogy tervben lesz ilyen

3. ximix

ximix Active Member

Első fokon két év és három hónap letöltendő börtönbüntetést kapott egy veszélyesen előző cseh kamionsofőr.

origo link

fishbed and molnibalage like this.
  4. molnibalage

Nagyon helyes. Vajon a vezetői engedélyét is bevonták és kapott eltiltást is? Vagy remélik, hogy pusztán a börtön elég? Vagy kijön és folytatja, ahol abbahagyta kontroll nélkül?

El nem tudom mondani hány hasonló esetet láttam már csak személyautóval. Ha szórnák ki szépen a min. felfüggesztett börtönt és vaskos százezreket büntire tömegesen, akkor talán leszokna a massza egy része az ilyenekről.

Aki nem, attól vezetői engedély bevon ás áramot vezessen, nem gépjárművet.

5. ximix

ximix Active Member

És még válogathat is cégen belül, Skoda CITIGOe iV vagy Seat Mii amelyik tetszik :) (a Mii-t azt lehet itthon nem árulják)

6. ximix

ximix Active Member

Azt nem tudom, de a cikket azért linkeltem, mert a videó felvétel alapján indult az eljárás a németeknél.

molnibalage likes this.
  7. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Biztos mogottem jottel. :D

8. molnibalage

Ma összetalálkoztam az idei év tahósági verseny győztesével. Szóval Erzsébet híd, pesti hídfő. A gyalogosoknak a nyíl elején már éppen váltott át zöldre a lámpa, amikor az köcsög tahó véglény ráhajtott a járdára, majd át zebrán és balra kanyarodva (ahol már piros volt délkelet felől) vágott be a többiek elé.

Ezért mekkora dádát kéne kapnia? Szerintem ez pont olyan instant letöltendő, mint amit odafent linkeltek.
    Ezek az "emberek" mégis mi a faszt képzelnek magukról?
    Sajnos csak a rendszáma első két betűjét láttam, azt sem tisztán, csak az idő van, hogy mikor tette ezt. Térfigyelő alapján megtalálnák vajon ezt?

9. ximix

ximix Active Member

A személyautóknál más egy kicsit a helyzet, mert a sofőrt is be kell azonosítani, ha jól tudom, a kocsi rendszám az kevés.
    Az útvonalán a többi kamerát vissza tudják nézni vagy ha van olyan autó amiben volt fedélzeti, azon is rajta lehet.
    A kötelező menetíró készülékkel rendelkező teherautónál ez nem probléma, mert a sofőröknek percre pontosan elkel tudniuk számolni az idejükkel, "nincs olyan", hogy valamelyik családtag, ellopták, utas, stoppos, vezetett ..

10. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

11. deze75

deze75 Well-Known Member

nálunk az asszonynak.....nagy autó kell....képzeld el ha ütközik egy X6-l...inkább az utóbbiba ülnék.....persze nem rossz kocsi az E-UP...csak pici és törékeny

vata and antigonosz like this.
  12. gafzhu

gafzhu Active Member

Na ezt már nem . Akkor már inkább ÁVO.

13. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

14. zeal

zeal Well-Known Member

fip7, SilvioD and Nemerson like this.
  15. molnibalage

16. fip7

fip7 Well-Known Member

Lap timing mai adása Tesla 3 -al és Nissan Leaf-el:

17. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Több ide bedobott ügyben /kigyulladt ill. elégtelen mennyiségű töltő ügyben/ is van (szerintem korrekt) reakció a következő videoban:

18. molnibalage

Ez csodás. Alig van több autó, most lett több töltő. Ok. És mi van, ha akkor a nedves álmai szerint 3 éven belül esz mondjuk 5-ször annyi autó és a töltési teljesítményigény 5-ször több lesz? Mert lehet, hogy helyi lefedés van, de hogy teljesítménybeli nem lesz óccón, az fix.

Egy ilyen röhejesen kis mennyiséget is 2 évvel követtek le úgy, hogy igazán gyors töltő nincs. 22 kW a jellemző vagy kisebb. És, ha majd 3 év múlva 1 db mostani helyre nem 22 kW, hanem 70 kW lesz az igény?
    Ej...

https://hvg.hu/cegauto/20190701_mennyibe_kerul_teljesen_feltolteni_egy_villanyautot

„Hazánkban az ELMÜ-ÉMÁSZ 99 forintos kWh árat tervez felszámítani a publikus töltőkön, hazánk leggyorsabb töltőjének, az M1-es autópálya melletti bábolnai OMV-kúton üzemeltetett 350 kW-os Ionitynek a használói pedig töltésenként egységesen 8 eurót (2 600 forint) fizetnek.”

A Telsa Superchargeren 80 Ft/kWh a töltés ára. Úgy, hogy kisfogyasztónak meg otthon 37 Ft/kWh. Egyiken sincs még jövedéki adó...

alali77, fip7, fishbed and 1 other person like this.
  19. Schurrer

Schurrer Well-Known Member

Pakisztán film? :
    Sher Dil:

antigonosz likes this.
  20. molnibalage

Ezen oldal megosztása